Keresés

Részletes keresés

magnum13 Creative Commons License 2005.08.31 0 0 655
zoldseg kinai modra
kell hozza egy hagyma
2 sargarepa durvara reszelve,egy egeszen gyenge tok vagy talan a cukkini is
jo kockara vagva,fel kaposzta(szerintem enelkul finomabb)
150 gr csira,100 gr gomba,so,bors,4 ek szojaszosz
4 ek olajban(ajanlott oliva)puhitjuk a hagymat 3-4 percig,hozzaadjuk a
zoldsegeket,gyenged keveres kozben fozzuk 6-5 percig,majd
fuszerezzuk,hozaadjuk a szojat es meg 2 percig hagyjuk a tuzon.En
gazdagitottam egy kis mezzel egy pici gyomberrel es 1 ek ecettel.Masod
szorra csinaltam,de a valtoztatassal sokkal jobban izlett.
magnum13 Creative Commons License 2005.08.31 0 0 654
Dios-kakaos kocka
2 harmad kakao(50gr)
2 pohar cukor(100 gr)en kevesebbet tettem bele
1 cs vanilias cuko
200 gr margarin
4 tojas
1 es egynegyed pohar sutoporos liszt(ezt meg nem arultatok el,hogy van-e
nalatok?)
1 pohar durvara daralt dio(100 gr)
Felolvasztjuk a margarint es egy kicsit lehutjuk(de ne dermedjen meg)
osszekeverjuk a kakaot,cukrot,van.cukrot es hozzaontjuk a margarint,majd
fokozatosan valtakozva a tojast,lisztet egyenletesse keverjuk es beletesszuk
a diot.20x30-as tepsibe ontjuk,elomelegitett sutoben kozepes homersekletnel
25-30 percig sutjuk(nekem eleg volt 25 perc)Kivesszuk a sutobol es kockakra
vagjuk.Jol zart dobozban taroljuk.
Mivel a parom csak kremes sutiket szeret megcsinaltam a lajcsi szelet
keremjet(igaz most is turos lett a margarin,pedig egyenesen a hutobol vettem
ki,de senki nem akadt ki rajta)
Mondhatom csak emlekezteto maradt belole
magnum13 Creative Commons License 2005.08.31 0 0 653
apro suti csoki csipsszel(csokidarabkakkal)
1 felvert tojas
115 gr vaj
100 gr barnacukor
100 gr feher cukor
155gr liszt
kis csipet sutopor
150 csoki csipsz
100 gr orolt mandula(ez nem volt itthon igy dioval keszult)
suto bemelegites 180 fokra
habosra keverjuk a vajat a ketfele cukorral,fokozatosan hozzaadjuk a
tojast,vanilaromat,tovabb keverjuk.A lisztet,sutoport es a mandulat
osszekeverjuk es ezt hozzaadjuk a vajas-cukros keverekhez,ezutan
belekeverjuk a csokicsipszet.Kis golyokat formalunk es sutopapirral belet
sutolemezre helyezzuk(egyre kb 24 jut)10 percig sutjuk.Vigyazat
a golyok szetterjednek egy kicsit(kb5-6 cm atmerojure)
magnum13 Creative Commons License 2005.08.31 0 0 652
A csemege ebed utan:
Datolyagolyok(kb 60 db)
500 gr datolya(osszenyomkodva)200 gr margarin
1 tojas
250 gr keksz,torve(meg jo is ha vannak darabok benne)
150 gr dio,durvara daralva
A margarint labosban(ne legyen kicsi)a datolyaval kis langon keverjuk majd
hozza adjuk a tojast,a kekszet,diot,jol osszekeverjuk.2 cm-es golyokat
formalunk es jol zarodo dobozba teszuk ami megmaradt a formalas
utan.Cukor nelkuli,mert a datolya eleg edes
magnum13 Creative Commons License 2005.08.31 0 0 651
meg egy sutes nelkuli edesseg recept:
Kekszrúd
500 g keksz,250 g cukor,2 púpozott ek kakaó,3 púpozott ek liszt,2,5 dl tej,250 g margarin
A háztartási kekszet kézzel összetörjük (kb. egy darabot négy felé). A cukrot, a kakaót, a lisztet szárazon összekeverjük, majd feltesszük fõni a tejjel és az olvasztott margarinnal.A kakaós masszát sûrûre fõzzük, majd a tûzrõl levéve belekeverjük a kekszet. Alufóliával kibélelt õzgerinc formába öntjük, fakanállal jól belenyomkodjuk. Néhány órára betesszük hûtõbe, hogy a keksz megpuhuljon. A formából kiforditjuk, lehúzzuk róla az alufóliát és szeleteljük.

Tipp: A masszába keverhetünk ízlés szerint mazsolát, diót, aszalt gyümölcsöket is!
en a kakao es a liszt helyett a megfelelo mennyisegu instant csokipudingot tettem,az erdemeny isteni!!!!!!!!
magnum13 Creative Commons License 2005.08.31 0 0 650
Nagyon gyorsan elsullyedt ez a topic.
ezt a sutit mar tobbszor megcsinaltam es 2 napnal soem tartott tovabb.
Alma pai
Tesztahoz:
3 pohar sutoporos liszt
100gr vaj(szobahomersekletu)
1 poharcukor
1 citrom reszelt heja
1 tojas
2-3 e k citromle
toltelek:
7 alma
2-3 e k cukor
egyharmad k k fahej
1 e k sargabarack lekvar
1 e k zsemlemorzsa
A teszta anyagait osszedolgozzuk es a hutoben allni hagyjuk 1 orat.Azx almat
meghamozzuk es leszeleteljuk.25 percen keresztul paroljuk(szerintem kevesebb
is eleg,amig megpuhul egy kicsit)viz nelkul,ahogy kihult hozzatesszuk a
cukrot es a fahejat.A teszta ketharmadaval kibeleljuk a sutoformat(24-es
alacsonyszelu)az oldalat is.Megkenjuk lekvarral,megszorjuk
zsemlemorzsaval(lehet diot is hozzatenni)es ra az almat. A maradek tesztat 1
cm-es csikokra vagjuk es racs formaban az almara helyezzuk es megkenjuk
tojasfeherjevel.A masik lehetoseg a felretett egyharmad tesztat rareszelni.50 percig 180 fokon sutni.Nagyon finom
Zitka Creative Commons License 2005.08.24 0 0 649

Csak gyorsan kútfőből ezt csinálnám: kettévágod a dinnyét, kimagozod, a húsát pedig karalábévájóval szépen kis gömbökre kivágod. A legszebb gömböket félreteszed levesbetétnek. A többit összeturmixolod, tejszínnel (vagy tejszín és tej feles keverékével) felereszted. Ízesíteni lehet szerintem rummal, cukorral, esetleg gyömbérrel, pici reszelt citromhéjjal... Ezt a hideg levest aztán lehet a dinnye héjába visszatölteni és abban tálalni. A kis gömböket pedig a tetejére szórni. 

Nagy nyári melegben csak így, abszolút hidegen szoktam gyors gyümölcslevest összeütni, szeirntem fölösleges főzicskézni, és órákig visszahűteni.

Előzmény: kritty (648)
kritty Creative Commons License 2005.08.24 0 0 648

Köszönöm! Aranyosak vagytok.

Mindenképpen megpróbálok valamilyen levest összehozni...valahogy most ez indítja be a fantáziámat.

Mintha pár héttel ezelőtt olvastam volna valamelyik topicban egy ilyen levesről, de nem találom ....(vagy csak álmodtam?:-)))

Majd beszámolok az eredményről.

Kriszta

kicsirigó64 Creative Commons License 2005.08.24 0 0 647
Konyakkal és vanilliafagyival is finom.
Levest gondolom úgy kell készíteni, tedd fel cukros, fahéjas /vagy amilyen fűszert szeretsz/ vizbe, ha megfőt tejszínes,tojássárgával sűríteném.
Előzmény: kritty (645)
Zitka Creative Commons License 2005.08.24 0 0 646
Levesreceptet most hirtelen nem tudok, de szerintem injekciózd be rummal, tedd a hűtőbe, estére nagyon finom lesz. :-)))
Előzmény: kritty (645)
kritty Creative Commons License 2005.08.24 0 0 645

Sziasztok!

Vettem egy meglehetősen ízetlen sárgadinnyét. Tudnátok leves receptet ajánlani, hogy ne menjen kárba?

Köszi,

Kriszta

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.23 0 0 644

koszonom:) akkor megiscsak jol emlekeztem:)

 

H.

Előzmény: Zitka (643)
Zitka Creative Commons License 2005.08.23 0 0 643

Még 1x régen, Mulan oldaláról töltöttem le az alábbi receptet, vagy tán mindkettőt?

 


 

Francia sajtleves 2.

 Hozzávalók:
 12 dkg (jól olvadó fajta) reszelt sajt, 4 dkg vaj, 5 dkg liszt, 1,2 l húsleves, 1 dl fehérbor, 2 dl tejföl, 1 tojássárgája, 1 gerezd fokhagyma, 10 dkg sajt, őrölt bors, szerecsendió, só.
 

A vajból és a lisztből világos rántást készítünk, állandó kevergetés közben hozzáöntjük a húslevest.

Amikor felforrt, beleöntjük a bort. Zúzott fokhagymával, borssal, szerecsendióval fűszerezzük, majd belekeverjük a reszelt sajtot. Addig forraljuk, amíg a sajt megolvad, majd levesszük a tűzről, és beleöntjük a tejföllel összekevert tojássárgáját.

Forrón tálaljuk. Betétként kis kockákra vágott sajtot teszünk bele.

 


Bolognai sajtleves
------------------

 Hozzávalók:
 1 l húsleves, 5 dkg vaj, 4 dkg liszt, 8-8 dkg parmezán sajt és spagetti, 2 dl tejföl, 1 tojássárgája, őrölt fehér bors, só
 
A húslevest, felforraljuk, majd világos vajas rántással berántjuk, sóval, borssal ízesítjük. A tűzről levéve hozzáadjuk a tejföllel összekevert tojássárgáját, a reszelt sajtot, beletesszük a sós vízben megfőzött spagettit, és azonnal, forrón tálaljuk.

Előzmény: Törölt nick (642)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.23 0 0 642

sziasztok,

 

hogy kell sajtlevest csinalni? amit talalok receptet a mindmegette.hu-n ahhoz egyikhez se irtak se hus alaplet, se feher bort, se semmi olyasmit ami nekem remlik a messzi idok homalyabol. (vagy keverem valamivel a receptet?:)

 

Koszi,

 

H.

Dharma Creative Commons License 2005.08.16 0 0 641

Megcsináltam a sütit, amit írtál, zselatinos tejfölös gyümölcsös, fincsi lett, nem volt baj a zselatinnal a hagyományosat használtam, csak kicsit büdösnek találtam főzés közben. De a süti nagyon fincsi lett, pont olyan könnyű, amilyeneket én szeretek.

 

Köszi

Előzmény: párizs (640)
párizs Creative Commons License 2005.07.24 0 0 640
Semmi trükk nincs a zselével, de nem tortazselét kell a "krémbe" tenni,hanem sima zselatint( van Lukullus,meg kék tasakos Horváth Rozi is,amelyiket épp kapni lehet a boltban,azt veszem) 2 evőkanál,másfél deci vízzel fölforralni,biztosan sikerül!!
Előzmény: Dharma (635)
Zitka Creative Commons License 2005.07.22 0 0 639
Megírtam odaát, hogy szerintem gyenge termék. Visszatérek a lapzselatinhoz ill. hagyományos fajtához.
Előzmény: Dharma (637)
latsia1 Creative Commons License 2005.07.21 0 0 638
Butterscotch and chocolate chip cookies / Latsia1

125gr puha vaj, 150gr barnacukor, 1 tojás, 2, 5ml = 1/2 teáskanál vanília aroma, 175gr liszt, 1/2 teáskanál sütőpor, 1 csipet só, 80gr csokicsepp /ha nem találsz az üzletben, jó ha feldarabolt csokit teszel bele/

Tegyél 2 tepsire sütőpapírt és melegítsd elő a sütőt 190 fokra.
Keverd a vajat és a cukrot lágyra.
Tedd bele a tojást és a van. aromát, keverd el, majd a lisztet a sütőport és a sót keverd el és tedd a masszához.
Keverd el jól és szórd bele a csokicseppeket.
Teáskanállal tegyél belőle a tepsire, de hagyjál helyet köztük, mert nőnek!
12-15 percre tedd a sütőbe, majd amikor kész tedd őket egy rácsra hűlni. ISTENI!!!

BUTTERSCOTCH AND CHOCOLATE CHIP COOKIES WITH NUTS AND ORANGE / Latsia1

36 db lesz belőle
1 csésze = 250 ml

1/2 csésze liszt
1/4 tk szódabikarbóna
1/ 4 tk só
1/2 csésze puha vaj vagy margarin
1 csésze világosbarna cukor
1 nagy tojás
1 ek narancshéj
1, 5 csésze zab vagy zabpehely
1 csésze apró csokipasztilla /Chocolate chip/
1/2 csésze durvára vágot dió

A sütőt előmelegítjük 190 fokra. Enyhén kikenjük a tepsit és félretesszük.
A lisztet, a szódabikarbónát és a sót összekeverjük egy tálban.
Robotgéppel közepes sebességen egy nagy tálban habosra keverjük a vajat és a cukrot, belekeverjük a narancshéjat és a tojást, hozzáadjuk a liszt keveréket és alacsony sebességen verjük.
Keverőkanállal belekeverjük a zabot, majd a csokit és a diót.
A tésztát egy tk-lal egymástól 5 cm-re az elkészített tepsire ejtegetjük. 10-12 percig sütjük, majd 2 percig állni hagyjuk a tepsiben.
Előzmény: Zseléke (627)
Dharma Creative Commons License 2005.07.08 0 0 637
Oké, mert egy-két próba és feladom.
Előzmény: Zitka (636)
Zitka Creative Commons License 2005.07.08 0 0 636

Próbáld ki a Dr Oetker Zselatin Fix-szel (ez itt a reklám helye :-) ). A konyha-trükkökben került szóba pár napja, állítólag az Intersparban, Sparban lehet már kapni. Én még csak a reklámját láttam. Nem kell főzni, állítólag tuti siker. :-)

(Auchanban most néztem, sajna nincs.)

Előzmény: Dharma (635)
Dharma Creative Commons License 2005.07.08 0 0 635

No, ezt lementettem, kipróbálom.

 

Csak idáig a zselés cuccok nem jöttek be, kivéve ha gyümölcstortát csináltam és annak a tetjére tettem kocsonyát, az jó lett. De az ilyen joghurtos és társai zselések nekem nem zselésedtek be.

 

Remélem ez be fog. Van valami trükk, esetleg konkrétan melyik zselét használod?

Előzmény: párizs (632)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.23 0 0 634

Szia!

Szerintem menjél át a Mindennapi kenyerünk topicba.

Ott a lányok szinte mindent tudnak a kenyérsütésről.

És nagyon segítőkészek!

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=1001728&go=45311600

Előzmény: viki_26 (633)
viki_26 Creative Commons License 2005.06.23 0 0 633

Sziasztok! Nemrég vettünk egy kenyérsütőgépet, de eddig szinte csak bajom volt vele. Korábban nem jött fel benne eléggé a kenyér. Most feljött úgy, hogy majdnem kikelt a gépből, aztán ahogy elkezdett sülni úgy visszazuhant, mintha egy nagy ólomgolyót dobtak volna a közepébe. És tök ugyanúgy csináltam, ahogy az előzőeket.
Bezzeg ha én gyúrtam, kelesztettem, és a sima sütőben sütöttem mindig tökéletes lett a kenyér. Kezdem bánni ezt a gép vásárlást. A legelső kenyeret egy az egyben kidobtam belőle, a többi jó volt ízre, csak lapos mind. Most meg ez  :o(

párizs Creative Commons License 2005.06.22 0 0 632
Hétvégén csináltam ezt a sütit,nagy sikere volt: 6 tojásból kakaós piskótát sütünk. (rácsra borítjuk) A tepsit,amiben készült,ha kihült,béleljük ki folpackkal,szórjunk rá bármilyen idény v.konzervgyümölcsöt és a következő krémet öntsük rá: -2 evőkanál zselatint főzzünk fel 1.5dl vízben, - 6 dl krémfölbe keverjünk 2 csomag vaniliáscukrot és 2 evőkanál porcukrot, -2 csomag tejszinhabpótló-port verjünk fel habbá 3 dl hideg tejjel, és ezt a 3 félét óvatosan összedolgozzuk(ezt kell a gyümölcsre önteni)Mikor megdermed,csúsztassuk rá a piskótát és takarjuk be az egészet folpackkal.Egy éjjelre tegyük a hűtőbe,másnap borítsuk ki egy tálcára(alul lesz a barna piskóta,rajta a fehér krém,legfölül a szines gyümölcs)! Látványnak is kiváló,hátmég az íze!! Ha már benne van a topikban,bocsi,de nem olvastam végig az egészet,én nemrég kaptam ezt a receptet és szerettem volna megosztani mindenkivel,mert nagyon-nagyon finom!(nem bonyolult,ha első olvasatra annak is tűnik!) Sok sikert,jó étvágyat hozzá!!
Zseléke Creative Commons License 2005.06.08 0 0 631
akkor kiprobálom:))
Kanbéka Creative Commons License 2005.06.08 0 0 630
igen, nagyon finom:)
Előzmény: Zseléke (629)
Zseléke Creative Commons License 2005.06.08 0 0 629
Nagyon köszike:) Nekem is megvan már,csak nem tudom milyen lehet a zabpehely benne.Te sütöttél már ilyet esetleg?
Kanbéka Creative Commons License 2005.06.08 0 0 628

szia!:) Nekem ez van, asszem, ez Stahl-recept:

 

 

CSOKIS-ZABPELYHES KEKSZ


Hozzávalók:
 
7½ deka zabpehely
7½ deka finomliszt
½ kávéskanál szódabikarbóna
2 púpos evőkanál cukrozatlan kakaópor (2½ deka)
5 deka étcsokoládé
10 deka puha vaj
15 deka barna cukor
1 tojás


 
   Elkészítés:
 
Bemelegítem a sütőt 200 fokra, és sütőpapírt terítek 2 nagy tepsibe. Amíg melegszik a sütő, elkészítem a tésztát.

A zabpehelyből 5 dekát egy száraz serpenyőbe szórok, és mérsékelt tűzön 2-3 percig kevergetem. Ettől enyhén megpirul, és finom illatú lesz. Megvárom, hogy langyosra hűljön, majd tisztára mosott kávédarálóban porfinomságúra őrlöm. Ezzel el is készült a házi zabpehely-lisztem.

Előveszek 2 nagy tálat, és az egyikben összekeverem a házi zabpehelylisztet a finomliszttel meg a szódabikarbónával, majd szűrőn hozzászitálom a kakaóport. Nagy késsel falatnyi darabokra vágom az étcsokit, és ezt is hozzászórom. A másik tálba beleteszem a puha vajat meg a barna cukrot, robotgéppel habosra verem őket, és hozzájuk dolgozom a tojást.

A tojásos-cukros vajat fakanállal összekeverem a csokimorzsás lisztkeverékkel meg a maradék, őröletlen zabpehellyel, és már végeztem is a tésztával.

A két tenyerem közt diónyi golyókat formálok belőle, amelyeket szétlapogatok 4 centi átmérőjű, ½ centi vastag korongokká. Ezeket elhelyezem egymástól tisztes távolságban a sütőpapíros tepsikben, és betolom a sütőbe. Először az egyik tepsit, aztán a másikat.

A csokis kekszeknek 8 perc bőven elég ahhoz, hogy megsüljenek. Bár amikor ennyi idő után kiveszem őket a sütőből, úgy festenek, mintha rájuk férne még egy kis süldögélés. De semmi tétovaság, készen vannak, higgyenek nekem. És azt is higgyék el, érdemes kicsit várni mielőtt átszedegetnénk őket egy rácsra, hogy azon hűljenek ki. Ha ugyanis rögtön leemelnénk a sütőből kivett még puha kekszeket a tepsiről, megrepedhetnek vagy eltörhetnek. Ám ha türelmesek vagyunk, a végeredmény nemcsak finom, hanem takaros is lesz. És még egy jó tanács: ha sülés közben a kekszek összenőnének, melegen még könnyű szétválasztani őket egy tompa élű késsel.

Kb. 20 keksz lesz belőle.

Előzmény: Zseléke (627)
Zseléke Creative Commons License 2005.06.08 0 0 627

Sziasztok!

Én most irok ide elöször és a segitségeteket szeretném kérni.Valaki nem tud valami igazán jo csokis keksz receptet? Nagyon régota keresek egy igazán jot de nem találok.Leginkább az amerikai cookies lenne a legjobb de ha valaki csak valami hasonlot is tud nagyon megköszönném:)))

menari Creative Commons License 2005.06.08 0 0 626

Kellemes szerda délutánt kívánok!

 

Kérni szeretnék egy receptet Tőletek. Néhány napja olvastam egy másik topikban a "Havelka" féle süteményről. A Remíz Kávéház étlapján látható kép róla. Ismeri valaki és beírná a receptjét?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!