Keresés

Részletes keresés

Qedrák Creative Commons License 2006.09.27 0 0 635

Lehet, hogy antedatálták az ülést, ki tudja. :)
Majd megnézem az eredeti dokumentumokat. :)
Előzmény: najahuha (634)
najahuha Creative Commons License 2006.09.27 0 0 634
Kedves Qedrák !

Az akadémia történeti osztályának titkos ülése 1999. 05. 26


Valami nem stimmel ! a HUNNIVÁRI elképzelés tudtommal 2002. körül robbant be a köztudatba....

Tehát az akadémia órája is késik legalább 3 évet ??


(sic !)
Előzmény: Qedrák (633)
Qedrák Creative Commons License 2006.09.27 0 0 633

Az akadémia történeti osztályának titkos ülése 1999. 05. 26

Glatz Ferenc: Uraim, köszöntöm Önöket! Komoly bajban vagyunk. Bizonyára mindannyian olvasták azt a fenyegető veszedelmet, amely ránk, és titkos, földalatti, összeesküvésünkre leselkedik.
(igenlő mormogás, helyeslés)
Glatz Ferenc: Uraim! Ezt a gyűlést azért hívtuk össze, a legnagyobb titokban, hogy mindama veszéllyel, amely minket fenyeget, szembenézzünk, és megoldási javaslatokat dolgozzunk ki. Már megkapták az anyagot, kérem, mondják el véleményüket, és esetleges megoldási tervüket. Átadom a szót Uraim!
Niederhauser Emil: Kérem tisztelettel, tisztelt Egybegyűltek! Az én véleményem az, hogy titkos, és földalatti összeesküvésünket nem fenyegeti veszély, az 1961. évi 23. moszkvai utasítás szerint kell eljárnunk továbbra is. Az én véleményem az, hogy ezzel a kérdéssel nem kell foglalkozni.
Szabó Miklós: Tisztelt Uraim! Nem érthetek egyet az előttem szólóval, hiszen ha ez a Hungár Naptár, vagy mi a rosseb, napvilágra kerül, akkor alapjaiban rendülnek meg tudományszocializmusunk fellegvárai. Ezért javaslom, hogy adjunk ki egy ellenkiadványt, melyben cáfoljuk az a számtalan félreérthető, és lábjegyzet nélküli mondatot, amelyet ezen szerző állított.
Kubinyi András: Tisztelt Uraim! Engem ez a helyzet kissé emlékeztet arra, amikor fiatal koromban bajorországi tartózkodásom idején összeült a casládi tanács, és ott igen intenzív tárgyalások kezdődtek arról, hogy a vendéglátóim lányának megkérték a kezét. A tanácskozásnak ott is az lett a végeredménye, ami egyelőre itt is ,vagyis az, hogy nincs végeredménye. Én egyébként egyetértek Niederhauser Emil kollégámmal, szerintem ez az igen szerény képességű szerző aligha fenyegeti köreinket.
Székely György: Engedjék meg tisztelt kollégák, hogy ne értsek egyet az előttem szóló kollégákkal. Hát mire jutottunk mi így, negyven év alatt, hogy már egy közönséges kis könyveccske is veszélyezteti egisztenciánkat? Nem adhatunk ki cáfolatot, hiszen akkor mindenki megvenné az inkriminált könyvet, ha pedig a cáfolat egy tudományos szakfolyóiratban jelenik meg, úgysem fogja elolvasni ott senki, akit nekünk meg kellene győznünk. Vissza kell térni régi módszereinkhez. Én azt mondom, hogy a könyvet tiltassuk be!
(helyeslő mormogás, egy-két taps)
Glatz Ferenc: Nem lehet, kedves kolléga úr, már demokráciában élünk, és feltűnő lenne, ha betiltanánk azt a könyvet, higgye el, akkor is nagyon sokan elkezdenék olvasni, talán népszerűbb lenne, mint Marxtól a Tőke.
Székely György: Akkor pedig úgy vélem, hogy ha a könyvet nem lehet betiltani, akkor akadályozzuk meg a könyvtárakba történő eljutását.
Bóna István: Egyet értek az előttem szólóval, írjuk meg minden könyvtárnak, hogy a Hungár Naptár veszélyes nézeteket terjesztő mű, amely olvasóik szellemi képességeikre jelentős fenyegetéssel bír. Továbbá ajánljuk fel az MTA támogatását, és az Év Könyvtára díjat annak a könyvtárnak, amely a legtöbb Hungár Naptár kiadványt összegyűjti, és eldugja az olvasók elől. Ezzel hazugságunk, földalatti összeesküvésünk ismét diadalt arat.
(helyeslő mormogás, taps)
Szabó Miklós: Pista, ez fantasztikus ötlet. Akkor jövőre is mehetek ásni Bibrachtéba!
Glatz Ferenc: Igen, ez jó ötletnek tűnik, azt hiszem meg kellene valósítanunk, egyes prioritást fog kapni a központi biz... Akarom mondani, majd egyeztetjük az érintett szervekkel.
Kosáry Domonkos: Úgy vélem kedves feleim, hogy néhány tényezőt figyelmen kívül hagytunk.
Glatz Ferenc: És pedig?
Kosáry Domonkos: Bóna Istvánnak igaza van. Mást nem lehet tenni. Teljesen világos, hogy végighazudtuk az utóbbi másfél évszázadot, és úgy kellett tennünk, mintha a történelmet kutatnánk. Ha megkérdezik tőlünk, hogy mire lehetünk büszkék az elmúlt évtizedekből, akkor mit fogunk majd mondani? Semmit. Az elmúlt négy évtizedben nem csináltunk semmit, hacsak azt nem, hogy az elmúlt egy évtizedben siekresen megakadályoztuk a szellemi kibontakozást. Európában ilyen nagy böszmeséget még ország nem csinált. Ezért én azt javaslom, hogy a Hungár Naptárat titokban nyilvánítsuk az akadémia hivatalos véleményévé.
(felhördülés, értetlen tekintetek)
Glatz Ferenc: Domonkos, biztos hogy jól vagy?
Kosáry Domonkos: Egészen biztos.
Székely György: Egyetértek az előttem felszólalóval, ennek rendkívüli nagy haszna lenne, hiszen ha hivatalos nézetünkké nyilvánítjuk a Hungár Naptárat, akkor, mielőtta népharag elsöpörne bennünket, fel tudjuk mutatni a határozatunkat, hogy mi bizony, már ekkor is azt gondoltuk, amit ők.
Glatz Ferenc: Ez nem rossz ötlet. Tehát, akkor szavazzunk: ki támogatja azt, hogy kövessük először Bóna István kollégánk ötletét?
Kosáry Domonkos: Támogatom.
Kubinyi András: Támogatom
Niederhauser Emil: Igen.
Szabó Miklós: Igen.
Székely György: Támogatom.
Bóna István: Tartózkodom.
Glatz Ferenc: Támogatom. Ki mondja továbbá azt, hogy váljon a hivatalos nézetünkké a Hungár Naptár, és utána tartsuk titokban ezt a döntésünket?
Kosáry Domonkos: Tartózkodom.
Kubinyi András: Támogatom.
Niederhauser Emil: Elutasítom.
Szabó Miklós: Támogatom.
Székely György: Támogatom.
Bóna István: Elutasítom
Glatz Ferenc: Támogatom. Van még valakinek bármi ötlete?
(csend)
Glatz Ferenc: Akkor ezennel kijelentem, hogy a foglalkozás elérte a célját, és az ülést berekesztem. A jegyzőkönyvet titkosítjuk, a hangfelvétellel együtt pedig lezárva betesszük az MTA Archívumába.
Előzmény: varhun (632)
varhun Creative Commons License 2006.09.27 0 0 632

Valamiért senki nem akarja cáfolni a 200 éves időcsúszást...

 

Ki érti ezt? Lehet, hogy már elfiogadták, csak hivatalosan elfelejtették kihirdetni?

Előzmény: Carolus58 (630)
cyprus_people Creative Commons License 2006.04.02 0 0 631

Ne izgulj, be fogok nézni a spanyol topikba is.)

Előzmény: Carolus58 (630)
Carolus58 Creative Commons License 2006.04.02 0 0 630

"Itt talán maradt még lehetőség a Hungár naptár cáfolatára.)"

 

 

Ez igen, maga a nagy HUNGÁR NAPTÁR KREÁTOR és IDŐBUZERÁTOR akarja cáfolni a saját teóriáját. A cáfolatot megteheted a többi fórumon is, nem kell remetei magányba menekülnöd...

Előzmény: cyprus_people (629)
cyprus_people Creative Commons License 2006.04.01 0 0 629

Itt talán maradt még lehetőség a Hungár naptár cáfolatára.)

A másik topikot a betolakodók elfoglalták.

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.28 0 0 628
Éljen a maja naptár! ;>
odovaker Creative Commons License 2006.02.23 0 0 627

There's Nothing Wrong With The Roman Calendar
but the Hebrew Calendar has a 240 Year Error!

HEBREW Calendar

Előzmény: odovaker (626)
odovaker Creative Commons License 2006.02.23 0 0 626
Előzmény: haho7 (625)
haho7 Creative Commons License 2006.02.21 0 0 625
2007-ben lesz utoljára március 21-én a napéjegyenlőség, ami azt is bizonyítja, hogy valóban 200 évnyi eltérés van nagyjából a naptárban. Ha helyesen szeretnénk cselekedni, akkor 2007 után újból március 21-re kéne állítani a naptárunkat. Sok naptár a valódi napéjegyenlőséget nem veszi figyelembe. 709. március 21-e Julián-naptár szerint kb. 1806 éve volt. A régi római naptárban ez a dátum ugye március 25-re jönne ki. Így most már érthető az, hogy honnan is van a március 25 elmélete. 708-ban május 22-én volt a napéjegyenlőség napja. Ez azt is jelenti, hogy bátran számoljunk tovább ezekkel az adatokkal és csak az éveket beiktatva megkapjuk a mai március 20-i ez év 2006-os napéjegyenlőségi dátumot.
Előzmény: odovaker (624)
odovaker Creative Commons License 2006.02.16 0 0 624

A végső visszaszámlálás

 

lazsak.a Creative Commons License 2006.01.04 0 0 623

 Megkövetlek, amiért a múlt évben "legfőbb ellenségnek" jelöltelek rosszul fogalmazott hozzászólásomban. Inkább legfigyelemre méltóbb ellenfél vagy  az  "időugrást keresőket" cáfolni akarók között.

 

 Csak találtam dokumentet én is: http://212.77.1.199/en/doc/secVIII-IX.htm

 

Az az igazság , hogy régi datálást szeretnék látni ilyen dokumentumokon. Ez eddig még csak óhaj.

Előzmény: Dubois (622)
Dubois Creative Commons License 2006.01.04 0 0 622

"Heuréka!

Mégis van 8-9. századi eredeti pápai dokumentum a titkos kamrából! "

 

"De hiszen ezt még dec.10-én lehoztad!"

 

 

Foglalkozási ártalom. :)

Előzmény: lazsak.a (621)
lazsak.a Creative Commons License 2006.01.04 0 0 621
 De hiszen ezt még dec.10-én lehoztad!
Előzmény: cyprus_people (618)
lazsak.a Creative Commons License 2006.01.04 0 0 620

 Érdekes ,  neked volt jogosultságod a belépésre?

 Más oldalakat is szerettem volna megnézni a könyvben , de nem lehet.

Előzmény: cyprus_people (618)
lazsak.a Creative Commons License 2006.01.04 0 0 619
 Komoly a heurékával jelzett örömed ? (Vagy van benne irónia is ?)
Előzmény: cyprus_people (618)
cyprus_people Creative Commons License 2006.01.04 0 0 618
Előzmény: lazsak.a (616)
Qedrák Creative Commons License 2006.01.04 0 0 617

 

Dubois melyik kérdésre ne mtudott válaszolni?

Lehet, hogy nem ugyanazt a fórumot olvassuk, de én azt látom, hogy C_p maradt adós a magyarázatokkal.

Előzmény: lazsak.a (614)
lazsak.a Creative Commons License 2006.01.04 0 0 616

     Kedves cyprus people!

  Olvasom Baronust s közben a könyvbe is jegyzetelek (meg füzetbe is).Már III.Szilveszterig eljutottam , de visszatértem az elejére , mert ez nem regény , s másképp kell feldolgozni.

 ------A 29.oldalon: " A különféle forgalomban levő enciklopédiák egyébként ma úgy tekintik , hogy V.Istvánnal [AD885-891] fejeződik be ez a Liber Pontificalis. Csillagászati időben ez nekünk az i.sz. 1075-1081-es időt jelenti,..."

 

 A libereknek utánanéztem a Révaiban.

----Liber diurnus Romanorum pontificum a.m. a római pápák napi könyve; a pápai kancellária legrégibb még létező iratminta gyűjteménye , amelyet a régi minták felhasználásával a VIII.sz. vége felé állapitottak meg és II.Sándor haláláig (1073) naponkint használtak.

                  A két liber  végső dátuma egyugyanazon  időszak végét jelzi.

 

Érdekes lehet még a Liber extra , melyben   "Gratianus szerzetes az 1139-ig képződött  egyházi joganyagot gyűjtötte össze" . De ezt mihamar kiegészitették, mely 1234-re készült el és a mű öt könyvre oszlik.

 

  Látható , hogy nagy Karesz után a teokrácia kialakulásához mennyi időre volt szükség . 

 Bár  " Kr.u.492. I. Gelasius római pápa megkezdi a harcot az egyház , mint univerzális európai kaszt kialakitásáért." ( Olvasom Bakos Attila:A Duna Evangéliuma c. könyv 522. oldalán. )

endre_d Creative Commons License 2006.01.03 0 0 615
Latom atvetted c_p stilusat. Semmifele erveles nem volt, amit meg kellett volna erteni. Nem tudtok mit kezdeni a Halley ustokos megjeleneseivel, ezert elkezdtek handabandazni.

"Dubois el lett porolva."

Ezt almodtad? Vagy mas forumot olvasol?
Előzmény: lazsak.a (614)
lazsak.a Creative Commons License 2006.01.03 0 0 614

 Dubois el lett porolva . A vereség nyilvánvaló , amikor elkezdtetek károgni .

 Megint nem tudtad követni az érveléseket!

Előzmény: endre_d (612)
cyprus_people Creative Commons License 2005.12.29 0 0 613
Ebben a kérdésben.)
Előzmény: endre_d (612)
endre_d Creative Commons License 2005.12.29 0 0 612
"Talán azért, mert az uralkodó tanítás nézete oldalán állok..."

Az nem tesz tobbe. (Milyen uralkodo tanitas? Csak nem dobtad a 2-300 evet?)

"Az Európai megfigyelésekkel, nem lehet a Halleyt minden kétséget kizáróan visszavezetni az ókorba... "

Ezt mire alapozod?
Előzmény: cyprus_people (611)
cyprus_people Creative Commons License 2005.12.28 0 0 611

Es te miert is vagy ennel tobb?"

 

Talán azért, mert az uralkodó tanítás nézete oldalán állok...

 

Az Európai megfigyelésekkel, nem lehet a Halleyt minden kétséget kizáróan visszavezetni az ókorba...

Előzmény: endre_d (610)
endre_d Creative Commons License 2005.12.26 0 0 610
"Te ebben az ügyben nem vagy több, mint pusztába kiáltott szó! "

Es te miert is vagy ennel tobb?
Előzmény: cyprus_people (605)
cyprus_people Creative Commons License 2005.12.26 0 0 608

Ezt röviden úgy foglalhatjuk össze, hogy befürödtél a Halleyvel. :))"

 

Hogyne, hogyne, túdom, túdom...

 

De legfőbb érvetek a niceai zsinat esetében az sem számít, ha I. Leó pápa 100 évvel kéőbb él. Azóta sem korrigálta senki dokumentum értékű levelét.

Előzmény: Dubois (607)
Dubois Creative Commons License 2005.12.25 0 0 607

"Szó sincs róla! Ajánlottam, hogy írjál Krojernek!

Nem kérted az Emiljét...

Szóltam, hogy szabalmaztasd az Európában megfigyelt Halley sorozatot...

Te ebben az ügyben nem vagy több, mint pusztába kiáltott szó! "

 

 

Ezt röviden úgy foglalhatjuk össze, hogy befürödtél a Halleyvel. :))

Előzmény: cyprus_people (605)
cyprus_people Creative Commons License 2005.12.25 0 0 606
jav.: szabadalmaztasd,
Előzmény: cyprus_people (605)
cyprus_people Creative Commons License 2005.12.25 0 0 605

Befürödtél a Halleyvel, tehát gyorsan váltsuk témát. :))"

 

Szó sincs róla! Ajánlottam, hogy írjál Krojernek!

Nem kérted az Emiljét...

 

Szóltam, hogy szabalmaztasd az Európában megfigyelt Halley sorozatot...

 

Te ebben az ügyben nem vagy több, mint pusztába kiáltott szó!   

Előzmény: Dubois (604)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!