Keresés

Részletes keresés

nettomazsola Creative Commons License 2009.07.13 0 0 903
alig kell visszaolvasnod ...
Előzmény: Gabiiiiii (900)
nettomazsola Creative Commons License 2009.07.13 0 0 902
a mosolygo kutya!

ja, el tudom kepzelni, h Sziberiaban összeültek megvitatni, h az eukanubat v a royal canint vegyek ...


azt hiszem az HBO-n is szokott menni egy BBC sorozat a vilag különbözö tajain elö "termeszeti" kutyakrol. baromi erdekes.
ott volt egy resz az inuitok "igazi" szanhuzo kutyairol. ( nem draga fajkutya, hanem munkakutyak) na, azok aztan ettek "tapot" = nyers fokahus es fokazsir ... es makk egeszseges minusz rengeteg fokban dolgozo kutyak voltak! mindenfele santikalas nelkül.
vmi jol domesztikalt allatorvos biztos el tudna magyarazni, h mennyivel sokkal jobban jarnanak ha müanyag bogyokat kapnanak ... ( agyrem!)

sok örömet, boldogsagot a kutyaval, ha van jo fotod tedd be! olyan gyönyörüsegesek. ( es a legemberközpontubb az eszaki fajtak közül)
Előzmény: gaborci (901)
gaborci Creative Commons License 2009.07.12 0 0 901

Üdv.

 

Tegnapi nap került hozzánk egy szépséges samoyed (szánhúzó) kiskutyi.

 

A körümények (nagy kert, kutyapajti, gyerekek, jó gazdi) ideálisak ahhoz, szép és minden szempontból egészséges kutya váljon belőle.

 

Természetesen jól szeretném tartani a kutyit, így skubizom ezerrel melyik táp is lenne neki a legmegfelelőbb és persze meg is tudom fizetni.

 

 

Az alap témával kapcsolatosan, ha arra gondolok: Vajon a fajtát a szamojédek mivel etették annó?

 

Úgy vélem nem kell mondanom, hogy az időigényesebb házikoszt mellé teszem a voksom.

 

üdv.

 

gaborci

Gabiiiiii Creative Commons License 2009.07.11 0 0 900

na,azert azt ne gondolod,hogy tudomanyosan,grammra kimerve akarom etetni:)

 

csak legalabb kb:)

 

de azt hiszem,viszonylag szerencsem van vele,nem gond pl a vitaminutanpotlas,odavan a gyumolcsokert is:)

 

fene a jo dolgat...

 

ez valami olyasmi,mint a gyerek...Regen elveim voltak,most gyerekeim...Na igy vagyok most a kutyaval is...

Előzmény: nettomazsola (898)
nettomazsola Creative Commons License 2009.07.10 0 0 899
itt; 2009.05.10 14:22:49 Š (866) le van irva.
esz nem kell hozza ...
Előzmény: nettomazsola (866)
nettomazsola Creative Commons License 2009.07.10 0 0 898
hehe
a kutya egyszerüen egy ZSENI! most mondd meg öszinten, te enned azokat a gusztustalan büdös bogyokat?

ha kicsit lejjebb keresgelsz akkor le van irva pontosan.
egy felnött kutyanak meg kb mindegy. gondolod a Bodri falun mindig kicentizve kapja a vitaminokat? - es tuti egeszsegesebb, mint a sok ilyen olyan tudomanyosan etetett kutya ...
Előzmény: Gabiiiiii (897)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.07.10 0 0 897

nettomazsi.....minden ellenerzesemet es lustasagomat felulirta a kutya,tudniillik szinte mar egyaltan nem hajlando a tapot megenni,mig a fott kajat minden mennyisegben es szinte valogatas nelkul....Ugyhogy az lesz a vege,hogy kenytelen leszek pontosabban tajekozodni,mit is kell kapnia es milyen mennyisegben,hogy minden szuksegest megkapjon,a szaraz tap mellett inkabb ehendoglik,de akkor sem eszi meg....

 

viszon a csaladban senki sincs,aki ennyire odalenne a foztomtol:))))

wandy5 Creative Commons License 2009.07.07 0 0 896

Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni, aki nagytestű kutyát etet a BECANTO táppal, mi a véleménye? Jelenleg, csak a közepes testű kutyáknál bizonyosodott be, hogy jó, így érdekelne nagytestű kutyatartók véleménye is! Előre is köszönöm a véleményetekkel a segítségeteket!

Üdv:

secperc Creative Commons License 2009.07.07 0 0 895

 

Szia Mazsi!

 

Most voltunk 10 nap szabin Berryvel a tanyán, remélem ezek a fotók már méltóak a kutyuhoz:-DDD

Lehet, hogy egy rendes fotós kellene neki, nem ilyen béna, mint én:-DDD

Azóta is főzök Berrynek és nagyon jól néz ki - mint a mellékelt képek is mutatják -egyetlen gondom van, hogy sem a tésztát, sem a rizst, sem a zöldséget nem eszi meg, igy csak a husi + a csont + a leves megy nála, de az azután minden nap:-DDD Adok még neki Lavet Multivitamint, nehogy valami hiányban szenvedjen. Van valami ötleted?

 

Puszillak: Marcsi

Hiver Creative Commons License 2009.06.22 0 0 894
Koszonom az infot!
Ma ugyan megrendeltem neki egy szep adag kolyokkajat Acanabol, de a felnott tapjaik kozul biztosan kimerve akarok majd venni tobb tipusbol is kiprobalasra.
Előzmény: Töti77 (893)
Töti77 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 893

Szia! Én a 13. és 14. kerületben tudok olyan boltokat, ahol kimérve lehet kapni Acanát, bár azt nem tudom, hogy pont a junior tápot lehet-e kapni.

Az egyik a 13. kerületben, a Népfürdő utca 15-ben van, ha jól tudom a B épületben, de ki van táblázva, nem lehet eltéveszteni.

A másik, ahol nagyobb a választék (még Origent is adnak kimérve) a 14. kerületben, a Nagy Lajos király útján, a Bosnyák tér mellett van, ha a Bosnyáktól az Erzsébet királyné útja felé mész, ott lesz bal oldalon egy kis házikóban a sarkon.

Üdv.

Timi

Előzmény: Hiver (891)
Töti77 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 892
Köszönöm a segítséget. Vettünk neki oldalast, kissé megfőzve tökéletes. :)
Előzmény: nettomazsola (890)
Hiver Creative Commons License 2009.06.16 0 0 891
Sziasztok!
Kutyam ujra hajlando megenni normalis mennyisegben is a szaraztapot, ezert utananeztem, hogy mit lenne erdemes adni neki, es az Acana mellett dontottem. Egyelore 1-2 honapig meg Junior kellene neki, igy nagy zsakot nem merek bevallalni, kis kiszereles meg nagyon draga. Tud vki olyan kis uzletet valahol Bp-en, ahol tudok kimerve venni?
Vagy ha nem, B-terv: van-e esetleg vki, aki beruhazna velem egy 13,5 kilos zsakba, elfelezzuk :o)
nettomazsola Creative Commons License 2009.06.09 0 0 890
fogalmam sincs, h mit kepes elragni.
a csirkenyak tuti jo, v a csirke mellcsont. az a lapos.
a legjobb viszont az erös porcogo. az marha"oldalas"ban van, az a marhahus amit leveshusnak arulnak.
szerintem a fött! v sült diszno oldalasnak a kis csontjai is jok.
Előzmény: Töti77 (889)
Töti77 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 889
Sziasztok! Segítsetek nekem légyszi, hogy milyen csontokat adhatok a kutyámnak (csivava). A sertésnek és a marhának mely csontjait ajánlanátok, ami biztos nem okozhat problémát? Üdv. Timi
Lolamoon Creative Commons License 2009.06.05 0 0 888
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
nettomazsola Creative Commons License 2009.06.05 0 0 887
ezt az oldalt; www.littlebigcat.com/index.php?action=library&act=show&item=004 ajanlotta vki, en nem ismerem, nem kezeskedek erte, de hatha hasznos.
Előzmény: Lolamoon (884)
briogit Creative Commons License 2009.06.05 0 0 886
Akkor ezt nézd meg.
http://www.sanabelle.de/
Ez szuperprémium minősség Németországban is.
Vagy még a www.happycat.de.
Előzmény: Lolamoon (884)
nettomazsola Creative Commons License 2009.06.05 0 0 885
ha lesz a közeledben kutya-macskakiallitas akkor menj el es mindenböl kaphatsz probacsomagot. többet is ...
Előzmény: Lolamoon (882)
Lolamoon Creative Commons License 2009.06.05 0 0 884
Itt nem láttam ilyesmit. Itt megveszik az emberek a rendes kis csomagot, aztán ha nem ízlik a kedvencnek, akkor vagy odaadják ismerősnek vagy egy menhelynek.
Előzmény: Töti77 (883)
Töti77 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 883
Nem tudom Németországban mi a helyzet, de itt lehet kimérve is kapni száraz tápot. Persze nem a nagy üzletekben, hanem a kis boltokban. Olyan keveset adnak, amennnyit szeretnél, sőt, ha viszem a kutyámat, még meg is kostolhatja őket. Szerintem nézz körül, hogy nálatok vannak-e ilyen boltok.
Előzmény: Lolamoon (882)
Lolamoon Creative Commons License 2009.06.05 0 0 882
Köszönöm a válaszokat! Én Németországban élek! A macskatápban a legkisebb kiszerelés a 400 g. Így nem kell kilókat vennem! :)
Előzmény: briogit (881)
briogit Creative Commons License 2009.06.05 0 0 881
Szia!
Nézd meg ezt az oldalt.
http://www.farmina.it/ink/farmina.asp?pg=prodotti&linea=Cimiao
Én most ezzel etetek.
A dogclubos pasi árulja.-dogclub.hu ott leled az elérhetőséget.Én pesti vagyok azért tudom.
Előzmény: Lolamoon (877)
secperc Creative Commons License 2009.06.05 0 0 880

Nem tudom hol laksz?

Ha Pesten akkor menj el a Fresnapfba, ott van a legnagyobb választék. Szisztematikusan vásárolj  - egyszerre legalább 3 félét, hogy ne kelljen sokszor menni, de mindig a legkisebb kiszerelést vedd.

1 kg azt hiszem a legkisebb mindenből - a kutyáknál legalább is.

Én is igy csináltam annak idején, és irtam a listát, hogy mit próbáltam már ki és még mit nem. Nagyon macerás volt, mire rájöttem, hogy hagyni kell az egészet a csudába, és azóta főzök. Legalább nem kell idegeskednem, hogy megkap-e mindent, ami a fejlődéséhez kell vagy sem:-(((

Most már túl vagyok rajta 17 hónapos a lelkem, és már mindent tudunk egymásról:-)

Előzmény: Lolamoon (879)
Lolamoon Creative Commons License 2009.06.05 0 0 879
Szia!

Akkor nincs más hátra, kipróbálunk több félét!
Előzmény: secperc (878)
secperc Creative Commons License 2009.06.05 0 0 878

Szia!

 

Látom Te is járod a hadak útját, mint én a kutyámmal, csak forditottan. Szerintem bizd rá magad a cicára, ő tudja mi a jó neki. Ha ilyen válkogatós és csak száraz tápot eszik, akkor nincs más hátra, mint előre, kipróbálni az összes tápot szépen sorban - de csak a káros anyagoktól menteseket - és amelyiket a legszivesebben eszi, azt megtartani. Ne felejtsd el felirni, hogy mi az, ami már kipróbáltál, mert annyi van, nehogy még egyszer belefuss ugyanabba:-(

Előzmény: Lolamoon (877)
Lolamoon Creative Commons License 2009.06.05 0 0 877
Szia!

Köszönöm a választ. A macskámat royal canin kitten táppal etetem, egyszerűen imádja, de amiket olvastam róla, inkább váltani szeretnék valami "egészségesebbre". A baj a macsival annyi, hogy a száraz tápon kívül nem hajlandó megenni semmi mást jóformán. Régebben megvettem neki mindenféle konzervet meg alutasakost, hátha valami mást is elfogad. A változatosság kedvéért havonta egy felet hajlandó meg is enni belőlük. A házikosztot sem eszi meg, pedig bármit ehetne. A főtt csirke még úgy ahogy néhanap elfogy, sütve már hozzá sem nyúl. Pedig tényleg bármit ehetne. A múltkor vagdalthúst ettünk. A macska árgus szemekkel figyelt. Gondoltuk, biztos kér belőle. Adtunk neki. Hozzá sem nyúlt. Poénból megjegyeztem a páromnak, hogy lehet, a majonéz kell neki és odatartottam a macska orra alá. Ő meg jóízűen befalatozta. Tehát a majonézt is szereti, de azzal mégsem etethetem. Meg a tejszínhabot. Minden más tejtermék kilőve. Még az illatuktól is kimegy a szobából.
Szóval egy ilyen válogatós ciccnek keresek tápot, ami nem tartalmaz túl sok "egészségtelen" összetevőt.
Előzmény: Töti77 (875)
secperc Creative Commons License 2009.06.05 0 0 876

 

Mazsi!

 

Átnéztem a képtáramat, még ezek a legjobbak, amikből látszik is valami a kutyumból. Ezek kora tavaszi - márciusi képek. Sajnos őkelme nem olyan, hogy beáll pózba fotózkodni:-)))) Mindig is irigyeltem azokat a kutyákat, akikről olyan jó kép tud készülni. Nálunk ugyanis Berry vagy alszik/fekszik - ergó nem látszik teljesen, hogy milyen - vagy pedig rohangál és nincs egy perc megállás sem. Ezek a képek a tanyán készültek apportirozás közben, a harmadik pedig éppen az a bitonyos nézés, amiről már meséltem:-))))

Lehet, hogy én rotottam el ezt a fényképezős dolgot, ugyanis mindig a telefonommal fotóztam - mert az volt kéznél - és amikor villant a vaku - azt nem szerette. Mióta megnőtt, már látja a kezemben a telefont és elszalad:-))))

Most cseréltem új telefont, melyben már benne van az automata vaku, igy remélem fogok tudni jobb képeket is csinálni.

 

Előzmény: nettomazsola (873)
Töti77 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 875

Szia Lolamoon! Milyen tapasztalatokra gondolsz?

Én a Real Natur-ból a konzervet szoktam a kutyámnak adni. Pontosabban hozzákeverem az ételhez, amit neki főzök. Elég nagy az ízválaszték, jónak tűnik, de én azért keveset használok belőle. A Real Naturból a száraz tápot is kipróbáltuk, de azt egyik kutyánk sem szereti. Nem is csodálom, már ránézésre sem túl bizalomgerjesztő. Az állatkertben kapható zoo csemegéhez tudnám hasonlítani, szóval nem ajánlom. Száraz tápnak én most Orijen-t adok a kutyusomnak, nagyon meg vagyok vele elégedve, a kutyám azóta sokkal mozgékonyabb, megszűnt a súlyproblémája, és a szőre is gyönyörű :) A nővéremnek is adtam, az ő kutyája eddig csak immel-ámmal evett bármit is, de ezt nagyon jóízűen falja.

Korábban én is Royalt adtam a kutyámnak, de váltottam, mert túl sok benne az olyan anyag, amit nem tud hasznosítani. És pesze mindenféle adalékanyag van benne. Remélem tudtam segíteni.

Üdv.

Timi

Előzmény: Lolamoon (874)
Lolamoon Creative Commons License 2009.06.04 0 0 874
Sziasztok!

Ezek után valószínűleg leállunk a Royal Canin táppal, igaz nekem macskám van. Azt már tudom hogy pl. az Orijen és az Acana jó, de van valakinek tapasztalata/infója a Real Nature termékekről?
A válaszokat előre is köszönöm!
Előzmény: nettomazsola (864)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!