Keresés

Részletes keresés

Apooca Creative Commons License 2007.01.11 0 0 986
Azt hiszem kicsit kivárok még. Kiforratlannak érzem a dolgot, amiről infót gyűjtöttem, mindegyiknek van valami hátulütője. Drágább úgysem lesz, tavaszig is van még idő, meg legrosszabb esetben van egy notebookom....
Előzmény: fisherhu (980)
Pelican Creative Commons License 2007.01.10 0 0 985
Így van, sőt a Seagate vinyósoknak sincs választásuk.
De én CF-et használok és Samsung hdd-t.
Előzmény: y3k (984)
y3k Creative Commons License 2007.01.10 0 0 984

Mar ki is merted? Mondjuk annak ujfajta SD-je van, ill. a javitasnal felsorolt kartyakat hasznalja, annak nem opcios a dolog:)

Előzmény: Pelican (983)
Pelican Creative Commons License 2007.01.10 0 0 983
Nem érdemes feltenni, csakúgy mint az előzőt (1.14), mert a másolási sebesség a felére csökken (20MB/s -> 10MB/s) az 1.13U verzióhoz képest.
Előzmény: y3k (982)
y3k Creative Commons License 2007.01.10 0 0 982
Murga1 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 981
60-as sorozatú vosonicokban már benne van a tv kimenet.
Este pl szállodában végig lehet nézni milyen volt a napod. :)
Vagy Anyukának meg lehet mutogatni nagyban távirányítóval vezérelve, vagy bekapcsolva a diavetítést... :)
Előzmény: fisherhu (980)
fisherhu Creative Commons License 2007.01.08 0 0 980
TV kimenet? Igaz mi fényképezőgépről nyomtuk így. Nemtom hogy tudja-e vmelyik szóbajöhető háttértár.
Előzmény: Apooca (979)
Apooca Creative Commons License 2007.01.06 0 0 979

Jövő héten bemegyek, és kipróbálom, persze lehet, hogy addigra eladják azt a bizonyos olcsó darabot. Mondjuk sok minden szól a Vosonic mellett, a Melének még a weblapja is kb. 5 perc alatt jön le, a frissítést megsem próbáltam. Ehhez képest a Vosonic oldala eléggé gyors és minden rajta van. Az biztos, hogy kiforrottabb minden szempontból, de nekem a Mele jobban tetszik.....

Csak egygombra másolóst nem akarok, anyámnak csak így tudok képeket mutogatni például, és itt jön az, hogy szeretnék kicsit nagyobb képernyőt....

Előzmény: Törölt nick (976)
vlevi Creative Commons License 2007.01.06 0 0 978
Azért attól függ, hogy mekkora puffere van. Persze ez sem felbontás függő, hanem képméret. Keresztanyám asztali DVD-je nem bírja megjeleníteni csak kb 800x600-ig a képeket, az enyémet úgy vettem, hogy ilyen korlátja ne legyen, ha anyámnak mutatni akarok valamit.
Előzmény: Törölt nick (976)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.06 0 0 977
És hülyeséget is írtam: a PocketLoox 720nak semmi gondja a nagy méretű UltraII kártyákkal, csak az Extreme III SD-ket nem szereti. A nagykapacitású UltraII-t a régi Hama kártyaolvasóm nem ette meg, de azt már lecseréltem másikra.
Előzmény: Törölt nick (976)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.06 0 0 976
" "JPG képek megjelenítése maximum 3100x2100 pixel felbontásig"

ha jól értelmezem, akkor a 8 Mpixeles képeimet nem tudja megjeleníteni?????"

SZERINTEM ez baromság, mert SZERINTEM a képmegjelenítés képessége nem felbontás, hanem formátum függő, és SZERINTEM 8 MP alatt is és felett is ugyanúgy működik a jpeg tömörítés.

Vigyél egy kártyát pár képpel, és próbáld ki. Nem árt ha van rajta minél több féle képed, érdemes lőnöd egy sorozatot a gép által támogatott kisebb és nagyobb felbontásokban, de én tuti, hogy vadásznék a netről egy pár 10-12-20 megapixeles képet is tesztelésnek. Mikor PDA-t teszteltem, asszem, 25MPes kép is volt a tesztkártyán. De az pl akkor még nem volt tesztelési szempont, így nem is derült ki, hogy a PocketLoox 720 nem kezeli a 2GB-nál nagyobb kapacitású SanDisk Ultra II, és semmilyen Extreme III kártyát. Érdekes módon az Ultra II-nél 512MB-2GB között semmi gondja, csak felette. A Vosonic és a fényképezőgép nem reklamált még kártyát, de ez is lehet egy tesztelési szempont...
Előzmény: Apooca (975)
Apooca Creative Commons License 2007.01.04 0 0 975

Majdnem megvettem egy PMC-200-at, igen jó áron, amikor az egyik weboldalon a leírásban találtam egy sort

"JPG képek megjelenítése maximum 3100x2100 pixel felbontásig"

ha jól értelmezem, akkor a 8 Mpixeles képeimet nem tudja megjeleníteni?????

A kereskedők nem tudtak egyértelmű választ adni, igaz felajánlották, hogy vigyem be a gépem, és kipróbálhatjuk....

gabor01 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 974
Melyik tipusú Vosonicokról is van szó? Hogy tanuljunk belőle...
Előzmény: Törölt nick (973)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.04 0 0 973
Végérvényesen megingott az eddigi elméletem a vinyóméret és USB host összefüggéséről. Úgy tűni, hogy készülék függő a dolog. A régi Vosonic háttértáram (amit ma ünnepélyesen eladtam) nem csak a 40GB vinyóval, de az új 120-assal is tökéletesen és azonnal működött USB hoston. Simán látta a PocketLoox 720-as USB hostja a 120-as vinyót és rajta a cuccokat. Viszont ugyanez a PDA az újabb változatú Vosonic készüléket már nem látja Host-on.
;-(((

Ezek után érdekes összehasonlítást ad, hogy vajon melyik készüléket látja, és melyiket nem.
Murga1 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 972

rengeteg készülék cf nyílása előtt nincs ajtó... mégis működik.

Persze nem tagadom, hogy praktikus, ha nem megy bele mindenféle böszme szösszenet. :)

Előzmény: Apooca (969)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.03 0 0 971
Ez az 5,8" LCD tök jól hangzik. Már majdnem ideális egy kocsi fejtámlájába/napellenzőjére/műszerfalára szerelve. De egy fotóstáskában, pláne zsebben hordva szerintem agyhalál. Ez az, ami kifejezetten szórakozásra jó, de másra nem. Mert 5,8" több a fényképezőgép 2,5"-jánál, de nem olyan sokkal. Pláne, ha a képpontok jó távol vannak egymástól, és a képe se szép. Mert ugye erről nem tudunk semmit, de monyitorbó' se a legoccsóbbat szokás venni képszerkesztésre. Szóval szóval ez a nagyképernyős az, amit max a kocsimba vennék meg, ha nagyon nem tudnék mit kezdeni pont ennyi pénzemmel, mert ott jól mutat, míg el nem lopják.

A PDX70 jól hangzik, de engem még mindíg bosszant benne, hogy nem árulja MO-n egyetlen bolt sem, így nem lehet besétálni, kipróbálni, és megtapizni vásárlás előtt.
Majdnem Creative Commons License 2007.01.02 0 0 970

PD70X egyszerűen becsapható ajtós ... ott a bekapcs, az idít és a bedug is alatta

 

zsebben pont fölfele sgyirányban tudnak lenni  :)

 

nincs képernyője

Apooca Creative Commons License 2007.01.02 0 0 969

Le nem venném, mert akkor meg a por megy bele, de tapasztalatom szerint az ilyen gumivackokkal mindig meggyűlik  a bajom.

41.500,- + Áfa a legolcsobb winyó nélkül amit találtam, aki tud olcsóbban, az most szóljon, vagy maradjon mindörökre csendben :)

Előzmény: Murga1 (968)
Murga1 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 968

sztem jó dolog az a gumisapka a cf nyílás előtt, de ha téged nagyon zavar biztos könnyen eltávolítható.

VOSONIC! Ha azt szeretnéd, hogy rábeszéljelek. :) Az se kicsi de a másik ami szóbajöhet egy óriás... :)

Előzmény: Apooca (967)
Apooca Creative Commons License 2007.01.02 0 0 967
Nagynehezen sikerült egy tesztet találnom a 6230-ról, pont a CF kártya behelyezésére írja, hogy bonyolult :(
Akit érdekel a teszt : Teszt 6230
Előzmény: fisherhu (966)
fisherhu Creative Commons License 2007.01.02 0 0 966
Én mindenképp a vosonicot venném. Igaz kisebb a kijelzője, de nem tudom van-e értelme egy ilyen holmin a képeket nézegetni, mivel egyrészt biztosan mást látsz mint a monitoron (raw esetén meg pláne mást), másrészt meg nem biztos, hogy megéri ezen szenvedni a törlésekkel, amikor az a számítógépen sokkal egyszerűbben megtehető (és amíg nem törlöd a háttértárról van egy mentésed az összes képedről).
A kisebb méret is szimpatikusabb a számomra. Ami még döntő lehet, hogy melyik meddig muzsikál az akksiról, esetleg kibír-e egy hoszabb túrát, vagy naponta kell tölteni.
Előzmény: Apooca (963)
Apooca Creative Commons License 2007.01.02 0 0 965
Elsősorban fotók áttöltésére. Kiárólag CF kártyát használok. A 200-as kezd kiesni, mert ott csak + kártyaolvasó segítségével tudom ezt megoldani, mégegy cuccost meg nemszívesen hordok magammal. A PMP58A Azonnal tud CF-et olvasni, ami szimpi, hogy 5,8" LCD van benne, amin talán már kicsit jobban kilehet értékelni a fotókat, mint egy 2,5"-oson. Viszont nem tud RAW-ot. Az ára is szimpi, 30 gigás winyóval brutto 59.900,-
A legolcsóbb helyen pár ezerrel többe jönne ki, egy általam berakott új 40 Gigás winyóval a Vosonic. A kijelzője Karmatt szerint is csak arra jó, hogy mit törölsz, és mit nem, egyenlőre feleslegesen olvas mindent, viszont megjeleníti a RAW képeket, és ez fontos lehet, mert pont azért akarok ilyen kütyüt venni, hogy RAW-ban fotózhassak....
Másodsorban, max. MP3, hamár tudja, filmet nem akarok egyáltalán nézni rajta. Minőséget nem tudom eldönteni, a Mele egy vadiuj termék, tapasztalat nemigen van, a Vosonicról is viszonyleg kevés, az biztos, hogy régebben van a piacon, de ez nem mindig elég. Nagyjából ennyi
Apooca
Előzmény: Murga1 (964)
Murga1 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 964

Attól függ mire szeretnéd elsősorban használni... és másodsorban szeretnéd-e vmire használni..., mik a fontossági sorrendjeid  ár, méret, megbízhatóság, anyagminőség, funkciók, kezelhetőség, gyorsaság..stb, stb

 

Amúgy én a vosonic-ot ajánlom, de ez az én véleményem ami biztos nem mindentéren ugyanaz mint a tiéd... :)

Előzmény: Apooca (963)
Apooca Creative Commons License 2007.01.01 0 0 963

Ha nem kintről, hanem itthonról, akkor szerintetek melyiket?

 

Mele PMC-200

 

Mele PMP58A

 

 

Vosonic VP 6230i

 

Apooca

Apooca Creative Commons License 2006.12.31 0 0 962

http://www.chinavasion.com

Erről az oldalról hallot már valaki? esetleg rendelt? "Némileg" olcsóbbak az árak.

B.U.É.K. mindenkinek!

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 961
Én félbe vágott CF tokot használtam, de a Peli kemény tok megbízhatóbb eredményt nyújtott.

A legújabb Vosonicon már van ugyanolyan Hold kapcsoló, ami az MP3 lejátszókon, és egyéb hordozható eszközökön már évek óta. Eljutottak odáig, hogy hordozható eszközben gondolkodnak....ebből a cégből még lehet valami!
;-DDD
Előzmény: fisherhu (960)
fisherhu Creative Commons License 2006.12.29 0 0 960
Nagyjából én is így látom. Egyelőre a Vosonicnál találtam a legokosabb készülékeket.
A gombbenyomódás ellen egy fél telefonkártyából és három gyufából alkotott fedéllel védem a 3310-esemet, ami évek óta megbízhatóan működik. Ha meghal, vagy nagyon akarok egy újat, akkor is vosonicot fogok venni, ez szinte biztos.
Előzmény: Törölt nick (959)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 959
Attól, hogy valami nagy, még sajnos nem biztos, hogy strapabíró is. A Vosonicnak pl sok év hosszú fejlesztése kellett hozzá, hogy olyan háttértárat csináljon, amin a gombokat le lehet zárni, hogy ne nyomódjanak be maguktól, feleslegesen bekapcsolva a készüléket...

Ezért nem értem igazán a Canont és a Nikont, miért kellett előről, a nulláról kezdeniük valamit, ami valamilyen fejlődési stádiumban már létezett korábban is. Azt értem, hogy a saját márkanevüket meg esetleg az egyedi filozófiájukat (bár szerintem ez csak addig terjed, hogy a saját RAW formátumát támogassa, a konkurensét meg ne) bele akarták vinni, de miért nem társultak valamilyen létező céggel egy létező márka továbbfejlesztésére, ahelyett, hogy csináltak egy X+Nedik variációt ugyanarra, ami kb ugyanannyira hiányos funkcionalitású lesz, mint a többi....vagy esetleg mégrosszabb...

Persze remélem, hogy tévedek, csakhát az eddigi tapasztalatok...
Előzmény: Murga1 (958)
Murga1 Creative Commons License 2006.12.29 0 0 958

904 & 905-ös hozzászólásban megtalálod a választ.

Szeptemberben bejelentették hogy lesz, de még tudomásom szerint nincs boltokban.

Amúgy egy elég robosztus szerkezetnek látszik... féltéglának is lehetne használni a méretei alapján... :)  De tuti strapabíró...

Előzmény: Abrash (957)
Abrash Creative Commons License 2006.12.27 0 0 957
Canon MEdiaStorage cuccot látott mr valaki üzletben?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!