Keresés

Részletes keresés

igabe Creative Commons License 2003.07.31 0 0 116
Bots én sem tudtam, hogy az a rész lesz.

A Lost in Space meg igazából egy gyerek film, bár ahhoz túl komolyra sikerült. Felnőtt filmnek meg elég gyerekes.Ettől függetlenül én nézhetőnek tartom, az azóta mátrix trükként ismertté vált effektus első felbukkanása ebben a filmben van.

Előzmény: -boneheaD- (115)
-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.31 0 0 115
Nna, csak eszembe jutott: Lost in space.
Bár csak kicsit, a végén volt benne időutazás, melyről majd holnap elmélkedem, azért érdekes. Mondjuk elég gyengusz...:]
Előzmény: -boneheaD- (114)
-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.29 0 0 114
Bakker, szólhattál volna előbb is :]] Mindegy.
Akartam most beírni egy filmcímet, amiről kérdeznék, de elfelejtettem. Jellemző.
Előzmény: igabe (113)
igabe Creative Commons License 2003.07.29 0 0 113
Szasztok
Múlthét szombaton volt a Csillagkapunak az 1969 című időutazós epizódja. Rég láttam már, de most is nagyon teccett.
-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.26 0 0 112
Aha, ha visszaolvasol kicsit, rájössz: én is ugyanennyiért vettem meg, ugyanott :] Majmok bolygója rulez.
Előzmény: the_insider (111)
the_insider Creative Commons License 2003.07.26 0 0 111
A dunakeszi auchan áruházban elárazták a majmok bolygóját.
az új verziót a régivel egy árom adják kazettán, 1300 forintért. :-)))
vagyis adták, mert elkapkodták. nekem jutott :-)))
gvarga Creative Commons License 2003.07.24 0 0 110
jaja, erre gondoltam én is...
((A sorozatot én sem... Különben is teljesen más az!))
Előzmény: -boneheaD- (109)
-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.21 0 0 109
ezigen! mondjuk nem tudom, hogy sikerült ezt összehoznom, de érdekes lett :] szóval a link, remélhetőleg helyesen: Millenium
Előzmény: -boneheaD- (108)
-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.21 0 0 108
Ja, értem. Pardon. [gondolom
Előzmény: Dohi (107)
Dohi Creative Commons License 2003.07.21 0 0 107
nem, ez nem a sorozat, azt en se nezem. egy 1989-es filmrol van szo.
Előzmény: -boneheaD- (106)
-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.21 0 0 106
Időstoppolók [film]

Egy szóval: rossz.
Két szóval: nagyon rossz.

Dohi:
oké :] milleniumot úgyse nézem, szóval erről lemaradok, asszem.

Dohi Creative Commons License 2003.07.21 0 0 105
aha, tenyleg! kosz!

latod, bone? mondtam, hogy aki latta, ennyibol is raismer :)

Előzmény: gvarga (104)
gvarga Creative Commons License 2003.07.21 0 0 104
Ez a Millenium...
Előzmény: Dohi (97)
-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.20 0 0 103
Megtörtént. Jó kis cikk.
Előzmény: -boneheaD- (102)
-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.20 0 0 102
A '60-as time machine majd valszeg meglesz ripként, talán jövő héten, ha vkit esetleg érdekel.

the_insider:

Kösz a címet, mindjárt elolvasom.

Előzmény: GombocArtur (100)
the_insider Creative Commons License 2003.07.20 0 0 101
egy oldal, rengeteg időutazós film leírásával.
keresném a benne szereplő szíriuszt! egyébként az odeon filmkölcsönzőben sok film megtalálható ezek közül. odeon.hu
az oldal magyarul van...

http://www.c3.hu/scripta/filmvilag/9912/beregi.htm

GombocArtur Creative Commons License 2003.07.20 0 0 100
Üdv!

Az elsö idögépes élményem a az 1960-as Timemachine (Idögép). 12 éves lehettem (kb'93-ban), akkoriban jött be a divatba a kábeltv és volt egy Teleclub nevü csatorna. Ott láttam és több éven keresztül nem tudtam a nevét, de sok részlet megmaradt bennem. Amikor elkezdtem nézni a 2002-es változatot, akkor döbbentem rá, hogy ezt láttam régebben, csak 'kicsit kevesebb' számítógépes efekttel. Nekem mind a kettö tetszett, bár a mostani lehetett volna jobb is, de sebaj. Az 1960-as film az akkori lehetöségekhez képest nagyon jó. Érdemes megnézni.

Könyvekben sajnos nem vagyok nagyon otthon, sokat olvastam, de a nevek most nem ugranak be. A technicolor idögép az nagyon érdekes és izgalmas volt, valamint egy másik, amikor visszamentek az öskorba, hogy valakit megakadályozzanak abban, hogy megsemmisítse az emberiséget. Az is tetszett, amikor olaj-ügyben mentek vissza. Sorry, nem tudom a címeket, csak azt, hogy már volt a topicban ezekröl szó.

=== Csillagkapu SPOILER ===
4.szezon 6.rész - Window of opportunity
Ez csak annyiban kapcsolódik az idöutazáshoz, hogy két szereplö többször átéli ugyanazt a napot, s közben bármit tehetnek, nincs következménye. Jót lehet szórakozni ezen a részen.

4.szezon 16.rész - 2010
A jövöben játszódó rész, ahol már néhányan nyugdíjba mentek vagy meghaltak, s egy néppel szövetséget kötött a Föld. Aztán kiderül, hogy az a nép nem véletlenül ilyen kedves velünk, így az 1969 címü részben megismert idöutazás révén üzenetet küldenek a multba.

Dohi Creative Commons License 2003.07.19 0 0 99
ezer eve lattam, csak ennyi remlik belole. de ha valaki latta, ennyibol is be kell ugrania :)
Előzmény: -boneheaD- (98)
-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.19 0 0 98
Hm, ha kicsit megerőlteted magad :] sem tudsz vmi egyéb érdemlegeset mondani a filmről? Mert érdekelne...
Előzmény: Dohi (97)
Dohi Creative Commons License 2003.07.19 0 0 97
eszembe jutott meg egy film. a cimet nemtom, de valami ilyesmi volt a sztori, hogy ha valami nem ugy tortent, ahogy 'el lett tervezve', nehany ember a jovobol a helyszinre sietett es megvaltoztatott par dolgot. aztan egyik alkalommal, amikor epp egy repuloszerencsetlenseget kerultek el, az egyik jovobol jott csaj veletlenul elejti a nemtommijet, amit az egyik utas megtalal es elkezd filozni.

ja, es persze volt egy jovobol jott lany cimu tevesorozat is :D

-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.18 0 0 96
Körbenéztem Csillagkapu fronton. Ezeket az időutazós részeket találtam:

EGY VÉGTELENNEK TŰNŐ PILLANAT

WINDOW OF OPPORTUNITY

1969

És egy kép, 'időkapu':

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

:]

-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.18 0 0 95
Hehe :] Nem rossz.
100%-ig én se vagyok biztos a történet poénjában...no mindeggy.
Előzmény: the_insider (94)
the_insider Creative Commons License 2003.07.18 0 0 94
Idő urai:
ezt el kell mondanom :-)))

13 évesen láttam először. A végén odafordultam apámhoz, hogy magyarázza el mi van, mert nem értem a végét (egy gyerekagy nehezen kapcsolja össze a két idősíkon futó eseményeket).
Apám elkezdte, de fél óra múlva feladta.

Most néztem meg másodszor. Persze rögtön érthető az a kis időugrás ami történik a végén és, hogy a kisgyerek az az öregember volt, aki végigjátszotta a filmet. A 13 éves lányom a végén odafordult hozzám, mogy magyarázzam el mi van, mert nem érti a végét. Elkezdtem, de fél óra múlva feladtam.

A kazettát eltettem neki, hogy ha a gyereke 13 éves lesz, nézzék meg közösen.

AZ IDŐ MEGISMÉTLI ÖNMAGÁT :-))))

Előzmény: meszkalin (91)
Dohi Creative Commons License 2003.07.17 0 0 93
te kis skizofren :) mint mondtam, a kocka masodik resze is jo szerintem. vannak ennel sokkal rosszabb folytatasok...
Előzmény: -boneheaD- (92)
-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.17 0 0 92
[nna, előző véletlenül másik nickkel ment...]

de hálló, hálló! szerintem is jó film a kocka, sőt: kedvenceim egyike.
én a 2. részről beszéltem, ami sokkal haloványabb, szvsz teljesen jó példa arra, h egy egyébként marha jó alapötletet miért nem kell kétszer elsütni. szal kocka 1 rules :]

ja, arra a csk részre gondoltam. kár, h kihagytam :[

Előzmény: igabe (90)
meszkalin Creative Commons License 2003.07.17 0 0 91
Az Idő Urai

Érdekes rajzfilm. A szokatlanul egyszerű animáció elsőre elég mellbevágó élmény volt: az első pár másodperc igencsak széles vigyort varázsolt arcomra :] Aztán hozzá lehetett szokni. Mindenesetre nem meglepő, lévén '82-es darab.
Szóval, a történet több szálon fut: kisfiú elveszve, egyedül egy idegen bolygón; ill. az érte igyekvő űrhajón utazók kalandjai - az összekötő kapocs egy mikró, vagyis kvázi walkie-talkie.
Meg kell mondjam, több megszólalás is idegesített: a gondolatolvasó kis izék különösképp élen jártak e téren. Oké, persze, lehet mondani, h ez egy rajzfilm, gyerekeknek készült, stb., de ezt cáfolnám: szerintem ugyanis nem kifejezetten gyerekeknek szól. Eleve az agyfelfaló darazsak, meg hasonló jópofaságok szvsz nem igazán férnek bele ebbe a keretbe. Meg aztán, a csattanó is elég nehezen emészthető [egyébként van benne ötlet!]. Igaz, lehet, h nincs igazam.
Egy nézést mindenesetre megér, különösképp, h magyar-francia koprodukció :]

dercon, neked meg még 1x köszönöm, h hozzájuttattál!

Kérdeznék is: az 1960-as The Time Machine filmhez volt vkinek szerencséje? Mert ugye a remake elég haloványra sikeredett, kíváncsi lennék, 40 éve mit hoztak össze.

igabe Creative Commons License 2003.07.17 0 0 90
Szerintem igenis jó film a kocka. Eredeti, ötletes. Példa arra, hogy egy helyszínen kevés színésszel is lehet jót csinálni, de nem ezért jó.

Ha minden igaz arra a Csillagkapu részre gondolsz, amikor egy fekete lyuk gravitációs és időtorzító hatása átjött a kapun és a bázison is lelassult az idő. Teccett az a rész is.

Előzmény: -boneheaD- (87)
Dohi Creative Commons License 2003.07.17 0 0 89
hey :)

nekem tetszett mind2 kocka. a masodik talan picit jobban is.

Előzmény: -boneheaD- (86)
-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.17 0 0 88
Én anno az 576-ban olvastam róla egy cikket, meg is akartam szerezni, de sajna nem jött össze. Ha sikerül szert tenned egy példányra, szólhatnál! :]
Amúgy olyasmiket írt róla, h nagyon nehéz, iszonyat kihívása van - és persze tele van bugokkal...
Előzmény: the_insider (85)
-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.17 0 0 87
Csillagkapu:
bár csak néha-néha néztem a sorozatot, azt a részt láttam :] Jó volt, bár úgy tudom, még volt egy olyan epizód is, ahol vmi időörvény keletkezett vmi bolygónál, és egyre csak növekedett...? Sorry, nem emlékszem pontosan, vmi szakértő kijavíthatna.

Kocka 2:
Igen, erre is emlékszem :] Elég szar film volt - az 1-hez képest pláne - de ez pl egy érdekes ötlet volt benne.

Előzmény: igabe (82)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!