Keresés

Részletes keresés

previa6969 Creative Commons License 2020.12.08 0 0 470

5 rétegűnél nem gond a 0 víz
csak külön kérésre javallt

 

Előzmény: östermelő (466)
previa6969 Creative Commons License 2020.12.08 0 0 469

Hát egy kicsit többet fog használni mint 10 liter
Pillants rá a vízórádra regenerálás előtt és után

Előzmény: Lichy (461)
previa6969 Creative Commons License 2020.12.08 0 0 468

Egy idő után rideg lesz a műanyag bypass szerelvény,addig nem gond amíg nem kell szerelni.
Nem is lenne baj ha szerelés közben törne el, de sajnos ez alattomos hiba és utólag léphet fel ):
Ha biztosra mész 3 Mofém csapból alakítasz ki bypasst
Nyugodtabban alszol
Így már nem is gond hogy nincs az eco-hoz gyárilag bypass.

Előzmény: Lichy (462)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.12.02 0 0 467

Kösz. 

Előzmény: östermelő (466)
östermelő Creative Commons License 2020.12.02 0 0 466

Pont jó.

Ha már lágyítunk akkor a lehető legkisebb értékre ami még működik.És ez a 4-5-ös keménységű víz. Ennél lágyabbra már csak akkor ha a cső rendszer is oda van tervezve. Nem tudom most pontosan de ettől lágyabb víz már tud kioldani anyagokat a rendszerből ha nem direkt olyan anyagokból van ami ennek is ellenáll.

Előzmény: sylvanus67 (465)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.12.02 0 0 465

Ecowater 300

 

Milyen lesz az 5-ös keménységű víz? 

Előzmény: östermelő (464)
östermelő Creative Commons License 2020.12.02 0 0 464

Eco water lágyító. 14-es keménységű víz 4-re lágyítva. 236 m3 vízhez Eddig 3 vagy 4 (szerintem 3 de ki emlékszik ) zsák só ment el. Így nézve neked nem olyan kevés fogy.

Milyen gép? Mert az én tipusom a legtakarékosabb só fogyasztás szempontjából tudtommal.

Egyébként állítsd 4-5 keménység közé a vizet félmunkát csinálsz az meg tudod milyen.

És majd mindjárt lesz só fogyásod is.

Előzmény: sylvanus67 (463)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.12.02 0 0 463

2020. május 1 óta van vízlágyítónk.

 

A víz keménysége 25, lágy vízé kb 12.

 

Havi vízfogyasztás kb. 5-6 m3 (WC külön).

 

Azóta egy zsák só fogyott, most kezdtük a másodikat.

 

Keveslem (bár örülök neki), de ez normális, hogy ilyen kevés só fogy?

Lichy Creative Commons License 2020.12.01 0 0 462

A nem eco fejeshez külön nem kell megvenned a bypass szelepet benne van. elöbb leirtam mi a különbség, tehát neked mit ad plusszt (semmit) és minde ez mennyivel drágább amit sose keresed meg vele, és pont ugyan ugy működik.

Előzmény: HoIsti (459)
Lichy Creative Commons License 2020.12.01 0 0 461

Ja még valami, minek is kell neked eco fejes? a bizonyított fogyasztása max 20%. Konkréten ha egy adott regeneráció során elhasznál a régi fejjel 10 liter vizet akkor ennél megspórolsz 20at. na szorozd be a 20at annyival, hogy kijöjjön a plussz többlett költséged amennyivel drágább a fej és rájössz hogy soha nem hozza be az árát. A régi fej pont ugyan ugy teszi a dolgát, mit az eco. A sónál ugyan ez, egy regeneráció alatt kb 6-7 kg sót használ, na ezt is szorozd be. Leegyszerűsitve. Teljesen felesleges eco fejeset venni, és 1"at. 

Előzmény: HoIsti (459)
Lichy Creative Commons License 2020.12.01 0 0 460

Hello,

 

Minél nagyobb teljesítményű masinát veszel - tehát gyantaágy liter - annál kevesebbszer regenerál. Pontosan, a kiszemelt 75ös géped egy 25nk.s víz mellett 3m3-enként regenerálni fog, azaz 15m3 havi használat mellet 5x, az sok, 4 ig jó és viszonylag gazdaságos. A 75ös Elba.ba 18liter gyanta van a 100asba már 25 liter. ezt vedd alapul.

Előzmény: HoIsti (459)
HoIsti Creative Commons License 2020.11.27 0 0 459

Szia,

 

köszönöm megnézem.

 

Időközben nézegettem/olvasgattam a:

 

Euro-Clear BlueSoftEco E75 milyen lehet? vennék hozzá opcionális gyantaágy fertőtlenítő egységet is + by-pass

 

250-be még beleférne így is,

Előzmény: -csövi- (458)
-csövi- Creative Commons License 2020.11.26 0 0 458

Szia. ECOWATER COMFORT 300

Előzmény: HoIsti (457)
HoIsti Creative Commons License 2020.11.26 0 0 457

árukeresőn körbenézve, az a 200 ezer inkább legyen 250 ezer, de ez a maximum

Előzmény: HoIsti (456)
HoIsti Creative Commons License 2020.11.26 0 0 456

Sziasztok,

 

segítséget kérnék, hogy melyik vízlágyító lenne jó nekünk.

Vízkeménység a vízmű adatai szerint 24,1 Nk, átlagos havi vízhasználatunk 10-15m3.

Valami jó ár/érték arányú készülék kellene, ami megfelelően kiszolgálna minket. Lehetőleg 200 ezer forintig.

 

Köszönöm a javaslataitokat.

 

 

szotyika77 Creative Commons License 2020.11.12 0 0 455

Sziasztok!

 

Van egy ozmózis víztisztítónk, melynek hiányzik egy alkatrésze, mégpedig az, amelyiket a bejövő víz ágára kell kötni. Mellékletként beteszek egy képet a hidegvíz ágról, amire kötnénk a víztisztítót. Érdekelne, hogy milyen csatlakozót kell vennem hozzá, amihez hozzá tudom kötni a víztisztítót is?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Üdv!

 

attila0325 Creative Commons License 2020.11.11 0 0 454

Sziasztok!

 

Már régebb óta kutakodtam én is, hogy vízlágyítóból milyet, mekkorát, most érkezett el a megvalósítás. Egy EcoWater Comfort 500-nak szavaztam bizalmat, remélhetőleg hamarosan be is kerül a helyére.

A beüzemelése nem rakétatudomány, az üzemeltetéssel kapcsolatban lehet, hogy majd jövök a kérdéseimmel, és persze igyekszem megosztani a tapasztalatokat, ha már lesz.

iszp Creative Commons License 2020.11.04 0 1 453

7. éve van Bluesoft-om (P120-VB1), tökéletes. Havernak BWT van, az se romlott még el de az enyém se. Az övé kevesebb sót fogyaszt, de nem annyival, amennyivel többe került, az biztos. Szóval szerintem jó a BS - de majd jönnek a frankó megmondók, hogy ezmegaz. Itt a környéken vagy 5 BS-ról tudok, egyik se kakkant még be pedig van 12 éves modell is.

Előzmény: Zs_ügynök (452)
Zs_ügynök Creative Commons License 2020.11.02 0 0 452

Sziasztok!

 

 

Olyan kérdésem lenne, h mennyivel járok "rosszabbul" egy Euro-Clear BlueSoft K100/VR34-el, mint pl. egy BWT AQA Perla Bio 75-el? Árban majdnem fele annyi. Mivel tud kevesebbet az ócóbb, ami miatt véresre sírnám a szemem később, ha azt választanám?

 

Köszi!

Sz. G. Á. Creative Commons License 2020.10.16 0 0 451

köszi!
valószínűleg az lesz, hogy veszek egy pofára szimpatikusat, és majd én bekötöm beállítom én, ha lesz egy kis időm és energiám.
...végülis így most már úgy látom, hogy túl nagy csodák nincsenek, mert nem lehetnek, hisz a kémia-fizika adott, így leginkább a csomagkapcsolt kacatokban vannak különbségek, színes szagos kijelző, csipogó, wifi, anyámkínja...

Előzmény: Rvfvs (449)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2020.10.15 0 0 450

Na én épp a wc miatt akartam vízlágyítót. Utáltam sósavazni két hetente. 

Előzmény: Rvfvs (449)
Rvfvs Creative Commons License 2020.10.11 0 0 449

BWT Aquadial viszonylag takarékos, jobbat szerintem felesleges venni. Érdemes vízfogyasztásra méretezni, hetente, vagy maximum 2 hetente 1x kellene regenerálnia. Szerintem csak a melegvízkészítést és a gépeket (mosogép, kévéfőző) érdemes lágy vízzel ellátni, a WC-nél pl nem tragédia ha nem lágyvizet kap.

 

Beüzemelés, karbantartás elég nagy bullshit, ha engem kérdezel, ha javítani kell, úgysem lesz garis, a bekeverést, keménységet pedig be tudod állítani te is, egy kis utánajárással. 

 

 

Előzmény: Sz. G. Á. (444)
östermelő Creative Commons License 2020.10.04 0 0 448

Nekem régebbi ecowaterem van még wifi nélküli (már nem lehet kapni)

Évente egyszer belenézek van-e benne só és pótlom, olyankor öntök bele valami tisztító löttyöt (port) és elindítok egy regenerálást.

Ennyit törődök vele és működik. Semmi garanciális beszerelés,a vízszerelő bekötötte mikor csinálta a rendszert.

Előzmény: -csövi- (447)
-csövi- Creative Commons License 2020.10.04 0 0 447

Én utána olvastam érdeklődtem több helyen aztán megvettem webshopból külföldről beszereltem beállítottam lassan már két éve működik csak a sót teszem bele. Ecovater 300 evolution boost. Elvileg amerikai azok meg úgy csinálnak mindent, hogy a hülye is be tudja szerelni és üzemeltetni. Ha volt valami kérdés itt segítettek általában. Wifis, elvileg van internet kapcsolat a gyártóval, rá tudnak nézni a gépre be kell regisztrálni. Úgy vagyok vele, ha nagyon elromolna és senki nem akarná megjavítani akkor segítséget kérek a gyárból. Ha ők sem segítenek akkor szétszedem én, és megtanulom. Ha elb.szom veszek egy másikat. De úgy nézem ez elég profi minőségi szerkezet nem fog elromlani.

Előzmény: Sz. G. Á. (446)
Sz. G. Á. Creative Commons License 2020.10.04 0 0 446

Végülis, ha valaki annyit mond, hogy megvette, és az elmúlt tíz évben semmi más dolga nem volt, mint néhány havonta belelapátolni sót, az már rögtön nagyon meggyőzően hangzik.

Én inkább olyasmitől tartok, hogy mondjuk veszek valamit, és aztán szigorúan a beépítés után közlik, hogy amúgy az lenne az elvárása, hogy fél évente kijöjjenek, és valamit hókuszpkuszoljanak több tízezerért...

Az a baj, hogy a vízlágyítós (ami egy hasznos dolog) biznisz eléggé kéz a kézben jár a különféle víztisztítós bullshit biznisszel, ahol pedig pont ez a módi, hogy a háziasszonyoknak eladják a gleccserpatakvíz életérzést...
emiatt alapvetően nincs olyan túl nagy bizodalmam ezen vizes vállakozások irányába...

Előzmény: -csövi- (445)
-csövi- Creative Commons License 2020.10.03 0 0 445

Az a baj, hogy általában valaki vesz egy lágyítót és azt használja többit nem tudja milyen jobb vagy rosszabb lehet-e... Az számíthat szerintem amit érdemes nézni, hogy mennyire működik takarékosan. Mennyi vizet meg sót használ regeneráláskor. Amit csinál lágyvizet nyugodtan lehet használni vasalóba vagy bármibe.

Előzmény: Sz. G. Á. (444)
Sz. G. Á. Creative Commons License 2020.10.03 0 0 444

üdv... szükségünk lenne vízlágyítóra, viszont a kissé bizonytalan vagyok, mert hasonló kapacitású cuccok között >50% ár eltérést is látok,
és nem világos, hogy ez adott esetben fontos minőségbeli / üzemeltetési költség béli dolgokat takarhat, vagy csak esetleg valami szükségtelen plusz bullshitet fizettetnek ki...

Persze a gyári honlapokon még egy jó kép sincs ezeről a vackokról, nemhogy valami műszaki leíárs, specifikáció, amiből kideürlnek, hogy kb mit is tudnak ez.
egyetlen extra feature lenne talán érdekes számomra,hogy esetleg lehessen közvetlenül tök lágy vizet is vételezni a keverő szelep előtt egy csap beiktatásával...(azaz tudjak néha csapolni közvetelnül a berendezésnél egy kis vasalóba, kv-gépbe, vagy épp kazántápvíznek valót...) a bwt-nél látom egyedül egyértelműen, hogy külön elem a keverő, a többinél nem derül ki...

van esetleg valami tipp, hogy mit kell kerüni, mi felé ajánaltos menni, vagy ezek kb mind egyformák...?

tp74 Creative Commons License 2020.09.20 0 0 443

Sziasztok,

Vízlágyító beszereléséhez keresnék szakit, Miskolc környékén. 

Köszönöm.

205809210

-csövi- Creative Commons License 2020.09.06 0 0 442

Igen beüzemeléskor. Úgy emlékszem a keménységet és a vas tartalmat kellett csak megadni. Nekem kút vizet lágyít de szerintem nincs sok különbség a vezetékes vízhez képest. Előszűrőt be kellett tenni, és annyi hogy nincs benne klór.

Előzmény: Cayo Focus (441)
Cayo Focus Creative Commons License 2020.09.05 0 0 441

Köszönöm, ezt a beállítást beüzemeléskor történt? A második visszamosatást elvileg akkor kell bekapcsolni, ha szennyezett vizet lágyítunk, pl kútvíz. Biztosan befolyásolhatja a sófogyasztást. 

Előzmény: -csövi- (440)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!