Keresés

Részletes keresés

Traubi Creative Commons License 2004.08.26 0 0 163

Annus nyilván azért vált érdekessé, mert együtt edz, versenyez Fazekassal, ugyanaz az edzőjük és ilyen értelemben felmerülhetett, hogy ugyanazon - esetleg tiltott - módszereket használhatják. Ehhez gondolom hozzájárulhatott, hogy a táborból is együtt mentek el (gondolom a dippingszimatoknak mindegy, hogy a magyar küldötségből erről tudtak vagy sem), ami ilyen szempontból tényleg nem volt szerencsés.

Én remélem, hogy ez csak lárma, amit egyszerűen tisztázni lehet.

Vil-Arnis Merras Creative Commons License 2004.08.26 0 0 162
Ezek után smittre szavazzon a következő választásokkor az, akinek három anyukája van...
Elméletileg neki a magyar sportolók érdekeit kell képviselnie, nem? Akkor tegye meg...

Most bebizonyította, mennyire bízhatunk meg benne.

Egyébként ez az egész olimpia rohadt undorító... ugyanúgy politika, intrika és mutyizás, mint bármi egyéb. Hol maradtak az olimpia nemes eszméi?
Előzmény: Dani Amp-Land (113)
jokedv Creative Commons License 2004.08.26 0 0 161

Figyelj! Amig a jegyzőkönyvben nem szerepel, hogy tiltott szer használata miatt zárták ki/és hogy mi az/ addig mindenki azt mond, amit akar.

Én, amig ezt nem bizomyítják addig tiszta!!!!

Előzmény: kovego (158)
kovego Creative Commons License 2004.08.26 0 0 160

Mert úgy beszélsz mitha tudnád mindenre a választ!

Már írtam Fazekas hibázott, amiért nagy árat fizetett, de tisztázni kéne, hogy nem doppingolt!!! Nem?

Előzmény: BZoltan (159)
BZoltan Creative Commons License 2004.08.26 0 0 159
"Miért nem adnak (adtak) Fazekasnak lehetőséget, hogy újra vizeljen???"

miért adtak volna??? Ott volt alehetőség előtte.... karácsonyig is vártak volna rá az ellenőrök hogy vizeljen. Robi saját maga döntött úgy hogy nem vizel.

"mit akarnak Annustól, aki 3 negatívot produkált verseny előtt ill. utána????"

nem tudom és nem is érdekel... én nem akarok semmit Annustól, max gratulálni neki az aranyhoz. A kérdésedet tedd fel azoknak akiakarnak valamit tőle.

"BZoli ezekre légyszi válaszolj!!!"

miért gondolod, hogy én tudom a választ a kérdéseidre????


z
Előzmény: kovego (144)
kovego Creative Commons License 2004.08.26 0 0 158

Ne is adják vissza az aranyérmet, mert hibázott, és ennek ez az ára, ok!

De miért nem vesznek újat, vagy miért nem ellenőrzik a 25 ml-t, hogy mentesüljön a dopping vád alól??? Egész Európa attól zeng, hogy doppingolt!!!

Egy embert bemocskolnak, úgy hogy nincs rá bizonyíték!

Előzmény: jokedv (155)
jokedv Creative Commons License 2004.08.26 0 0 157

A minta egyébként meg van. Igaz a helyzeten nem változtat, de az biztos.

Senki nem mondja, modhatja, hogy tiltott szert használt. Nem ilyen értelemben doppingolt!!!!

Előzmény: kovego (156)
kovego Creative Commons License 2004.08.26 0 0 156

Valóban nem kívánságműsor! Egyszerűen csak fair play lett volna!

Hogy legyen egy sportoló fair, ha a különböző sport szervezetek nem azok???

Előzmény: Traubi (153)
jokedv Creative Commons License 2004.08.26 0 0 155

Mert tényként kezelik, hogy megszegte a szabályzatot, ezek után

nincs mit vizsgálni. Elvették az érmet, és itt az Ő részükről vége!

Előzmény: kovego (154)
kovego Creative Commons License 2004.08.26 0 0 154
Akkor miért nem ellenőrzik Fazekast?????????????????
Előzmény: jokedv (151)
Traubi Creative Commons License 2004.08.26 0 0 153

Ezt a verziót eddig nem hallottam. De ha így is volt, ez nem kívánságműsor, hogy akkor adok, amikor én szeretném.

Ennyi erővel a negyedik helyezett dobó is visszamehetne másnap, hogy most biztosan messzebbre tudnám hajítani a szert?

Előzmény: kovego (148)
kovego Creative Commons License 2004.08.26 0 0 152

Te tudnál hideg fejjel gondolkozni, egy olyan felspannolt állapotban, amikor egy életen át készültél arra, hogy olimpiát nyerj, és ahelyett, hogy ünnepeljél, a seggedbe turkálnak, a heréidet fogdossák, és 2cm-ről nézik, hogy vizelsz????

Eleged lenne mindenből, és mennél ünnepelni, semmi nem érdekelne.

Piko doktor azt mondta, hogy azért nem vették be a jegyzőkönyvbe, mert Robi nem doppingolt, és hagyták, hogy nyugodtan "kutakodjanak", de hidd el ha egyszer elszakad a cérna, akkor nincs visszaút!!!

Előzmény: jokedv (150)
jokedv Creative Commons License 2004.08.26 0 0 151
Már korábban írtam: Az olimpia ideje alatt bármikor, bárhol elenőrízhetik, akkor is ha egyszer már negatív eredményt produkált. Ez benne van a szabályzatba!
Előzmény: kovego (149)
jokedv Creative Commons License 2004.08.26 0 0 150

Ha a bizottság megalázó módon viselkedett, akkor szerintem

1. nem kellett volna a jegyzőkönyvet aláírni

2. Fazekasnak jelentenie kellett volna, és ismét: nem aláírni a jegyzőkönyvet.

 

Ez magán vélemény.

Előzmény: kovego (146)
kovego Creative Commons License 2004.08.26 0 0 149

De akkor mit akarnak Annustól???????????????????????????????????????????

Előzmény: jokedv (147)
kovego Creative Commons License 2004.08.26 0 0 148

Nem adtak neki lehetőséget!!!

Másnap visszament, és elküldték!!!

Előzmény: Traubi (145)
jokedv Creative Commons License 2004.08.26 0 0 147
Mert saját felleőségére elhagyta a dopooing vizsgálat helyszinét anélkül, hogy eredményes lett volna! / lásd hivatalos jegyzőkönyv/
Előzmény: kovego (144)
kovego Creative Commons License 2004.08.26 0 0 146

Tudod Zoli itt nem azon vagyunk felháborodva, hogy Fazekas hibázott, és azért megbüntették, hanem azért, mert ahogy a WADA viselkedik, az nem tartozik az olimpiai eszmék közé. Az nem fair, nem tisztességes, hanem megalázó, és személyiségi jogokat sértő!!! És ehhez aszisztál Schmitt Pál is!!! Aján Tamás, aki tagja a WADA-nak, ő sem érti, hogy miért nem vettek később mintát!!!

Gyulay, aki IAAF főtitkár kérte, hogy vizsgálják meg az adagot, nem tették meg, mert az fair lett volna!!!

Vad Dezsőnek egy NOB tag mondta, hogy túlzottan sok magyart dopping tesztelnek!!! Ehhez mit szól sp??? Semmit kussol!!! Neki Magyarországot kéne a NOB-ban képviselnie, nem pedig nyalni a WADA-nak, hogy esetleg ő legyen a NOB elnök, bár ne lenne soha!!!

Traubi Creative Commons License 2004.08.26 0 0 145
Miért? Valaki nem adott neki lehetőséget, pedig akart volna? Szerbia hegyei között?
Előzmény: kovego (144)
kovego Creative Commons License 2004.08.26 0 0 144

Miért nem adnak (adtak) Fazekasnak lehetőséget, hogy újra vizeljen???

Ha eltűnik a szervezetből a dopping, akkor mit akarnak Annustól, aki 3 negatívot produkált verseny előtt ill. utána????

BZoli ezekre légyszi válaszolj!!!

Előzmény: BZoltan (141)
kovego Creative Commons License 2004.08.26 0 0 143

Annust a verseny előtt 2x ellenőrizték, majd a verseny után is. Mindannyiszor megadta a 75ml-t! Most mégis keresik! Miért?

Kovács szakadt szalaggal nem volt képes produkálni, mikor visszament, akkkor elküldték, és nem vettek tőle vizeletet. Ma reggel a bizottság, aki elvette Robitól az aranyat azt mondta, hogy "csak" szabálysértést hajtott végre, és semmilyen szankció nem jár érte!!!

Ma hajnalban a versenye előtt Balogh Gábort felkeltették és vizelnie kellett!!! Biztos nem zavarta meg!!!

Kenus Creative Commons License 2004.08.26 0 0 142

Dehogynem, egy csomó minden egyéb is felmerült bennem.

Elsősorban viszont az, hogy magam minden embert (még a sportolókat is!) alapvetően becsületesnek, és nem csalónak tételezek fel.

Valószínűleg vérmérsékletemből adódik, valamint abból, hogy én a világ összes aranyérméért sem kúratnám szét a szervezetemet kükönféle műanyagokkal. És hát, mint a legtöbbünk magamból indulok ki. Hogy ez naivítás?! Lehet...

 

Előzmény: BZoltan (141)
BZoltan Creative Commons License 2004.08.26 0 0 141
Az még nem merült fel benned, hogy a 75 ml az nem csak azért lehet a minimum, mert annyi kell a vizsgálathoz, hanem mondjuk azért, mert annyi idegen vizeletet már nem triviális sumákolva csurgatni?

z
Előzmény: Kenus (139)
Kenus Creative Commons License 2004.08.26 0 0 140

Értelmes, és védhető érveket sorolsz fel, én azonban (nem tehetek róla) mégis másképp látom.

Üdv

Előzmény: BZoltan (137)
Kenus Creative Commons License 2004.08.26 0 0 139
A szabályos és elegendő között óriási a különbség. Igen, a minta mennyisége szabálytalanul kevés. Több helyütt lehet viszont olvasni, hogy a vizsgálathoz viszont elegendő (lenne).
Előzmény: atika29 (136)
titoka Creative Commons License 2004.08.26 0 0 138

 

Bár nem túlzottan értek hozzá, de tegnap hallgattam a rádiót, ahol egy orvos elmondta, azért ragaszkodnak a 75 ml-hez, mert lehetőség van arra, hogy gyógyszerekkel időlegesen leállítsák a vesét. Így nem képes a sportoló vizelni, csak nagyon kis mennyiséget, de ez a vizelet tiszta, ha doppingolt akkor is. Ezért kötelező a 75 ml és nem 25 vagy 65.

Egyébként megkérdezték a Sportkórház doppinglaborját és ott sem fogadják el a 25 ml-t, mert nem elegendő az összes vizsgálat elvégzéséhez ez a mennyiség. 

Lehet, hogy tényleg nem mindegy mennyit pisilnek és nem csak azért, mert a bürokraták a hasukra csaptak és 75 ml-nél húzták meg a limitet.

 

BZoltan Creative Commons License 2004.08.26 0 0 137
"sérül egy bő kétezer éves jogelv"

ilyen jogelv csak az élet egy szűk területén van és volt érvényben...

Gondolj bele.. van egy szabály, hogy az 55 kilós kategóriában nem indulhat 55 kilónál nehezebb.... ha egy sportoló indulni akar, akkor lesz szives felállni a mérlegre. Nem bűnös ha többet nyom és nem ártatlan ha kevesebbet. A szabályos induláshoz vizsont szükséges, hogy a sportoló igazolja, hogy megfelel a kiírásoknak.

A doppingolással pont ugyanez a helyzet... senki le sem szarja, ha egy civil sportember szarrá doppinggolja magát, tegye.. viszont ha világversenyen akar indulni, akkor a szabályok értelmében _NEKI_ kell igazolni a tisztaságát.

Az ajogelv amit te mondasz az leginkább a büntetőjogra érvényes.... ez nem az. A vonaton is nekem kell igazolni, hogy jogosult vagyok az utazásra és nem a kalauznak, hogy nem.
Ha megállít egy rendőr az autópályán akkor nekem kell igazolni, hogy jogosult vagyok a vezetésre és nem a rendőrnek, hogy nem... sőt ha nem vagyok hajlandó megfújni a szondát és vérvételre sem vagyok hajlandó menni (igazolandó, hogy nem vagyok ittas) akkor a rendőr pontosan úgy fog velem eljárni mint egy ittas vezetővel.. vagyis kivon a forgalomból.

Tehát Fazekasnak és minden más sportolónak kötelessége igazolni, hogy jogosult a versenyeken való részvételre...ezt nem tette meg Fazekas.

z
Előzmény: Kenus (135)
atika29 Creative Commons License 2004.08.26 0 0 136
Ha bevizsgálnák, akkor teljesen mindegy lett volna, hogy mennyi mintát ad le. Ha ez így lenne, akkor gondolod, hogy leadja azt a mennyiséget, amit leadott? Ő pontosan tudta, hogy ez kevés ahhoz, hogy bevizsgálják. Nem ahhoz, hogy kimutatni lehessen, hanem ahhoz, hogy bevizsgálják! Ez a különbség.
Előzmény: Kenus (135)
Kenus Creative Commons License 2004.08.26 0 0 135

Szia!

 

A tisztaság igazolása szükségességének említésével alapvető probléma került szóba. Ugyanis határozottan úgy érzem, hogy a sportban általában sérül egy bő kétezer éves jogelv: az ártatlanság vélelme. Mintha a sportvezérkar úgy vélekedne, hogy minden sportoló pitiáner csalónak minősül minaddig, míg ártatlanságát minden kétséget kizáróan be nem bizonyítja. Kíváncsan várom, vajon hajlandók lesznek-e végre megvizsgálni - az előírtnál valóban kevesebb(!) - mintát. Ugyanis még azt is el tudom képzelni, hogy egy sportolót akkor is csalónak minősítsenek, ha bebizonyosodik, hogy nem csalt. Persze, ez - egyelőre - csak spekuláció.

 

Üdv

Előzmény: BZoltan (133)
atika29 Creative Commons License 2004.08.26 0 0 134
Bár nem ismerem a szabályokat, de miért nem vizsgálják meg a magyarok utólag? vagy azért hallgatnak, mert megtették? A sok duma helyett tisztább lenne, ha valaki a mob-tól megvizsgálta volna. Vagy erre nincs lehetőségük? Nem hivatalosan, mert gondolom arra nincsen, hanem csak úgy a médiának.
Előzmény: BZoltan (133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!