Keresés

Részletes keresés

attus germanicus Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4988

Ahhoz a témához, hogy a lányoknak vízilabda-meccsre kéne járni, egy rövid idézet:

 

Egyértelműen tragédiaként éltük meg. Mindenki izgult a döntő előtt, arra készültünk, hogy megverjük Magyarországot - azután, hogy egymás után ötvenszer kikaptunk tőlük. És ez sikerülni is látszott - egészen az utolsó percekig.

A játékosok lelkileg megtörtek, nagyon nehezen viselik. Azt mondják, soha nem érezték magukat ennyire rosszul, egész eddigi életükben. Nagyon szomrú látvány volt a csapat a sajtótájékoztatón, Belgrádban. Alig tudtak beszélni...

 

Ugye ismerős a hangulat? Csak éppen a vízilabdázóink tettek róla, hogy ez most a másik csapatot uralja, ne a miénket.

szalapala Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4987

Amállal a múltkor volt egy riport, hogy teljesen felhagyott a kézivel, még edzősködési szinten is régen. Bevallása szerint meccseket is alig néz.

Valóban világklasszis volt játékosként, de hát Varga Zoli majdnem az volt:-)

Az edző azért más szakma, mint a játékos.

 

Másrészt lehet, hogy tényleg egy nő kapitány kéne, mert nekem néha úgy tűnt, hogy férfilogikával nem lehet megérteni a csapatot, illetve megértetni velük, hogy mit kéne tenniük.:-))

Bár férfilogikával időnként Mocsait se lehet megérteni, hogy miért nem cserél vagy kér időt.:-)

Előzmény: gasko18 (4981)
kaloz174 Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4986

Mocsai csodálkozik és festi magát!:((

A riporter megkérdezte: marad-e kapitány!

Előzmény: kaloz174 (4982)
kaloz174 Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4985

Sajnos, ahhoz szerintem ott is kellett volna születni!:(

De én szívesen látnám, csak nem hiszem, hogy jönne!

(Bár, mintha azt olvastam volna, hogy Szegedre hazajön.)

Előzmény: ildy7 (4983)
kaloz174 Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4984
Még kért 1 1/2 évet!:((((
Előzmény: kaloz174 (4982)
ildy7 Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4983
Jöjjön. Legalább átadja a dán mentalitást...
Előzmény: gasko18 (4981)
kaloz174 Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4982

Ez csak ötlet szinten érdekes! Nagy játékos volt...

 

Mocsai most magyarázkodik rendesen!!:-(((

Előzmény: gasko18 (4981)
gasko18 Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4981

Most olvastam a Nemzeti Sport fórumán egy érdekes felvetést, miszerint Sterbinszky Amáliát ajánlják Mocsai helyett. Ti mit szóltok hozzá?

Szerintem érdekes ötlet. Sterbinszky vmikor igazi világklasszis játékos volt, és edző is volt.

kaloz174 Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4980

Elképesztő dolognak tartom, hogy pont most küldik el Skaliczki Lászlót!:((

 

Sokáig gondoltam úgy, hogy nem elég agilis, nem tudja a csapatot felpörgetni. Ez az olimpia volt az, amikor a véleményem - pozitív irányban - változott meg!! Most úgy gondolom, a fiúk egy jó együttessé válhatnának belátható időn belül, Skaliczkival! Most még sokszor éretlen, kicsit könnyelmű volt a játékuk, sokan sérültek is voltak.

De voltak kimondottan pozitív jelek. Ami nekem nagyon tetszett pl., Skaliczki jó érzékkel tudta cserélni a kapusokat!!!

(Nem esett abba hibába, mint Mocsai, aki fél csapattal játszatta végig szinte az olimpiát, miközben akik pályán voltak, szenvedtek, nem ment nekik, tehát megváltás lett volna a csere.

Az a véleményem, hogy időnként elég egy játékost percekre lehozni, hogy kicsit megnyugodjon, utána jobb teljesítményre lehet képes.)

 

Újra csak gratulálni tudok a fiúknak és segítőiknek; nem elsősorban a helyezéshez, bár az is várakozáson felüli, hanem a javuló játékhoz, az igazi csapattá váláshoz!!!:))

 

Kívánom Skaliczki Lászlónak, hogy továbbra is sikeres szakemberként dolgozzon tovább, ha nem is a válogatottnál, de egy másik csapatnál, ha már így döntöttek - ilyen sebtében - a felelősök!!!

Hawkeye Pierce Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4979
Mocsai a Duna TV-n.
attus germanicus Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4978

Egy újabb adat: Dániában több olyan meccset is adtak, amelyben ők ne mvoltak érdekeltek. Ezek átlagos nézőszáma 200-300.000 fő volt. Azt mondják, az a jó ebben a sportágban, hogy a férfiak együtt nézik az asszonnyal, szemben a focival.

NB2 Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4977

Pontosan én is így gondolom, hogy jó kapus nélkül a legjobb négyben nem lehet nagyot alkotni. Bár az oroszok az elődöntőben megmutatták, hogy a jó kapus teljesítmény sem elég.

Magyar kapusok: Fazekas sokkal jobb volt, mint Szatyi, azért nem mondom, hogy Hernandezt kellett volna kivinni Szatyi helyett, mert amíg élek nem felejtem el azt a parádét Korea ellen. Sajnos Horvátország ellen már nem ment ennyire Szatyinak:(

Az egész csapatról: Szerintem fantasztikus teljesítmény ebben a nagyon erős mezőnyben. Ennél a mezőnynél csak a ffi kosárlabda mezőny volt durvább de ez itt OFF:) Egy pici plusz kellett volna csak az utsó két meccsen és megvan az érem. A bronzmeccsről nem nyilatkozhatok, mert én mazochista állat inkább a PMFC-DVTK foci meccset választottam, csak a végére értem haza a kézinek.

A döntő nem volt rossz, bár csak az első félidőt láttam, de nyertek akinek drukkoltam:) Bár Fritz fantasztikusan védett az egész EB alatt. Ha a németek nyertek volna kicsit zabos lettem volna, hogy mi nekünk sikerült legyőznünk őket és mégis hátrébb végzünk.

A nőkről nem nyilatkozom, Sydney, Zágráb, Athén. Ennyi elég.

 

ui: dögöljön meg az index, hogy 2 napig nem ment.

Előzmény: zsanna (4960)
dell5 Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4976

 

Sajnos nem vagyok biztos benne, hogy minden harmadik ember látta volna!Pláne a megnyitót.

Előzmény: Jimmy 4ever (4973)
ildy7 Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4975
Sajnos ez nem így van. Az ország nagyon nagy része max. annyit tud, hogy most volt az olimpia, mert nagy volt a felhajtás. :-/ De nem nézték, mert nem érdekli őket a sport, van más dolguk/gondjuk is.

Előzmény: Jimmy 4ever (4973)
zsanna Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4974
Ez nem ismeretelméleti fejtegetés, hanem logikus gondolkodás :-))))))) Továbbr is tartom, hogy ezt így nem lehet összevonni. (Ha meg így tanítják, akkor az elég sajnálatos.)
Előzmény: piréjt007 (4966)
Jimmy 4ever Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4973
Persze nagy szám, de mondjuk szerintem a tegnapi vízilabda döntőt is nézte a magyar lakosság 33%-a, sőt... Vagy az Olimpia megnyitóját. Persze ezek szubjektív dolgok.
Előzmény: dell5 (4972)
dell5 Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4972

 

Szerintem ebben nincs igazad, mert ha az 5.1M az ország egész lakossága (és ebben benne van mindenki) akkor ezek szerint minden harmadik ember látta a meccset!Ez azért szerintem nem semmi, ha ebben a csecsemőktől az öregekig mindenki benne van!Ez az én véleményem.

Előzmény: Jimmy 4ever (4970)
ildy7 Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4971
Gondolj bele: ki hozza nekik az aranyérmeket? Mi nyolcat nyertünk, ők kettőt. Most még a kézicsapat mellett a nagy esélyesnek számító honosított kenyai (?) futójuk, Wilson Kipketer se nyert. Szerintem ez az oka, hogy mindent megtesznek a kéziseik érdekében. Szánalmas.
Előzmény: Jimmy 4ever (4970)
Jimmy 4ever Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4970

Ezt most nem teljesen értem. Ez kb. 33%-os nézettségi arány, ez se nem kevés, se nem sok, nálunk szerintem egy idióta bigbrothert többen néztek :-(((((

Az viszont érdekes, hogyan tudja egy ilyen kis ország így a kezében tartani a bíróküldést.

Előzmény: attus germanicus (4969)
attus germanicus Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4969
A női döntőt az 5,1M lakosú dániában 1,7M-an nézték, a hosszabbítást már 1,8M-an.
ildy7 Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4968
A döntőn tényleg felháborítóan fújtak a bírók, de hát nem is lehetett más várni...
Ennek a Koreának min. 5-tel vernie kellett volna a dánokat semleges bíráskodás mellett, mert egész egyszerűen jobbak voltak. De a sporik valahogy eltolták a meccset a hetesekig, mert borítékolható volt, hogy a heteseket nem fogja majd szerencsétlen koreai kapus. :-(
Előzmény: Jimmy 4ever (4967)
Jimmy 4ever Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4967

Bocs, hogy csak most írom be, de tegnap nem működött a fórum:

 

Gusztustalan volt az, ahogy a női döntőn tegnap a dánokat nyomták a bírók, komolyan mondom a végén legszívesebben a bíró dobta volna be a koreaiak hálójába a labdát.

 

Ha Skaliczki kirúgása tény, az meg legalább ekkora szégyen, nem őt tartom a legjobb szakembernek, na de egy Olimpiai 4. hely után ????? Akkor már százszor inkább Mocsait, pedig ő se annyira hibás, mint amennyire itt szidják, mindenesetre neki tényleg mennie kell.

piréjt007 Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4966
A véleményedet megalapozatlan információkra alapítottad - röviden. Ismeretelméleti fejtegetésekbe meg nem bocsátkoznék a helyedben itt.:)
Előzmény: zsanna (4965)
zsanna Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4965
Miért is a véleményünk volt megalapozatlan? (Szerintem a vélemény nem lehet sem megalapozott, sem  megalapozatlan. A vélemény az valami szubjektív dolog. )
Előzmény: piréjt007 (4963)
gammapolis Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4964
Kacsa vagy sem, de röhej, hogy máshol ezt találtam: Sinka László kemény szavai 2004-08-30 16:22:00 Sinka László egyik szeme sír, a másik nevet. A Magyar Kézilabda Szövetség főtitkára a MobilPress-nek elmondta: a női válogatott messze nem azt a játékot nyújtotta, amire képes. A sportvezető szerint a decemberi, magyarországi Európa-bajnokságon csakis egy olyan csapat léphet pályára, amely megfelel a rendkívül nagy hazai elvárásoknak és ki tudja szolgálni a közönséget. Hogy lesznek-e esetleg személyi változások, arról majd a szeptember végi elnökségi ülés dönt. A férfiak előtt viszont Sinka is megemeli a kalapját, hiszen előzetesen a szakemberek többsége legjobb esetben is a nyolc közé várta a Skaliczki-gárdát. A főtitkár külön köszönetet mondott a magyar közönségnek, amely óriási támogatást nyújtott a lelátóról. Forrás: MobilPress
piréjt007 Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4963

Egy kacsán rágódtok...:)

 

De legalább jókat mosolyogtam a megalapozatlan véleményeteken!

gammapolis Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4962
Pár hónapja még Skaliczki fejét követelte itt mindenki.
zsanna Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4960

Még egy kicsit visszatérve a fiúkra: (napokig nem tudtam beírni.)

 

Szerintem is nagyon jó helyezést értek el, a várakozásokat messze felülmúlva. De visszatérnék a kapus-kérdésre.

Az, hogy a 4 közé jutottunk, legnagyobb mértékben annak köszönhető, hogy Szatyi abszolut klasszis teljesítményt nyújtott az utolsó 10 percben. Pont a legfontosabb meccsen tett hozzá a csapat jó teljesítményéhez valami igen extrát. Ezért minden elismerést megérdemel. DE: szvsz az utána következő két meccsen pont azért nem tudtunk előbbre lépni, mert hiányzott az extra kapusteljesítmény. És azon a szinten (bármilyen világversenyen a 4 között) enélkül már nem megy!!!! A jó ott már nem elég, esetleg a nagyon jó is kevés, ott már bravúrok kellenek.

És ezzel, még mielőtt bárki is azt hinné, nem azt kifogásolom, hogy miért ez a két kapus ment, abszolut nem, mert még egyszer hangsúlyozom: a legfontosabb meccsen megvolt a bravúr, tehát jó döntés volt. (Ha ott nincs, az 5-8 között már minek.) Szóval nekem változatlanul az a véleményem, hogy egy-egy kiugró teljesítményre képesek mindketten, de a folyamatos kiemelkedőre sajnos nem. És nekem Fazekas teljesítménye egy kicsit csalódás volt, szvsz sokkal többre hivatott annál, mint amit most nyújtott. Nagyon nagy kár, hogy sokszor Sterbiket majmolja egy-egy megmozdulásnál, helyezkedésnél. Ezekből szinte mindíg gólt kaptunk.

 

És még egyszer hangsúlyozom: nehogy valaki azt higgye, hogy most leszólni akarom őket, mert szerintem baromi nagy eredményt értek el. Csak hát olyan közel volt a még nagyobb durranás, (mert mindkét meccsen partiban voltunk), és ezért nagyon fáj a szívem.

 

(Ja, és nekem még egy beállós hiányzott nagyon. A férfi döntőn olyan fáintos bejátszásokat láttam, hogy még. Nálunk ez nem nagyon ment.)

dell5 Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4959

Legalább hagyták volna lemondani!

Előzmény: mondial (4958)
mondial Creative Commons License 2004.08.30 0 0 4958
ez durva, nagyon rossz időzítés...gondolom már le volt játszva az olimpia előtt
Előzmény: gammapolis (4947)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!