Keresés

Részletes keresés

westpoint Creative Commons License 2004.10.19 0 0 114
hello!

ha még mindig ilyen jól mük, akkor rendelek egyet, aztán meglátjuk...
majd megirom itt, hogy bevállt-e!

wp.
Előzmény: VéPeti (113)
VéPeti Creative Commons License 2004.10.19 0 0 113
Hi!

És milyen igazakat írtam, és mennyi idő telt el azóta. Szóval aki HBH-65 -tel próbálkozik, annak azt kívánom, hogy egész életében ne legyen jobb heccettye :c)
Az M3000-esem amúgy azóta is jól teljesít, viszont azóta is csúnya, mint a 3500.
Most éppen t-mobilos 6600 -ás szervíztelóval használom, mivel a k700-am bedöglött :((, és már megint rá kellett jönnöm, hogy az M3000-em hibátlan, csak a K700 BT kezelése kihangosítás terén hagy némi kívánnivalót maga után.
Cserébe a 6600 MSI BT - Pc szinkronizációja sántít, ami viszont a K700-ban hibátlan...
Ezt szeretem ebben a sok gyártóban, hogy miért is működne minden stabilan, amikor vehetünk egy még újabb telefont...

üdv,

vp.

ui: ja és az M3000-ben két mozdulattal, akár vezetés közben is lehet aksit, cserélni, már ha erre egyszer szükség lesz...
Előzmény: westpoint (112)
westpoint Creative Commons License 2004.10.19 0 0 112
hi!

bemásolom ide a 34es hozzászólást:
elég jókat ir róla, ha még lenne vki aki ennyire pozitiv akkor már rendelném is!!!
kizáró ok: gms szaküzlet dolgozója ; ))))

VéPeti válasz | megnéz 2004.03.08 18:37:43 (34)
Na gyerekek! Megvan az ultimate cucc!!! Plantronics M3000. Nem túl szép, viszont:
- múlt szerdán vettem (5 napja!) és eddig szumma 1 töltéssel megy( Mozo tudja mennyit pofázok...:))
- a kapcsolatot egyszer sem dobta el és bekapcsolás után nem kell imádkozni, vajon megleli-e a telót
- hangtárcsázás király!
- uccsó szám újrahívása 2 kattal, király!
- hivásfogadás esetén 10-ből 10x tudta aktiválni a teló, király!
- cserélhető benne az akkupakk, király!
- ...király!
- cserébe úgy néz ki, mint egy hüvelykúp..., király?
Hijába attól a cégtől kell vásárolni, aki csak headset gyártással foglalkozik, és
mondjuk nincs reszelőzsírgyártó melléküzemága...

wp.
Előzmény: ztom2 (111)
ztom2 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 111
A Plantronics M3500-ról hallott már valaki? Jót vagy rosszat.... Pillanatnyilag ezt néztem ki magamnak.
scratch Creative Commons License 2004.10.17 0 0 110
Ha végleg nem találsz rá megoldást, mielött a talpad alatt végzi, jelképes összegért átvenném. :)
Előzmény: ztom2 (108)
DJG Creative Commons License 2004.10.15 0 0 109
Kicsit körülnézve a hálón, mindenki az akkura panaszkodik. Az SE a következô modellt (65) elsôsorban éppen ezért hozta ki, és abban már lehet cserélni az akkut, de eredetileg is jobb.

Üdv,
Gábor
Előzmény: ztom2 (108)
ztom2 Creative Commons License 2004.10.15 0 0 108

Hi!

Egy SonyEricsson HBH-60 -at használtam eddig. Használnám még mivel sok bajom nem volt vele kivéve, hogy néha leakadt a Siemens S55-ről. Most azonban megnyekkent az akkuja csak kb 15 perc beszélgetést bír. Sebaj, gondoltam veszek bele egy új akksit. A baj csak az, hogy az akksi nem cserélhető. Ezt a hivatalos szervizben közölték velem. Ha garanciális lenne kicserélnék de túl az egy éven azt mondták dobjam el. Alig hiszem el hogy ilyet megtehetnek egy 40ezer Ft-os (én még annyiért vettem) eszköz esetében. Ezért azt tanácsolom aki ilyet venne ne tegye, hacsak nem rövid időre akarja használni az egyébként jó headsetet. Ha valaki tud olyan szervizt ahol esetleg mégis cserélnek akksit kérem jelezze. Egyébként nekem is a talpam alatt fogja végezni...

westpoint Creative Commons License 2004.10.14 0 0 107
hello!

egy n3660-hoz akarok BT headset-et venni és pc kapcsolatot.

kinek mivel van rossz tapasztalata?

ericsson headsetről olvastam már rosszat is jót is,
hbh-30, hbh-60;-65 stb.

itt a plantronics 3000-ról hallottam csupa jót a topic elején?
van még aki ezt meg tudja erösiteni?

ui. nem akarom elkapkodni a vásárlást, tehát idö van...

köszi: wp
DJG Creative Commons License 2004.10.08 0 0 106
A Howard Forums-on körülnéztem, az SE-kkhez (T610 is) Tecom, Belkin, Kingston, D-Link adapterekrôl számoltak be egyesek, hogy hibátlan, az X-Micrót meg sem említették, se pozitívan, se negatívan.

Ha általában rákeresel a Guglin a "T610 X-Micro" kifejezésre, kapsz sok találatot, közte elég az elején itthonit is. Ott is van, aki azt írja, hogy egy éve X-Micróval használja, és jó. Ott rá is kérdezhetsz.

Üdv,
Gábor
Előzmény: Epikurosz (102)
DJG Creative Commons License 2004.10.08 0 0 105
http://users.skynet.be/domi/fexplorer.htm

Üdv,
Gábor
Előzmény: Epikurosz (104)
Epikurosz Creative Commons License 2004.10.08 0 0 104

Szia Gábor!

 

"ingyen letölthetô hozzá olyan fájlkezelô, amivel bármit, akár az operációs rendszer fájljait is nyugodtan lehet mozgatni"

 

Erre kíváncsi vagyok. Megköszönném, ha írnál róla, akár privátban is.

 

 

Előzmény: DJG (103)
DJG Creative Commons License 2004.10.07 0 0 103
Az enyém is X-Micro, a telefon pedig Nokia 6600. Megy mindkét irány hibátlanul (mellesleg, amíg nem volt SP2, a Widcomm programjával a telefon-gép irány nem ment, csak a másik, már le akartam cserélni az X-Micrót Biliontonra, mert arról konkrét tapasztalatokat hallottam, hogy megy, de közben megjött az SP2, és azzal már ez is megy, tehát a Widcomm szoftverében lehetett a hiba).

Ez a telefon Symbian operációs rendszerrel működik, így másfajtával nincs tapasztalatom. A beépített File Manager itt is csak a képeket-hangokat-videókat kínálja fel, de ingyen letölthetô hozzá olyan fájlkezelô, amivel bármit, akár az operációs rendszer fájljait is nyugodtan lehet mozgatni.

Egyszóval, mielôtt úgy döntenél, hogy az X-Micro nem jó, célszerű lenne találnod valakit, akinek szintén ilyen párosítása van, hátha neki sikerült.

Üdv,
Gábor
Előzmény: Epikurosz (100)
Epikurosz Creative Commons License 2004.10.07 0 0 102

Na ja, az FMA müxik, de csak soros adatkábellel.  De akkor minek a Bluetooth?

 

Egyébként a DSR-11 sem olcsó, úgy 8 kiló körüli, de mégsem 13 ezer.

 

Lassan az a benyomásom, hogy a technika ördögének az eszén nem tudok túljárni. Blue-túsz lesz belőlem is, amíg megpróbálom megoldani azokat a problémákat, amelyeket a gyártóknak, oprencer fejlesztőknek kellett volna megoldaniuk - a pénzemért.

Előzmény: Moszy (101)
Moszy Creative Commons License 2004.10.06 0 0 101

Nálam ugyanez a a felállás van (illetve volt mert egy fél éve MDA2 - vel szorakoztatom magam )  SE T610 , X-micro BT dongle. Abban biztos vagyok , hogy megoldottam az XTND-vel való kapcsolódást. Eleinte nekem sem ment , ha emlékezetem nem csal valami com7-re tettem mert feljebb nem ment .

Tuti , hogy ment mivel meg is szivatott azzal , hogy alapban megfordítja a kereszt és családi neveket . Gondolhatod szinkronozás után mindenkiből kettő lett.

 A Float's prg müxik ?

 

Előzmény: Epikurosz (100)
Epikurosz Creative Commons License 2004.10.06 0 0 100

<i>"Fájlokat az eszközsoron levô Bluetooth ikonra a jobb gombbal kattintva elôbukkanó menü segítsgével tudsz küldeni vagy fogadni. "</i>

 

Na, ez azért nem ilyen egyszerű. A file Transzferes opciónál a mobilból csak 3 mappa látszik: Hangok, Képek, Témák.

 

Ezekből/-be a mappákba/ból lehet fájlokat mozgatni, de ez egy nesze semmi fogd meg jól.

 

Az idegesítő az, hogy ha a File transfer müxik, akkor az az átkozott XTNDConnect miért a francért nem találja meg BlueTooth-on keresztül azt a nyavalyás SE T601-et?

Emellett az FMA sem látja.

 

Ha bedugom a DSR-11-es adatkábelt mindjárt úgy felélénkülnek, mintha minimum speed-et adtam volna nekik, müxik az Outlook-os szinronizáció, dettó az FMA kapcsolat. (Virtuális COM porton sem jön be neki.)

 

Írtam ezzel kapcsolatban egy levelet az X-Micronak, hogy a 13.000 forintos BT adaptert minek árulják, ha nem lehet használni teljes értékű eszközként, de eddig még válaszra sem méltattak. (Jellemző ez egyébként egyes tajvani cégekre.)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: DJG (99)
DJG Creative Commons License 2004.10.05 0 0 99
Ez persze így nem igaz, nekem is Nokia van, hibátlanul működik.

XP/SP2-n csak be kell dugni az adaptert, magától felismeri és telepíti. Ezután mind a gépen (Control Panel|Bluetooth Devices|Options|Turn discovery on valamint a Connections alatt mindkettô bekapcsolva), mind a telefonon (Bluetooth|Visibility vagy hasonló, én a Symbian telefonokon levô elnevezéseket ismerem, lehet, hogy másokon kicsit más) be kell kapcsolni, hogy lássák egymást.

A telefon nevét érdemes átírni valami egyedire, mert minden telefon (a szomszédé is) egyforma névvel érkezik. Ezután az XP-n Devices|Add, megtalálja a telefont, válassz te magadnak jelszót (mondjuk, egy sokjegyű szám, tetszés szerint, csak fél percre jegyezd meg). Amint a kapcsolat felépül, a telefon is rákérdez, add meg ugyanezt a kódot, majd végül fogadd el a kapcsolatot a géptôl. Végül kikapcsolhatod mind a Turn discovery ont, mind a telefonon a Visibilityt.

Ezután se a gép, se a telefon nem fogad el újabb Bluetooth kapcsolatot (ha szükség lenne rá, a fenti lépéseket újra el kell végezned), de ôk ketten össze vannak párosítva, tehát ennek ellenére felismerik egymást, bár a telefon minden alkalommal rá fog kérdezni, elfogadod-e a gép kérését. Ha azt akarod, hogy ez is automatikusan menjen, akkor a párosított készülékek listájában a géped nevéhez kapcsold be a Set as Authorised kapcsolót.

Fájlokat az eszközsoron levô Bluetooth ikonra a jobb gombbal kattintva elôbukkanó menü segítsgével tudsz küldeni vagy fogadni. Ha egyéb dolgokra akarod használni a telefont, a használni kívánt programtól függôen elôfordulhat, hogy virtuális COM-portot kell létrehoznod, lásd Control Panel|Bluetooth Devices|COM Ports.

Üdv,
Gábor
Előzmény: scratch (94)
scratch Creative Commons License 2004.10.04 0 0 98
Akkor ebbe lehet én tévedtem, valamiért az maradt meg bennem, hogy nagyobb a hatótávolsága, de ha nem nem. :)
Előzmény: puru (97)
puru Creative Commons License 2004.10.03 0 0 97

Szia!

Ez nem így van, az biztos, mert a Class 2-es eszközöknek csak 20m a hatótávolsága, mígy a Class 1-eseknek 100m.

 

Valami technikai különbségre gondoltam.

Puru

Előzmény: scratch (96)
scratch Creative Commons License 2004.10.03 0 0 96
A Class2 gyorsabb, és nagyobb a hatótávolsága.
Előzmény: puru (95)
puru Creative Commons License 2004.10.03 0 0 95

Sziasztok!

Köszi a segítséget, viszonylag sikerült működésre bírnom.

 

Még 1 kérdés?

Tudja valaki mi a különbség a Class1 és Class2 Bluetooth között?

 

Köszi,

Puru

scratch Creative Commons License 2004.10.02 0 0 94
A baj ott kezdődik, hogy nokia a telefon. Ezeknek nem erőssége az adatkommunikáció, ellehet játszani vele, de macera, és nem lesz töléletes.
Előzmény: puru (92)
VéPeti Creative Commons License 2004.10.02 0 0 93
Hello,
Gondolom nem sokat segít a válaszom, nekem xp van sp2 nélkül (egyenlőre), valamint egy MSI BT-m. Op. rendszer szinten a BT gond nélkül látja a K700-amat, valamint minden kollégámét, aki +- 2szobányira ül. :c)
Ebben aztán van minden, v600, 6230, s55,...
Szóval ha az xp nem látja rendesen, akkor szerintem nézz körül a friss driver piacon, majd kérj egy ismerősödtől BT-s telefont, és ha ezután sem megy, akkor vidd vissza a BT cuccot.
Egyébként én az Alphasonicnál vettem kemény 5 ezerért...
üdv, vp.
Előzmény: puru (92)
puru Creative Commons License 2004.10.02 0 0 92

Sziasztok!

Puru vagyok Bp-ről, és a segítségeteket szeretném kérni. Értek a szgéphez, de van 1 dolog, amiben nem jutuk 1-ről  a 2-re.

A gép: P4  WinXP+SP2(!) Hun

 

Szóval vettem 1 Micronet USB Bluetooth Adapter-t (SP936), hogy tudjak a mobilom és a gép között kummunikálni. (Nokia 6230) Feltelepítettem, bedugtam, és a saját progija nem látja az eszközt, viszont az XP meg felismeri és használná is, de mégse tökéletes. A gép megtalálja a telcsit, de a telcsi a gépet nem.

Hogy lehetne ezt normálisan használni? A saját progija azt írja ki, hogy nincs Bluetotoh eszköz a gépben, pedig be van dugva. Gondolom ez alapvető dolog lenne a működéshez.

 

Előre is köszönöm a segítséget,

Puru

 

scratch Creative Commons License 2004.10.01 0 0 91

Miért nem teszed fel az SP2 -őt?

Az XTNDConnect csak az Outlook -ba épül be, és az Outlook -on keresztül tudod szinkronizálni, telefonykönyv, stb...

Előzmény: Epikurosz (90)
Epikurosz Creative Commons License 2004.09.30 0 0 90
Amim van: SonyEricsson t610, X-Micro Bluetooth, Windows XP SP1.
Telepítettem, dáig jutottam el, hogy meg tudom nézni a mobilon lévő képeket, a számítógép hangszóróját kihangosítóként tudom használni (plusz a sz.gép mikrofonját is használni tudom).

A gondom:

Sem a SE610-eshez adott XTNDConnect, sem más (pld. FMA: floAt's Mobile Agent http://fma.sourceforge.net/) programmal nem tudok csatlakozni a mobilra, így a telefonkönyvet sem tudom szerkeszteni, szinkronizálni).
Az XTNDConnect hibaelhárítója csak annyit mond, hogy:

"Unable to synchronize. If you are able to run XTNDConnect PC, but unable to synchronize, verify the current profile, those icons displayed on the main XTNDConnect PC screen, are the two data sources you wish to synchronize. Next, check the Settings for your synchronization profile to confirm the translators are configured properly (such as COM port connections). Finally, if synchronizing with a mobile device, verify the device is connected to the PC properly via the serial cable or infrared connection."

VéPeti Creative Commons License 2004.07.30 0 0 89

Ámberek!

 

Van-e a tisztelt egybegyűlteknek bárminemű tapasztalata SE K700i telefonszerű képződmény bluetooth heccettel való connexiónjával kapcsolatban? előre is köszönettel,

vp.

 

scratch Creative Commons License 2004.07.20 0 0 88
A V600 -at nem ismerem, de Java gond nélkül tölthető BT -vel is. Az SMS -eket is szerintem biztos kitudod szedni mobile navigator -al.
Előzmény: pasd (87)
pasd Creative Commons License 2004.07.19 0 0 87

Motorola V600-at szeretnék venni.

 

 - működik az Outlook szinkronizálás bluetoothal? (névjegyalbum + naptár)

 - javát lehet bluetooth-al feltölteni?

 - sms-eket le lehet gépre tölteni bluetoothal?

Intím betéti társaság Creative Commons License 2004.07.06 0 0 86
Igen a WLan fórumban segítettek , de a közelben felismerte rögtön a 2 egymást.

Mekka.hu nál vettem 14 alatt volt a 2 bruttó
Előzmény: scratch (85)
scratch Creative Commons License 2004.07.05 0 0 85
Hogy sikerült beállítani a hálózatot, simán látta a másikat, vagy kellet valami extra hozzá?
Előzmény: Intím betéti társaság (84)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!