Keresés

Részletes keresés

BGabi1977 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 2222

Rendben, köszönöm.

Előzmény: peliatan (2221)
peliatan Creative Commons License 2016.03.31 0 0 2221

Szia! Vasárnap este válaszolok. Addig nézegesd Tabriz, AliSadr, Shustar.

Mashhad a "legszentebb városuk, azért ajánlották. A nagy mecset valóban monumentális.

 

Előzmény: BGabi1977 (2220)
BGabi1977 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 2220

Kedves Peliatan, Lattam, te meg Mashhadban is jartal. Mi a velemenyed? Erdemes elmenni? Mi az amit semmikepp sem hagynal ki? A kovetsegen javasolta valaki, h feltetlen nezzuk meg...

Előzmény: peliatan (2217)
BGabi1977 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 2219

Kedves Volanszky Tibor, Az internetezessel kapcsolatban erdeklodnek. A Cyber Ghost szolgaltatas telefonrol, es a helyi PC- rol egyarant jol mukodik? Akar meg annyira is megbizhato, h rovidebb videokat is lehetne kuldeni ezen keresztul kockazat nelkul? Elore is koszi a valaszt.

Előzmény: Volánszki Tibor (2031)
BGabi1977 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 2218

Én is irigy voltam, amikor azt olvastam, h csak tavaly 45 napot töltöttél az országban:) Általában mindig mindenhol éjszakai buszt használok, a nappali buszozást felesleges időpocsékolásnak tartom, és a buszon is lehet pihenni valamennyit. Alapvetően nekem nincsenek nagy igényeim. Hostelben is szívesen alszom, a lényeg, h legyen valahol az épületben WC, és zuhanyzó. Abba sem halok bele, ha nem melegvizes.  Hálózsákot viszont nem viszek magammal. Itt többen azt írták, h nem szükséges. Kéne? Enni sem szoktam sokat, és mindenhol, mert elég érzékeny a gyomrom, de országon belüli közlekedésre, belépőkre, és vízre mindenképp költök na meg persze ajándékokra. Így lettem volna kíváncsi, mennyit ajánlatos vinni, de nem baj, ha nem tudod. Én majd megírom az aktuális árfolyamot.:) Vsz eurot viszek, mert korábban azt olvastam, jobban váltják, mint a dollárt. Mashad-ot éjszakai busszal nem is nagyon lehet megközelíteni? Pedig azt hittem. Egyre inkább hajlok arra, h kihagyom Bandar Abbast. Messze van, és lehet, túl modern lenne nekem. Ezt persze csak a városról készült fotók alapján állítom. Szerinted érdemes lenne megnézni?

Előzmény: peliatan (2217)
peliatan Creative Commons License 2016.03.29 0 0 2217

Szia!

Nagyon "irigy" vagyok, 3 hétbe - ha jól osztod be az idődet -  sok minden belefér. Főleg ha bevállalsz nagyobb távolságra éjszakai buszozást, vagy a repülést.

Pénzügyekben senki nem tud tanácsot adni, eltérő szállás, étkezés igények miatt.

Vigyél amennyit tudsz, ott nem használhatsz bankkártyát  (ha visszaolvastál láttad). € vagy $, váltják mindkettőt, a mostani árfolyam ismeretlen, senki nem jön ide vissza és nem írja meg, pedig hasznos infó lenne. 

Azt tudom én mennyit költöttem, de két repülés is volt. (Tehran-Bandar-Abbas és Tehran-Mashhad, kb. 50-50€)

   

Előzmény: BGabi1977 (2216)
BGabi1977 Creative Commons License 2016.03.27 0 0 2216

Szia, koszi a gyors valaszt. Mindig szoktam elore tervezni, de orara pontosan nem tudnam beosztani az idomet. Ezert kerdeztem csak a buszokrol. A stoppolas nem a sporolas miatt jutott eszembe, inkabb a rugalmassag miatt. En mar tobbszor rakenyszerultem, mert egyszeruen nem volt mas valasztasom. Harom het mulva indulok, harom hetre megyek. Mit gondolsz, mennyi penzt erdemes vinni erre az idore? Mindenkepp eurot erdemes?

Előzmény: peliatan (2215)
peliatan Creative Commons License 2016.03.27 0 0 2215

Szia!

Abban az esetben ajánlott  előre megvenni, ha több 100km-re, VIP busz, esti indulás a terved.

Nem lesz gondod a közlekedéssel, mert a fő buszpályaudvarok közeléből indulnak  kisbuszok is, (indul ha megtelik).

Itthon sem stoppolok, nemhogy külföldön. Nem emlékszem, hogy az utazásaim során bárhol láttam volna integető túristákat. Szinte fillérekbe kerül ott az utazás és biztonságos.

Kisebb települések között érdeklődj a helyiektől, készséggel megmondják, de lerohannak a hiéna taxisok is.

Azért nem ártana, ha eldöntenéd, mit szeretnél megnézni abban a hatalmas országban,hol hány napot tervezel  maradni, attól még rugalmasan kezelheted,  vagy a visszaútra "open" repülőjegyed lesz?

Nálam is előfordult, hogy megérkeztem rettenetes hidegbe, szakadó esőbe és a következő busszal odébb álltam. Olyan is volt, hogy nem találtam megfelelő szállást, bár a kéretlen kísérőm felajánlotta, hogy menjek hozzájuk, de nőként és egyedül ezt nem fogadhattam el, következő busszal tovább.

Mikorra tervezed az utazást? 

Előzmény: BGabi1977 (2213)
BGabi1977 Creative Commons License 2016.03.27 0 0 2214

Kedves PilgrimOTR,

 

Több helyen is olvatam a beszámolódban, hogy családok láttak vendégül titeket. Ez alatt az étkeztetést, vagy a szállásoltatást érted? Úgy tudom, szigorúan büntetik az illegális szállásadókat, ezek szerint mégis van valami kiskapu? Hogy történt a meghívás? Egyszerűen csak hozzátok csapódott valaki, és megkért titeket, hogy aludjatok nála? Nem pályázom a potyára, de azért szívesen bekukkantanék az irániak mindennapjaiba, ha erre valóban van lehetőség. Előre is köszönöm, ha megírod nekem, hogyan történtek veletek ezek a dolgok.

Előzmény: PilgrimOTR (2157)
BGabi1977 Creative Commons License 2016.03.27 0 0 2213

Kedves Pelitan, Azt írod, hogy már érkezéskor meg kell venni a továbbutazáshoz szükséges jegyeket. Én amolyan kényelmes utazó vagyok, aki élvezi, hogy maga oszthatja be az idejét, ha egy helyen tovább szeretne maradni, akkor tovább marad, vagy ha úgy érzi, nem érdemes hosszabb ideig maradni, akkor korábban indul a következő helyre. Szerintem az egyénileg szervezett utazásnak éppen ez az egyik nagy előnye. Szóval, mit tanácsolsz egy ilyen embernek? Ha Iránban nem rendelkezem napra pontos tervvel, amihez szigorúan ragaszkodom, akkor sutba is vághatom az egész utat? Én mindig csak indulás előtt szoktam megvenni a busz/ vonatjegyeket, és eddig sosem volt problémám. Még valami, mennyire működik a stoppolás ebben az országban? Van pozitív tapasztalatod erről? Ez nyilván csak kisebb települések között lenne számomra elképzelhető, ill. annak lenne értelme. Előre is köszi.

Előzmény: peliatan (2141)
xarina55 Creative Commons License 2016.03.14 0 0 2212

Izraeli pecsét tudom, hogy nem ajánlatos az útlevélben, de kizáró ok-e vízumigényléshez?

peliatan Creative Commons License 2016.03.03 0 0 2211

Az iráni követség honlapján.

Előzmény: GA0425 (2210)
GA0425 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 2210

Szia! Hol találom meg a nyomtatványt?

Előzmény: peliatan (2209)
peliatan Creative Commons License 2016.03.03 0 0 2209

Szia! 

Töltsd ki a nyomtatványt + az  előírt fénykép és beballagsz a fogadási időben.

Ismerősöd nincs!!!

Kérlek majd tájékoztass, köszönöm.

Előzmény: GA0425 (2208)
GA0425 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 2208

Sziasztok! Tudtok olyanról, aki magyar állampolgárként külföldi iráni nagykövetségen kapott vízumot? Lehetséges ez?

Karagözlü Creative Commons License 2016.02.28 0 0 2207

Személyesen.

Még nincs :-/

Előzmény: peliatan (2206)
peliatan Creative Commons License 2016.02.28 0 0 2206

Személyesen voltál a bp-i követségen? Repülőjegyed van már?

Előzmény: Karagözlü (2205)
Karagözlü Creative Commons License 2016.02.28 0 0 2205

Köszönöm, igazából még semmilyen konkrét dolgot nem intéztem, bent is csak érdeklődtem, semmi adatomat nem vették még fel... A kintieknek is még csak az útlevél másolatomat küldtem el, de mivel ők is csak telefonon érdeklődtek, ennek még nincs sehol lenyomta. Gondolom... :-)

Előzmény: slavkovka (2204)
slavkovka Creative Commons License 2016.02.27 0 1 2204

kértél volna sima turista vizumot, mintha csak utazni akartál volna Iránba és bemutattál volna egy hotel foglalást és aztán azt csinálsz már ott  -ha megérkezel-  amit akarsz! Igy már nehezebb, mert bent vagy adat bázisukban, hogy családnál akarsz aludni.

Előzmény: Karagözlü (2203)
Karagözlü Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2203

Kedves Mindenki!

Bevallom én csak azért regisztráltam erre a fórumra hogy itt tudjak Tőletek segítséget kérni. Sajnos nem volt időm elolvasni a régebbi hozzászólásokat, csak úgy az utolsó 5 hónapot kb.

A kérdésem eléggé összetett. Én április végén-május elején szeretnék meglátogatni Iránban egy baráti családot (már ha összejön...). Már elég régóta próbálom intézni a dolgokat, többször is beszéltem a követséggel, interneten felkutattam minden infót stb. Szóval van ez a meghívólevél, amit ugye nekik kéne küldeni nekem a teheráni külügyminisztériumon keresztül. Namost ők betelefonáltak oda, és azt mondták hogy magyar állampolgárnak nem kell már ilyen (és ezzel együtt a referencia szám se) mert a reptéren is meg tudjuk venni. Viszont ez ellentétben áll azzal - amint azt egyikőtök belinkelte ide -, hogy a reptéri vízum megvételéhez szükséges egy szállásról való visszaigazolás vagy egy meghívó/szponzori levél. A másik dolog, hogy ha elvileg iráni magánszemélynek nem ajánlatos vendéget a saját házába befogadnia, akkor hogyan küldhetnének nekem egyáltalán meghívólevelet? Mivel nem vagyok rokonuk stb... Voltam bent a követségen, és ott azt mondták hogy ha ott akarom megvenni a vízumot, akkor külön meginterjúvolnak előtte hogy ki fia-borja vagyok, miért megyek oda, miért ahhoz a családhoz, honnan ismerem őket stb. Ugyanígy őket is külön kikérdezik velem kapcsolatban. De nem valószínű hogy elutasítanának.

A lényeg hogy már teljes a káosz a fejemben, nem értem hogy most mit lehet és mit nem... Szállodában nem igazán szeretnék lakni, viszont mivel vészesen fogy az idő valami megoldást kéne találnom.

Valaki tudna esetleg tanácsot adni hogy merre tovább? :-)

Előre is köszönöm

BGabi1977 Creative Commons License 2016.02.21 0 0 2202

köszi. Közben elmentem ám a követségre. Azt mondták, márciusban megkapjuk a vízumot, még túl korai lenne...

Előzmény: zsoltissimus (2200)
Levi Braun Creative Commons License 2016.02.16 -1 0 2201

Sziasztok,

 

van valakinek valami bővebb infója a Laar National Parkról? Járt már ott valaki esetleg? Egészen konkrétan a Damavand-csúcs melletti tóra gondolok, ahogy nézem onnan elég flash a táj. Ha megyünk legyünk kiugranánk oda egy day tripre.

 

Üdv,

Levi

zsoltissimus Creative Commons License 2016.02.15 0 1 2200

Visszaigazolt, az utazás teljes időtartamát lefedő szállásfoglalási igazolás vagy kötelezettségvállaló meghívólevél/szponzori nyilatkozat szükséges ahhoz, hogy valaki Irán 10 legnagyobb repülőterén (a teheráni Imam Khomeini és Mehrabad repülőterek, Mashhad, Iszfahán, Shiráz, Tabriz, Asalouyeh, Bushehr városok, valamint a Perzsa-öbölben fekvő Qeshm és Kish szigetek repülőterei ), érkezéskor igényeljen vízumot.Ez a vízum azonban kizárólag csak 30 napos,és csak jól megindokolt esetben hosszabbítható meg, egyszer15 nappal. Egyes esetekben szükség lehet az iráni Információs Minisztérium jóváhagyására is, amiakár többórás várakozást jelenthet. Azt javasoljuk az Iránba látogató magyar állampolgároknak, hogymindenképpen előre, az Iránba történő belépésük előtt szerezzék be a szükséges iráni vízumot.

zsoltissimus Creative Commons License 2016.02.15 0 0 2199

Ugyanannyi a reptéren helyben, mint ha most kérnéd személyesen a követségen. Mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya is, pl. a reptéren sorba kell állnod érte, ha egy időben érkezik kb 2-3 gép, akkor sokat, és éjjel ez nem túl kívánatos. A követségre meg kétszer el kell menned.

Előzmény: BGabi1977 (2197)
peliatan Creative Commons License 2016.02.13 0 0 2198

Reptéri vízum ügyben keresgélj a tripadvisoron. Talán akad  valaki akinek  már   tapasztalata.

Előzmény: BGabi1977 (2197)
BGabi1977 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 2197

Szia Zsolti, Nagyon koszi mindket valaszt. Szoval te inkabb azt javasolnad, hogy ne is probalkozzunk a sajat nagykovetsegen, inkabb a repteren kerjuk a vizumot, mert ott tuti megadjak minden tovabbi nelkul. Esetleg van olyan ismerosod, vagy barkinek szemelyes tapasztalata a repteri vizum beszerzessel kapcsolatban?

Előzmény: zsoltissimus (2195)
zsoltissimus Creative Commons License 2016.02.09 0 0 2196

Bocs, csak ritkán tévedek erre mostanában! Itt van a LP könyv, felraktam a saját google drive-omra:

 

https://drive.google.com/folderview?id=0Bx0im5IGJlI7UkNVVDQyZnk1NUE&usp=sharing

Előzmény: BGabi1977 (2189)
zsoltissimus Creative Commons License 2016.02.09 0 0 2195

Szia! Igen, német állampolgárságú magyarok, tehát német útlevéllel.

Azért nem kellett referencia szám, mert ha a saját országod nagykövetségén igényled, akkor (a két évvel ezelőtti szabályok szerint) két hét időtartamra a konzul saját jogkörben adhatott vízumot (vagy a követség kért ilyen számot, ezt nem tudom pontosan), de pl két hétnél hosszabb tartózkodásra már nekem is kellett volna referencia szám. A "németetknek" mindenképp kellett referencia szám, ha nem a berlini követségen akarták volna kérni.

 

Most már ezekkel egyáltalán nem kell foglalkoznod, hiszen az iráni repülőtéren megkapod a vízumot 30 napra, persze pénzért.

Előzmény: BGabi1977 (2175)
peliatan Creative Commons License 2016.02.07 0 0 2194

Vegyesen vittem, sokfélét. 

Előzmény: BGabi1977 (2192)
slavkovka Creative Commons License 2016.02.07 0 0 2193

bocs, hogy Peliatan helyett én írok - de biztos nem haragszik érte, hisz az egyik legszimpatikusabb  fórumozó a beírásai alapján - bármelyik városról jó a képeslap, de nyílván ők valszeg csak Budapestet ismerik, ezért kedvesebb nekik. De ha pl. a Balcsiról vagy Pécsről viszel azt is értékelik. 

Előzmény: BGabi1977 (2192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!