Keresés

Részletes keresés

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151358

Ja, igen. Mondom, kijöttem a rutinból :-)

Előzmény: seci (151353)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151357

Hát nekem most pedig Wizz lesz, mert az megy jó időben jó helyről :-) Középső járat mindkettő, ott talán még nem vészes a késő, úgy hallottam az estiek szoktak gáz lenni.

Előzmény: Némedi László __ (151352)
seci Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151356

A BudapestGOban is latod, hogy melyik szerelveny/busz eppen merre jar. Talan kicsit jobb Pesten, mint a gugli.

-seci

Előzmény: Némedi László __ (151354)
KawaBazsy Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151355

A rák se jár BKV-val, bringásat vagy pickuposat kérdezz. :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151344)
Némedi László __ Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151354

még tanulja a google maps tervezőjét :)))

 

(a budapest go-nak is van tervezője, sőt ahogy emlékszem, abban még a jármű gpshelyét is látod)

Előzmény: seci (151353)
seci Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151353

A Deak ter es Deli PU kozott ott az M2 metro te vakegér :)

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151349)
Némedi László __ Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151352

a wizzair amit messziről kerülünk, de jelenleg a legrosszabb a statisztikánk vele (késések, cancellálások), a második legrosszabb az Easyjet, a legstabilabb a Ryanair, ha lehet csak ővele megyünk.

 

ha nincs priorityd, akkor nem igazán cabin baged van, hanem csak egy (Ryanair) 40x20x25 hátizsákod, amir nem vesznek el, cabin baghez prio kell :) -wizz air is hasnló

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151349)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151351

Köszi

Előzmény: Némedi László __ (151350)
Némedi László __ Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151350

elvira helyett már a jegy.máv.hu megy, de persze a máv app a legjobb

 

most nézzük át, mert volt ez a megállapodás Bp és a minisztérium között, hogy az országbérletek Bp is jók (nem mindegyik), tehát érdemes átnézni.

 

a taxi helyett persze lehet menni a 200-assal Kökiig, a bérlet jó rá, és onnan metró (ha jár - egy időben mindig épp felújították)

 

a go helyett én a mobiljegy appot használtam, de most lehet érdemes megnézni, hogy az országjegyek hol tölthetők le...

Előzmény: seci (151346)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151349

Köszi, erre gondoltam, hogy M100-as busz a Deák Térig, utána 2-es metróval Deák Térről Szék Kálmán Térre, onnan meg nincs egy km se a Déli. Vagy ha jó az idő akkor egyszerűen átsétálok a Deákról a délibe, kb. 3km szerintem, 8km-eket szoktam naponta gyalogolni úgyhogy nem gond.

Nézegettem Ryanair-t, de Stansteden horror árú a parkolás (még a JetPark is), Easyjet Gatwick-ről de az csak akkor jó ha off peak tudnék menni mindkét irányba vonattal egyébként szintén bazi drága, Luton tűnik nyerőnek mert Wizz árai tűnnek most éppen legjobbnak plusz a parkolás is ott tűnik legolcsóbbank. (Amúgy valahogy abszurd ez, hogy parkolás/vonat repétren/reptrérre annyiba kerüljön mint a repjegy oda-vissza Mo-ra...)

Az van még hogy ha nincs priority board-ingod a repülőn akkor lehet hogy a cabin bag-edet is beteszik a raktérbe ha elfogy a hely?

Előzmény: seci (151346)
Némedi László __ Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151348

A népirtással lehet vitatkoznék, de én is azt gondolom Izrael nem folytathatja a terroristák elleni harcát így ahogy most csinálja. Ennyi idő alatt létrehozhatott volna (akár Gázán kívül) olyan védett zónákat, ahova szűrés után a "civileket" áthelyezhette volna, és az ellátásukról gondoskodott volna.

Persze elég nehéz, amikor így néz ki egy gyerek nyári tábor:

https://www.jns.org/jns/hamas/23/7/20/304361/

https://www.memri.org/tv/children-hamas-summer-camps-undergo-military-training-handle-weapons-simulate-conquering-jerusalem

 

A Hamas támogatottsága Gázában

https://apnews.com/article/israel-hamas-palestinians-opinion-poll-wartime-views-a0baade915619cd070b5393844bc4514

 

Persze eddig minden országban, ahol terrorista jellegű háború zajlott (asszimetrikus háború) a civilek nem voltak biztonságban:

Szíria, Afganisztán, Irak, Csecsenföld, de Vietnam is (gerilla háború is volt)

 

de itt van még lista:

https://en.wikipedia.org/wiki/Asymmetric_warfare

Előzmény: netszkvid (151339)
seci Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151347

Fotaxi Ferihegy -> belvaros saccperkb 11ezer Ft, puccos Teslaval is ha akarod.

-seci

Előzmény: seci (151346)
seci Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151346

1. kartyaval lehet mindenhol fizetni (valts ki egy Wise kartyat), még a piacokon is

 

2. https://bkk.hu/ es van app is Budapest GO alneven. Van napijegy, parnapos jegy, hetijegy, stb.

    En digitalis jegyet nem hasznlok BKV-n, veszek 10-es tombjegyet es/vagy ilyen-olyan berletet

 

3. Elvira megvan koszoni szepen, jegyautomata van minden vasutallomason, megy rendesen kartyaval

 

4. Ferihegyrol 2 fonek mar olcsobb taxizni (felejtsd el a minibuszt, kisetalsz a terminalrol es balra nezve latod a fotaxi bodéját, bemondod a cimet, kapsz egy rendszamot es ott az auto 1-5 perc alatt) avagy ott a M100-as busz, ami bevisz a Deak terig (most eppen 2200Ft, https://bkk.hu/jegyek-es-berletek/arak/repuloteri-vonaljegy/)

 

5. Az itteni tesco app nem meg Mo-on, ott sajat van... Viszont a lidl app-ban csak a nyelvet kell valtani es maris megy Mo-on is (lehet regisztralni kell? erre nem emlekszem) Persze nem vonja ossze, de lehet valtogatni es latod a vasarlasi tortenetedet mind a ket orszagban, pepec.

 

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151344)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151345
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151344)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151344

Kérdés. 5+ év után megint mennék Magyarországra, de kicsit kijöttem a rutinból, lenne egy pár kérdésem azokhoz akik gyakrabban utaznak:

- Meg van oldva mindenhol a kártyás fizetés lehetősége Mo-n, lehet utazni készpénz nélkül csak kártyával, vagy még mindig van ami csak kp-vel megy?

- Budapesti tömegközlekedés jelenleg hogyan működik, van valami olyasmi mind Londonban a Day Travelcard vagy minden buszra, villamosra, metróra külön kell jegyet venni 1-1 útra?

- Budaptesi tömegközlekedés jegy vásárlás hogyan megy, még mindig papír alapú, vagy van valami app amiben lehet digitális jegyeket venni? (Ha papír alapú jegyek vannak még mindig azokat hol lehet venni?)

- Bp-vidék vonat, mi rá a legjobb, régen az Elvira app volt, most is? Jegyet hogy érdemes venni, állomáson pénztárnál, előre stb? (Asszem legutóbb volt olyan kellemetlen élményem hogy nem volt már jegy az adott vonatra és háromnegyed órát kellett várnom a következőre).

- Volt valami hogy felújtási munkálatok vannak a Ferihegyi úton, ennek már vége lassan, vagy mikor lesz vége? (Gondolom a reptéri transzfer buszt is érinti)

- Ha netán autót bérelnék, akkor érdemes még keresztülvágni BP-n, vagy jobb az MO-son menni az M1-es eléréséhez?

Köszi előre is mindenkinek :-)

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151343

The 3 Body Problem-mel még várok, mert még nem fejeztem be a könyvet, most vagyok 3/4-énél, eddig abszolút kitűnő, ha el nem rontja a végét akkor szinte biztos hogy elolvasom az egész trilogiát.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151342)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151342

Most ezeket nézem:

Parasyte: The Grey (1. évad) - Netflix

Ronja, The Robber's Daughter (1. évad) - Netflix

FX Shogun (1. évad) - Disney+

Star Trek Discovery (4. évad vége felé járok, már jönnek az 5. évad részei) - Paramount+

For All Mankind (4. évad) - Apple TV+

Mr & Mrs. Smith (1. évad) - Amazon Prime Video

 

És minap fejeztem be:

Avatar: The Last Airbender (1. évad) - Netflix

 

Mindegyik jó (bár a legtöbből még csak 1-2-3. epizód táján vagyok, idő hiány...)

Előzmény: KawaBazsy (151332)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151341

Ugyanez van a megfigyeléssel is - nem kell mar STASI, mindenki (vagy nagy többség legalább is), önként és dalolva egyezik bele a 24/7 megfigyelésbe az okostelefonja használatával...

Előzmény: netszkvid (151337)
seci Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151340

Meg van ez a vilag zakkanva. Ugy általánosságban. Ahol a terroristanak emberi jogai vannak (WTF???), es a rendornek/katonanak kell magyarazkodni, hogy miert lotte le a terroristat, miert nem csak ejnyebejnyezte, ott valami nem OK.

 

<inkabb kitoroltem>

 

-seci

Előzmény: netszkvid (151339)
netszkvid Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151339

Uhum. Ettol meg nekunk nem kellene lenezni oket. Mondjuk ez a hsz nem tudom mennyire jarul hozza a diskurzushoz? Lehet hogy megrteti, miert nem allnak ki a szaudiak inkabb a palesztinok mellett, de a nyugati vilagot semmikepp nem mentesiti az alol, hogy nepirtashoz asszisztal. Sot- minel elesettebb egy nep (es lenezettebb) annal inkabb a kozossegnek kell (ene ) ervenyesiteni emberi jogaikat.

Előzmény: seci (151327)
netszkvid Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151338

Ez igy olyan jol hangzik... De hogyan veszed ra oket, hogy az alkotmanyt egy sima 2/3 os parlamenti tobbseggel megvaltoztathatjak? Itt kezdodik a demokracia- amikor azt atnyomtak, hogy ez eleg, lehhetett latni, hogy a hatalmon levo kormany akarata az alap jatekszabalyokat fogja valtoztatni... Es akkor senki nem haborgott- akkor tetszett volna urcara nyomulni. (ez most megneztem, 2011 ben volt)

Előzmény: KawaBazsy (151323)
netszkvid Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151337

Laci, teljesen igazad van.Igy leirva nagyon ijeszto- hogyan jutottunk ide 30 evvel a rendszervaltas utan? Minden kenyszer nelkul visszarendezodott az autokrata allamberendezkedes. Senkit nem lottek le, nem volt AVH meg kenyszertaborok es uralkodik a demokracia, vagyis a tarsadalom tobbsegenek egyetertesevel zajlott ez le . Ok a nacik is demokratikusan kerultek hatalomra- ezt ugy szeretik a demokraciak elfelejteni... de hogy egyik elnyomo hatalmi berendezkedesbol egy ugyanilyenbe fejlodjon egy tarsadalom..... nem tul jo kepet ad a benne lakokrol, eltekintve attol, hogy most ki is van hatalmon.

Előzmény: Némedi László __ (151321)
netszkvid Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151336

Ez igy van. Bazsy, mi 20+ eve eljottunk Mo rol. Mindig is szulohazam marad,m erdekel es van velemenyem arrol mi lenne jobb az ott eloknek. De ezt csak azok donthetik el akik ott elnek, mi a p-alya szelen vagyunk (azert is mert kisebb a belelatasunk- baer bizonyos szempontbol melyebb mint aki benne van. Masreszt mivel sokkal kevesbe erintenek az ottani lepesek. Erzelmielg mindenkeppen, gyakorlatilag kevesbe. Most mar Nagy Britanniaval is igy vagyok, a sajatomnak erzem, de a hetkoznapjaimat kevesbe erinti. )

Előzmény: cam aro (151317)
cam aro Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151335

mindenhol ez van.. 

ellenseg kereses, mert nehogy mar ne mi legyunk a tokeletessek.. 

 

jesus is black. 

yes. .

she is.. 

Előzmény: seci (151327)
cam aro Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151334

 De én megelégszem azzal is első kanyarban, h a jelenlegi rezsim visszavesz a pofátlan működésből, első kanyarban pl 2/3 nélkül tárgyalásokra kényszerül.""

 

az elso kanyarban vegleg lekell oket sittelni.

 

ha idot adsz nekik a cselekvesre, (targyalni mirol ? ) akkor jon a penzuk a hatalmuk, es vissza masznak. 

barmi aron..

 

lasd 'polip' 

fejbe lovod, vagy kuzdesz a csapok ellen..  

Előzmény: KawaBazsy (151323)
Némedi László __ Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151333

nézem amazonon a The Forecaster-t Martin Armstrongról, vagy nagyon okos ember, vagy nagy szélhámos, de május 7-én nagy crash lesz a modellje szerint, lehet tőzsdén előtte zárjátok a számlátokat :))

KawaBazsy Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151332

FBI-t nézted már? Hívtak abba forgatni. :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151331)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151331

Nem, csak olvasok, meg sorozatot nézek :-)

Előzmény: KawaBazsy (151330)
KawaBazsy Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151330

3 napja nem posztoltál..? Beteg vagy? :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151310)
Némedi László __ Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151329

na meg persze érdemes megnézni, hogy mi volt a Hamas és a PA (West Bank - Palestinian Authority) közötti kapcsolat, még saját maguk sem tudnak egyezségre lépni...

Előzmény: Némedi László __ (151328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!