Keresés

Részletes keresés

szucsati Creative Commons License 2005.10.13 0 0 267

Szia!

 

Azt olvastam erről a scanerről, hogy egyszerre 2 diát vagy 2 negatívkockát tud scannelni. Ha jól látom/értem, akkor a 4 kockás csíkot bele sem lehet tenni? A másik szintén a sw: azt írják, hogy egy képet tudsz kijelölni, s utána tudod a kép részleteit külön-külön menteni. Akkor magyarul egy képként scannelsz, s utána vágod szét, amit pl. PS-ben is csinálnál?

 

Köszi a választ, szucsati

Előzmény: mrshame (257)
drdoktor Creative Commons License 2005.10.04 0 0 266
szívesen
Előzmény: baybee (265)
baybee Creative Commons License 2005.10.04 0 0 265
Koszi, nem voltam benne biztos, csak sejtettem, hogy a vonalkodleolvasok is ide tartoznak. :O)
Előzmény: drdoktor (264)
drdoktor Creative Commons License 2005.10.04 0 0 264
meg itt is
http://www.google.co.hu/search?q=k%C3%A9ziszkenner&sourceid=mozilla-search&start=0&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-a&rls=org.mozilla:hu-HU:official
Előzmény: baybee (262)
drdoktor Creative Commons License 2005.10.04 0 0 263
http://depo.hu/?pn=products&c_main=68&c_parentid=90&c_id=108
Előzmény: baybee (262)
baybee Creative Commons License 2005.10.03 0 0 262
Van vkinek kepe keziszkennerrol? Lecci dobja fel ide, mert sehol nem talaltam a neten. Csak kep kellene rola.
drdoktor Creative Commons License 2005.10.03 0 0 261
nézz szét a HP honlapján.
nekem a scanjet 5470c-hez egy vacak 600 kilós filét kellett letölteni, hogy a negatívscan rendesen menjen, a gyári cédé sokszor már vásárláskor elavult.
Előzmény: mrshame (260)
mrshame Creative Commons License 2005.10.02 0 0 260

Sziasztok,

Kösz a segítséget, de az oldalakon található valamennyi igen professzionális szoftver NEM TÁMOGATJA A HP 3800-AT! Nem tudom milyen típusú ez a szkenner, ennyire új lenne vagy mi?:)))) Mindenhonnan kifelejtik? Mindenesetre írtam Hamrick úrnak, a VuaScan programozójának, és azt válaszolta hogy ezügyben már felvette a kapcsolatot a HP-vel, csak mivel a HP egy nagy és lassú cég, ezért eltarthat egy ideig, míg beszerzi a fejlesztéshez szükséges doksikat. Az év végére ígérte hogy a HP 3800-as is belekerül a VueScan szoftver által támogatott szkennerekhez.

DJG Creative Commons License 2005.10.02 0 0 259
www.scanhelp.com, www.silverfast.com

Üdv,
Gábor
Előzmény: mrshame (257)
baybee Creative Commons License 2005.10.01 0 0 258
Normalisabb szoftvereknel at lehet allitani az alapertelmezest. Ezt probaltad?
Előzmény: mrshame (257)
mrshame Creative Commons License 2005.10.01 0 0 257

Sziasztok!

A minap vásároltam egy HP Scanjet 3800 lapszkennert. Maga a készülék jó, elég gyors és jó minőségben szkennel. A szoftver viszont amit gyárilag adtak hozzá, már elnézést a kifejezésért, de egyszerűen fos. Beállítom a szkennelni kívánt kép paramétereit (élesség, felbontás, színösszetétel, stb.) és szkennelek. Mikor a következő oldalt szkennelném, újra be kell állítani az összes paramétert, mert a szoftver nem a legutóbb beállított paraméterekkel indul, hanem az alapértelmezettel. Namármost ez egy pár oldal esetén elmegy, de pl. egy 200 oldalas könyvnél már embert próbáló, amihez sajna nincs türelmem:)) Próbáltam az UMAX Viascan-jét, nem támogatja a szkennerem, próbáltam a Vuescan legújabb verzióját, nem ismeri fel a 3800-as HP-t. Nem tudnátok valami használható szoftvert ajánlani, ami támogatja a 3800-ast és nem kell minden indításkor újra beállítani? Mert már kezd elegem lenni belőle hogy itt a szkenner és nem tudom normálisan használni...hála a HP-nek.

Előre is köszike

baybee Creative Commons License 2005.09.20 0 0 256
Igen, egyetemista. :O( Hat asszem tenyleg konyvtar lesz belole. Azert megnezem azokat a linkeket, amit irtal. Koszi
Előzmény: drdoktor (255)
drdoktor Creative Commons License 2005.09.20 0 0 255
sorry, én is csak keresgélni tudnék a neten...
van ilyen is:
http://www.lapkereso.hu/index.php?s=szkenner&max=50&ID=5
http://en.wikipedia.org/wiki/Image_scanner
egyetemista vagy ugye, akkor esetleg valami műszaki könyvtár?
Előzmény: baybee (254)
baybee Creative Commons License 2005.09.20 0 0 254
Tudok valamennyire angolul, csak nem a szaknyelvet. Igen konkret markak osszehasonlitasat leirasat megtalaltam, csak nekem altalanossagban kellene a szkennerekrol.
Előzmény: drdoktor (253)
drdoktor Creative Commons License 2005.09.20 0 0 253
aha.
pedig nem árt angolul tanulgatni, hasznodra lesz:)

akkor ird be a googlébe
1.
szkennerek összehasonlítása

csak magyar lapokat választva: 143 magyar nyelvű találat. (0,24 másodperc)

2.
scannerek összehasonlítása

csak magyar lapokat választva: 66 magyar nyelvű találat. (0,27 másodperc)

csak elég, nem?





Előzmény: baybee (252)
baybee Creative Commons License 2005.09.19 0 0 252
Aha. Koszi. Nekem magyarul kellene, mert az angollal nem allok a helyzet magaslatan, es annyi idom nincs, hogy a kulfoldi lapokon atragjam magam. Tudod, az iskolakban altalaban minden hatarido "tegnapra" szol. :O) Szal ma adtak ki es csut.-re kell megcsinalni.
Előzmény: drdoktor (251)
drdoktor Creative Commons License 2005.09.19 0 0 251
google.com

pl:
http://www.pcplus.co.uk/reviews/default.asp?siteid=10§iontypeid=5&subsectionid=372&subsubsectionid=32&pagetypeid=2&articleid=4791&page=1
vagy
http://www.pcplus.co.uk/reviews/default.asp?subsectionid=372&subsubsectionid=47
Előzmény: baybee (250)
baybee Creative Commons License 2005.09.19 0 0 250

Sziasztok!

 

Nekem prezentaciot kellene surgosen csinalnom a scannerekrol. De a neten nem igazan talaltam olyan altalanos leirast roluk, ami ehhez jo lenne. Nekem nem konkretan egy tipus leirasa kell, hanem altalaban mire jok, hogyan mukodnek, milyen fajtak vannak, ja es a karakterfelismeresrol kene par szo. Nem vagyok teljesen lama a temaban, de ilyen melysegig nem tuidok sajat kut fobol szinvonalas prezentaciot osszehozni. Szal ha tudok olyan oldalakat, ahol ilyennel kapcsolatban erdemi infohoz juthatnek...

Kosz

 

BayBee

Bonus1 Creative Commons License 2005.09.11 0 0 249

Hi!

 

HP S20-hoz keresek kalibrációs lapot, kölcsönbe, vagy megvételre. És ezenkívül nagyon úgy néz ki, hogy egy csúnya csíkot húz. Van valakinek mentő ötlete mit lehet a szervizen kívül tenni? Netán valakinél elfekvőben egy elektronikahibás ketyere, vagy akármi. Egyszóval minden megoldás érdekel.

 

 

HP S20

 

 

egész kép 100% crop

 

 

razilklingo Creative Commons License 2005.07.15 0 0 248
Persze külön szoftverre nincs pénzem vagy pl. egy Trust Direct Webscan 19200-ra 100 ezer forintért.
razilklingo Creative Commons License 2005.07.15 0 0 247

Sziasztok,

 

OCR-es Scannert akarok venni. Van valami jó tapasztalat? Melyikhez van jó szoftver magyar ékezetes betűk felismerésére?

Bubódoctor Creative Commons License 2005.03.31 0 0 246
Előzmény: Nemgéza66 (245)
Nemgéza66 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 245

Üdv Mindenkinek!

 

 

Segítsem már valaki, mielőtt döhbe jövök.

HPScanjet 3300C szkennerrel, - amit már vagy 2 éve nem használtam- egy a4-es tökéletes minőségű dokumentumot akartam beolvasni.

Emailen kellett volna tovább küldenem, de próba képpen kinyomtattam és csapnivaló minőségű lett. Kicsit minden elmosódva és néhol egy két karakter totál homály.

 

Sokféle beállítást és felbontást kipróbáltam, de nincs lényeges javulás.

Végül is, megróbáltam azt, hogy közvetlenül a printerre küldtem a beolvasott anyagot és láss csodát nagyon jó minőségű lett. Mondhatni tökéletes.

 

Tehát a szkenner képes jó minőségbe beolvasni, de ha lementem pl. Image file-ba akkor vacak lesz.

Bosszant, hogy még egy ilyen egyszerű feladatot sem tudok megoldani, de hát ez van.

 

A HP saját driverét használtam, a gépen Xp van telepítve.

 

Tud valaki segíteni?

DJG Creative Commons License 2005.03.29 0 0 244
VueScan: www.hamrick.com
Silverfast: www.silverfast.com
ArtScan: www.scanhelp.com

Általában van demó, amivel meg tudod nézni, hogy megy-e a szkennereddel. Én az elsôt használom, és nagyon meg vagyok elégedve vele, régebben volt ArtScanom, az se volt éppen rossz, de volt vele valami kompatibilitási gondom valamelyik Windows-cserénél, már nem emlékszem. A Silverfastot szokták a legtöbbre tartani, de nekem azzal volt a legtöbb bajom. Mindenesetre ez semmit sem jelent, évekkel ezelôtt volt, sokat változott közben a világ...

Üdv,
Gábor
Előzmény: hape60 (242)
drdoktor Creative Commons License 2005.03.29 0 0 243
üvegnegativ?

sajna totál passz, fogalmam sincs.
de ötletem van: kérdezd meg a szakmádbelieket:))
Magyar Fotográfiai Múzeum
Előzmény: szs ibike (241)
hape60 Creative Commons License 2005.03.28 0 0 242

Sziasztok!

Van egy Genius Colorpage HR5 ős scannerem, SCSI-s. Tudtok valamilyen progit hozzá szkenneléshez? Az XP sem igazán látja, találtam a neten egy drivert, amivel működget, de nem az igazi. Valakinek ötlete, tapasztalata?

szs ibike Creative Commons License 2005.03.26 0 0 241

Kösz i aválaszod doki

 

és még egy dolog érdekel:

 

üvegnegativ skennelésére meik skenner alkalmas?

Előzmény: drdoktor (240)
drdoktor Creative Commons License 2005.03.21 0 0 240
Kedves Ibike!
E kettő közül Canon!
Jobbak a műszaki paraméterei, + egy halom sw jár hozzá, még OCR(!) is.

üdv
drdr

ps. az adatlapodat nyisd meg szerkesztésre.
Előzmény: szs ibike (239)
szs ibike Creative Commons License 2005.03.20 0 0 239

Nekem is egy kérdés:

 

lapolvaso vétele elött állok, van is 2 árajánlatom nagyábol egyazon árron

 

HP-SJ5530  és egy   Cannon CS 9900f

 

egy kis muzeum arhiv fotoanyagának a digitalizálását káne megoldani,

és amire még valo egy skenner

 

meik mellet mien érvek vannak?

 

elöre is köszönöm

Antimon Creative Commons License 2005.02.26 0 0 238

Ja és a scannerem típusa: GENIUS ColorPage-Vivid 1200x

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!