Keresés

Részletes keresés

locsemege Creative Commons License 2007.01.07 0 0 232
No akkor lassabban. Mi az, hogy áttelepítetted? Mid van meg és hol?

Amúgy a $HOME/.thunderbird/profil_neve/Mail dyrectory-ban vannak a levelek.
Előzmény: baybee (231)
baybee Creative Commons License 2007.01.07 0 0 231
Sziasztok!

Sűrgős segítségre lenne szükségem. Áttelepítettem a gépem, és szeretném visszaállítani a postafiókomat. Pillanantnyilag, ami sűrgős lenne, az, hogy a gépre mentett régi leveleimet hogyan tudnám újra olvasható verzióba varázsolni, illetve, hogy a csatolt file-ok megvannak-e? (jó lenne, ugyanis elfelejtettem lementeni.)
Köszi
Cloaca Maxima Creative Commons License 2007.01.05 0 0 230
Igen, akkor durrant el az agyam délelőtt, amikor k-betűnél tartva véletlenül megnyomtam más gombot, és a ctrl-es kijelölés törlődött... De kösz!
Előzmény: locsemege (229)
locsemege Creative Commons License 2007.01.05 0 0 229
Ctrl nyomvatartása mellett kijelölöd a címzetteket.
Előzmény: Cloaca Maxima (228)
Cloaca Maxima Creative Commons License 2007.01.05 0 0 228
Üdv! Örülök, hogy tisztázódott a bcc, de esetleg tudtok az eredeti kérdésre válaszolni, hogy a Thunderbirdben van-e olyan lehetőség, miszerint egyszerűen szeretném kijelölni a 127 nevet? Előre kösz!
CM
NevemTeve Creative Commons License 2007.01.05 0 0 227
Természetesen a levélen nincs semmi különös, egyszerűen van egy vagy több olyan címzettje, akinek a létezéséről a többi címzett nem szerez tudomást.
Hasonlóan a levlistáról kapott leveleknél sem te vagy a címzett, mégis eljutnak hozzád, de azt nem tudod meg, hogy még kihez.
Előzmény: locsemege (225)
locsemege Creative Commons License 2007.01.05 0 0 226
Aha, köszi.
Előzmény: RogerWilco (224)
locsemege Creative Commons License 2007.01.05 0 0 225
Na jó, de miről van szó? A feladó lesz rejtve, vagy mondjuk ha több címzettnek küldök, akkor a címzettek nem látják egymás címeit? Vagy mi?
Előzmény: NevemTeve (223)
RogerWilco Creative Commons License 2007.01.05 0 0 224
A többi címzettet elöl rejti el a BCC:zett címzettet. Gyakran érdemes használni, pl. ha 127 legjobb barátodnak küldöd szét a legújabb jópofi klippet :-) Nem Thunderbird fícsör, minden (?) prog tud ilyet.
Előzmény: locsemege (222)
NevemTeve Creative Commons License 2007.01.05 0 0 223
Így van, a Header-ben nem szerepel, de attól még megkapod (ugyanis az SMTP szerverek nem a Header alapján dolgoznak).
Előzmény: locsemege (222)
locsemege Creative Commons License 2007.01.05 0 0 222
Látszik, hogy nem használtam. Ez mit csinál? Ki elől rejt el mit, és ha igen - bármi legyen is az -, ugye a levél forrásában, header-jében sem jelenik meg?
Előzmény: RogerWilco (221)
RogerWilco Creative Commons License 2007.01.05 0 0 221
BCC:
Előzmény: locsemege (219)
locsemege Creative Commons License 2007.01.05 0 0 220
Hogyan tetted fel? A Mozilla honlapjáról a binárisat, a SuSE repository-k valamelyikéből rpm-ben, forrásból fordítva, vagy? Miben nyilvánul meg a lefagyás, mi a hibajelenség pontosan? Milyen esetben jön ez elő?
Előzmény: linuxk (217)
locsemege Creative Commons License 2007.01.05 0 0 219
Mi az, hogy rejtett mail? Annyira elrejted, hogy nem kapja meg a címzett? :))
Előzmény: Cloaca Maxima (218)
Cloaca Maxima Creative Commons License 2007.01.05 0 0 218
Sziasztok!
A címjegyzékben szereplő nevek mindegyikének szeretnék rejtett mailt küldeni. Hogyan választhatom bogarászhatok a címjegyzékben úgy, hogy nem kelljen egyenként felvinni azok.
Kösz, CM
linuxk Creative Commons License 2007.01.05 0 0 217

Sziasztok!

 

Az uj 2-es Firefox állandóan lefagy SUSE alatt, szerintetek mit lehet vele tenni? Köszönöm

locsemege Creative Commons License 2007.01.02 0 0 216
Rendben, így már világos, ez nem derült ki a számomra korábban.
Előzmény: szerencsefel (215)
szerencsefel Creative Commons License 2007.01.02 0 0 215
Nem szeretném lekicsinyíteni. Eredeti méretben szeretném látni a görgető sáv segítségével.
Előzmény: locsemege (212)
szerencsefel Creative Commons License 2007.01.02 0 0 214
Akkor még egyszer. Szeretném, ha a kiválasztott kép teljes egészében megjelenne, nem csak egy része. Nem úgy gondolom, hogy egyben lássam az egész képet a képernyőn, hanem úgy hogy a görgető sávval tudjak jobbra, balra, fel, le lépegetni. Ezt nem tudom továbbra sem megcsinálni, mivel a képnek csak egy részlete jelenik meg.
Előzmény: locsemege (213)
locsemege Creative Commons License 2007.01.02 0 0 213
Vagy az kellene, hogy ott legyen a scrollbar? Ez is HTML illetve CSS, de ilyenkor sem látod az egész képet egyidejűleg, legfeljebb bármelyik részét megnézheted.

Pusztán az volt a problémám, hogy nem fogalmaztál pontosan, de az már zavaróan pontatlan volt, amit írtál. :)
Előzmény: szerencsefel (211)
locsemege Creative Commons License 2007.01.02 0 0 212
Ne csúsztass, kérlek! Ebben az esetben nyilván a böngésző kicsinyítette a képet. Amennyiben így van, megkérdezem, miért nem tehetnéd ezt meg Te magad? Kicsinyísd le a képet a neked megfelelő méretre. Mint írtam, ellentmondás az, hogy 1:1 pixel hozzárendeléssel jelenítünk meg például egy 2592 x 1944-es képet egy 1280 x 1024-es felbontású monitoron, hiszen vagy kicsinyítesz, ekkor látszik az egész kép, vagy nem ekkor viszont csak egy részét látod majd.

Értem én, hogy azt szeretnéd, hogy automatikusan kicsinyítsen dinamikusan a rendelkezésre álló hely szerint, csak akkor ne írd, hogy nem szeretnél kicsinyíteni. Ez utóbbira lehet, hogy van megoldás, utána kellene nézni a HTML vagy CSS leírásokban.
Előzmény: szerencsefel (211)
szerencsefel Creative Commons License 2007.01.02 0 0 211

Kedves locsemege!

 

A háttérkép az első napon - mikor a mozillát letöltöttem - teljes méretben bejött a görgetősávval. Ebből gondolom, hogy ez lehetséges. Mikor elkezdtem különböző dolgokat beállítani, akkor ez megszűnt és azóta áll fenn a helyzet, amit írtam.

Előzmény: locsemege (209)
homewards Creative Commons License 2007.01.01 0 0 210
Köszönöm az ötletet...
Előzmény: locsemege (208)
locsemege Creative Commons License 2007.01.01 0 0 209
A HTML kódokban a háttérképhez sohasem jelenik meg scrollbar, mivel nem ez az elem határozza meg az oldal geometriáját. Ebből az következik, hogy ha a kép nagyobb, mint a képernyő, akkor a kép bal felső sarkából csak annyi látszik, amennyi kifér, ha kisebb, akkor pedig téglázza a kisebb képből a rendelkezésre álló területet.

Azt szeretném, ha a kép eredeti méretben teljes egészében megjelenne.

Lehet, hogy félreértjük egymást, de ez csak úgy lenne lehetséges, ha a kép megjelenítésekor a monitor hirtelen megnőne, erre pedig egyetlen program sem képes. :) Például egy 2592 x 1944 méretű képet nem tudom, hogyan lehetne ábrázolni kicsinyítés nélkül egy 1280 x 1024-es monitoron...
Előzmény: szerencsefel (207)
locsemege Creative Commons License 2007.01.01 0 0 208
Nálam is előjött a probléma, egy ostoba microsoft-os help oldal átméretezte a firefox-omat, azóta ugyanaz a gondom, de szerencsére eszembe jutott, hogyan oldottam meg korábban. A megoldás szokatlan lesz, gondolom egy bug lehet az oka, de működik. A KDE ablakokra vonatkozó tulajdonságokat meghatározó eszközét nem kell használni.

Tehát elindítod a firefox-ot, megnyílik abban a méretben, amit nagyon utálunk. Ezután megfogod az ablak jobb alsó sarkát, átméretezed bármivé, ami a nem teljesen kinyitott, tehát ablak mérethez tartozó új méret lesz. Ezt követően kinyitod full screen-re, ellenőrzés képpen visszacsukod az előbb beállított ablak méretre, megint kinyitod full screen-re - ezeket ugye az ablak bezárását végző gomb melletti gombbal teszed az ablak jobb felső sarkánál -, majd bezárod az ablakot, tehát kilépsz a firefox-ból. A legközelebbi újraindításkor már az általa megjegyzett teljes képernyős formában fog indulni.
Előzmény: homewards (194)
szerencsefel Creative Commons License 2007.01.01 0 0 207
Igen, valóban a háttérképről beszélünk. A gondom - ahogy már írtam - az, hogy a képnek csak egy része jelenik meg. Valóban nem kicsinyítve, nem nagyítva, de csak a bal felső sarka. Én nem szeretném kicsinyíteni. Azt szeretném, ha a kép eredeti méretben teljes egészében megjelenne. Ez 3 nappal ezelőtt, mikor a Thunderbird-t telepítettem így is volt. Most azonban az említett hibával állok szemben, amit nem tudok megoldani.

Egyébként van még egy érdekes dolog. A jobb alsó sarokban a kép beillesztésekor megjelenik egy letöltősáv, ami teljesen üres, nem mozog benne semmi, nem látszik, hogy töltődne. Nem tudom, hogy ez nincs-e összefüggésben a hibával.
Előzmény: locsemege (206)
locsemege Creative Commons License 2006.12.31 0 0 206
Ez természetesen így van. Ugye valóban háttérképről beszélünk, nem pedig mellékletként küldendő képről?

A háttérkép beszúrásra kerül html formátumban. Azt nem kicsinyíti, nem nagyítja, ellenben te lekicsinyítheted úgy a képet, hogy a leggyakoribb felbontások esetén látszódjanak a fontos dolgok, majd ezt a kicsinyített képet add meg háttérképnek. Kicsinyítéshez javaslom a kolourpaint nevű alkalmazást. Ez KDE-s.
Előzmény: szerencsefel (205)
szerencsefel Creative Commons License 2006.12.31 0 0 205
Sziasztok! Megint egy kis segítségre lenne szükségem a Thunderbird-höz. Ha egy e-mail-nél háttérképet állítok be 2 problémám merül fel.

1. Nem látszik az egész kép, csak a bal felső része, tehát ami a képernyőre ráfér. A görgetősáv hiányzik és ha így elküldöm akkor is a képnek csak a töredéke látszik.

2. Ezt a képet állandó beállításnak veszi. Egy új üzenet esetén szintén ezt a képet hozza fel, pedig csak 1 üzenetnél szerettem volna ezt a háttérképet.

Mi a teendő?
szerencsefel Creative Commons License 2006.12.30 0 0 204
Köszi a segítséget.
Előzmény: homewards (203)
homewards Creative Commons License 2006.12.30 0 0 203
Szia!

A Szerkesztés -> Beállítások -> Adatvédelem -> Jelszavak -> Mentett jelszavak megtekintése menüpontra előugró ablakban megkeresed azt a mailbox:// kezdetű sort, amelyik fiókodnál elrontottad a jelszót, ráállsz a kurzorral és törlöd.

Amikor legközelebb le akarod kérni a leveleidet, akkor a program újra megkérdezi a jelszót.
Előzmény: szerencsefel (202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!