Keresés

Részletes keresés

nyarimikulas Creative Commons License 2006.12.18 0 0 1672
Mi is együtt olvasunk, már elég régóta. Huhh, nem is tudom ,talán mióta befejeztük a szopit, tehát Gábor 15 hós korától. Őt se mindig kötötte le, főleg az elején, de addig kapott a kezébe kis könyvecskét. Aztán úgy alakult, hogy mindkettőjüknek 1-1 mesét olvasok, Gábornak régóta bejön a Boribon-sorozat, amit Dávid is nagyon szeret.(mostanában már sokszor beérik 1 közössel, Dávid kedvence most pl. a Kippkopp. )
odibaby Creative Commons License 2006.12.18 0 0 1671
Fura ez látod, mert én meg éppen attól parázok, hogy Alíznak nem jó ez, hogy elveszett így a kis külön ideje, amikor csak neki olvastunk, csak neki énekeltem, stb. Viszont külön-külön meg sokórás lenne az esti müsor, így is fürdéstöl fekvésig minimum 1,5 óra - na jó, ebben orrszívás is van.
Előzmény: mzsperx (1670)
mzsperx Creative Commons License 2006.12.18 0 0 1670
mi is együtt olvasunk, de noémit ez annyira még nem köti le. viszont én fontosnak tartom ezt az együtt töltött időt, így marad ez. ha nagyon unja a csajszi, megy rajzolni egy kicsit.
odibaby Creative Commons License 2006.12.17 0 0 1669
Mi már egyszerre olvasunk már nekik (Lázi ugye 19 hó), de Lázit igazából csak akkor köti le, ha olyan van, ami öt is érdekli, mondjuk Anna és Peti. Ha Alíz ragaszkodik valami komolyabbhoz, akkor Lázinak olvasok egy egyszerübbet, mondjuk a Vidám történetekböl (már kívülröl mondja: "három kiscica..."), és utána Alíznak a másikat, addig Lázi nézegeti az ö könyvét. és együtt mennek aludni.
Előzmény: Boribon (1668)
Boribon Creative Commons License 2006.12.17 0 0 1668
Lenne egy kerdesem. Ki mikortol olvas mindket gyereknek egyszerre esti meset? Nalunk meg ugy van, hogy a kicsi (14ho) a tapszerivas utan megy aludni, mielott leteszem elmondok neki ket verset, aztan jo ejt puszi, es jovok ki. Kozben a nagynak (3eves) olvas az apja meset, aztan jonnek a versek, jo ejt puszi, es be az agyba (kiveve mikor elalszanak egyutt a mi agyunkban, mint ma :))
mzsperx Creative Commons License 2006.12.15 0 0 1667
najólvannakkor :)))
s végre láttam a képeket is, nagyon szépek!
Előzmény: zsuzsahd (1666)
zsuzsahd Creative Commons License 2006.12.13 0 0 1666
Mas is almatlansagban szenved? :-)
De mieeeert, ejszakai szopira pont odaertem. :-P Egyebkent az eggyel balrabb levo idozonaban nem aludtam - tudom, ez nem elegendo kifogas. :-)
Előzmény: mzsperx (1665)
mzsperx Creative Commons License 2006.12.13 0 0 1665
hogy lehet ilyenkor netezni? :P
Előzmény: zsuzsahd (1664)
zsuzsahd Creative Commons License 2006.12.13 0 0 1664
Na, 2 honap kenyszerszabadsag utan visszajottem. Idokozben Anna 2 eves, Andris pedig 3 honapos lett. :-)

Hihi, ki hol aludjon tema: nalunk most ferjem par napig szolgalati uton, kissrac a haloszobai agy mellett mozeskosarban (mint mindig), nagylany az apja helyen alszik, en meg itt netezek... :-) Leanyka mentsegere szoljon, hogy ugy emlekszem, en ajanlottam fel neki, vagy ha nem is, de csoppet sem elleneztem, hogy ma a nagy agyon aludjon. Bar ehhez azert kellett annak a tudata, hogy o olyan tipus, hogy elfogadja, hogy ez csak most. (Remelem, nem ezekben a napokban ut be hirtelen a dackorszak es meg igymarad. :-)) Mostanaban o is nyafizott neha este, hogy ugyanmar menjek vissza meg vagy husszor... Dehat ezt csak azert csinalja, hogy hatha el lehet ezt velem jatszani, es hat vegyuk eszre, hogy ez a feltevese valamennyire meg csak jogos is volt - akkor pedig miert is ne? :-) Hja, az utobbi hetek eleg kaotikusak voltak mindannyiunknak, lanykat sikerult jol elrontani, de mar a nevelesen vagyunk... :-)

Es egy-egy illusztracio az idokozben feljebb cseperedett foszereplokrol:



Angiszeged Creative Commons License 2006.12.11 0 0 1663
Szemenszedett_hazugsááág! :)
Előzmény: tasha (1657)
Babco Creative Commons License 2006.12.09 0 0 1662

Mit lehet tenni a szófogadatlan lányommal? :)

 

Ha megtudod, akkor lécci értesíts és küldök még kettőt egy kis nevelésre. :-)

Előzmény: leddy (1642)
Como Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1661

visítás az megy nonstop és nem a pici csinálja...

 

:DDD

Előzmény: tasha (1660)
tasha Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1660
enyémeknél sincs sok fizikai bántás, néha Martin lefejti a kapaszkodó öccse kezeit a kanapéról :/ de visítás az megy nonstop és nem a pici csinálja...
Előzmény: Luisette (1658)
peniko Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1659
Leddy: én ilyenkor vetem be a sétát! Viki elalszik, Dani meg egyébként is nagy menőkés!
Előzmény: leddy (1642)
Luisette Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1658
Huha, nekem asszem nagy mazlim van. Igaz, hogy a picinek nalunk is mindig az kell, amivel a novere jatszik, a nagy megy ilyenkor visit, hogy "Mag! Ne szedd szeeeeet!" (Ha merges a Magdira, akkor Magnak hivja :) ) Viszont soha nem bantjak egymast. A pici neha ramaszik a nagyra, az meg jol megolelgeti, es nagyokat kacagnak. En meg olvadozok :) Aztan persze lehet, hogy egyszercsak vegeszakad az idilli allapotnak...
tasha Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1657
:D bíztass, igen :))

dícséretet köszi, bár sok részem nincs benne, lévén rám még véletlenul sem hasonlítanak :))
Előzmény: páncél (1651)
leddy Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1656

Köszi lányok a bíztatást :)

Én most azt tudom bevetni, ha nagyon kikészít, hogy ott hagyom és azt nem szereti, tehát általában abbahagyja amit csinál. De nehéz, nagyon nehéz és sajnos néha már eljár a kezünk is, amit nagyon bánok, de mikor már a bőgés kerülget az idegességtől, akkor nem tudok mit csinálni... a legjobb az egészben, hogy néha nem is izgatja...

A "hagyni sírni" meg nem mindig megy, mert ugye Tomit szeretném, ha legalább néha aludni is tudna, de nagy hangzavarban és sikítozás közepette csak ő is ordít, mert megijed a nagy hangoktól... ami nem nagyon szerencsés, két ordító gyerekkel egyedül lenni itthon :) szerencsére még nem sokszor fordult elő, de azért a hajszálaim véges számúak :)

Boribon Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1655
amig elnek? :))

mi pl. meg most is nyuzzuk egymast a hugommal, csak a terep valtozott. jatekokon mar nem szoktunk veszekedni :)
Előzmény: Törölt nick (1648)
piglet Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1652

7,5 és 6,5 éves korukig is tuti:-)

Előzmény: Törölt nick (1648)
páncél Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1651

Nem ígérhetek mást, mint vért és gyötrelmet, könnyt és verejtéket....

 

A trééfát félretéve: veszekednek, na és. Amíg nincs nagy bőgés, és egyre ritkábban van, lejátszák egymás között. Ebben a korban szvsz két fiú között normális a vetélkedés.

 

Meglestem a fiaid, micsoda hétszépségek! Azok a kék szemek!

Előzmény: tasha (1650)
tasha Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1650
remek hír :D
Előzmény: páncél (1649)
páncél Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1649

5 és fél és majdnem 4 éves korig biztos :))))

Előzmény: Törölt nick (1648)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1648

meddig ölik egymást a gyerekek?

 

Jozsó 2,5 éves, Boldi 10 hós, és egész nap háborúznak :( Mindkettőnek mindig ugyanaz kell, és már a kicsi is nekimegy a nagynak. Ugyanakkor a kicsi úgy megy a nagy után, mint egy kis pióca és mindenben utánozza. :)))))

peniko Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1647
Leddy: ilyen nálunk is volt! Este viszont nem volt gond az elalvással! Hiszti: Dani is csapja magát a földhöz, ordít sokszor 30 perceket is. Ilyenkor nem veszem figyelembe a hisztit. Nálunk ugye még az is tetőzi a dolgot, hogy Dani még nem beszél, és a hiszti abból is adódik, hogy nem értem meg, hogy mit akar.
Előzmény: leddy (1642)
Boribon Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1646
leddy,
turelem, turelem. Engem idonkent nagyon fel tud bosziteni a nagylany, pedig olyankor kene a legturelmesebbnek lenni, mert szerintem ez az egyetlen modszer, ami _valamennyire_ mukodik.

Luisettehez hasonloan en is egyutt aludtam vele delutan kb. 1 eves koratol kezdve. Eleinte, mert terhes voltam, es szuksegem volt ra, utana meg azert, mert jo volt. Nekem is, neki is. Szules utan gyakorlatilag ez maradt az egyetlen fix kozos programunk.

Dackorszak eleg gaz. Engem elfog a remulet, ha arra gondolok, hogy az izgaga, hiszteriara hajlamos kisebbikem is lesz egyszer 2-3 eves :)
Előzmény: leddy (1642)
anine Creative Commons License 2006.12.03 0 0 1645

Leddy, mi Csongorral 2 hónaposan mentünk a Budaiba mert csak akkor volt időpont (pedig augusztus elején jelentkeztem)! Semmi gond nem volt ezzel. SZerintem ne aggódj!

Kitartás!!!!

Előzmény: leddy (1642)
Luisette Creative Commons License 2006.12.03 0 0 1644
A delutani alvas nalunk ugy oldodott meg, hogy velem aludt. (Ja, lehet, hogy ezt mar irtam is.)
Előzmény: leddy (1642)
Luisette Creative Commons License 2006.12.03 0 0 1643
"Mit lehet tenni a szófogadatlan lányommal? :)"

Ez most koltoi kerdes volt? :) Keszitsd az idegeidet a dackorszakra. Az enyem mar majdnem 3 eves, bo egy eve az megy, hogy vannak jogyerek-idoszakai, neha meg legszivesebben megnyuznam... ;) Az uj teso meg nyilvan felerositi az egeszet. De ha te talalsz valami varazslatos megoldast a szofogadatlansagra, oszd meg velem is :)
Előzmény: leddy (1642)
leddy Creative Commons License 2006.12.03 0 0 1642

Köszi!

Közben felhívtam a gyerekorvost, ő adott beutalót a csípőszűrésre, de így is be kell majd jelentkezni. Még nem mentem el a beutalóért, talán hétfőn sikerül és még idénre kapok időpontot... szerdán lesz 6 hetes, remélem nem késtünk még el...

 

Más.

Mit lehet tenni a szófogadatlan lányommal? :)

Türelmünk fogytán és nem hallgat a szép szóra...

Arról nem is beszélve, hogy ma nem bírtuk lerakni aludni, úgyhogy most már kezd teljesen használhatatlan lenni...

Előzmény: Babco (1641)
Babco Creative Commons License 2006.11.30 0 0 1641

1. Ha kimegyek pindurival, nem kell bekrémezni valamivel az arcát, hogy ne fázzon meg

 

Én a csípős hidegben szoktam krémezni a pofijukat. Az első télen az első napokban nem csináltam még és nagyon kiszáradt nekik. Bár az én macáimnak eleve szárazabb a bőre.

 

2. Ha már szép a köldöke nem kell bizgerélni többet alkohollal, hintőporral, csak a fürdés utáni vizet törlöm ki fülpiszkával, jól teszem?

 

Szerintem nem kell tovább alkohollal, hintőporral bűvészkedni.

 

3. És egy komolyabb kérdés, ki és mikor ad nekem beutalót a csípőszűrésre? Sajna a 2 hós oltást majd csak jan. 10-én kapjuk meg, merthogy karácsonyra esik a hóforduló és nem tudom nem-e késő akkor már rákérdezni?

 

A háziorvos. Szerintem hívd fel, a miénk még azt is megcsinálja, hogy a kartonozóban hagyja a beutalót, és így nem kell pont az ő rendelési idejében menni, hanem amikor odaérek.

 

Én a 6. hétre emlékszem, hogy akkor volt szűrés. Ja, és időpontot kellett kérni.

 

Előzmény: leddy (1640)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!