Keresés

Részletes keresés

Geri750 Creative Commons License 2023.10.24 0 0 14549

Sziasztok!

 

Azt mivel lehet magyarázni, hogy a Diginél optikai hálózaton kell a tv nézéshez a set top box? Set top box nélkül, csak kábeltévés hálózaton lehetséges a tv nézés ?A 21. században nem lehet azt megoldani optikai hálózaton, hogy valami központi "kütyübe" belevezetni az optikai kábelt, ahonnan el lehetne osztani a jelet a tv készülékekhez, hasonlóan, mint a kábel tv-s hálózaton? És akkor nem kellene a set top box!?

Patreides Creative Commons License 2023.10.24 0 0 14548

"Lassan kezd nagyon tele lenni a pötyörőm a digivel."

 

.

" Ne próbáld elhajlítani, mert az lehetetlen. Helyette inkább próbáld felismerni az igazságot!

- Miféle igazságot?

- Hogy nincs kanál."

 

.

Próbáld felismerni az igazságot: nincs Digi. :)

Előzmény: jxy (14547)
jxy Creative Commons License 2023.10.24 0 0 14547

Lassan kezd nagyon tele lenni a pötyörőm a digivel.

Amióta betették a lábukat a Magyarországra, az ügyfelük vagyok és soha nem volt semmi gondom velük (attól eltekintve, hogy a régi ügyfelek a hűségükért cserébe többet fizetnek, mint az újak).

Sikerült az eredeti tulajt elüldözniük, most isszuk a levét, mennek fel az árak, sokan panaszkodnak erre-arra (nekem szerencsére nincs bajom velük), azt csinálnak amit akarnak.

Most egy ismerősömnek van gondja azzal, hogy hónapok óta a nyitott panaszát orvosolják már végre. Számla gondja van: idén még nem sikerült egyetlen valós számlát kiszámlázniuk! És persze, hogy felfelé van az eltérés.

Qrva érdekes, hogy a telefonos hölgyek/urak pár perc alatt megértik a problémát, és igazat is adnak a panasznak, csak éppen válasz nem jön, illetve normális számla sem.

A szerződésben ha jól rémlik az szerepel, hogy 30 napon belül kötelesek válaszolni. A 4., vagy 5. hónapnál járunk és semmi... 

37 nap kellett ahhoz is, hogy Gizike azt tudja mondani, hogy "már feldolgozás alatt van a panasz". Ezt elmondja havonta kétszer, amikor unaloműzésként érdeklődöm. Vezetőt nem kapcsolhatnak, mert azok biztos szent tehenek, titkos az elérhetőségük.

A panasz el lett küldve ismételten mind a 3, vagy 4 e-mail címükre, de semmi.

Állítólag, mivel panaszelbírálás van folyamatban, fizetni sem kellene a számlát. Ez tényleg így van? Ketten ezt mondták az ügyfelesek közül, egy harmadik azt mondta, be kellene fizetni. Meg hogy a panaszelbírás egy másik csoport, nincsenek kapcsolatban, csak azt látják, hogy feldolgozás alatt.

Van valakinek ilyen tapasztalata? Mi a megoldás?

NB2 Creative Commons License 2023.10.24 0 0 14546
TLBY Creative Commons License 2023.10.23 0 0 14545

Ja, hát, ha lenne sem erre szeretném elkölteni, ilyen rendszerhasználati díjak mellett.

Meg ezeket sem hülyékre találták ki (hogy időszakosan szórakoznak a feszültséggel), hanem "normális" áramszünetre, meg, ha beüt ménkű. Egyébként, elvileg 3x-os "védelem" (alaplapi, táp, APC osztó) van a rendszer előtt, ami bizonyos %-ig kikompenzálná az eseményeket, de, ezeket sem szándékos károkozásra tervezték.

Ha jól rémlik a szünetmentes is tekeri a vekkert és láttam már zárlatos aksi miatt kigyulladni.

Meg a mosógépet, hűtőt (ha lenne a kazánt) is rákötném egy szünetmentesre mi? Mert az ilyen a PLC-ket is hazavágja.

 

>14543

Köszönet, várható volt, hogy az egységesítéssel azonos lesz, talán ez lenne az egyetlen pozitívum.

Analóg? Ameddig le nem csapják.

Előzmény: Patreides (14544)
Patreides Creative Commons License 2023.10.22 0 0 14544

Egy masszív, nagy (folyamatos, nem vész-átkapcsolós) szünetmentes lehet a megoldás... ha van rá píííz.

Előzmény: TLBY (14542)
La R1ot Creative Commons License 2023.10.22 0 0 14543

Bp is Digi2023/DDigi2023-on van. Helyi csatornákat mindig 410-re teszik (van, ahol csak egyet - itt Pécsett ez van, a Pécs TV meg csak analógon fogható... kissé érdekes). Jó az a táblázat oda is.

Veszprém és Székesfehérvár esetében nem, de ezek lesznek a következőek a központosításban. Analógon csak Szeged-Szentmihály, Teskánd, Gellénháza és Romhány a kivétel.

Előzmény: TLBY (14539)
TLBY Creative Commons License 2023.10.22 0 0 14542

Ná'on jó tezsvírem, én áz N1-öt es rájok verném, a'ttán hé'hötnék á M1-öt áz ómások.

Nekem ilyen gondom nincs, örülöhetek, amíg jön a nem titkosított, már, ha jön ugye (villany nélkül nehezen), ha a netbe is belenyúlnak az lesz a szép.

OFF A titkosítás a legkisebb probléma, de mikor szökik a delej, na, az igen, tegnap nem bírtam hazajönni, pia nélkül.

Megint áramingadozás volt (kell a katódgyárnak), a PC-t (meg a beléptető rendszert) egyből földhöz vágta, két óra volt rendbe tenni.

A TV egy darabig próbálkozott, vibrált, csíkozoitt, aztán levágta azt is. Ezt többször is eljátszották, tavasz óta már nem számolom hányadik alkalom. De legalább csapná le, nem, ilyen század másodperces "tüskéket" szórna, a lámpa meg sem érzi (van benne kondi, ami áthidalja), de a gépeimet tönkreteszik.

Amikor valaki nincs otthon, vagy lesötétül a TV, azt hiszi a szolgáltató szórakozik (ja, csak az áram) az nem tudja mi vágta haza a hűtőt.

Előzmény: nicko (14541)
nicko Creative Commons License 2023.10.21 0 0 14541

itt is ez lesz ill. részben mar bütykölik is. Kódolt HF filmcsatornak eddig N3 titkosítással voltak most meg azt látom rátették a N2-őt. Alma, Amiko tulajok nagy örömére. ;)

Előzmény: TLBY (14539)
Patreides Creative Commons License 2023.10.21 0 0 14540

Az analógon október 20-ra érdekes változás történt. Túlnyomó részt átváltottak olyanra, hogy a régi tévéken akkor lenne jó a kép, ha szét lehetne húzni a készüléket szélesre. Ez speciel nekem nem gond, mert a PC széles monitorán nézem az adást tv-kártyával, és egy mozdulattal beállítottam hozzá a tv-kép arányát. Viszont néhány csatornánál maradt az eredeti verzió (pl. RTL Gold, de az Eurosport 1 is ilyen, viszont az Eurosport 2 meg nem, ami vicces), így amikor ezekre kapcsolok, vissza kéne állítani, ami azért nem kényelmes így.

A család más része, akik régi tévékészüléken nézik - amikor, akkor - a tévé csatornákat, most csodálkoznak, hogy mi történt.

 

TLBY Creative Commons License 2023.10.20 0 0 14539

Oszt' ez á Nágrá Álbánijá m'ék frekvenciján gyün testvérem?

 

>14535 Hasznos, jó lenne ilyen Pestre vonatkozólag is.

 

Pár napig olyan ócska volt a digitális vétel, hogy analógra kellett váltanom (ezért kell minél előbb lelőni), de már net kiesések is gyarapították a kínálatot. Másnál volt hasonló?

Előzmény: nicko (14538)
nicko Creative Commons License 2023.10.20 0 0 14538
losik Creative Commons License 2023.10.18 0 0 14537

Szóval köszi :)

Előzmény: La R1ot (14535)
kibicke78 Creative Commons License 2023.10.18 0 0 14536

Köszi

Előzmény: La R1ot (14535)
La R1ot Creative Commons License 2023.10.18 0 0 14535

http://www.diginyir.hu/chan/digital.php (mivel ez is DDigi2023, lehet ott is használni, csak a helyi csatorna/csatornák lesz/lesznek mások)

Előzmény: losik (14534)
losik Creative Commons License 2023.10.18 0 0 14534

Sziasztok! 

Van most valahol olyan lista, hogy milyen frekvenciákon vannak a csatornák?  A debreceni érdekelne. Az automatikus csatornakeresés valamiért nem működik a TV-n, nagyjából sikerült hozzáadni már majdnem mindent, de néhány csatorna hiányzik. 

janderka Creative Commons License 2023.10.17 -1 1 14533

A cikk forrása a Direkt36 kutatása. Ha az is egy moslék, akkor nem tudom honnan kéne tájékozódni... 

Előzmény: nicko (14532)
nicko Creative Commons License 2023.10.17 -5 1 14532

Telex? Ugyanaz a moslék mint az M1, origo, 444, atv és társao.

Előzmény: Patreides (14531)
Patreides Creative Commons License 2023.10.17 -2 1 14531

Nem rövid, de kva érdekes, és idevágó.

 

A végén pedig nem sok örömöt helyez kilátásba a fogyasztóknak.

Atis0044 Creative Commons License 2023.10.15 0 0 14530

A prohardver fórumon pont most írogatják, hogy a HD csatik 11mbps körül jönnek 5mbps helyett.

Előzmény: nicko (14529)
nicko Creative Commons License 2023.10.15 0 0 14529

1-2 nap múlva a beírásod után helyre állt a vilag rendje. 

 

Viszont a Digi variálása a csatornákkal az elmúlt 1 évben (duplikáltak kivétele, egyes helyeken analóg megszüntetése stb.) bitráta csökkentést okozot. :(

Én nem tudom mérni, de akik igen azt írják látványosan romlott a HD csatik bitrátája. 

 

Előzmény: Patreides (14516)
TLBY Creative Commons License 2023.10.15 0 0 14528

Az csak egyszeri netkorrekció volt, aztán, ha jó kis előfizető leszel és úgy állnak a dolgok, jön majd a 13. havi számla :)

Előzmény: Patreides (14526)
Atis0044 Creative Commons License 2023.10.15 0 0 14527

Legyünk őszinték, amióta új tulaja van a Diginek, azóta egyre több a gond. PL: kábel tv minőség, számlázás. Decemberbe kötöttem hűséget (én hülye), májusba vagy júniusba kezdték el jóváírni (visszamenőleg is), persze miután rájuk telefonáltam már, hogy valami nem igazán jó a számlázásba.

Ugye a számlák csúszásáról ne is beszéljünk, mert az is elég sok mindenkinél előfordult már. És nem pár napos csúszásokról van szó, hanem akár több hónapos csúszásokról.

Előzmény: Patreides (14526)
Patreides Creative Commons License 2023.10.15 -1 0 14526

Vicces, hogy múltkor jött a Digitől valami korrekciós dolog, hogy eddig túl sokat számláztak (párszáz forinttal többet emeltek, vagy ilyesmi), és most ezt korrigálták... Erre most megjött a novemberi számla, és mintha mi sem történt volna, ismét a korábbi, magasabb összeget hozzák rajta.

Ki érti ezt?

Atis0044 Creative Commons License 2023.10.15 0 1 14525

Igen igen, de az egy másik történet. És kitudja még, hogy milyen jogcímen mennyit fognak emelni? Ha az emberek lehúzásáról van szó, akkor a képzeletük határtalan.

Előzmény: Patreides (14521)
TLBY Creative Commons License 2023.10.14 0 0 14524

Ha valami infót akar, hogy mit hazudozott az ügyfeles, érdemesebb, mint az oldalon szerencsétlenkedni. Persze, ez csak az októberi programot tartalmazza, a lottószámokat, meg, hogy jövőre milyen atomháború, lepra, ebola, anthrax járvány várható, azt természetesen nem...

Előzmény: Patreides (14523)
Patreides Creative Commons License 2023.10.14 0 0 14523

"Az októberi pdf-eket érdemes ez ügyben bogarászni."

 

.

Tényleg érdemes?

Új év, új kacagtató mókák...

Előzmény: TLBY (14522)
TLBY Creative Commons License 2023.10.14 0 0 14522

Kódolatlan napok nálam is voltak, talán még most is vannak, nem láttam az EPGn olyat, ami miatt rohannék felárat ráfizetni.

 

Konkrét ajánlat már augusztusban sem volt fent, az ÁSzF egyik mellékletében van száz felé szedve, hogy ki milyen hálózaton, mit fizet elő, milyen feltételek mellett, akkor milyen tarifát, milyen hű(lye)ségre

vehet igénybe. Az októberi pdf-eket érdemes ez ügyben bogarászni.

Patreides Creative Commons License 2023.10.13 0 0 14521

Ja, és utána majd májusban jön a plusz 14-15 százalékos emelés a 2023-as átlagiflációnak megfelelő mértékű díjkorrekcióra hivatkozva.

Előzmény: Atis0044 (14518)
Atis0044 Creative Commons License 2023.10.13 0 0 14520

Nem tudok pontos számokat adni, mert én se írtam fel. Mert én már nem leszek Digis januártól. Ezért se jegyeztem meg. Nekem ez a képminőség nem nagyon felel meg, amit ők nyújtanak. Nettel semmi bajom, az atombiztos nekem, de a kábel tv az elég gáz.

Előzmény: Balu424 (14519)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!