Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Norbert 899 Creative Commons License 2020.06.30 0 0 8661

Szia!

 

 6,5X16 5X112 ET 48 57.1

Felnit rendeltem az autóra és az jó hozzá.

Előzmény: Ccs2929 (8635)
nikonph Creative Commons License 2020.06.28 0 0 8660

Touran 1.4 16V TSI (103 kW) (2008 – 2010) friss tulaj vagyok. Magyar nyelvű gépkönyv , vagy bármilyen letölthető anyag érdekelne. Köszönöm bár ki segít.

Szép napot !

jonas65 Creative Commons License 2020.06.24 0 0 8659

köszi közben kiderült hogy a zárjavítás alkalmával 2 évvel ezelőtt a Safety Lock nem lett bekötve csak a mikrokapcsoló, gondolta a szerelő nem kinlódik vele, úgysem nyitom kulcssal. Mindenkinek javaslom mint tanulság hogy bal első ajtó zárjavításkor teszteljék le kulcssal a nyitást levett akkusarunál hogy nyitja e kulcs az ajtót!!

Előzmény: laca151 (8658)
laca151 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 8658

Kulccsal ki kell tudni nyitni akkor is, ha aksi sincs benne, hiszen addig az aksihoz se férsz hozzá. Ha nem találod a zárdiót a vezetőajtóban, akkor vmi kupakot kell ott lepattintani, ami alatt ott van, és kulccsal nyitható kell legyen.

Előzmény: jonas65 (8656)
laca151 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 8657

Tourannal még nem, de a feleségem autója (Peu207) rendszeresen eljátssza. Azt vettük észre, hogy ha a vonóhorog sapkája kicsit el van ferdülve, az már bezavarja, pedig jóval a radarok síkja alatt van.

Előzmény: MZsolt38 (8655)
jonas65 Creative Commons License 2020.06.22 0 0 8656

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne hogy az aksi csontra lemerült és nem tudom kinyitni az autót.

2006 1.6 benzines bár ez mindegy is.

Volt itt egy szaki de azt mondta hogy mivel 5V alá esett a feszültség így semmi esélyem kinyitni még mechanikusan se.

Van ötletetek?

 

üdvözlet és kösz.

MZsolt38 Creative Commons License 2020.06.19 0 0 8655

Sziasztok. Tourannál találkozott már valaki olyannal, hogy ha hátramenetbe rakom, a tolatóradar azonnal sípol, akkor is ha nincs semmi mögötte. Aztán gondol egyet, elhallgat, majd megint folyamatosan sípol. Van mikor rendesen működik. 

Topacsenkó Creative Commons License 2020.06.15 0 0 8654

Ha egyforma bonyolult lenne, akkor egy árban lennének. A dízel továbbra is összetettebb, egyúttal ~ +1millió volt, amikor mi vettük. 

Előzmény: laca151 (8653)
laca151 Creative Commons License 2020.06.15 0 0 8653

Új v. használt autó vételében gondolkodsz? Nagyon nem mindegy :)

Újnál sztem majdnem mindegy, mivel garanciális, és majdnem egyformán bonyolult a benzines is meg a dízel is.

Használtnál sem lehet konkrétan kijelenteni, hogy ez vagy az jobb, attól is függ pl., hogy mire akarod használni. Nyilván autózásra, de a jellemző használat városi rövid utak, vagy országút/autópálya hosszabb etapokkal. Városba inkább benzines, pályára dízel. Az sem mindegy, mennyit mész évente, sok futás esetén a dízel alacsonyabb fogyasztása tudja kompenzálni a nagyobb szervizköltséget.

Előzmény: halmoore (8652)
halmoore Creative Commons License 2020.06.13 0 0 8652

Sziasztok! Touran vásárlás előtt állok!!! :-) Azt szeretném megtudni, hogy milyen motorral szereltet nézzek, melyik a legmegbízhatóbb ??? Benzin v. dízel mindegy olyat szeretnék a család részére amivel nem kell minden hónapban a szervizbe járni! A válaszokat előre is köszönöm!!  

Balthazor Hellman Creative Commons License 2020.06.08 0 0 8651
Előzmény: Ccs2929 (8650)
Ccs2929 Creative Commons License 2020.06.08 0 0 8650

Találtam egy oldalt, azt hiszem, itt meg vannak a kérdéseimre a válaszok.

Előzmény: Ccs2929 (8649)
Ccs2929 Creative Commons License 2020.06.08 0 0 8649

Sziasztok!

 

Miattam ne "essetek" egymásnak.

Tudom én is, hogy a Touranon nem úgy fog kinézni ekkora méretben ez a felni, mint a bemutató képen a Golfon, de mivel nem akarok vagyonokat költeni gumiztatásra, így maradnék az eredet felni méretnél.

A kérdésem viszont még mindig nyitott, mekkora osztókörű, ET számú, középfurat méretű felni megy fel rá? Mert mellényúlni nem szeretnék.

 

Köszi!

Teo papa Creative Commons License 2020.06.08 0 0 8648

Hmm .. a fórum már csak ilyen. Nagyon nehéz (többnyire nem is szokott előfordulni) úgy írni / olvasni, hogy az teljesen egyértelmű legyen. Ha már a hozzászólásodnál maradunk, honnan kellene bárkinek lejönnie, hogy te az első sorodat tartod mindenekfelett fontosnak? Két mondatrész van ott, egyik ízlés, másik komfort. Én pl egyértelműen a komfort vonaláról beszéltem, te meg később kicsit kiakadtál, hogy miért nem olvassuk az első sort. Én elolvastam, a linket is megnéztem. A felnitől sem esek hasra, ahogy nagyságrenddel fontosabb (nekem) a komfort, mint a divat. A divatról minek vitatkozni, ellenben fel sem merül bennem, hogy az lenne az alap, hogy valaki annyira "rágyógyul" egy felnire, hogy ha az számára tényleg nem mutat jól 16-os méretben, akkor nem másik felnit keres, ami tetszik neki, hanem eltolja az autójának a komfortját inkább. Persze lehet, hogy van ilyen is, ahogy olyanok is, akiknek tetszik a "fakerék" és beáldoznak érte minden mást, sőt annyira fanatikusok is vannak, akiknek meg se lehet magyarázni, hogy a nagyobb kerék egyáltalán jobban ráz, mint a másik.

De nem keresem, hogy ki a hibás (senki), csak kicsit fura volt, hogy ennyire leakadtál tőle, mert ilyesmi inkább a fércbúkon van sokszor, hogy csak az válaszoljon, aki olyant ír, ami a kérdezőnek tetszik, meg mindenki találja ki, hogy melyik szó volt a hangsúlyos két mondatban :o))

 

Béke

 

Teo >

Előzmény: Balthazor Hellman (8647)
Balthazor Hellman Creative Commons License 2020.06.08 0 0 8647

Szerintem ez itt egy tipikus esete a rosszul olvasott/esetleg félreérthetően megírt, aztán más által nem jól megválaszolt mondatok halmazának.

 

Sajnos tényleg így működünk, hibás értelmezés után több hibás reakció jön, majd jöhet az ujjal mutogatás, az anyázás stb.

 

Ha megnézzük a linkelt felnit és az ott lévő reklámképet, aztán rendelünk egy ilyet... hát, nem pont a képnek megfelelő látványt fogunk kapni, amikor felszerelik a kereket az autóra. Erre szerettem volna rávilágítani. A szépérzék tényleg szubjektív, de véleményem szerint egy sokágú gokartkereket az autószerető ember nem szívesen nézeget.

 

 

Nem várhatom el senkitől, hogy ez én szememmel nézze a világot, de azt sem, hogy annyit írjon: há' boccs, ezt benéztem...

 

Szóval inkább lapozzunk!!

 

Béke.

laca151 Creative Commons License 2020.06.08 0 0 8646

Én elolvastam, de esztétikai kérdésben nem szeretnék senkit befolyásolni. Esetleg azt mondom, hogy persze, szép, és csak ezt, semmi mást, aztán ha mégse tetszik neki, onnantól én leszek a hibás :)

Ízlések és pofonok...

Előzmény: Balthazor Hellman (8644)
pallee Creative Commons License 2020.06.06 0 0 8645

peace

Előzmény: Balthazor Hellman (8644)
Balthazor Hellman Creative Commons License 2020.06.05 0 0 8644

Tisztelettel kérek mindenkit, olvassa el még egyszer azt a (ku**a) ... azaz satnya elő sort amit írtam... esetleg nézze meg a kérdező által odarakott linket is. 

 

Ez a kerék szerintem nagyon bénán nézne ki egy magasabb oldalfalú abronccsal. 

 

Megnyugtatásul közlöm, hogy mind a téli, mind a nyári kerékméret a 2016-os Touranomon 205/60 r 16, bár az acélfelni 6 és 1/2 míg az alu az 7" széles. (ez utóbbi más kérdéseket vet fel, de lehet cserélem 6 és felesre...)

 

Teo papa Creative Commons License 2020.06.05 0 0 8643

Persze .. aki a határ mellett lakik és kifelé jár dolgozni :)

Azért azt ne felejtsük el, hogy a valóság az, hogy pl a 205/55R16 helyett felrakott 225/50R16 egy fapados autót csinált anno a saját Passatomból. Nyilván ha valaki a futóműhöz is hozzányúl, meg ha gyárilag nagy kerék van az autóján, akkor más a helyzet, de aki közlekedni akar ráadásul lehetőleg kényelmesen, az nem a "fakerékre" törekszik. A "fakerék" ugyanolyan divat, mint a SUV-ság. Jó sokba kerül és semmi értelme .. szerintem.

 

Teo >

Előzmény: laca151 (8642)
laca151 Creative Commons License 2020.06.05 0 0 8642

Létezik Mo.-on bárki, aki tud csak tökéletes minőségű aszfalton közlekedni? :)

Előzmény: pallee (8641)
pallee Creative Commons License 2020.06.05 0 0 8641

Aki nem csak tökéletes minőségű aszfalton jár vele, annak kicsit bátor az általad javasolt felniméret. Persze az is lehet, hogy én vagyok már öreg a rodeóhoz...

Előzmény: Balthazor Hellman (8638)
pallee Creative Commons License 2020.06.05 0 0 8640

Az enyém még a vírushelyzet előtt megjött, igaz október végén rendeltük. December közepén lett alváz és motorszám és február végén jött meg az autó. Igaz az ünnepek miatt gondolom nem sok minden történt.
Az autó egyébként nagyon jó, az előző Touranhoz képest is. Nekünk nagyon bejött, kényelmes és "nem sietős" családi kocsinak használjuk. 

Előzmény: Bazsa29 (8636)
Teo papa Creative Commons License 2020.06.05 0 1 8639

Ja. Ha lovaskocsi komfort a cél, akkor minél nagyobb felnit rá :o

 

Teo >

Előzmény: Balthazor Hellman (8638)
Balthazor Hellman Creative Commons License 2020.06.04 0 0 8638

Ez nem az a kerék, ami 16"-ban jól mutat...

2015 előtti Touranra minimum 17" '15 utánira inkább 18" kellene...

Előzmény: Ccs2929 (8635)
Robesz25 Creative Commons License 2020.05.29 0 0 8637

Dec. 14-én rendeltem 1.5 dsg. Június végi gyártás a legutolsó infóm a autómról. 

 

Előzmény: Bazsa29 (8636)
Bazsa29 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 8636

Sziasztok!

Tavaly decemberben rendeltem meg egy tourant 14-16 hetes leszállítani határidővel.

Ha lett volna egy kis szerencsém akkor a járvány előtt mar boldog tulajdonosa lehetnek Az autónak.

Sajnos nem így történt és még most is várnom kell az autóra. Az importőr nem mond semmit a várható szállításról, jelenleg még alvázszám sincs.

Van esetleg valaki aki hasonló cipőben jár? Vagy aki korábban vagy később rendelt és megérkezett az autója?

Üdv

Bazsa

Ccs2929 Creative Commons License 2020.05.27 0 1 8635

Sziasztok!

 

Remélhetőleg 1-2 héten/hónapon belül megérkezik az új Touranom 1.5 TSI kézi váltó (nagy a boldogság), a kérdésem annyi lenne, hogy szeretnék venni rá alufelnit, de a paramétereit nem tudom. 5x??? osztókör, ET??? szám, más talán nem kell hozzá!? 16,max 17"-ban gondolkodom (csak újban).

Ezt néztem, elvileg jó kell legyen rá. Esetleg tapasztalata valakinek ezzel a webáruházzal kapcsolatban?

 

Köszi minden infót.

 

Üdv.

TSI+CNG Creative Commons License 2020.05.25 0 0 8634

Köszönöm hogy reagáltál a kérdésemre!

Nem véletlenül érdeklődtem itt (is),mert mindenki ezt mondta amit te.Nyugodjak meg jó ez igy stb.

igen ám de ez gázos(gyári) auto és magasabb hőmérsékleten megy mint a sima benzines.

A barátomnak is ugyan ilyen van és a gép szerint 90 foknál kapcsol és vissza hűti 85-re.

Hát ezért kérdeztem hogy vajon melyik az igaz.

Azért köszi.

 

Ui: a nagy mÁRKa szervizben is vakargatták a fejüket

Előzmény: laca151 (8633)
laca151 Creative Commons License 2020.05.24 0 0 8633

Mivel a hűtőrendszer túlnyomásos, nem fog 100 foknál felforrni a víz benne. Az üzemi hőfok sem egy fix érték, üzemviszonyok függvényében változhat. Ha van is hőfokmérő az autóban, az ugyanúgy stabil (általában) 90 fokon áll, miközben a tényleges vízhőmérséklet lehet teljesen más. Ennek oka, hogy amíg nincs semmi rendellenes, a mezei júzer (sofőr) ne parázzon :)

Ha valami nem stimmel, és a vízhőfok extrém magas lesz, akkor valószínűleg úgyis jelezni fogja a műszerfalon. A ventilátor is valószínűleg csak annyit megy, amennyit nagyon muszáj, hogy ne fogyasszon feleslegesen. Amíg nincs hibajelzés (vagy nem jön gőz a motorháztető alól), addig sztem nem kell aggódni.

Esetleg gyújtás ráadásakor figyeld, hogy a visszajelző lámpa működik-e (ugye ilyenkor pár másodpercig világítanak a visszajelzők, hogy a működésük ellenőrizhető legyen, aztán kialszanak).

A kijelző menürendszerében sem mutatja a hőfokot?

Előzmény: TSI+CNG (8632)
TSI+CNG Creative Commons License 2020.05.21 0 0 8632

Sziasztok. Van egy 12-es CNG-s touranom.

Meg tudná mondani valaki,hogy milyen víz hőmérsékletnél kell kapcsolni a hűtő ventilátornak. Az utólag csatlakoztatott víz hőmérő(mert ebben nincs) 100-99-et mutat és akkor indul el,de akkor sem nagy sebességgel hanem csak úgy éppen hogy.

Hátha valaki tudja előre is köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!