Keresés

Részletes keresés

P.P2000 Creative Commons License 2021.04.24 0 0 1078

Szia!

 

Hogy néz ki a kapott csomagszám/azonosító? U betűs kezdetű esetében semmi értelme nincs a magyarországi érkezésnek sem, mert nem könyvelt küldemény tehát fals infó.

Előzmény: Trix77 (1075)
P.P2000 Creative Commons License 2021.04.24 0 0 1077

Szia!

 

Írd le a pontos küldeményazonosítót, annak ismeretében látom magam előtt a pontos helyzetét.

 

Az egységképző szöveg azt jelenti, hogy maga a konténer/zsák amiben a te küldeményed van érkezett be Franciaországba. Amíg ténylegesen ki nem pakolnak belőle és nem olvastatják le a te leveled vonalkódját akkor addig valóban nem a francia posta kezelésében van. Vagyis fizikailag már ott áll a konténer francia földön, de ez még édes kevés ahhoz hogy te bármit tudj tenni.

 

A cím korrekcióra pedig majd akkor lesz lehetőség ha már valóban a franciák kezelésébe került.

Előzmény: Alex008 (1076)
Alex008 Creative Commons License 2021.04.24 0 0 1076

Sziasztok!

 

Április 12-én feladtak nekem egy csomagot Franciaországba, elvileg 14-én elhagyta az országot. 18-a vasárnap kaptam értesítést, hogy az egységképző beérkezett a célpostára. De a francia posta rendszerében még nincs bent a csomag. Hívtam a magyar postát ők azt mondják, hogy itt van Franciaországban. A franciák meg azt, hogy még Magyarországon van. A plussz a dologban, hogy hiába diktálta le a címemet helyesen a nővérem, a postások nem írták rá az utca ás házszámot, csak a lakás számát. Amire annyit mondott a magyar postan hogy ha bekerül az itteni rendszerbe akkor tudom csak megváltoztatni.

Trix77 Creative Commons License 2021.04.21 0 0 1075

Üdvözlet! Segítséget szeretnék kérni. Ismerősöm rendelt számomra egy alkatrészt az ebay-ről. A csomagnyomkövetés azt mutatja, hogy Április 2-án beérkezett a Posta kicserélőbe, és onnan semmi. A posta nyomkövetőjében is látszik. Ilyenkor mennyi idő, míg továbbítják esetleg. Hol lehetne ezzel kapcsolatban érdeklődni? Ha valaki tud segíteni, előre is köszönöm!

ales40 Creative Commons License 2021.04.20 0 0 1074

Csak azt nem értem, hogy ha mindent jobban tud mint az aki benne dolgozik akkor miért kér segítséget.

Ön eldöntötte, hogy mindenért a posta a hibás. Azt is eldöntötte, hogy a postánál van, de, hogy miért is, azért mert csak...

 

Most már feladom.

 

Egyébként nagyon szívesen.

Előzmény: oszbi (1073)
oszbi Creative Commons License 2021.04.19 0 0 1073

hagyjuk... feb 20 óta van magyar földön,eddig le se sza...ák,köze nincs ehhez már a usps-nek ,régóta,de maga ezt nem érti,gondolom szándékosan.  a ce4... us is feb 26 óta volt magyar földön,de 2és 3/4 hónapig le se sz..ta a MP,ma kezdett valamit....ni(usps rég leszállította),szóval hagyjuk.....reménytelen

Előzmény: ales40 (1071)
oszbi Creative Commons License 2021.04.19 0 0 1072

hagyjuk...

Előzmény: ales40 (1070)
ales40 Creative Commons License 2021.04.19 0 0 1071

Ha van ismerősöm az miben tud segíteni? Elmegy a csomagért USA-ba?

Még egyszer megkérdezem értelmezte amit már rajtam kívül más is elmondott?

NINCS A POSTA KEZELÉSÉBEN A CSOMAG.

Nézze meg a két nyomkövetőt és akkor talán észreveszi a különbséget.

https://t.17track.net/hu#nums=CH123365302US

 

 

https://t.17track.net/hu#nums=CE452520965US

Előzmény: oszbi (1067)
ales40 Creative Commons License 2021.04.19 0 0 1070

Felesleges, nem akarja érteni. 

Előzmény: Ugly Bob (1069)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.04.19 0 0 1069

Na halad a dolog csak bazi lassan így már csak látod,hogy a tiéd még úton van.

Már csak az itthoni nyomkövetést kell nézned.

 

Persze még a vám elé állítás is időbe tellik.... szóval úgy fest alakul a dolog, sebesen mint a csiga :)

ha ebből nem érted meg a szitut akkor semmiből sem.

 

 

Kate78 - CE452520965US

 

Felvétel a feladótól
2021. 02. 01. 15:37
Szállítás
Küldemény előkészítése nemzetközi szállításra
2021. 02. 02. 15:14
Szállítás
A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben
2021. 04. 19. 19:21
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ


oszbi - ch123365302us

Felvétel a feladótól
2021. 01. 20. 11:42
Szállítás
Küldemény előkészítése nemzetközi szállításra
2021. 01. 27. 8:50

Előzmény: oszbi (1067)
oszbi Creative Commons License 2021.04.19 0 0 1068

kedves Kate78!  látom,ma kb 1 órája ,azaz 2 és 3/4 hónap után "észlelték" a NPKKban a CE4..US küldeményét..fel tudnánk venni  a kapcsolatot ?  üdv!  

Előzmény: Kate78 (976)
oszbi Creative Commons License 2021.04.19 0 0 1067

a szitu egészen más.a kerestetés rég "lefutott" ügy,számunkra lényegtelen,hiszen a barátom adta fel nekem ,ajándékot képez,nem az "érték"  a lényeg,hanem egy rendkívüli "érzelmi" értékű ügy ez,na ebbe tenyerelt bele a MP,mert ahogy már nagyon sokszor,nagyon sokan leírták,és most én is,egészen a magyar földig,Ferihegyig tökéletesen megérkezik minden,majd attól a pillanattól,centimétertől(fogalmazzunk ahogy akarunk) tömegesen tűnnek el küldemények,és a MP semmit nem tesz,semmiért nem "küzd",semmiért nem vállal alapszintű felelősséget sem. ....szóval még egyszer kérdezem,nincs ismerőse a NPKK-ban?

Előzmény: ales40 (1066)
ales40 Creative Commons License 2021.04.19 0 0 1066

Rajtad kívül a feladónak kellene kerestetnie nem a MP-nak.

JOGILAG: A csomag a feladó tulajdonát képezi. A feladó fizetett a felvevő szállító cégnek, a feladó és a szállító között jött létre szerződés , tehát ő kérheti a csomagjáért a kártérítést ha eltűnik tartalma sérül ( jogos kártérítés esetén) stb. A csomag sorsáról a feladó rendelkezhet, hova és mikor kézbesítsék (minden szolgáltatásnak külön díja van) . A csomagot a feladó kerestetheti, az-az a feladó postánál élhet panasszal és kártérítéssel. 

Te a feladótól kérheted a kártérítést, amit én már régen megtettem volna abban az esetben ha az ő általa vállalt határidőre nem érkezik meg hozzám a csomag. 

Én is szoktam külföldről rendelni és volt már, hogy éltem a kártérítéssel. Soha nem volt olyan, hogy nem tudtuk rendezni úgy az ügyet, hogy mindkét fél elégedett legyen.

Előzmény: oszbi (1065)
oszbi Creative Commons License 2021.04.18 0 0 1065

majd megkapom v nem,de senki nem keresi rajtam kívül 2/azaz 3/ hónap után,ennyi a MP.  ...no fene,hát szerinted sem banális eset???

Előzmény: Ugly Bob (1064)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.04.18 0 1 1064

Végül is tényleg csak ennyi..... ne filózzuk túl.

 

Majd megkapod és kész.

 

Nem lett túl fantáziálva végül is egy banális eset :)

Előzmény: oszbi (1063)
oszbi Creative Commons License 2021.04.18 0 0 1063

egy csomag feb 20 /szombat/19óra 28perckor beérkezett,tehát 2 hónapja.   a feladat:  megkeresni az aznap este fél 8kor dolgozó műszak embereit,és megkeresni a jelzett csomagot,ennyi.  .... nem feltétlenül kell egy ilyen banális esetnél  "filozófiai kérdésekig" eljutni.

Előzmény: Ugly Bob (1060)
oszbi Creative Commons License 2021.04.18 0 0 1062

van ismerőse az NPKK-ban,Liszt Ferenc Nemz Rep tér 2.terminál 16.(pecséten ez szerepel)  ?

Előzmény: ales40 (1061)
ales40 Creative Commons License 2021.04.18 0 0 1061

Én erre válaszoltam: "

Sajnos a trend változatlan, a csomagok gyűlnek az elosztóban,

de minek építenek ilyet, ha a melósok tojnak mindenre?

3 hetet vártam egy sima csomagra míg hajlandóak voltak a posta felé továbbítani."

 

Nem attól működik egy épület, hogy felépítik, hanem attól ha megfelelő tudású és létszámú  személyzet dolgozik benne. Ez meg ugye sok mindentől függ...

 

Nem egyedüléként védem, és nem a postát, hanem a becsületesen dolgozókat. Nem ott dolgozom, a posta alkalmazottja vagyok és van pici  rálátásom a posta működésére.

 

Napi szinten találkozom az ügyfelekkel és szerencsére több az elégedett ügyfél mint a panaszkodó, okoskodó majd én megmondom mert kemény vagyok ..... Az érdekes az, hogy amikor egy ügyfél gond nélkül megkap 496 db csomagot akkor nem hangoztatja, hogy de bódog vagyok, de ha egy küldeménnyel bármilyen gond van, rögtön megy  a szardobálás. Az ilyen embereknek kellene picit a víztoronyhoz kapni és átgondolni, feltenni maguknak a kérdést, hogy  még soha nem hibáztak az életükben vagy a munkájukban?

 

 

 

 

Nagyon nagy százalékban nem a melósokkal van a baj, és ezt nem csak a postára értem, hanem a pénzhajhász, mohó vezetéssel akik a a vagyonuk gyarapításáért bármire képesek. Nem ők találkoznak az ügyfelekkel és sajnos szarnak is rá, hogy tegyenek azért, hogy ami normálisan működött az továbbra is működőképes legyen. Nem a melós tehet arról, hogy a nyolc órás munkaidőben nem tudja elvégezni öt ember munkáját. 

 

A nyomkövető szerint a ch123365302us küldeményhez a postának jelen pillanatban nem sok köze van. Annyi derül ki, hogy a küldeményt feladták és úton van a célország felé.

 

Őszinte válaszom az, hogy sajnos nincs minden rendben, de ezért nem csak a"mezei" melósok a felelősek.

Előzmény: oszbi (1054)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.04.17 0 1 1060

Régen közel sem rendeltek annyit mint mostanság az utóbbi 2 évben nőtt meg nagyon a számuk, sokkal sokkal több lett.

 

írd le részletesen te mit hogyan csinálnál a helyükben, hogy minden úgy menjen ahogyan kell ha tudod mi a rossz akkor biztosan le tudod írni mi lenne a jó....

 

hátha olvassa valami fejes és megvalósítja az ötleteid.

 

Előzmény: oszbi (1059)
oszbi Creative Commons License 2021.04.17 0 0 1059

akár 8-10 évre visszamenőleg jól látható volt mindig,hogy amikor "departed" Ferihegy Budapest,az a küldemény fizikai megérkezését jelentette 100%ban,majd 2-4 napra rá jogilag is megérkezett 100%ban,azaz NPKK átvette/kezelte....most erre 2 hónap/3 hónap/ után a válaszuk az,hogy nincs itt.....szóval erre írom/írtam azt,hogy egyáltalán nem igaz.megkértem,hogy azonosítsák be a küldeményt,helyileg,jogilag....és én várom a fizikai kézbesítést!   nemhogy nem kézbesítik,de beazonosításra sem képesek/hol van,hova tették félre,mi és mikor fog történni vele/....no ez az amiről számtalan 0-val értékelt vélemény született már több helyen,ezen nincs mit védeni/javítgatni/mismásolni.  eddig sem képes eljutni a MP  NPKK.  óriási nagy nulla!

Előzmény: Ugly Bob (1058)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.04.17 0 1 1058

Olvasd el légy szíves a hosszabbik írásomat hátha megtalálod bene a megoldást

vagy jobb képet kapsz a mit miértről.

 

de most komolyan,hogy gondolod? beérkezik Pestre valaki lecsipogja itthon,hogy a külföldi

nyomkövetésre felkerüljön és akkor nem kerül fel az itthonira?

 

ennek ugyebár nem sok értelme van,inkább az a valószínű a szállító magára veszi az egységképzőt

mikor ide hozza a cél állomás ugyebár BPest, szállítás alatt érkezés BP-re a kicserélőbe kb.

ennyit írnak le ebből nem tudod,hogy úton van vagy már itthon, itt meg leadja szállító és....

 

drukkolok neked, hogy megkapd minél hamarabb ;)

 

Előzmény: oszbi (1045)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.04.17 0 1 1057

Igazad van, sok embernek lövése sincs miből áll ez az egész rendelés azt hiszik 2 nap alatt megérkezik a cuccos csak azt felejtik el, hogy nem csak Ők vásárolnak hanem K-sokan és közben azok létszáma nem nőtt

akik ezeket feldolgozzák.

 

Nálam is van amit még nem kaptam meg egyik:

01.23 án fizettem ki 02.11-én küldte el és még sehol semmi 04.11-re volt írva,hogy megérkezik
mivel lejárt kértem vissza a pénzt amit nem akar az eladó mert ő feladta címszóval de a nyomkövetési
szám használhatatlan nem létezik,de ŐŐŐŐ feladta..... (persze persze) na most megy a huza vona.

másik:

02.07 én fizettem ki feladták elvileg 02.08 és még sehol sincs.... július 2-re írta az érkezést,jó mi?!

ez sajnos benne van a pakliban persze engem is bosszant baromira,hogy nem kaptam meg mikor
fizettem érte de egy dolgot tehetek visszakérem a pénzt,már ha hajlandó lesz visszaadni.

Ilyen időt húzós csűrős csavarós szarakodós pénz nem visszaadós bebuktam dologból már volt
vagy 20 legalább az elmúlt 10 év alatt amióta rendelgetek igaz egyesével nem nagy összegek mert
800-5000. ft körül vannak de ha összeadom akkor 50.000-70.000 ezer forint amit sosem fogok visszakapni.

Ez az amire számítani kell mivel nem a sarki boltba megyünk vásárolni,sajnos ez a "véres" igazság.

 

Látható nekem is késik "cseppet" pár dolog (eddig) de aki nem türelmes ne rendeljen kintről.

 

 

Előzmény: ales40 (1047)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.04.17 0 1 1056

P.P2000 jól írja az adatok azt mutatják,hogy ott van Angliában a csomagod.

 

Az egészben csak az a baj akár kifelé menő vagy beérkező csomagokról beszélünk, hogy

ezek az adatok eleinte nem csak egy csomagot mutatnak mikor beérkezik egy egy kicserélő

üzembe központba.... ahogy oda is van írva egységképző érkeztetése ami az jeleneti az 

vagy egy konténer vagy egy bálazsák vagy kisebb zsákok és vagy az előző két nagyobb tárolón

belül is ugyebár kisebb zsákok vannak amiknek saját kódjuk van.

 

Tehát adott egy konténer kódja azon belül bálazsák vagy kisebb zsákok kódjai,beérkezik egy

kicserélőbe a konténer lecsipogják a kódot ami nekünk azt mutatja,hogy a motyónk beérkezett

a kicserélőbe... és rögtön a legtöbb ember azt hiszi ez egyedül csak az ő csomagjára vonatkozik

miközben ez több ezer akár több tízezer csomagra vonatkozhat.

 

és.... ez egyáltalán nem biztos,hogy az itteni kicserélőbe van a konténer mivel ugye amikor valahonnan

elindul a konténer vagy bálazsák vagy valami gyűjtő egységképző akkor ők leveszik magukról a terhet

azaz lecsipogják a kódját ami azt mutatja,hogy már nincs náluk hanem megy a következő helyre

de annak még oda is kell érnie a következő helyre, és amikor odaért a szállító szintén leveszi magáról a terhet ami azt mutatja,hogy már nincs nála hanem megérkezett az érkezési helyre de ez csak annyi,hogy

levették a cuccot a szállító járműről azt még helyére kell tenni és kipakolni aztán jöhet a feldolgozás.

 

Beérkezett a konténer azt fel kell dolgozni ami nem megy 5-perc alatt a fanyalgók nyugodtan mehetnek a kicserélőbe dolgozni úgyis folyamatos az ember hiány.... persze nem mennek mert a kuli munkát nem akarják elvégezni de a szájukat tudják jártatni.

 

Egy kicsit többet kéne gondolkozni és beleérezni milyen lehet az a munka amit fikáznak.

 

Mielőtt még kapnék beszólást nem nem dolgozom kicserélőben de el tudom képzelni mi lehet ott

és még a vírus is nehezít a dolgokon, nem tudjuk azt sem egy egy konténernek stb. szállító egységnek meddig KELL esetleg karanténban állnia.

 

Nekem is van több csomagom amit várok baromira.... minden nap nézem követéseket de tudom,hogy

mennyire nem pontosak azok az infók...

 

Mostanában baromi sokan rendelnek erre jött még a vírus ami lassabbá teszi az egészet itt is ott is

azért vásárolunk kintről mert olcsóbb mint itt és sok esetben olyan dolgot találunk amit itt nem kapni

vagy nem futunk bele,ezek figyelembevételével kell vásárolni mindenkinek.

 

Tehát ide való a mondás (olcsóbb cuccot) valamit (több időért mire megjön) valamiért.

 

 

Bocs,hogy hosszú lett de ez kikívánkozott belőlem, persze a nagy dumások nem fognak

rajta elgondolkozni és valszeg elolvasni sem.

 

:)

Előzmény: 940-eS70-es Jani (1049)
benhill Creative Commons License 2021.04.15 0 0 1055

Kedves P.P2000!

 

 

Köszönöm az információt és hogy leírtad a procedúrát, pont erre voltam kíváncsi! 

Jó lett volna ezt az információt a postán az ügyintézőtől megkapni, ehelyett kaptam azt, hogy Covid van, meg hogy a címzett érdeklődjön a német postán.

 

Találtam is egy 'Küldemény-Keresés' nyomtatványt (CN18), itt a linkje ha esetleg másnak is kell:  https://www.posta.hu/static/internet/download/Cn_18_Eng.pdf

 

Még tegnap a DHL weboldalán indítottam egy Nachforschung-ot is. Bár levélként feladott nemzetközi csomagra nem lehet, de kiválasztottam a belföldi csomagot és oda írtam be az adatokat meg az összes lehetséges információt ami segítségükre lehet. 30 napjuk van válaszolni, kíváncsi leszek hogy lepattintják a dolgot azzal hogy ez nem belföldi csomag, vagy azért segítenek és továbbítják valakinek aki tud esetleg intézkedni. Tapasztalatnak mindenesetre jó lesz.

 

Érdekesség:  2 órával azután hogy ide beírtam a kérdést és elindítottam a DHL-nél a Nachforschung-ot, a postás meghozta a megrendelt alkatrészt. A feladó korrigálta a korábbi hibáját és elküldte a helyes alkatrészt anélkül hogy megvárta volna hogy visszakapja a régebbi tévesen elküldöttet. Ennek örültem, annak kevésbé hogy a feladónak a kommunikáció nem az erőssége és nem válaszol az emailekre. De mindegy részemről már nem sürgős a dolog...

 

Köszönöm még1x a segítséget!!

Előzmény: P.P2000 (1048)
oszbi Creative Commons License 2021.04.15 0 0 1054

itt egyedüliként ön védi a nemzetközi posta kicserélő központot és dolgozóit,talán ottani dolgozó? ha igen ,akkor kérem mondjon erre valamit:ch123365302us. szerintem ez alapján is látható,hogy nem jogos,hogy védi őket.sőt ....ez is egy a sok közül,ami kritikán aluli,de nyugtasson meg,hogy semmi baj,minden rendben.nagyon várom őszinte válaszát

Előzmény: ales40 (1053)
ales40 Creative Commons License 2021.04.15 0 0 1053

Ott dolgozol, hogy tudod, a melósok tojnak mindenre? Gondolom az eszedbe sem jut, hogy kevés a létszám. Nem mindig a melóst kell ócsárolni. Elcsépelt, fejétől bűzlik a ....

Előzmény: Donkartacs07 (1029)
940-eS70-es Jani Creative Commons License 2021.04.14 0 0 1052

Köszönöm a gyors, és megnyugtató választ, akkor elvileg 1-2 nap és ideér.

Azért aggódtam egy kicsit, és néztem utána a posta oldalán, mert régebben max 3 nap alatt ideért az otthoni levél, igaz az még a brexit előtt volt...

További szép estét

Üdv

János.

Előzmény: P.P2000 (1051)
P.P2000 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 1051

Jól értetted kedves János, igen. A nemzetközi szállítás így működik. A feladó országának postája (jelen esetben a Magyar Posta) átadja nemzetközi szállításra, tehát elhagyja Magyarországot a küldemény. A célország postája pedig átveszi, érkezteti és továbbítja az országon belül úgy, ahogy az előző válaszomban írtam.

Előzmény: P.P2000 (1050)
P.P2000 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 1050

Szia!

 

Ez azt jelenti, hogy már a célországban van, elhagyta az ottani nemzetközi központot és tart országon belül afelé, ahova kell. Tehát már az UK-ban van a küldemény, azon belül mozog. 

 

Mi a pontos azonosítója?

Előzmény: 940-eS70-es Jani (1049)
940-eS70-es Jani Creative Commons License 2021.04.14 0 0 1049

Szép jó estét kívánok mindenkinek!

Egy kis értelmezési segítségre lenne szükségem:

A helyzet a következő:

Magyarországon lett feladva a levél, és az Egyesült Királyságban várjuk a megérkezését, amit tudunk róla:

Bevallom ezt nem nagyon értem, átadták nemzetközi szállításra, utána a reptéren volt, majd átvették mint bejövő küldeményt???

Esetleg itt a UK-ban vették át és továbbították az itteni szállításra?? vagy Magyarországon fordították vissza???

Annyit még tudok, hogy a RoyalMail rendszerén nem találja a tackert.

 

Légyszi segítsetek értelmezni.

Üdv: János.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!