Keresés

Részletes keresés

Jolida Creative Commons License 2012.07.30 0 0 1576

Még mindig nem értem, hogy miért is jó, ha a vezetők külön-külön is árnyékoltak.

gaborka8X8 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 1575

 

Igen, ez egy kváziszimmetrikus kábel lenne, de eredetileg nem akartam a belső árnyékolásokat is rákötni a hidegpontra.

De ha rákötöm, akkor hogyan érdemes?

1.) A külső és belső árnyékolások ugyanannál a dugónál kerülnek rákötésre a hidegpontra

2.) A külső árnyékolás a kábel egyik végén lévő dugónál kerül rákötésre a hidegpontra, még a belső árnyékolások a kábel másik végén lévő dugónál.

 

"Az elgondolásban nincs különösebb hiba, de mi lesz, ha nem szól jól?:))"

Ha nem szól jól, akkor kuka. (Olyan, mint az elrontott étel.)

 

Előzmény: btamas70 (1571)
btamas70 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 1574

A szoros összecsavarás jelentősen növelné a kapacitást, úgy vastagabb belsővezeték-szigetelésre, vagy harisnya alatti külön szigetelőrétegre lenne szükség.

Előzmény: gaborka8X8 (1573)
gaborka8X8 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 1573

 

Pontosítok:

Ez: "... ,hogy így az összecsavart vezetők..."

Javítva: ... ,hogy így az egymással összecsavart vezetékek ...


Előzmény: gaborka8X8 (1570)
Jolida Creative Commons License 2012.07.30 0 0 1572

Na, akkor menjünk át kicsit (a nagyközönség számára is megérthetőként) "mérnökbe".

Nincs olyan, hogy egy vezetőnek nincs induktivitása. Az lehet kevés, de van.

 

Az más kérdés, hogy egy átlagosan egy méteres kábelnél nem az fogja a legnagyobb gondot okozni, hanem többnyire a hideg-meleg-árnyékolás (és ezek minden kombinációja) közötti kapacitások, valamint a meghajtó (pl. előerősítő, fonó, DAC stb.) oldali és a fogadó (pl. erősítő) oldali impedanciák.

 

Ha a meghajtó oldal nem elég "erős" meghajtással rendelkezik, akkor általában nem is "szereti" a nagyobb kapacitású (pl. szorosan csavart -a la Kimber-) drótokat.

 

Az én meglátásom szerint nincs olyan, hogy "jó" drót. Jobban mondva van, de az 0 hosszú. :-)

A drót mindíg az adott készülékek közé a lehető legoptimálisabban választott legyen, de még ekkor is iszonyú kompromisszum.

Előzmény: gaborka8X8 (1570)
btamas70 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 1571

Az elgondolásban nincs különösebb hiba, de mi lesz, ha nem szól jól?:))

 

"a hideg és a meleg pontok közötti vezetők legyenek külön-külön is leárnyékolva..."

 

Tehát ez egy két rétegben árnyékolt, szimmetrikus dugóval szerelve szimmetrikus, RCA dugókkal szerelten pedig kváziszimmetrikus kábel. Utóbbi esetben a belső árnyékolóharisnyát is csak egy oldalra célszerű bekötni.

Előzmény: gaborka8X8 (1567)
gaborka8X8 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 1570

 

Ha jól emlékszem, ezt azzal szokták indokolni a hozzáértők, illetve, az ilyen koncepció alapján kábelt gyártók, mint pl. az említett Crystal Cable is, hogy így az összecsavart vezetők nem működnek induktivitásként, még árnyékolás nélkül igen.

 

Előzmény: Jolida (1568)
Jolida Creative Commons License 2012.07.30 0 0 1569

Nálam jelenleg csak árnyékolatlan kábelek vannak vonali szintre.

A régebbiek teflon belső szigetelésű koax belső érből lazán összetekerve, az újabbak (pár évesek) selyem szigetelésű ezüst drót, kettős helikális elrendezésben.

 

A fonó kábel az utóbbi, rendesen árnyékolva (régi adó koax árnyékolás -9x% fedettségű volt).

Jolida Creative Commons License 2012.07.30 0 0 1568

"hideg és a meleg pontok közötti vezetők legyenek külön-külön is leárnyékolva"

Miért is?

 

Előzmény: gaborka8X8 (1567)
gaborka8X8 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 1567

 

Felbuzdulva ezen a legújabb trenden elhatároztam, kábelt fogok készíteni /Mert trendi csávó akarok lenni.:-)/, méghozzá IC kábelt.

 

A koncepcióm alapja:

- a vezető legyen régi, bejáratott nagyon vékony egy eres tömör vezető

- a vezetőt körülvevő szigetelés legyen teflon

- az árnyékolás legyen dupla árnyékolás, azaz, a hideg és a meleg pontok közötti vezetők legyenek külön-külön is leárnyékolva, majd az árnyékolás is leszigetelve, és az így kapott két vezeték összesodrása után erre kerüljön még egy árnyékolás, majd egy újabb szigetelés (a’la Crystal Cable)

- a külső árnyékolás a kábel egyik végén legyen hozzákötve a hidegponthoz

 

Most kb. itt tartok az elgondolásban, és bárkitől szívesen veszem, ha hajlandó velem együtt gondolkodni ebben az ügyben, illetve, ha megosztja velem a saját tapasztalatait.

 

MZ5 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 1566

az alaplapi hangkártya drivere, vagy nullára van véve a kimenő jelszint.

Ezt kell ellenőriznem mert a színeket látom értem,jelzik.

Előzmény: kékszemű (1545)
rézfarkubagoly Creative Commons License 2012.03.21 0 0 1565

A macskoszba! Most láttom nincs itt a levelem. Délután utána nézzek

 

Előzmény: Főlökött (1557)
big-dewil Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1564

Nem az xámit, h mennyibe fáj a kábel, és nem is attol jo a hangja, h drága...

Mindöxxesen azt irtam, h a tényleg profi csatlakozok, amiket pl a studiokban használnak, azok nagyon nem igy néznek ki, ráadásul olcsobbak mint ezek.

Történetesen én pl beforrasztom a hangfalkábeleim, mert ha nix csati, szwsz az a legjobb.

Előzmény: vargi13 (1562)
vargi13 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1563

A Mogami-nál így néz ki a dolog(természetesen ez -hangsúlyozom-nem a milliós!!!! kábelek...)

 

Professional-- The Pure
Excellence -- UltraPure
HighEnd -- Blue Rocket
Reference -- Pure Reference

talán kicsit segít a szinteket osztályozni.....:-((

Előzmény: big-dewil (1561)
vargi13 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1562

Lehet,hogy igazad van dewillke,csak nézd meg az árát,és ár-érték arányban igen is az egyik legjobbak között van,lehetne persze méregdrága cuccokkal,csak az mondjuk nem a 20-ezres kategória,de hát Te ezt tudod?!?!

Amúgy ismét tanubizonyságot tett a magyarok hozzáállása a dolgokhoz.....

Na mind1,aki a High-End több milliós cumókhoz van szokva(gondolom,mint Te),az ezen képek,és szöveg felett átsiklik,sőt....

További szép napot kívánok Neked,és köszönöm a nem éppen építő kritikát...szép volt,de hát ez MAGYARORSZÁG!!!!!

Csak így tovább!!!!

Üdv.!

Gábor

Előzmény: big-dewil (1561)
big-dewil Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1561

Szwsz a professzionális hangfalkábelleket nem ilyen gagyi csatikkal xerelik, és azok nem is igy néznek ki. Inkább a fejhallgato csatira emlékeztetnek, de mindegy. )))

Előzmény: vargi13 (1560)
vargi13 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1560

Mogami The Pure Professzionális új koax hangfalkábel eladó 2x3,5 méter hosszú, Nakamichi profi banán dugókkal szerelve.

Iá.:20000 Ft

 

Érd.: 06302674914

Email: vargi13@freemail.hu

vargi13 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1559

És a lemaradt kép:

vargi13 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1558

Mogami Pure Digital új koax kábel eladó 1,2 méter hosszú, neutrik NYS373 dugókkal szerelve.

Iá.:8000 Ft

 

Érd.: 06302674914

Email: vargi13@freemail.hu

Főlökött Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1557

Figyelmedbe ajánlom :

 

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5VDC-MX/E2545_P5VDC-MX.pdf

 

1-32 oldal, 10.-es pont.

 

Lehet, hogy itt van anyós eltemetve-hason, ha netán kaparna :)))))   Nézd + :))

Előzmény: rézfarkubagoly (1556)
rézfarkubagoly Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1556

Köszönöm a tipet.

Megnézem majd. P5VDC-MX  Előző tulaj faxni nélkül tudta használni, ezért kicsi az esély.

És a másik Asuson se megy az alaplapi A8-V-VM SE

Előzmény: Főlökött (1554)
Főlökött Creative Commons License 2012.03.17 0 0 1555

Van egy problémám.

 

Itthon adott hálózat, adott IP címekkel. IP cím adott, mivel van a hálózatban egy Tektronix Phaser 560, ami fix IP címes nyomtató. Mellette van 2 db HP Laser Jet nyomtató, melyekhez szereztem 1-1db Troy Z-Link Printer Adapter-t.

 

A gondom az lenne, hogy tudom Troy Z-Link Printer Adapter IP címét megtudni és módosítani az általam használt IP cím rendszerre, azaz felfűzni őket a szines mellé, a sorba ?

Aki hasonlót használ, ne fogja vissza magát :))))  Előre is köszi a segítséget.

Főlökött Creative Commons License 2012.03.17 0 0 1554

Akkor még egy valamire tippelek, az alaplap leírásban nézd meg a hangkártya kimenetet, hátha nem a 3,5 jack-on küldi ki a jelet, hanem valamelyik sorcsatlakozón és manuálisan tudod állítani, hova küldje a jelet ( vagy egy külön hangkábel kell ), ami kimenet most 'lóg a levegőben'. Úgy értem, hogy voltak olyan előlapok, ahol a szg.-ház elejére lehetett elhelyezni, az alaplapra csatlakoztatott hangrendszer állító modult, melyen voltak a kimenetek is. Mivel most az nincs, így nincs kimenet sem.

 

Csak egy tipp, veszteni nem vesztesz vele, ha megnézed :) Ha nem az a baj okozója, akkor passzolok én is :)

Előzmény: rézfarkubagoly (1553)
rézfarkubagoly Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1553

Kösz a segítő kézségetek. Én feladtam már rég.

Irtam, hogy hozzáértők -az előző tulaj is- szét szívta magát. Természetesen pillanatok alatt megtalálta a drivert hozzá. Felnyomta, monitoron oké, állitható minden.

Az ilyen olyan regiszterekben hibátlanak írja. A monitoron is, minden marhaság állitható- Csak éppen nem jön ki jel.  

Előzmény: Főlökött (1552)
Főlökött Creative Commons License 2012.03.14 0 0 1552

Hiba az Ön készülékében van !!!! :)))

 

Eszköz kezelőben, pontosabban a "Hang, video, játékvezérlőben" megtalálta az eszközt ? Annak progija fel lett telepítve ? Ha nem is látja, akkor a Setup-ban keresd a hibát. Ha látja, akkor még lehetséges 1000 dolog, első körben volt már olyan gondom, hogy ütközés lépett fel, egy másik eszközzel, amit még nem is jelzett :) Módosítani kell akkor a paramétereket, kézi beállítással.

Előzmény: rézfarkubagoly (1549)
metalex Creative Commons License 2012.03.14 0 0 1551

Tudod az alaplapok típusszámát ? És melyik win van a gépen ?

Előzmény: rézfarkubagoly (1549)
kékszemű Creative Commons License 2012.03.13 0 0 1550

Az ASUS-nak talán a legjobb a terméktámogatása, minden alaplaphoz letölthető minden driver a honlapjukról. Töltsd le az everest-et, az megmondja, hogy pontosan mi az alaplap típusszáma. Ezen típusszám alapján az ASUS honlapján szinte biztosan megtalálod az alaplap drivereit és fog szólni az alaplapi hangkártya is.

Előzmény: rézfarkubagoly (1549)
rézfarkubagoly Creative Commons License 2012.03.13 0 0 1549

Én is -ez egy dolog- de aki softweresen vágja is belezavarodott, ( Tőle kaptam, hogy használjam Ubuntuzni és jó volt. Na az Ubuntut feladtam, mert nem lehetett rábirni a Vodafon modemre, igy Winként tengődik ) meg egy rendszergazdaként operáló hozzáértő is.
 Van két Asus alaplapom. Különböző tipus. Egyikből se tudtunk hangot csiholni. Az egyikkel sokat vackoltak, próbálkoztak. Mindent csinál jól a monitoron, láthatóan, de halhatóan halott.
 Arra gondolok, hogy nincs benne kimeneti IC a hangra, és a DA-ben ez megdöglött. De mind a két gépben? Még nem volt olyan Asus lapom amiből jött ki hang az alaplapiból. 

Előzmény: spacc (1546)
newnikk Creative Commons License 2012.03.09 0 0 1548

barack az nem gyümölcs, hanem szín

 

Az bizony. Fekete. Mint Barack Obama.:D

Előzmény: kékszemű (1545)
kékszemű Creative Commons License 2012.03.09 0 0 1547

Ja. Nemszólni sokféleképpen tud, szólna sajnos csak egyféleképpen (csak ha minden rendben van).

Előzmény: spacc (1546)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!