Keresés

Részletes keresés

szponzor Creative Commons License 2012.10.18 0 0 2199

Közülünk, akik rendszeresen írunk a Rugby vagy a Rugby League topikba, csak ath élt Ausztráliában, a többiek innen, Magyarországról szerettek bele a rögbibe.

Itt, Magyarországon nincs meg az az eltérés, ami mondjuk Angliában megvan, hogy az unió az elit iskolák sportja, a liga pedig a melósoké. Itt ligarögbi gyakorlatilag nincs - tavaly júliusban játszották az első ligarögbi-meccset az országban, azóta is összesen egy csapat létezik -, és az uniós rögbi is csak amatőr szinten, pedig az már lassan fél évszázada létezik.

Előzmény: eimerhenkel (2196)
eimerhenkel Creative Commons License 2012.10.17 0 0 2198

Szponzor, bocs.

Előzmény: eimerhenkel (2197)
eimerhenkel Creative Commons License 2012.10.17 0 0 2197

És köszönöm, sponszor!

eimerhenkel Creative Commons License 2012.10.17 0 0 2196

A pénz a különbség, sok játékos mindkettő kódot játszanak (mint az ismert Sonny Bill Williams, és Marc Ellis, John Gallagher, John Kirwan a múltban), de Új-Zélandon csak egy nemzeti sport van. Az "All Blacks"-ban játszani egy becület, csak most a pénz fontos (1996 óta), mert már nem a sport amatőr sajnos. Más országok mint Angliaban, Austráliaban, Dél-Africaban stb. különböző, ahol uniós rögbi az elit kód és ligarögbi a népi kód (nem vagyok biztos, hogy Magyarországon így van-e).

Boscánat, ha mondok egy tényt, amit már tudtatok! Hol éltetek? Ausztráliaban, ugye?

szponzor Creative Commons License 2012.10.17 0 0 2195

Üdvözlünk a fórumban, eimerhenkel! Kétségtelenül igazad van, hogy Új-Zélandon az uniós rögbi a legnépszerűbb sport és az All Blacks a legnépszerűbb csapat, de azért egyre jön fel a ligarögbi is. Ezzel kapcsolatban is írtam már a DDT által említett Rugby League blogon: Új-Zéland meghódítása.

Előzmény: eimerhenkel (2193)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.16 0 0 2194

Na jó, Új-Zélandon csak Aucklandben van NRL franchise, de azért Angliában láthatod hogy gyakorlatilag egyenrangú a két kód. Ezt a nézőszámokon is látni, szponzornak hála van ligarögbis blogunk is ám :)
http://rugbyleague.blog.nepsport.hu/archives/2012/10/13/A_tiz_legnezettebb_merkozes_2012-ben/

Előzmény: eimerhenkel (2193)
eimerhenkel Creative Commons License 2012.10.16 0 0 2193

Az jó hallani! Látogatok gyakrabban!

 

Hát, ligarögbi nem túl népszerű az új-zélandon. Szerintünk, normális rögbi (?) legfontosabb. Liga jó, de egy "code" elég.

 

Kösz az oldalt, olvasom megint ma este. ;-)

Előzmény: Törölt nick (2192)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.16 0 0 2192

Sőt, minden hétvégén és még kommentáljuk is :)  Blogajánló:

http://rogbixv.blog.nepsport.hu/archives/2012/10/07/Del_bajnoka_iden_Uj-Zeland

 

A rend kezd helyreállni a Tasmán-tenger két oldalán, Ausztrália mindent nyer ligarögbiben, Új-Zéland meg uniósban.

Előzmény: eimerhenkel (2191)
eimerhenkel Creative Commons License 2012.10.16 0 0 2191

Néz valaki a rögbit ezen a hétvégén? Új-zéland és Ausztrália. C'mon the mighty All Blacks. :D

Mandrake Creative Commons License 2012.08.13 0 0 2190

egy fontos hír a hazai versenyzőknek, támogatóknak, szurkolóknak:

 

http://rugby.hu/hirek/2012/08/01/magyarorszagra-latogat-a-webb-ellis-kupa

 

a pontos program még nincs kész, de  a szervezés már folyik

szponzor Creative Commons License 2012.07.30 0 0 2189

Egy kép Szilágyi Áron, olimpiai bajnok kardvívó tiszteletére:

 

Slovkowski Creative Commons License 2012.07.14 0 0 2188

Slovkowski Creative Commons License 2012.07.14 0 0 2187

A franciák visszatérnek az Adidas-hoz. Pont akkor amikor a foci válogatottjukat már megszerezte a Nike :)

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.15 0 0 2186

Stade de France, Március 4. 16.00.

Előzmény: Slovkowski (2184)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 2185

Rágódnak rajta már második napja mintha valami vb-döntőről lenne szó. Pedig ha ezen a hétvégén akarnák lejátszani akkor már tegnap dönteni kellett volna róla.

Előzmény: Slovkowski (2184)
Slovkowski Creative Commons License 2012.02.13 0 0 2184

A francia-ír meccsel mi lesz? Van már új időpont?

szalonbe Creative Commons License 2012.02.12 0 0 2183

Elég szomorú, hogy az európai rögbi itt tart. Lement 4 meccs a Hat Nemzeten, és ebből egy volt nézhető, élvezhető. Az angoloknál a válogatási elv eléggé furcsa, mintha csak ezen az 5 meccsen pusztán túl akarnának lendülni, hogy majd az új edzővel aztán elkezdhessenek felkészülni a hazai vb-re. A skótok játéka eléggé sótlan, ráadásul elvesztetták azt amiből eddig éltek - a jó rúgóikat. Az olaszoknak nincs 10-esük, de az egész háromnegyed mehetne a süllyesztőbe. Hiba hiba hátán, pedig most lett volna esély megverni az angolokat. Az ír-walesi meccs viszont jó volt, élvezetes, fordulatos meccset játszottak a csapatok. Az írek befuthatnak másodiknak, ha túllépnek a számomra unszimpatikus franciákon, akik félgőzzel játszottak az olaszok ellen. Olybá tűnik, azt csinálják, mint a vb-n: a fontos meccsekre koncentrálnak, ami számomra elég idegen ebben a sportágban, hiszen a rögbiben az egyik legfontosabb a tisztelet, és éppen azzal tiszteled meg az ellenfeled, ha mindent beleadsz, legalábbis én így tanultam...
A walesiek viszont nagyon jó kis rögbit játszanak, mernek szélesen játszani, bátran használják a futókat, szélsőket, és itt érződik az új-zélandi edző filozófiája is szerintem. Szóval nálam most egyértelműen wales-i győzelem, amibe a franciák azért bele tudnak szólni esetleg, mint ahogy tették azt a vb-n a negyeddöntőben az angolok ellen... Ne legyen igazam...

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.11 0 0 2182

Nem igazán gondolták a Stade de France tervezői hogy valaha is szükség lehet fűtött gyepre. Amikor délután láttam hogy Rómában milyen a pálya, ránéztem a neten a párizsi időjárásra és látván a mínuszokat volt egy sanda gyanúm hogy este 9-kor nagy eséllyel kemény fagy lesz, ez pedig a rögbiseknek sokkal veszélyesebb mint ha hó lenne. De a kilátogató ír szurkolók szívták a legnagyobbat...

Előzmény: Slovkowski (2181)
Slovkowski Creative Commons License 2012.02.11 0 0 2181

Ez tipikus olasz vereség volt, most tényleg nyerhettek volna.

 

Utólag örülhet a SportTV, h nem tűzték programra a francia-írt.

Előzmény: Törölt nick (2180)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.11 0 0 2180

Nyerhettek volna ma az azzurik ha jobban mennek a rúgások de azért túlzás lenne mondani hogy győzelmet érdemeltek, ahhoz több időt kellett volna tölteni az angol 22-es környékén. Burton sajnos pocsék napot fogott ki de amúgy is kiállt később és mivel Mirco Bergamasco hiányzott, a tapasztalatlan nyitóra Botes-re testálták a rúgásokat. Az angolok két csetlő-botló győzelmet összehoztak, de lehet hogy most három vereség fog várni rájuk.

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.11 0 0 2179

Ez van, még jó hogy a Sport1 legalább az egyik meccset leadja ma, persze a francia-ír-t igazán beszoríthatták volna kedd helyett holnapra, én is jobban szeretem magyar kommentárral nézni mint franciául.
Aztamindenit, Rómában havas a pálya, ilyet se nagyon láttam  még HatNemzeten...

Előzmény: Slovkowski (2178)
Slovkowski Creative Commons License 2012.02.11 0 0 2178

Én szurkolok az olaszoknak. Ha megtudnák verni az angolokat ekkora érdeklődés mellett, az nagy lökést adhatna az olasz rugbynek. (főleg népszerűségben)

 

A SportTV számára egy megismételt box meccs fontosabb, mint a francia-ír. Ez szomorú.

Előzmény: Törölt nick (2177)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.11 0 0 2177

A mai olasz-angol meccsen 75 ezer néző (10 ezer angol), elvileg teltház lesz a Stadio Olimpico-ban. Történelmi nap ez az olasz rögbinek, az angoloknak fel kell kötni a gatyát ha nem akarnak maguk is történelmet írni de negativ értelemben...

Mandrake Creative Commons License 2012.02.09 0 0 2176

így van!

 

ennyi hibával egy csapat sem tud nyerni. Skótok köszönheik maguknak, pedig volt pár igen igéretes akciójuk :(

Wales-nek nagy szerencséje volt (no meg azért erősek is), hogy a kihagyott rúgások ellenére végül csak nyerni tudtak. Írek meg bosszankodhatnak.

Franciáktól többet vártam, ez a félgőzzel játszogatás ... hát!!! ebbe könnyen bele lehet bukni ...

Előzmény: Nyugdijas_szektor (2175)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2012.02.08 0 0 2175

Az ír-walesi meccs kifejezetten jó volt, a többi felejthető. Kedvenc skótjaim ismét csak a szerencsétlen hibáikkal tűntek ki.

Előzmény: Mandrake (2174)
Mandrake Creative Commons License 2012.02.08 0 0 2174
Előzmény: Mandrake (2173)
Mandrake Creative Commons License 2012.02.08 0 0 2173

csak a rend kedvéért, kiéhezett rögbiseknek:

 

http://www.rugby.hu/hirek/2012/02/05/6-nations-1st-round

 

 

Mandrake Creative Commons License 2012.01.16 0 0 2172
Előzmény: Törölt nick (2171)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2171

Slovkowski Creative Commons License 2011.12.02 0 0 2170

Én sem láttam, de régebben el-el kaptam egy részt. Akkor még tetszett, főleg mikor Erdélyi Zsolt volt az egyik vendég. Haláli dumája van. Én akkor döntöttem el, h a továbbiakban nem fogom nézni, mikor még nyáron az országúti kerékpár került terítékre, amit én nagyon szeretek. Undórító volt, ahogy a műsorvezető finoman utalgatott arra, h minden kerékpáros doppingol. Plusz a Paprika TV-ből valami műsorvezető azt állította, h a hegyeknél a kategóriákat annak idején aszerint számozták a Tour-on, h egy autó melyik sebességben tudott felmenni rá. Másnap ezt beírták az Eurosport/Tour topikjába a Sipos-Knézy duónak, akik annak rendje szerint ki röhögték ezt az ürgét.   

Előzmény: szponzor (2168)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!