Keresés

Részletes keresés

siófoki35 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 19212

Bizony, az utolsó "készjegy-fellegvár" is elesett :( Így maradnak a vidéki városok, de ott is akadnak már hőpapíros automaták, ki tudja, mikor veszik át teljesen az uralmat....

Előzmény: Pedro Gonzales (19210)
paca664 Creative Commons License 2015.08.04 0 0 19211

Ez érdekes volna valóban, de felvetné az automatából vételezett jegyek elszámolásának a problémáját is. Vagy végtelen számú visszaélésre adna okot, vagy nem járna utána jutalék, ami miatt a járművezető nem volna érdekelt az egészben.

Előzmény: Pedro Gonzales (19210)
Pedro Gonzales Creative Commons License 2015.08.04 0 0 19210

Hm, érdekes, nem vettem észre a perforációt. Akkor amit írtam (tapasztaltam), egyedi eset lehetett. Hát akkor már a budapesti jegyek sem sokáig lesznek a gyűjtők kedvencei...

Előzmény: unikumi (19208)
siófoki35 Creative Commons License 2015.08.02 0 0 19209

Hőpapíros készjegy, elég érdekes ötlet... :(

Előzmény: unikumi (19208)
unikumi Creative Commons License 2015.08.02 0 0 19208

Így van, egyrészt az egységesség jegyében, másrészt pedig a sokkal rugalmasabb gyártás és kevesebb logisztikai probléma miatt a BKK kifuttatja a készjegyeket, helyettük központilag előállított, a pénztárban/automatánál válthatóval mindenben* megegyező jegyeket használ.

*: kivéve persze a perforált jegyalapot :)

Előzmény: siófoki35 (19204)
alex_86 Creative Commons License 2015.08.01 0 0 19207

Lehetne jó is, vannak funkciói, ami a VMAEF-eken is jól jönnének (pl. állomási információk, természetesen az Elvirából nyerve, naprakészen).

Előzmény: siófoki35 (19206)
siófoki35 Creative Commons License 2015.07.31 0 0 19206

ez a tiketédzsönt nem valami sikersztori... :D

Előzmény: alex_86 (19205)
alex_86 Creative Commons License 2015.07.31 0 0 19205

Maradjunk a topic eredeti témájánál. Tegnapi szerzemény, mivel a TicketAgent elromlott.

Kérgek, bárcák már beküldve, reform még akad. A tömb eredeti rendeltetési helye Halmaj (90) volt, az egyik forgalmista pénztára.

siófoki35 Creative Commons License 2015.07.30 0 0 19204

Ezek a jegyek az automatából vételezettekkel ellentéten nem elvágva, hanem perforációval elválasztva vannak egymástól Illetve a HÉV-kalauz is azt mondta hogy a központból kapták ezeket.

Előzmény: Pedro Gonzales (19203)
Pedro Gonzales Creative Commons License 2015.07.30 0 0 19203

A BKK-jegyekre véleményem szerint az a magyarázat, hogy a saját, előre nyomtatott készletének kifogyásakor a kalauz/járművezető bármikor tud automatából vételezni, amíg nem tölti fel hagyományos módon a készletét. Ezt a vételezési módot arra használják, hogy ne fordulhasson elő az, hogy nem tudnak jegyet adni. Aki először kitalálta, díjazni kellene, hiszen a mostani, modern automaták megjelenéséig erre nem volt lehetőség (csak sima vonaljegy esetében, ha működött a kiszemelt automata) és a társaság megfelelő jegy hiányában bevételtől eshetett el.

Előzmény: siófoki35 (19202)
siófoki35 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 19202

A BKK-nál az előre nyomtatott jegyek is hőpapírosak lettek :( :( Ezek mind kalauznál, sofőrnél kapható jegyek! A zöld filctollas jelölés különösen igényes! :D

 

 

Debrecenben is megjelentek a jegyautomaták.

 

 

Kedvenc GySEV-es jegytípusom :)

 

 

Mintha jómúltkorában még nem egészen ilyen útmegszakítós papírt kaptam volna. Az biztos hogy szürke, vízjel nélküli papíron volt, ez meg fehér, vízjelesen, a régi bárcajegyekéhez hasonlón.

 

siófoki35 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 19201

Utóbbi hetek jegyei:

 

ex-Mátra Volános jegyek, kétféle színben:

 

 

ex-Körös jegy hátlapi logó nélkül, valamint ex-Agriás - a piros festék maradt :)

 

 

Tatabányán még kitart a Vérteses készlet, Gyöngyösön inkább újat nyomtattak.
(Érdekes, hogy a Vértesnél szemmel láthatóan két fázisban nyomtatták a jegyeket: volt egy színes alapnyomat, és erre szükség szerint feketével, utólag tüntették fel az árat, érvényességi helyet, időt. Ezért lehet 2015-ös Vérteses jegy. De azért igényesebb lett volna új jegyeket gyártani.)

 

 

Szombathelyen megirigyeltéka  szeszesital-zárjegyek mintáját :D De legalább sokféle jegy van: csúcsidőn kívüli vonaljegy, gyerekjegy, normál jegy, buszvezetőnél váltható jegy, napijegy - meg 10 db-os jegytömb is, de olyat nem szereztem be.

 

 

Soproni járművezetői voneljegy - itt maradt a hagyományos design, csak a logót cserélték le. Meg egy EMKE hátlap, ex-Zalás buszról.

 

 

Pedro Gonzales Creative Commons License 2015.07.28 0 0 19200

Ja persze, elfelejtettem, hogy ha képaláírást is beteszek, akkor nem jelenik meg a kép. Ősi Index-hiba.

 

Előzmény: Pedro Gonzales (19199)
Pedro Gonzales Creative Commons License 2015.07.28 0 0 19199

 

Na most mégis...

Előzmény: Pedro Gonzales (19198)
Pedro Gonzales Creative Commons License 2015.07.28 0 0 19198

Persze a képet nem lehetett beszúrni, gyanítom, hogy az Index hibája miatt... akit érdekelnek a bérletek, jelezze.

 

 

Előzmény: Pedro Gonzales (19197)
Pedro Gonzales Creative Commons License 2015.07.28 0 0 19197

Kiválogattam pár régi helyközi autóbuszbérletet Vác és környékéről, cserélhető vagy eladó csak egyben.

1990: 118 db, 1991: 99 db, 1992: 24 db.

 

Többféle változat mind kialakításban, mind árban, sok ismétlődéssel, sorba rendezve.

Összesen 241 db.

 

 

siófoki35 Creative Commons License 2015.07.07 0 0 19196

Németországban jártam, szereztem pár jegyet :)

 

A DB automaták útitervet is tudnak nyomtatni.

 

 

Pár egyéb DB jegy és bizonylat, meg egy müncheni "gyűjtőjegy" :)

 

Bayerische Oberlandbahn jegyek

 

 

Chiemsee-i jegy a hajóra és a kis gőzüzemű vasútra; és egy lovaskocsijegy a neuschwansteini kastélyból.

 

 

Ezzel a vendégkártyával ingyen buszozhattunk a környéken.

 

 

 

siófoki35 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 19195

A siófoki DDKK-telephelyen ilyen "teszkósblokk" jegyeket vezettek be. Elég csúnya, jó nagy, és sima papíron van, nincs rajta céglogó :( Egy tabletszerű, érintőképernyős berendezésből és egy különálló nyomtatóból áll a jegykiadógép.

 

>>LINK<<

hivi Creative Commons License 2015.05.22 0 0 19194

"Nekem mindössze annyival van bajom, hogy a nyugta mellé adott fecnire egy szóval nincs ráírva, hogy az a jegy. Ha valaki elveszíti, kidobja, mondván, hogy az neki nem kell, vagy a kisfia/kislánya összegyűri/rágja a sorban, mire sorra kerülnek, hogyan igazolja az utazási jogosultságát?"

A START-os jegyeknél eddig csak olyannal találkoztam, amire rá volt írva, hogy jegy. A lenti mintán is szerepel, hogy jegy. 

Az már más kérdés, hogy a vasúttörténeti park kerti kisvasútján mi a helyzet. Jómagam találkoztam NAV-os pénztárgépekkel. Minden gépnél alapkövetelmény, hogy a különálló, adómérték szerint besorolt gyűjtők külön-külön kerülnek göngyölítésre. A gyűjtőkhöz tartozó termékek (PLU-k) fajtánként megnevezhetők. Azaz nem muszály, hogy az szerepeljen rajta hogy PLU1 500 Ft, a helyébe mehet az érintett termék megnevezése. Ez szépen látszik egy TESCO-s számlán is: pl.  Amodent fogkrem 245 Ft.

Ugyanígy be lehet állítani, hogy a PLU 1 helyében az szerepeljen pl. PARKVASÚTI JEGY, vagy hasonló. Ekkor már egyértelmű lenne. Egy pénztárgép több megnevezést is tud tárolni, szóval lehet még cifrázni: KEDV. PARKVASÚTI JEGY, TELJ. PARKVASÚTI JEGY, HAJTÁNYJEGY, stb... Mindez beállítás kérdése. A hatóságnak meg az a lényeg, hogy korrekt megnevezés szerepeljen rajta, pl ne legyen az odairva, hogy DINNYE, miközben parkvasúti jegyről van szó.

Esti pénztárgépszámlálásnál is könnyebb az elszámolás: a gép nevenként külön-külön összegzi a bevételeket. Ha pl. ugyanaz a kassza elszámol többféle terméket, akkor termékenként látható, hogy mennyi került eladásra és mekkora volt a bevétel. Ezt ma már minden mezei pénztárgép megcsinálja. 

SZVSZ. csak be kell állítani a nyugtát adó gépet. 

Előzmény: Pedro Gonzales (19192)
hivi Creative Commons License 2015.05.22 0 0 19193

"nem úgy van, hogy két külön cég, két külön elvárás?  a NAV eldönti hogy a vásárlásról milyen nyugta vagy számla kell, és annak mit kell tartalmaznia. a MÁV meg eldönti hogy a vonaton mivel kell igazolni az utazási jogosultságot. a kettő lehet hasonló követelmény, de semmi nem kényszerít rá."

Nem. A történet többszereplős. Az Üzletszabályzatban kerül meghatározásra, hogy milyen módon kell kinéznie a jegynek, és hogyan kell a jogosultságot az utazásra igazolni. Ezt nem önállóan a MÁV határozza meg, hanem mindezt több nemzetközi és belföldi jogszabály betartása mellett alakítják ki (ideértve az adóügyi előírásokat is), közreműködve a vasút mindenkori felettes állami szervével, aki jóváhagyja az Üzletszabályzatot is. 

Előzmény: halaloszto (19190)
Pedro Gonzales Creative Commons License 2015.05.21 0 0 19192

Igen, ez mind tiszta, nem is ezzel volt a problémám.

 

Nekem mindössze annyival van bajom, hogy a nyugta mellé adott fecnire egy szóval nincs ráírva, hogy az a jegy. Ha valaki elveszíti, kidobja, mondván, hogy az neki nem kell, vagy a kisfia/kislánya összegyűri/rágja a sorban, mire sorra kerülnek, hogyan igazolja az utazási jogosultságát? Mivel a kiadott nyugtát (esetleg külön kért számlát) a Park személyzete valószínűleg nem fogja jegyként elfogadni.

Előzmény: hivi (19189)
Pedro Gonzales Creative Commons License 2015.05.21 0 0 19191

Ja és majdnem elfelejtettem Kemencét, ahol szintén kéregjegy van használatban.

Előzmény: BLGB (19183)
halaloszto Creative Commons License 2015.05.21 0 0 19190

nem úgy van, hogy két külön cég, két külön elvárás? a NAV eldönti hogy a vásárlásról milyen nyugta vagy számla kell, és annak mit kell tartalmaznia. a MÁV meg eldönti hogy a vonaton mivel kell igazolni az utazási jogosultságot. a kettő lehet hasonló követelmény, de semmi nem kényszerít rá. 

 

Vajk

Előzmény: hivi (19189)
hivi Creative Commons License 2015.05.21 0 0 19189

Ha valaki megvásárol valamit, akkor a termékről nyugtát/számlát kell kiállítani, az esetek túlnyomó többségében általában nyugtára van csak szükség, az is a jogszabály miatt. 

A vonaton és a pénztárakban így, hogy a nyugta és a menetjegy ugyanaz, így nem szükséges egy utazáshoz külön jegyet és külön nyugtát is kiadni, költséghatékonyabb és környezetkímélőbb.

Otthon nyomtatott jegyre külön szabályozás vonatkozik, amely előírja, hogy csak E-számlával együtt igényelhető. Ebben az esetben is általában szerintem csak a jegyet szokták kinyomtatni, azaz ott is csak többnyire egy papír keletkezik. 

Egyik eset sem vonatkozik tényleges számlaigény esetén, amikoris kinyomtatásra-kitöltésre kerül külön számla is.

Előzmény: Pedro Gonzales (19188)
Pedro Gonzales Creative Commons License 2015.05.20 0 0 19188

Hm, ebben végül is igazad lehet, bár nekem ez továbbra is furcsa. Maradva a példádnál, ha otthonról hozok magammal wc-papír gurigát, azzal is utazhatok... mert az "igazi" nyugtát nem kérik utazáskor.

Előzmény: alex_86 (19186)
alex_86 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 19187

19146-ban már tettem be az új jegyfajtáról képet, egyelőre Szerencs és Füzesabony telepállomás alkalmazottai használják - ha jól tudom. Nyugodt szívvel kijelenthető, hogy jó egyszerű, praktikus és könnyen kezelhető androidos alkalmazás, amely bluetooth-tal kapcsolódik a hőnyomtatóhoz.

alex_86 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 19186

Hivatalosan a kis mozdonyábrás papírlappal nem utazhatsz, csak a mellé adott nyugtával.

Miért ne utazhatna? Akár egy WC papír gurigát is elfogadhat a szolgáltató utazási dokumentumként, csak a bevételről adjon Nyugtát/számlát.

Előzmény: Pedro Gonzales (19184)
Pedro Gonzales Creative Commons License 2015.05.15 0 0 19185
Pedro Gonzales Creative Commons License 2015.05.05 0 0 19184

Hál' Istennek csak részben igaz a megfigyelésed. A kerti vasúton pár hete már én is csak egy fecnit kaptam, ami igazából nem jegy, mert nem felel meg a nyugta követelményeinek. Hivatalosan a kis mozdonyábrás papírlappal nem utazhatsz, csak a mellé adott nyugtával. Más kérdés, hogy jegyként használják. Kíváncsi lennék, elzavarnának-e, ha a nyugtával szeretnék felszállni... Jogtalan lenne!

 

A főépületben viszont a szemem láttára adtak ki kéregjegyet, pontosan nem emlékszem, hogy mire, talán hajtány volt.

 

A MÁV-Startnál is van még kéregjegy, konkrétan Diósjenőt tudom említeni, ahol a TicketAgent gép hibája miatt hetek óta hagyományos reformjegyet adnak (adtak?) ki, és 60 km-es távra még van olyan pénztár, ahol kéregjegyet kapsz. De nem ez az egyetlen kéregjegyet használó jegykiadóhely.

Előzmény: BLGB (19183)
BLGB Creative Commons License 2015.05.02 0 0 19183

Szomorúan tapasztaltam, hogy idénre megszűnt a kéregjegy kiadás a Vasúttörténeti Park kerti vasútján. Nyilván ez már nem volt az igazi, de mégis ez lehetett az utolsó hely, ahol használták ezt az évszázados jegyfajtát.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!