Keresés

Részletes keresés

max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.11.22 -2 0 4348

Megértelek, saját tapasztalat, hogy rendkívül szar dolog nem látni rendesen. A végén már a járásom is lelassult. Én most úgy érzem magamat, mintha hirtelen megfiatalodtam volna. 

 

Ennek ellenére biztosan elmennék orvoshoz, ha most bajom lenne.

 

Ha meg a te korodban lennék, végképp. Hiszen minél idősebb valaki, annál több a lehetséges baj.

Előzmény: teddy53 (4347)
teddy53 Creative Commons License 2022.11.22 0 0 4347

Sajnos akik közül eddig hozzászóltak,páran elnémultak..                                                                Nem tartom korrektnek ezt a topic- ot !!  😨

Előzmény: max val bircaman szeredőc (4345)
Veszpremi Creative Commons License 2022.11.22 0 0 4346

Nekem meg azt mondta: haladéktalanul jelentkezzek.

Előzmény: max val bircaman szeredőc (4345)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.11.22 -2 0 4345

A helyedben orvossal beszélnék.

 

Őszintén mondom.

 

Nekem azt mondta az orvos, ha valami bajt tapasztalok, időben jelezzek. Az csak az én személyes mázlim, hogy nem volt baj.

 

De az biztos nem megoldás, hogy hozzá nem értő sorstársaktól várok megoldást.

Előzmény: teddy53 (4344)
teddy53 Creative Commons License 2022.11.21 0 0 4344

Én naivan azt gondoltam,hogy ha én gyorsan reagálok(saját érdekem !) akkor minden sorstárs így tesz..    De ezek szint ez nem így müködik,sajnos.. 😨

Előzmény: kopasz szuzukis (4342)
teddy53 Creative Commons License 2022.11.20 0 0 4343

Szia !  A 2.kontrollon nem mértek szemnyomást !                               Alapbetegségem,magasvérnyomás- (gyógyszerrel kezelt)..

Előzmény: kopasz szuzukis (4342)
kopasz szuzukis Creative Commons License 2022.11.20 0 0 4342

Hoppá! A 2. kontroll alkalmával mértek szemnyomást? Ha nem, kérj a legközelebbi kontrollon egy szemnyomás mérést áló/ülő és fekvő testhelyzetben. Van valamilyen alapbetegséged?

Előzmény: teddy53 (4338)
teddy53 Creative Commons License 2022.11.19 0 0 4341

Köszönöm a megerősítést !  Bár ez csak egy megérzés,de nem tudtam már mire gondolni..  Logikusnak tünik,hogy összefügghet a vérnyomás és a keringéssel..  De ezen kivül vajon még mi okozhatja nálam a tüneteket ??  Lehet hogy a korom,így problémásabb a gyógyulási szak ??  69 múltam..

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4340)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2022.11.19 0 0 4340

Állítólag, ha a szemüregbe néznek egy bizonyos lámpával, akkor az ott hátul futó erek alapján nagyon jól fel lehet mérni a szervezet általános állapotát érszűkület és érelmeszesedés kapcsán.

Állítólag ez erre a legmegbízhatóbb módszer.

 

Namármost, ha ez így van, akkor nyilván vannak ott a közelben futó olyan erek, amelyek az aktuális vérnyomáson keresztül visszahathatnak a szem és a látás pillanatnyi állapotára.

Ilyen értelemben igen, összefügghet a keringéssel.

Hogy milyen mértékben, ezt laikusként megint csak nehéz megmondani.

Előzmény: teddy53 (4338)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.11.19 -2 0 4339

Jobb az igazságot nyíltan kimondani.

Előzmény: teddy53 (4335)
teddy53 Creative Commons License 2022.11.19 0 0 4338

Annyit viszont észrevettem,ha fekvő helyzetben vagyok és pihenek. Olyankor szinte abszolut nem jelentkeznek a bevibrálások,és a fekete pontok..                                                                          Lehet hogy össze függ a keringéssel ??

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4336)
teddy53 Creative Commons License 2022.11.19 0 0 4337

Köszönöm szépen az értékes soraidat !  Most a 2.konrollnál a tanár úr réslámpával nagyon alaposan 

megvizsgálta a szememet.  Rendben talált mindent,2 hétig Maxidex cseppeket még használnom kell. Ez egy szteroid tartamú szemcsepp,erős gyulladásgátló hatással bír !                                            Ellenben sok mellékhatással,ami persze nem mindenkinél jelentkezik..                                  Elképzelhető hogy zavar be,de nem biztos.  - Ha elmegyek egy más orvoshoz,vajon az mit mondhat ? Egy kissé bizonytalan lettem,de bízom abban hogy a tüneteim el fognak múlni,avagy a “remény”hal meg utoljára !!

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4336)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2022.11.19 0 0 4336

Szemcsepp viszonylatban részemről passz, de ha 8-án volt a műtét, akkor 1-2 hónapig minden lehet.

Az is lehet, hogy a jelenleg tapasztalt kellemetlenségek átmenetiek, az is lehet, hogy többet kell pihenni, jobban kell kerülni a szem bármilyen terhelését.

Akár egy B orvos véleményét is ki lehet kérni.

 

Nekem a bal szememen, ahol a hosszabb és komplikáltabb beavatkozás volt helyi érzéstelenítéssel (szemüregbe adott injekció) 3 évvel ezelőtt, még mindig van néha olyan érzés, hogy a lencse túl nagy lett és feszíti a szemüreget.

Időnként (főleg reggel, ébredés után), mintha pulzálna és vibrálna valami a bal szememen, de csak egy bizonyos háttér előtt tűnik fel.

 

Az alap szabályokat gondolom ismered és elmondták (pl. ne emelj 10 kg-nál nagyobb súlyt néhány hétig etc.)

Előzmény: teddy53 (4335)
teddy53 Creative Commons License 2022.11.19 0 0 4335

Ez a “vizsga” példa,nagyot ütött a lelkemén..  - Én ennél azért kifinomultabb hozzá állást vártam volna..   De mint tudjuk,a stilus maga az ember !!

Előzmény: max val bircaman szeredőc (4334)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.11.19 -3 0 4334

Olyan ez, mint a vizsga.

 

Aki átment, az örül. S sajnálja persze azt, aki bukott, de a lelke mélyén örül, ő nincs a bukottak közt.

Előzmény: teddy53 (4333)
teddy53 Creative Commons License 2022.11.18 -1 0 4333

A válaszokból nekem az jött le,hogy önnek ez a beavatkozás,egy sikertörténet !!  Nem ön az én emberem..   - Nekem nagyon úgy tűnik,hogy szinte egyedül vagyok a problémáimmal,bár ezt teljesen kizártnak tartom..   Sokan nem szivesen kommunikálnak kifelé.. 😮                                                   Talán szégyenlik egyesek,bár ez nem szégyelni való !!  

Előzmény: max val bircaman szeredőc (4332)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.11.18 -3 0 4332

Nekem is 5-ször volt 3-féle csepp. Az egyikből még van.

 

Orvossal kellene beszélni, én csak annyit tudok, hogy nekem jók voltak a felírt cseppek.

Előzmény: teddy53 (4331)
teddy53 Creative Commons License 2022.11.18 0 0 4331

Idegentest érzés még nekem is van,08.-án volt a mütét.    Itt valami nem stimmel.😮  09.-én volt az első kontroll, bal szembe napi 5x Levofloklacin 0.5%-Dexamethason0.1% csepp szükséges..  Ugyanakkor a felhőbe Ducressa 1mg/ml+5mg/ml,és Maxidex1mg/ml szemcsepp napi 4x !! Lehet hogy rossz szemcseppet kaptam ??  Tegnap óta a Maxidex csepegtetek..

Előzmény: max val bircaman szeredőc (4330)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.11.18 -3 0 4330

Semmi.

 

Az első 2 napon túl világos volt minden. Egyszerűen már hozzászoktam a rossz látáshoz, s szokni kellett a normális látást.

 

Plusz a műtét utáni kb. 5-6 órában éreztem, hogy valami van a szememben.

 

Ezt leszámítva semmi más.

Előzmény: teddy53 (4329)
teddy53 Creative Commons License 2022.11.18 0 0 4329

És a műtétet kővetően kb.,10 nap körül nem volt semmi zavaró tünet ?  Bevillanások,hangyaszerű zavaró apró fekete pontok.. ??

Előzmény: max val bircaman szeredőc (4328)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.11.18 -2 0 4328

Ami pedig engem illet: én eleve úgy álltam hozzá a műtéthez, hogy rosszabb nemigen lehet.

 

Nyugdíjba nem tudok menni, mert nem tudnék megélni a pénzből. Szóval dolgoznom kell. S mivel számítógépen dolgozom, a hályog egyszerűen egyre nehezebbé tette a munkavégzést.

 

Szóval nálam az volt, hogy a legrosszabb esetben az marad, ami volt. Csak nyerhettem tehát.

 

S nyertem is erősen: most van a 28. nap a műtét óta, s tv-t immár szemüveg nélkül nézek, tudok autót vezetni ismét, s a számítógéphez elég egy másfeles szemüveg, plusz el tudom olvasni a fehér háttéren is a betűket, sőt még nagyítanom se kell a képernyőt.

Előzmény: teddy53 (4326)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.11.18 -2 0 4327

Én most amikor a saját esetemet intéztem, egy darab zavaros esettel találkoztam pácienstársak között. Az emberkének a műtét után csőlátása lett. 

 

Előtte teljes látótere volt, csak persze ködösen, aztán most tiszta a látása, de csak előre lát, kb. 80-90 fokban, miközben az emberi szem normál látószöge 135 fok. Azt mondja, zavaró autóvezetésben különösen, mert a fejét folyton forgatnia kell.

 

Azt javasolta neki az orvos, vegyék ki a lencsét, s tegyenek bele egy újat, másfajtát, mert nem az aggyal van a baj. Szóval arra fogad az orvos: talán  csak az adott típusú lencsére reagál így a szem.

 

Hozzáteszem: ez egy nálam kb. 20 évvel idősebb bácsika volt (én 55 vagyok).

 

Szóval még ez az egy darab eset se volt totális baj. Hisz az ember jobban lát, "csak" a látószöge csökkent le.

 

 

Előzmény: teddy53 (4326)
teddy53 Creative Commons License 2022.11.18 0 0 4326

Persze az kérdéses ebben az 1%- ban mi számit problémás esetnek a gyógyulási szakban ? Sokan mondták nekem a műtét előtt,hogy ez már rutinnak számit !  Én azt gondolom,hogy minden műtéti beavatkozásnak megvan a kockázata !!  Nem vagyok egy pesszimista alkat,de a kockázat ott van minden műtétnél..

Előzmény: max val bircaman szeredőc (4324)
zsorsz Creative Commons License 2022.11.18 0 0 4325

Köszönöm!

Előzmény: Dagadt_58 (4320)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.11.18 -2 0 4324

Alapvetően teljesen egyéni mindez.

 

Az emberek 80-85 %-ánál teljesen problémamentes az egész, s szinte automatikus a gyógyulás.

 

A maradék 15-20 % esetében meg teljesen egyedi problémák vannak.

 

Vígasztalásnak csak annyit tudok mondani: a komoly problémák aránya 1 % alatt van.

 

De eleve az van, hogy nehéz másnak tanácsot adni.

Előzmény: teddy53 (4322)
teddy53 Creative Commons License 2022.11.18 0 0 4323

Köszönöm szépen a válaszodat !  - De még mindig nem kaptam megnyugtató választ a műtét utáni problémáImre,vagy erre nincs is válasz ?? 

Előzmény: Dagadt_58 (4321)
teddy53 Creative Commons License 2022.11.18 0 0 4322

Fórumtársak !  Megmondom őszintén hogy elvagyok elvagyok keseredve ! Azt gondolom hogy sokunkát érint a szürkehályog,és az ezzel járó műtét utáni tapasztalatok..  Ennek ellenére nem igazán érzek itt a topik-ban semmiféle támogató,segítő szándékot..  Itt vagyok egyedül,az egyéni problémáimmal..  😢

Dagadt_58 Creative Commons License 2022.11.18 0 0 4321

Szervusz!

 

Bocs, ha belevau, mondanék néhány megfontolandó dolgot.

 

Nekem 2021. 06 hóban volt az első műtétem. Komplikáció is akadt, egy hét múlva újra kellet felfeküdnöm, de az lett a jobb szemem. Viszont a fókusza nem talált, -1D-t hordok rajta. (Pontosan -1,25, +1Dcyl 165°-ot kellene, de nekem valahogy nem jött be a cylinder.) Viszont a fényerő a sokszorosára nőtt! Sose hordtam napszemüveget, de most már kellett! A komplikációk, a covid, a nyári szabadságok miatt a másik szemem műtétjét nem fixáltuk. Nekem nagyon rossz volt 9 hónapon keresztül, két különböző fényerejű, 3,25 D különbségű szemmel élni! Hiába a szemüveg, az agynak megterhelő a különböző méretű képeket összerakni! A másik szememet is megcsináltattam. (2022. február) Mivel a bal -1D-re sikerült, bár én 0-ra kértem, (mini monovision) azt mondta, nem ajánlja a 0,5D-nél nagyobb eltérést. -0,5D különbségre lett belőve. Igaza lett a doktornőnek, az én agyam nem fogadja teljesen be még ezt a kis eltérést sem. (De jó, hogy nem kértem trifokálist!) De sokkal jobb, mint előtte volt! 

Ha nem csináltatod meg a másikat, akkor az alábbiakat vedd számításba:

- A hályogos szemed az idővel csak sötétebb lesz.

- Két különböző fényerejű szemmel kell élned.

- Ha most van szemüveged, akkor különböző méretű képeket kell az agynak összerakni. (Tapasztalatom szerint igen fárasztó!)

- Egy valamennyire rugalmas, és egy rugalmatlan (műanyag) szemmel kell kétszemes látásodnak lenni. 

 

Más. Motorozok. Több mint 3 éve eldobtam a vasat, jól bevertem a fejem a sisakon található nyomok alapján, semmire nem emlékszem, de utána egy jó ideig fénycsíkok villogtak a szememben. 1980 körül, (nem ma volt!) ugyancsak motorozás közben szemembe csapódott egy valami. (Kő vagy bogár.) 2 hetet töltöttem a szemklinikán, nem műtöttek, de megjavult. Most a műtét után időnként a fénycsíkok, illetve a "valami" által okozott látótér-kiesés egy része fekete folt formájában beköszön. Én úgy gondolom, hogy a műtét, különösen az ultrahangos lencsezúzó jól felkavarta az egész kuplerájt, és ezért köszöntek be ezek újra. 

 

Csak megfontolásra írtam le a fentieket. Jobbulást!

 

Dagadt 

Előzmény: teddy53 (4319)
Dagadt_58 Creative Commons License 2022.11.18 0 0 4320

Szervusz!

Velem is hasonló a helyzet! Nézesd meg optometristával, lehet, hogy egy gyenge szemüveg jót tesz. Én vannak napok, hogy elfelejtek szemüveget feltenni, és elvagyok, de távolra jobb/bal -0,5/-1 D-vel élesebb. Ezzel a szemüveggel 150%-os a kétszemes látásom, szemüveg nélkül 80%-os. (piros vonal alatt 2-3.) A doktornő azt mondta "mérési hiba". A bal szemem 0,8m-en éles, (tökéletesen!) a jobb 1,8m-en (nagyából!). Most is kb. 1,5m-re vagyok szemüveg nélkül a monitortól. Olvasáshoz +1,5/+2 D-s szemüveg kell, és akkor pont 30 cm-en éles.

 

Dagadt

Előzmény: zsorsz (4318)
teddy53 Creative Commons License 2022.11.17 0 0 4319

Ezek a fekete zavaró sötét pontok nem tünnek el a látótérből ? Továbbra is csepegtetni kell Maxidex cseppel,napi 4x !   Most a 2.kontroll vizsgálaton mindent rendben talált a Tanár úr.. Szerinted megcsináltassam a jobb szememet is ?  Január 24.-re vagyok előjegyezve mütétre..

Előzmény: kopasz szuzukis (4317)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!