Keresés

Részletes keresés

Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2015.12.28 -1 0 702

Hi!

...nem biztos; egy full frame tulajdonos ismerősöm szerint az én APS-c K-30-am sokkal jobb képeket készít, mint az Ő D610-e :)

Előzmény: rmgabor (701)
rmgabor Creative Commons License 2015.12.28 0 0 701

Helo. A közeljövőben szeretnék venni egy dslr gépet.Egy fórumon úgy olvastam hogy 110ezer forinttól 280 ezer forintig, a full frames gépekig kb ugyanolyan képminőséget adnak az APS-c szenzoros gépek. A drágábbakban esetleg több beállítási lehetőség van. Szerintetek igaz ez? Példáuil egy 110ezer forintos canon 1200d kb ugyanolyan képet ad hasonló objektívvel mint egy nikon canon  7100d , ami 240 ezer forint.

pagrus Creative Commons License 2015.12.26 0 0 700

"Egyet azért nagyon nem árt megjegyezni: Babát nem vakuzunk."

Ezzel nagyon egyetértek. Szintén A5000 Minolta 1,4/50 manuális obival, teljes nyílás, kézből:

 

 

 

Előzmény: mckmester (639)
pagrus Creative Commons License 2015.12.26 0 0 699

Portréra nekem bevált a Sony A5000 + Sigma 2,8/60 DN. Jól rajzol teljes nyíláson, megfelelő a mélységélesség is, igaz stabilizátor így nincs de az állvány pótolja. Ha már úgy is állványon van akkor az autófókuszt sem használom. Nehezen találnék jobb ár/érték arányú összeállítást erre a célra, de érdekelnek mások javaslatai.

Teszt, élesség a bal szemre kézzel állítva, állványról teljes nyílással:

 

Előzmény: glissé (687)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2015.12.22 -1 0 698

...ha van még Ember, Aki R1-et akarna venni, nekem van egy, amit az utóbbi pár évben alig használok... :)

Előzmény: faki (695)
faki Creative Commons License 2015.12.22 0 0 697

A TZ-knek csak két bajuk van, kicsi szenzor és sötét objektív. :-)

Előzmény: Jahno (696)
Jahno Creative Commons License 2015.12.22 0 0 696

Úgy, hogy már értelmeztem és nem újban is matekozik, akkor már jó, éppen fikázni akartam, hogy annyiért TZ10 nem lesz, de akkor már kezdem érteni. Mittomén, alkudjon meg haver Pentaxára 18-200 üveggel :-D

 

Jó kérdés ennyiért mit lőnék, SZes széria is mozoghat, de ha kell manuális, akkor nyilván a TZ.

Előzmény: faki (695)
faki Creative Commons License 2015.12.22 0 0 695

Innen

 

Ha le tudsz mondani a nagy zoom-ról, akkor az egykori csúcskompaktok közül válogathatsz. Ezekben az átlagnál nagyobb szenzor van (1/2.3" ellenében 1/1.7", esetleg 2/3") és az objektíveik jobb fényerejűek. Ilyenek voltak a Panasonic LX3, LX5, Samsung EX1, Olympus XZ-1, Canon S90, G7, Nikon P6000...

 

Ha mindenféleképpen távcsöves kell, akkor S100FS vagy S200EXR. Az utánuk lévő Fuji "bridge"-ek kb. a márka megcsúfolásával érnek fel. Néhány Panasonic is sikeres volt, de (kép)zajosabban adták elő: FZ30, FZ50. A Sony R1 pedig egy különlegesség, ilyet nem biztos, hogy 30e Ft-ért találsz.

 

Sok ember nem képes túllépni az egykori árakon, ennek ellenére a fenti gépek nem igazán érnek többet 20-30e Ft-nál, talán az R1 kivétel.

mckmester Creative Commons License 2015.12.19 0 0 694

Sajnos még én is csak az 5 -öst láttam még közelről, de az e-pl6 elvileg nem rosszabb. Nincs keresője, ez nekem eléggé zavaró magamnak E-M10 alatt nem vennék, de ettől fotózni még lehet vele. 

Az tetszett benne nagyon, hogy ilyen pici kis csövek az objektívek hozzá :-).

Előzmény: Szabolcsi Mihály (693)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2015.12.19 -1 0 693

Az Olympus -t nem ismerem, de a leírás alapján jónak tűnik; és "mckmester" értékítéleteiben is megbízom.

Ahogy nem ismerem Párod elvárásait sem a képminőség tekintetében.

(Ismerek olyan fotóst, Aki egy kis kompakttal is zseniális képeket készített, jól ismervén masinája határait - és olyant is, aki ff-el is csak unalmas képeket tudott... :)

...szvsz kalandra fel, és derűs, szép Karácsonyt kívánok!

 

Előzmény: glissé (691)
mckmester Creative Commons License 2015.12.19 0 0 692

Szia

 

Kérdezz nyugodtan :-).

Nos a D50 -hez vannak ugye objektívek, kiegészítők. Mennyi van neki? Mert ha sok van, akkor vélhetően inkább egy olyan gép kellene, amin tudja azokat használni. 

Sok: 3 db vagy annál több. Ez esetben én akár egy használt Nikon D90 -ben is elgondolkodnék a helyedben, bár az méretre értelemszerűen nem lesz kisebb mint a D50.

 

Ha ez nem opció, akkor az Olypmus E-PL6 nem rossz ötlet. Valami hasonlóra gondoltam én is. A képminősége elviekben a D50 felett kéne legyen (bár az érzékelő mérete annak fele).

Kicsi könnyű, így nem marad otthon mint a D50. Két objektívvel együtt is elfér egy kabátzsebben :-) Amiket leírtál arra nagyon jól használható cucc. 

 

Mihály javaslata viszont sokkal előremutatóbb. A Sony APS-C méretű érzékelővel van, de méretre nem sokkal nagyobb mint az Oly.

Az objektívek hozzá ellenben 

 

1. Nagyobbak

2. Drágábbak

 

Szóval ha a méret fontos, akkor az Oly, de az motoszkál az agyamban, hogy az ember valamiért vett egy D50 -et anno.

 

Nem kevés pénzt áldozott arra, hogy minőségibb képeket gyártson. Akkor a Sony jobb. Ez a minőségre törekvős igénye most is megvan?

Mondjuk, ha a Nikon régen elromlott és nem javíttatta meg, nem keresett a használt piacon valamit, akkor vélhetően nem annyira fontos neki a dolog, akkor "mindenhovaviszem" gépnek az Olympust javasolnám.

Előzmény: glissé (691)
glissé Creative Commons License 2015.12.18 0 0 691

Köszönöm szépen!

 

Akkor szerinted ezzel elboldogul amatőrként is, ugye?

 

Amúgy tegnap már elkezdtem a cserélhető objektívesek között keresgélni és ezt találtam:

 

http://www.arukereso.hu/digitalis-fenykepezogep-c40/olympus/e-pl6-ez-m1442-ii-r-zuiko-40-150mm-p265885085/#termek-leiras

 

Ehhez mit szólsz?

 

Aztán ígérem nem kérdezek többet, és nagyon köszönöm!!!!:)

Előzmény: Szabolcsi Mihály (690)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2015.12.18 -1 0 690

A D50et ismerem, ha legalább olyan, esetleg jobb képminőséget szeretne, akkor nem szabad pici érzékelős masinát választani. A kompaktokat nemigen ismerem, ami szvsz árban belefér, és kis méretű, azok közül én ezt választanám: (persze, ha nem lenne lapátnyi favágó mancsom:)

http://www.digitcam.hu/Cserelheto-objektives-tukor-nelkuli/Sony-ILCE-5000LB-16-50mm-3EV-fekete-27316-p27316.html?ak=1

Vannak még nagyon jól használható nagy érzékelős kompaktok, de azok már qrw@ drágák... (boccsss:)

 

Előzmény: glissé (689)
glissé Creative Commons License 2015.12.18 0 0 689

Akkor mit ajánlasz?

 

Amúgy alig használta a D50et, mert nem eléggé ért a beállításaihoz, és mindig elment 1 óra, mire lőtt egy képet.:)

És ahogy írtam, a súlya miatt is mindig maradt.

De tudtok valamit ajánlani ezek fényében?

Nagyon megköszönném!

Előzmény: Szabolcsi Mihály (688)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2015.12.18 -1 0 688

...szvsz a D50 után mindkettő csalódás lesz...

Előzmény: glissé (685)
glissé Creative Commons License 2015.12.18 0 0 687

Húha,

 

az mm-es link gondolom a Media M. Bocs, nem tudtam, hogy nem lehet.

Nem tudom mi nem vagyok, tehát biztos nem. :)

 

A kérdésedre a válasz, szeret csinálni portrékat is, meg tájképeket, utazgatás, kirándulás során ami felmerül.

Ehhez jó lehet valamelyik? És érdemes a drágábbat venni? A fentebb leírt 'célra' annyival többet tud a másik?

Tudom, nagyon amatőr kérdések...

 

Előre is köszi!!!

Előzmény: mckmester (686)
mckmester Creative Commons License 2015.12.17 0 0 686

Szia.

 

Miket fényképez?

Majdnem letiltottalak az MM -es link miatt, de remélem, hogy te nem....

Előzmény: glissé (685)
glissé Creative Commons License 2015.12.17 0 0 685

Sziasztok!

 

 

Teljesen nem hozzáértő vagyok. :) A páromnak szeretnék egy fényképezőgépet venni.

Ezt a kettőt néztem ki a sok-sok olvasgatás után:

 

http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_sony-cybershot-dsc-wx350b-digit%C3%A1lis-f%C3%A9nyk%C3%A9pez%C5%91g%C3%A9p-fekete-1137540.html?utm_source=Arukereso.hu&utm_medium=listing&utm_campaign=Arosszehasonlito

 

 

http://www.arukereso.hu/digitalis-fenykepezogep-c40/panasonic/lumix-dmc-lx7-p112222733/#

 

Tudom, kicsit más árfekvés a kettő, de nemigazán tudom eldönteni, hogy érdemes-e a másikért annyival többet kiadni, tud-e annyival többet.

 

Szeret fényképezni, nem kifejezett hobbija, de néha rájön. Jelenleg egy Nikon D50 (nem tudom egyébként, hogy ennek a tudása milyen azokhoz képest amit venni szándékozom?) van neki, de elromlott az autofókusza, amiatt se használja, és mindig gondot okozott, hogy túl nagy, nehéz, ezért inkább mindig otthon maradt.

 

Egy olyan gépet szeretnék neki, ami a kategóriájában minőségi azért, szép képeket csinál, de mégsem egy féltégla.

Remélem valamennyire sikerült körülírni.

 

Tudnátok segíteni, hogy a fentiekkel jó felé kapisgálok-e?

És ha nem, ajánlani valamit?

 

Előre is nagyon köszönöm!

 

 

 

Chris80 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 684

Sziasztok!

 

Szerintetek melyik a jobb váz: Nikon D7000, vagy a Nikon D300s? Egy D5100 -at szeretnék lecserélni valamelyikre, de nem igazán tudok dönteni...

Köszi, Üdv!

mckmester Creative Commons License 2015.12.11 0 1 683

Ezt megoldottuk.

Szép fényeket hozzá.

Előzmény: Ancsee07 (682)
Ancsee07 Creative Commons License 2015.12.11 0 0 682

Köszi akkor nagy valószínűséggel marad a Nex 5 mert már nem egy ember mondja hogy jó kis gépezet. :) :D 


Előzmény: Szabolcsi Mihály (681)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2015.12.11 -1 0 681

D5000 már volt a kezemben - olyan ingyen se kéne.

SX270 - annyira pici az érzékelője, hogy igényesebb amatőrnek se való.

...tehát kizárásos alapon marad a Nex 5... :)

Előzmény: Ancsee07 (680)
Ancsee07 Creative Commons License 2015.12.11 0 0 680

Szóval 3 gép közül kellene választanom.Szerintetek melyikkel járnék jobban. ?  

Sony Alpha Nex 5

Nikon D5000

Canon PowerShot SX270 HS

Ancsee07 Creative Commons License 2015.12.11 0 0 679

Nem volt vele semmi gondom tökéletes volt de el kellett adnom. Azt meg szerintem nem kapnám meg 70 alatt obival együtt. 

Előzmény: Szabolcsi Mihály (678)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2015.12.11 -1 0 678

Mi a gond a 600d-vel?

(az a d5000-nél sokkal többet tud...:)

Előzmény: Ancsee07 (677)
Ancsee07 Creative Commons License 2015.12.11 0 0 677

Igen volt már DSLR -em 2 is (Canon Eos 600d és Canon Eos 1000d)  :D A nex 5-höz jár az obi is :)


Meg mondom az igazat a Nex 5 és a Nikon D5000-n gondolkozom persze előtte ahogy írtad mindenféleképpen átnéznénk kipróbálnánk...

 

 

 

Előzmény: mckmester (676)
mckmester Creative Commons License 2015.12.10 0 0 676

Szerintem ezek közül messze a NEX -el járnál legjobban, csak ahhoz nem adják az képen szereplő objektívet :-(, ergo venni kell egyet.

Erre egy 18-55 kit még használtan sem jön ki 30 rongy alatt. 70 -ből így nem lesz meg. Esetleg tréfából egy M42 adapter és egy Helios M44 manuális fix még beleférhet, de nem biztos hogy erre vágysz.

 

A D5000? Volt már DSLR -ed. Mi az oka, hogy már nincs? Ennyiért nem rossz vétel, bár én alapos megtekintés és teszt nélkül el nem hoznám.

 

Az általad felsorolt Canon kompaktok közül az Sx 270 -et venném. Ár/érték arányban nagyon jó. Én anno a 240 -est próbáltam ebből a sorozatból, és meggyőzött.

Viszont (ha már kompakt) én a helyedben ránéznék a Panasonic TZ 58 -ra. Nekem szimpatikus az is, és elég új modell ellentétben az Sx 270 -el.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Ancsee07 (675)
Ancsee07 Creative Commons License 2015.12.10 0 0 675
Előzmény: mckmester (673)
Ancsee07 Creative Commons License 2015.12.10 0 0 674

Igazából tök mindegy hogy tükörreflexes vagy milc csak gondoltam most ez is kipróbálnám..de a lényeg az hogy 70 ezer ft ig valami normális gépet szeretnék meg hogy milyet lenne érdemes megvenni lehet az tükörreflexes is..csak szép minősége legyen szeretem a szép képeket és a videókat. 

Előzmény: mckmester (673)
mckmester Creative Commons License 2015.12.10 0 0 673

És mit gondolsz, mit adna neked egy Nikon 1 amit egy kompakt fényképezőgép nem tud?

NEX 5 -öt már nem kapsz csak használtan, de azok (objektívvel együtt) nemigen jönnek ki 70 -ből.

 

A Nikon 1 S2 kitobjektívvel nem rossz ötlet ennyiért, de ehhez nagy eséllyel még érdemes lesz venni még egy objektívet. Már csak azért is, mert "kit only módban" összességében nem tud többet, mint egy átlag kiskompakt.

 

 

Ellenben:

Olvasnivaló: https://pixinfo.com/cikkek/nikon_1_s2.10

 

Érdemes tudni:

 

- Sem a vázban, sem a kitobjektívben nincs stabilizátor. Ez hátrány lehet egy normálisabb kompakttal szemben, de ha csak nappal használnád (kevés fényben állványról ill. stabil helyre letéve nyomnád), akkor nem probléma. 

 

- A Nikon 1 széria 1'' -os érzékelője azért nem a csúcsok csúcsa. Nem veszi fel a versenyt egy belépő DSLR -el sem. Több szempontból is hátrányban van, de ez csak akkor gáz, ha többet vársz tőle mint ami.

 

- Az objektívek árai: http://digifenykep.hu/objektivek/nikon-bajonettes-objektivek/nikon-1-bajonett

 

Ha így is tetszik, akkor hajrá.
Ennyiből maximum a használtpiacon kapsz hasonló eszközöket, így túl sok választásod nincs is.

Előzmény: Ancsee07 (672)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!