Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.05.23 0 0 510
Probálok idézni a könyveiből: "Christantól -akiről az emberek azt pletykálták hogy megvilágosodott- egyszer megkérdezték"

A könyvet ő irta. Magáról.
Előzmény: Jablko (509)
Jablko Creative Commons License 2006.05.23 0 0 509

Azt hiszem, az volt a címe, hogy A nagy vita.

Az utolsó 10 percet néztem.

Arra jöttem rá, hogy ezek a megvilágosodottak nagyon ellentmondásos emberek, tele vannak ambivalenciával, netán paradoxonokkal, úgyhogy ne is akard igazán megérteni őket, bolondok azok mind :)

Én valahogy máshogy képzelek el egy megvilágosodottat. (Miért, AJCH-t annak tartják? - nem vagyok járatos a témában, bocsi) AJCh nagyon nem tűnt hitelesnek.

Előzmény: Primőr (508)
Primőr Creative Commons License 2006.05.23 0 0 508
Én elcsíptem egyszer az rtl reggeli műsorában úgy 1 percig:)

Nem tudom melyik műsorban láttad, és lenne e ismétlés?

Arra jöttem rá, hogy ezek a megvilágosodottak nagyon ellentmondásos emberek, tele vannak ambivalenciával, netán paradoxonokkal, úgyhogy ne is akard igazán megérteni őket, bolondok azok mind :)
Előzmény: Jablko (507)
Jablko Creative Commons License 2006.05.23 0 0 507

Most volt az m1-en a bácsi egy vitaműsorban. (én most láttam őt először beszélni)Azt mondta, hogy kételkedik a tetteiben. Kételkedik abban, hogy jól adja-e át a dolgokat. Ez nekem fura. Egy 'mester' nem kételkedik ezekben, hanem pontosan tudja, mit /+miért és miért éppen akkor/ csinál, nem? :) Valaki?

Törölt nick Creative Commons License 2006.05.04 0 0 506
Na ja, én nem a szótárból irtam ki... :DD
A fizikai aspektusok mindig kicsit mások... :DD
Előzmény: emberimádó (502)
nevetséges Creative Commons License 2006.05.03 0 0 505
muhaha
Előzmény: emberimádó (504)
emberimádó Creative Commons License 2006.05.03 0 0 504
ahogy erzed
Előzmény: nevetséges (503)
nevetséges Creative Commons License 2006.05.03 0 0 503
nem hiába mondják erre, hogy butaság ;-)))
Előzmény: emberimádó (502)
emberimádó Creative Commons License 2006.05.03 0 0 502

Magyar Értelmező Kéziszótár:

vélemény fn 1. Vkiről, vmiről alkotott nézet, ítélet, felfogás. ~em szerint./ biz Elítélő vélemény. Megvan róla a ~em. 2. Javaslat. 3. ritk irod Álláspont. ~csere fn sajtó Beszélgetés, vita egymás nézeteinek megismerése végett. ~eltérés fn vál A véleményekben mutatkozó e.

kritika fn 1. Bírálat. 2. sajtó Műre, alkotásra vonatk. sajtóbeli bírálat(ok összessége). Jó ~t kapott...stb.

a bírálat úgy van benne: bírál, de azt már nem írom ide; lényege: értékelő ítéletet nyilvánítani vkiről, elsősorban a hibákra rámutatva

Előzmény: Törölt nick (500)
nevetséges Creative Commons License 2006.05.03 0 0 501

na lyól elvetetted a sujkot

kritein görögül választani, mint a magyar választás, ami elválaszt és választ az elválasztottak között

nem lehet meg nem-különböztetni, anélkül, hogy nem különbözteted meg a megkülönböztetést a meg nem-különböztetéstől ;-)

a 'szentiratok' szerint van helye a megkülönböztetésnek, méghozzá a 'diakrízisz penumatón' helyén, hajjaj, most jön csak a neheze. szellemek megkülöböztetése, nem lelkeké, ne éljenek itt lelkiéletet kérem mert széthasad a mindenség

Előzmény: Törölt nick (500)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.03 0 0 500
Valami ilyesmire gondoltam...

A vélemény összekapcsolódás a megismerendővel. A bennem élő kép a valóságról. Interpretáció, ami az objektivitásra törekvés mellett, a szubjektiv elemek arányával mutatja a tudatossági fejlettségemet-szintemet. A vélemény fejlesztőleg hat a véleményezettre megfelelő nyitottság esetén.
A vélemény motivációja a másik ember segitése, visszajelzés...

A kritika a felsőbb érzékszervek sorvasztója, forrása az egóizmus. Empátia nélküli, a vizsgált tárgyat nem tekintetbe vevő véleményalkotás. Inkább a kritizáló lelki szintjéről ad képet, nem törekszik objektivitásra, mert nem is célja az objektiv kép kialakitása.
A kritika nem konstruktiv, pusztitolag hat a mind a kritizálora és a kritizáltra, hiszen általában ártó-támadó szándék van mögötte.

Véleményt alkotni joga van mindenkinek, mindenről. Fontos lépése a szellemi megismerésnek.
Kritizálni rossz, káros, és nincs joga az embernek (ld a szent iratokat)
Előzmény: nevetséges (497)
Barátocska :) Creative Commons License 2006.05.03 0 0 499
minden vélemény: elhatárolódás

kritika: elhatárolódás

(én elhiszem, hogy ezt nagyon gáz megérteni, de akkor is ez van, sajnálom :(((( )
Előzmény: nevetséges (497)
Barátocska :) Creative Commons License 2006.05.03 0 0 498
Nem bizony :))
Előzmény: Törölt nick (496)
nevetséges Creative Commons License 2006.05.03 0 0 497
hajjaj

a vélemény nem egyenlő kritika

a vak szerint nincs világosság. ez vélemény

a látó szerint a vak, vak. ez kritika

a kritika magyarul (el)választás. többek között választani tudni.

no tessék akkor merni. mert a vélemény szabad, de a piros az piros marad, mégha zöldnek mondod is. ami egy vélemény, s nem egy kritika...
Előzmény: Barátocska :) (494)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.03 0 0 496
Akkor ebben ugy látom nem értünk egyet... :)
Előzmény: Barátocska :) (494)
nevetséges Creative Commons License 2006.05.03 0 0 495
szerintem jobb lenne leszoknia a különféle tudatmódosítókról.

legalább döbbenetesen

Isten meg a nappali. khm... hogy az a világmindenség meg minden

még egy álpróféta a sorban. végül is elfér a polcon...
Előzmény: brendi2 (-)
Barátocska :) Creative Commons License 2006.05.03 0 0 494
vélemény = kritika

(a pozitív vélemény is kritika, vagyis mindenképpen címke, valami behatárolás)
Előzmény: Törölt nick (492)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.03 0 0 493
Nincs meg hozzá a tudásom hogy ezt objektiven megitéljem. Nem is az én tisztem.
Előzmény: Gotika (490)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.03 0 0 492
A kritika és a vélemény között hatalmas különbség van.
Előzmény: Barátocska :) (487)
Barátocska :) Creative Commons License 2006.05.03 0 0 491
Igaz :))
Előzmény: Gotika (488)
Gotika Creative Commons License 2006.05.03 0 0 490
  Amiket az első és a harmadik bekezdésben leírtál, azokat mind látod AJC-ben?
Előzmény: Törölt nick (489)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.03 0 0 489
A létjogusultság ebben az esetben számora azt jelenti, hogy az emberek igényei nem határozhatják meg egy Mester munkásságát, tanitását. A Mester az Isteni megvalósitás aktiv eszköze, igy csak az határozza meg a tevékenységét, hogy az emberiség kollektiv tudatszintje milyen. Ehhez szabja a tanitás formáját.
A megalkuvás pedig a hamis tanitó reagálása a tömegigényre. Megváltoztatja ugy a tanitásait, hogy a szélesebb tömegek számára szimpatikus legyen. Ezek a könnyű utak. Nem a minőségre hanem a mennyiségre hajt.
A népszerűség mint tényező szoba sem kerül egy valós szellemi ösvénynél.

Valóban nem örvedek olyan népszerűségnek mint AJC, de hogy egy mennyire zavar, azt döntsék el akik ismernek. :)

Szerintem nagyon is számit hogy ki mekkora tömegeket mozgat és főleg, hogy milyen eszközökkel teszi azt. Erről szól a történelem.
Ha ezt immorális sprituális eszközökkel teszi, akkor nagy a baj, rá és az emberekre nézve is... Ez nem arról szól hogy ki mennyire van joban magával.
Ha valaki hamis tanitó akkor a sötétséget terjeszti és ez emberi minőség ellen hat.

Aztán hogy AJC ilyen vagy nem, valódi vagy áltanitó, mindenki döntse el maga. A fenti eszmefuttatás nem is róla szólt...
Előzmény: Gotika (484)
Gotika Creative Commons License 2006.05.03 0 0 488

Ha megnézed én is valami kritika félét írtam= elutasítás= én bajom.

Amúgy nekem már kérdéseim sincsenek. A közelükben valóban csak a jelen van, ott meg csak a tények, kérdések nincsenek, még beszéd sem, mert a te jelenedet senki más nem élheti meg, ezért azt'án fölösleges minden beszéd. A csendnél mélyebb tartalmat el sem tudok képzelni. A nagymamám házában meg.... 120 év bölcsessége, tudása és tapasztalata.

Előzmény: Barátocska :) (487)
Barátocska :) Creative Commons License 2006.05.03 0 0 487
Persze, csak tudod, én már nem írogatok ilyeneket, mint te, mert olyan egyértelmünek tartom, hogy a kritika feltehetôen valami értetlenségbôl vagy kôkemény elutasításból fakad :((( És mivel ez így van (vagyis én így gondolom :)) ezért az olyan vélemény, ami erre világít rá (és ami az enyém lenne), ugyanúgy értetlenséget és elutasítást fog ébreszteni. Tehát: ritkán kritizálom meg a kritikát az utóbbi idôben :))))))))) Néha azért elôfordul :))

Amúgy sokan leírták már elôttem, máshol is, hogy éppen annyi jut el hozzád az elolvasottakból, amennyit beengedsz, vagy amennyit be tudsz fogadni, meg tudsz érteni és fel tudsz dolgozni. Se több, se kevesebb. Amennyit én Christianból értek, az nekem elég ahhoz, hogy inkább kérdezzek, mint véleményezzem. Megvédeni pedig nem fogom, mert nincs rá szüksége. Oshonak sincs és senkinek, akitôl tanulni lehet. Hogy ki mit utasít el ezekbôl a tanításokból, az az ô egyéni szocproblémája. Ô másképp tanul :)))
Előzmény: Gotika (486)
Gotika Creative Commons License 2006.05.03 0 0 486

Kösz!

De egyet is értesz-e?

Előzmény: Barátocska :) (485)
Barátocska :) Creative Commons License 2006.05.03 0 0 485
Ez egy picit sem zavaros :)))) Teljesen értem. :)))
Előzmény: Gotika (484)
Gotika Creative Commons License 2006.05.03 0 0 484

Nem is tudom. Mit jelent ez a létjogosultság, és megalkuvás dolog? Illetve úgy érzem aki rendben van magával és az életével, azt nem érdekli az, hogy ki milyen tömegeket mozgat meg és mivel éri ezt el. Egyszerűen jól érzi magát úgy ahogy van. Nem kritikus senkivel, befogadja azt is, ha mások másként érzik jól magukat.

Nekem úgy tűnt, téged zavar Christian ismertsége, esetleg azért, mert te talán nem örvendesz hasonló népszerűségnek.

Hangsúlyozom, ez csak az én agyszüleményem abból a néhány sorból amit írtál. Ha nem így van akkor az nem a te problémád, hanem kizárólag az én bajom, hiszen ismered az örök érvényű mondást, miszerint: "Ki mint él, úgy ítél."

ÚÚÚ! Ez kissé zavarosra sikerült! Nem baj, próbáld meg kihámozni!

Remélem úgy értelmezed majd, ahogyan én gondoltam, és akkor biztosan nem lesz belőle sértődés!

Ciao!

Törölt nick Creative Commons License 2006.05.03 0 0 483
Miért fogalmazódott ez meg benned?
Előzmény: Gotika (482)
Gotika Creative Commons License 2006.05.03 0 0 482
Nem vagy te egy kicsit irígy?
Előzmény: Törölt nick (481)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.03 0 0 481
Szerintem ez igy nem frankó...
Az igény még nem jelent létjogosultságot...
Az igény kielégitése mindig veszélyes dolog, mert megalkuvást szülhet...

Előzmény: Gotika (480)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!