Keresés

Részletes keresés

Landsmann_ Creative Commons License 2023.09.26 0 0 8361

Ha ez a boltosulás kezdődő sérv eredménye, akkor az nem fog elmúlni felszívódni. Az idő haladtával ez csak rosszabb lesz. Valószínűleg a belső szervek belülről már feszegetik a kaput, de az még nincs kiszakadva. Ha sérv lenne, az nem húzódik vissza, illetve csak fekvő helyzetben. Ahogy felállsz, a dudor azonnal megjelenik és ott is marad. 

Előzmény: vordme (8360)
vordme Creative Commons License 2023.09.26 0 0 8360

Sziasztok, 

 

szeretnék érdeklődni, hogy esetleg hasonló "esemény", tünet történt-e már valakivel és megosztaná-e velem a tapasztalatait ? 

 

1,5 hónapja mentem el először rendelőintézeti sebészetre, mivel a neten talált infók alapján teljesen lágyéksérv

tüneteket tapasztaltam: a lágyék területén néha megjelent egy kidudorodás (naponta 2-3 alkalommal  kb.10-15 percre),

ami, ha pont valami ideget nyomott akkor azért kicsit fáj is, feszített is. Ezek a tünetek továbbra is megvannak. 

 

A rendelőben 3-szor voltam a sebészeten, mert mindig csak azt mondták, hogy lehet, hogy sérv, de nem 100 %, hasi UH 

alapján negatív volt. Aztán mivel a tünetek továbbra is megvoltak, így elküldtek kórházi sebészetre ahol végül egy 

főorvos tanár úr (SOTE-n tanít) vizsgált meg nagyon alaposan (kb. 50-szer kellett köhögni: állva, lépcsőn állva, fekve...) 

és nagyon erősen nyomkodott és végül azt mondta, hogy sebészetileg biztos, hogy nincs teendő, mert sérvkapu, szakadás 

a hasfalon tuti, hogy nincs: 

 

ST: a bal oldali lateralis sérvkapu kissé tágabb, köhögtetésre minimalis (4-5mm-nyi) eloboltosulás tapintható,

de manifest sérv nem tap. A medialis sérvkapu ép, eloboltosulás, sérv nem tap.
Vél.: sebészeti teendo jelenleg nem merül fel.

 

Igazából azt értem, hogy sérvkapu nincs (tehát sérülés, szakadás, így nincs mit műteni), de attól még megvan az a vélemény, 

hogy "ELŐBOLTOSULÁS" van, és igazából csak azt nem értem, hogy most ezzel akkor mi lesz (lehet) ilyenkor ?

 

- várjak amig egyszer csak lesz majd sérvkapu és akkor lehet műtét is ?

- vagy ez a "kissé tágabb + előboltosulás" dolog meggyógyulhat kvázi visszahúzódhat, visszaerősödhet ?

- vagy menjek el CT-re, hátha ott jobban látszódik, hogy pontosan mi van ? 

 

(azt is megkérdeztem, hogy pl. vigyázzak-e valamire, emelés vagy ne járjak edzeni stb., azt mondta nem kell, ha akarok nyugodtan edzhetek) 

 

köszönöm szépen, ha valakinek van bármi konstruktív visszajelzése a témában

 

 

 

 

 

Gokuza Creative Commons License 2023.09.23 0 0 8359

Ez több sebből vérzik. A laparoszkópiánál a háló nem a hasfal rétegei közé, hanem a legmélyebb réteg (transversus abdominis) és az azt borító hashártya közé kerül. Nyitott, Lichtenstein típusú műtétnél kerül a háló az izmok közé, de neked nem az volt. Ki vokt ez a nagytudású sebész? 

Előzmény: Törölt nick (7942)
Gokuza Creative Commons License 2023.09.23 0 0 8358

Ez egyáltalán nem így van. A European Hernia Society ajánlása, hogy korábbi anterior (nyitott) műtét utáni kiújuláskor laparoszkóp, korábbi laparoszkópos műtét után nyitott műtét, hogy a korábbi műtét okozta heges területet elkerülve jussanak a munkaterületre.

Előzmény: Landsmann_ (8316)
Gokuza Creative Commons License 2023.09.20 0 0 8357

Arra gondoktam, hogy e helyett a döglött és körülményes fórum helyett átköltözhetnénk facebookra. Aki értelmét látja: https://m.facebook.com/groups/1456984021765527/

obsitos3 Creative Commons License 2023.09.15 0 0 8356

én meg naív módon azt hittem,csak jól megfontoltad (-:

Előzmény: Gokuza (8355)
Gokuza Creative Commons License 2023.09.15 0 0 8355

Nem fogod kitalálni, visszaolvastam a fórumot. 

Előzmény: obsitos3 (8354)
obsitos3 Creative Commons License 2023.09.14 0 1 8354

sokáig gondolkoztál a válaszon(-:

Előzmény: Gokuza (8353)
Gokuza Creative Commons License 2023.09.13 0 0 8353

Hülye kérdés, már bocs. Például úgy, hogy élsportol. 

Előzmény: tristen (2940)
talk Creative Commons License 2023.09.04 0 0 8352

Nekem is megduzzadt a műtéti oldalon. Kétszerese legalább volt és nagyon érzékeny. Ez gyakran velejárója, szerencsés akinek nem. Hűteni kell, úgy gyorsabban múlik el a duzzanat. Vékony textilbe csavart mirelit borsót tettem rá, az jól körbevette és átadta a hideget. Reggel, délben és este kb 15 percig volt rajta néha le-le véve mert a túlzott hideg is kellemetlen Nálam is a 2 napon duzzadt meg. A jegeléssel 5-6 nap alatt elmúlt bár most 4 héttel a műtét után még mindig nagyobb egy kicsit mint volt előtte, de már nem érzékeny.

Előzmény: eastady (8349)
Gokuza Creative Commons License 2023.09.04 0 0 8351

Szia!

 

Nekem szinte ugyanez a sztorim csak nekem 4 és fél évig bírta a háló nélküli műtét (úgy ahogy). Idén terhelésre valami történt a műtét helyén, és azóta kb non-stop fájdalmaim vannak kivéve ha egyáltalán nem csinálok semmit, ami kb lehetetlen. Neked lett valami megoldás végül?

Előzmény: Zocsika83 (6834)
Gokuza Creative Commons License 2023.09.04 0 0 8350

Sziasztok! Van itt olyan akit háló nélkül műtöttek lágyéksérvre és kiújult?

eastady Creative Commons License 2023.09.02 0 0 8349

Sziasztok! Másnál is előfordult lágyéksérv műtét után hogy a műtött oldalon a here 2-3-szorosára duzzadt és fájt állás közben! Szerdán volt még csak a műtétem jövő hét csütörtökön megyek varratszedésre. Nem tudom várják e addig vagy menjek el a sürgősségire…. Vagy ez normális lefolyás? 

balazs213 Creative Commons License 2023.08.26 0 0 8348

Szia! Részint érintett vagyok a témában...időt tudsz vele nyerni, nagyjából az esélytelen kategóriában vagy vele. Én még amerikából rendeltem tőle 2 övet is, jobbak amik itthon kaphatóak de nem tökéletesek. Próbálhatsz mindent vadkölest, kollagént, kenegetheted ricinus olajjal, kovasav minden sz*rt ki lehet próbálni a torna és a yoga mellett de valójában amit az előttem szólok is mondanak ha egyrészt a hasad van, v kövér vagy ezek esélytelenek másrészt lenyomják a gravitáció miatt és a sérvkapun mindig kifog menni. Ahhoz hogy összeforrjon a szövet hónapokig/évekig kéne feküdni. Ez kivitelezhetetlen, több okból is.

 

Sajnos már 3 éve küzdök ezzel az egésszel én is a vége pedig az hogy növekedik, tehát műtét lesz belőle. Aminek szerintem az itt hozzászóló összes pasi nem örül...de nem lehet mit tenni. A műtétnek is amint látod vannak rizikói.

Előzmény: trickyboi (8339)
alfi13 Creative Commons License 2023.08.18 0 0 8347

Egy barátomnak 2025 re adtak volna időpontot lágyéksérvre Kaposváron. De adtak egy jó tanácsot próbálja meg egy másik kórházban, hátha ott előbb kap időpontot.

Előzmény: Joleszta Joleszta (8346)
Joleszta Joleszta Creative Commons License 2023.08.17 0 0 8346

Csak a műtét segít.Nekem diónyi volt .Aztán eltelt egy èv.Hatalmas duzzanatom lett.Már a herémbe csúszott.Folyadèk ivás utàn nyomkodva szörcsögöt.Sajnos nagyon sok lágyèksérves műtét újra kiújul.Nekem pedig sajnos még el is cseszték.A várólistás műtétet nem ajànlom lehet hogy lódoktorhoz kerülsz ha egyáltalán várólistára helyeznek .Én megjártam 3 orvos hitegetet hogy rajta vagyok a várólistàn közben meg1 nagy lófaszt voltam.Ez Miskolc.

Érdemes ismerőssel konzultálni vagy magànban műtetni.

Előzmény: trickyboi (8339)
zekkkk Creative Commons License 2023.08.12 0 0 8345

Miniplasztikával műtöttek, én is vidéki vagyok. Kocsival jöttünk haza, én persze utasként, Budapestről Baja környékére, ráadásul augusztusban, szintén hőségriadós időszakban, ráadásul a délutáni csúcsforgalomban beleszaladtunk egy hatalmas dugóba is.. Szóval símán kibírható az út, útközben nem álltunk meg sehol, mert úgy gndoltam, hogy ha egyszer kiszállok a kocsiból meg utána vissza, na az már nem oké. Szerencsésen hazaértünk, az más kérdés, hogy mikor kiszálltam, mindenem el volt zsibbadva,de semmi több. Nyugodtan vágjál bele, kibirható a dolog.

Előzmény: trickyboi (8343)
trickyboi Creative Commons License 2023.08.11 0 0 8344

Helló! Van esetleg személyes tapasztalatod az ajánlott doktor úrral? Én debreceni vagyok. Köszönöm.

Előzmény: Landsmann_ (8329)
trickyboi Creative Commons License 2023.08.11 0 0 8343

Sziasztok!

Akinek volt korábban lágyéksérv műtétje (elsősorban a miniplasztikára gondolok), hogyan oldották meg a hazautazást, amennyiben az nem Budapestre történt? Én vidéki vagyok, nem tudom, hogy egy műtét utáni napon hogyan tudnék 250km-t kocsiban ülve utazni.

trickyboi Creative Commons License 2023.08.07 0 0 8342
Előzmény: károly, (8341)
károly, Creative Commons License 2023.08.07 0 0 8341

Megkérhetlek, hogy megosztod itt a torna videókat? Én is alternatív gyógymódokkal kísérletezem, de eddig még nem sok sikerrel. Amit lentebb Landsmann írt, az teljesen igaz. Csak sajnos az én esetemben a műtét sem járható út jelenleg. Ugyanis már kétszer műtöttek a jobb oldalon, és mindkétszer kiújult. Harmadik műtétet nem javasolnak. Így aztán marad a gyógytorna, a sport és a remény. 🙂

Előzmény: trickyboi (8339)
Landsmann_ Creative Commons License 2023.08.07 0 0 8340

Az a baj, hogy a sérv műtét nélkül bizony nem fog meggyógyulni. Egy esély lenne rá, heteket, hónapokat hanyatt fekve lenni. Ugyanis ebben a helyzetben lenne esély arra, hogy az a szakadás összeforrjon, de ez a módszer meg más problémákat okozna. Sérvkötővel lehet próbálkozni, de tudni kell, az sem gyógyít meg. Az csak annyit csinál, hogy nem engedi annyira kitüremkedni a sérvet. De attól a sérvkapu ugyanúgy nyitva van. A gravitáció miatt a belső részek folyamatosan feszítik a sérvkaput, ezért nem tud összeforrni. Ehhez kell a műtét, hogy a sérvkapu le legyen zárva. A varratnak olyan erősnek kell lennie (most mindegy hogy hálós vagy anélküli), hogy a rá nehezedő nyomást meg tudja tartani úgy, hogy a szövetek össze is tudjanak forrni. 

Tulajdonképpen két esetben nem szoktak műtétet elvégezni. Akkor, ha az illető ágyban fekvő beteg, hiszen ilyenkor nincs semmilyen nyomás a hasfalra. A másik a csecsemő/kisgyerek kor. Ők még abban a korban szinte állandó hanyattfekvők, így náluk van ideje a testszöveteknek összeforrni. (általában)

Előzmény: trickyboi (8339)
trickyboi Creative Commons License 2023.08.07 0 0 8339

Egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy a műtét az egyetlen út. Ez nem egy újkeletű betegség, régen sem műtötték, mégis kezelték valahogyan. A YouTube-on van egy srác, akit követek, ő hónapok alatt meg tudta gyógyítani egy speciális torna sorozattal és öv használatával, most ezeket a videókat nézem...

trickyboi Creative Commons License 2023.08.07 0 0 8338

Igen, műtendő, bár én tartok tőle. Most kezdek új munkahelyet szeptermberben, szóval leghamarabb a télen tudom bevállalni. A doki szerint belefér, sérvkötővel simán kihúzom addig.

Előzmény: károly, (8337)
károly, Creative Commons License 2023.08.07 0 0 8337

Ha valóban ideget nyom a sérv, szerintem nem sokat tehetsz. A sebész mit mondott, megműtik? Esetleg próbáld meg a Milgammát, idegi károsodásra van. Bár neked nem károsodott, hanem a sérv nyomja, ezért nem biztos hogy segít.

Előzmény: trickyboi (8336)
trickyboi Creative Commons License 2023.08.06 0 0 8336

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni nekem. Jobboldali lágyéksérvem van, viszont van egy tünetem, ami borzasztóan zavaró: wc-zés után (legyen az kis vagy nagy dolog) pár perc után bizseregő, csiklandozó érzést érzek a hasfalamon, kicsit pisi inger szerű érzésre hasonlít. Nagyon zavaró, hibába nem fájdalmas. Ha pisilnem kell vagy ha fekszek, akkor jelentősen csökken ez az érzés. Tapasztalt valaki ilyet?

A sebészeten azt mondták, hogy igen, a sérv nyomhat ideget, ami ilyen érzést vált ki. Köszönöm a segítséget!

Gokuza Creative Commons License 2023.07.05 0 0 8335

Szia! Ki műtött ha kérdezhetem, és hogy vagy?

Előzmény: Maxalomax (7488)
Gokuza Creative Commons License 2023.06.08 0 0 8334

Sziasztok!

 

Kiújult, kicsi lágyéksérvem van. Öt éve műtöttek előzőleg (nyitott műtét, háló nélkül, un. Shouldice technika), Dr Baracs József. Nem ajánlom az embert :D Szeretném kérdezni, hogy Dr Gergely Szabolccsal volt-e valakinek tapasztalata? Budapesten műt, pl a Medicover magánkórházában.

Ariel_500 Creative Commons License 2023.06.03 0 0 8333

A doktor tudja/általában/ mit miért hogy, hallgass rá

Én nem forsziroznám az egynapos műtétet "csecsemőökölnyi" méret esetén, ami nem kicsi

Annyira sürgős?

Nekem diónyi méretet irtak le, de bőven nagyobb volt

Két hete estem át lágyékon, másnap haza akartak küldeni. Mondtam a doktornak hogy szó se lehet róla, káromkodtam amikor felálltam annyira fájt a seb, + cső is lógott ki belőlem, kötéscsere is volt.  Jó 15cm-es vágást ejtett. Az a tuti ha legalább két napig kórházban vagy, ki tudja mi adódhat. Én spec megfáztam, csináltak is covid tesztet a tünet miatt. Szerencsére nem az volt

 

De tessék, szinte azonnalra tb alapon, csak az előzetes vizsgálatokért kell fizetni

https://www.arsmedica.hu/servmutet-serv-mutetek-lagyekserv-hereserv-koldokserv-kezelese-tunetei-arak-kepek-tb-finanszirozott.html?gclid=EAIaIQobChMI4rqnjICn_wIVC_93Ch1_7ghQEAAYASAAEgLaVvD_BwE

Előzmény: TrueBalu (8331)
alfi13 Creative Commons License 2023.06.02 0 0 8332

Az én műtétem előtt visszaolvastam a fórumot és azt a tapasztalatot vontam le hogy a laparoszkópos mütétesek hamarabb gyógyulnak de ezzel a módszerrel van a legtöbb probléma is a műtét után. Én ezért a kisebb kockázatos műtétet kértem  a Lichtenstein félét. Teljesen problémamentes volt az egész műtét és a gyógyulás is.

Előzmény: TrueBalu (8331)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!