Keresés

Részletes keresés

VBeata Creative Commons License 2012.08.08 0 0 44274
Előzmény: Semado (44273)
Semado Creative Commons License 2012.08.08 0 0 44273

Köszönöm a tippeket. Még egy kérdés: Mekkora fekhely kell egy havanesenek?

Előzmény: VBeata (44272)
VBeata Creative Commons License 2012.08.08 0 0 44272

Jamie nem tenyésztőtől van, az anyukája Berill Canis Minor kutyus. Megnézheted esetleg a Bien Carados kennelt, ott vannak most kölykök. esetleg Domoszlói-Vadász kennelt. És ha esetleg külföldről akarsz, a Pillowtalks kennel (Németo.) kutyái gyönyörűek. Mindenképp nézz szét. és meggondoltan válassz, a kölykök természetére is figyelj! :)

Előzmény: Semado (44267)
VBeata Creative Commons License 2012.08.08 0 0 44271

Ezt nem tudom. Lehet hogy kicsit felfázott, lehet, hogy semmi baja, de egy telefont az állatorvosnak mindenképp megér! Az is lehet, hogy megismételteti féreghatást, hogy biztosan mind kiürüljön. Esetleg a háziorvos véleményét is kikérheted, főleg, ha gyermek van a családban, mert az embert is megfertőzheti. Mindenképp gyakran mossatok kezet!

Előzmény: w.ullrichfun (44270)
w.ullrichfun Creative Commons License 2012.08.08 0 0 44270

"Nem lehet a bőrük korpás, a szőrük ritka, és fakó, a szemük, orruk nagyon váladékos,  hasuk puffadt (férgesség)."

 

Most (két hete) szereztünk be egy Bolognese kölköt, 10 hetes, kicsit váladékos szem(könnyezik) nagyon csillogó orr, szőre gyönyörű, selymes, sűrű, és enyhén puffadt, de két napja kapott az oltás mellé féreghajtót, eredményeképp ma 1 db mozgó befőttesgumi volt a kakiban, és sűrűbben pisil (sajnos a már-már tökéletesre szoktatott szobatisztaság rovására is megy ez utóbbi)

 A család nőtagjai aggódnak, szeretnénk egy megnyugtató választ, h tkp most gyógyul és a sűrűbb vizelet is ehhez tartozik?

Nem találtam csak ezt a rokontopikot, nézzétek el nekünk, válaszokat előre is köszönjük! :)

 

Ez még a hőségben, pihegve ..

 

Előzmény: VBeata (44262)
juditleho Creative Commons License 2012.08.07 0 0 44269

Sziasztok! 

 

Nagyon köszönöm a segítséget! Bonnie újra próbálkozott, de leállítottam és alaposan leszídtam. Erre felhúzott orral tovább állt. De úgy nézem, használt. Mégegyszer nagyon köszönöm a segítséget, aranyosak vagytok! :)

Semado Creative Commons License 2012.08.06 0 0 44268

Egyébként, igen a havanese kutyákra gondoltam:)

Előzmény: VBeata (44262)
Semado Creative Commons License 2012.08.06 0 0 44267

Köszönöm szépen a válaszokat.

Esetleg vannak személyes tapasztalatotok, hogy melyik tenyésztőt érdemes fölkeresni?

Tudom ez kényes téma általában a fórumokon, de remélem nem gond, hogy javaslatokat kérek.

Előzmény: VBeata (44262)
VBeata Creative Commons License 2012.08.06 0 0 44266

Szia, nagyon szépek  a kutyáid! Vidimának igaza van, ez dominancia. Kamaszodik a kisasszony, és próbál magasabb rangot kivívni magának a fslkában. Nagyon tiszteletlen dolog, ne engedd meg! Alapos leszidás jár érte, bármilyen cuki pofija van.

Előzmény: juditleho (44263)
vidima Creative Commons License 2012.08.06 0 0 44265

Szia!

Nagyon szép két kutyusod van.

Elvileg ez a dominancia jele, tehát a kutya rangban magasabbnak gondolja magát. Le kéne állítani egy eltolással és nemmel, legyél konzekvens!! Ahogy olvasom, ez ilyen idős kutyáknál nem szokatlan. Keresi a helyét a falkában és próbálkozik, hogy mi mindent engedhet meg magának. Foglald el a falkavezéri pozíciót (erről hosszabban küldtem már valakinek anyagot korábban, ami a Cerberos kutyasuli honlapján letölthető változatban megtalálható). Bár van egy másik kuktyád,  bizonyára ott működik, tehát tudod, hogy mit kell tenned, hogy Bonie a helyére kerüljön a falkában.

 

De lehet stressz és frusztráció jele is, ha tárgyakkal, vagy emberekkel csinálja.

 

Te ismered és bizonyára tudod, hogy melyik illik rá a kettő közül.

Előzmény: juditleho (44263)
vidima Creative Commons License 2012.08.06 0 0 44264

Bea szuperül összefoglalta, amire ügyelned kell a vételnél. Ha ezeket betartod, tényleg nem nyúlhatsz mellé.

 

Kérdéseidre az én válaszaim: Az én kutyám imádja a gyerekeket (meg egyébként is nagyon ember fixált, a kutyák pl. alig érdeklik...), egyébként is remek idegzetű, tündéri kutya. CSAK lakásban tartható, mert nagyon erős a kötődése a családtagohoz, ahogy itt szoktuk mondani, követésre született, mindig oda megy, amerre mi, mindig ott akar lenni, ahol mi. Olyan nincs, hogy mi az emeleten vagyunk, ő pedig lent marad a földszinten, jön ő is fel. Akit az állandó jelenlét idegesít, annak nem való havanese!! Szeret heverészni szunyókálni is (napközben én is dolgozom, ill. a gyerekek suliban), de szeret mozogni és igénye is van rá. Nálunk napi 3x mozgás min. van, ebből reggel-este nagy séta, délben vagy kora du.  kerti szaladgálás. Nagyon szeret játszani, a miénk labdaőrült, apportíroz vég nélkül és lelkesen. Mikor mi is otthon vagyunk rengeteget van a kertben is, de persze azt is úgy szereti, ha van kint vele valaki.

Előzmény: Semado (44261)
juditleho Creative Commons License 2012.08.06 0 0 44263

Sziasztok! 

 

Régóta figyelem a topikot, és nagyon jó ötleteket adtok, amit sokszor tudtam hasznosítani. Ezért gondoltam, hozzátok fordulok a problémámmal, hátha van ötletetek, tapasztalatok. Van két bichon havanese lány kutyusom, anya-lánya. Bella (anya, ő a hófehér) 3 éves, Bonnie (lánya) 7 hónapos. Pár napja Bonnie-nak új szokása lett, odajön hozzám és a két elülső mancsával átkarolja a karomat és úgy mozog mint egy kan kutya. Elöször jó poén volt, de most már zavaró, van ötletetek, hogy ez mitől van és hogy mit kezdjek vele? 

 

Előre is köszönöm a segítséget! 

 

Köszönetként, megosztom veletek a két drágaságom legújabb képét! :)

 

VBeata Creative Commons License 2012.08.04 0 0 44262

Szia! A bichonon belül havaneset szeretnél? Vásárolni jó tenyésztőtől a legérdemesebb, persze máshonnan is lehet, de nagyon óvatosnak kell lenni. Amire figyelj: ne vegyél kutyát olyan helyről, ahol 8 hetesnél fiatalabb kölyköt akarnak odaadni, ha nem látogathatod meg az eladót az otthonában, ha nem láthatod az anyakutyát, ha az anya agrsszív, túl félénk, koszos, ápolatlan, a kölykök koszosak, túl bágyadtak, félnek az emberektől, nincsenek oltva, féreghjtva, nincs bennük chip, vagy bármi, amiért nem tetszik a hely. A túl alacsony ár gyanús. Ha szimpatikusnak találod, kérdezz rá a szülőpár származására, törzskönyvére (ha van), egészségügyi szűrésekre, hogy milyen ételt kapnak a kutyák, szocializációra, állatorvosi ellátásra, vállal-e garanciát a kölyökre, készítetek-e szerződést (csak a tenyésztők szoktak). A kicsik természete, vérmérséklete iránt is érdeklődj, és fontos szempont legyen a választásnál. Tölts egy kis időt a kölykökkel, figyeld a viselkedésüket, barátságosak, kíváncsiak-e. Túl domináns kölyköt szerintem ne válassz első kutyának. Nem lehet a bőrük korpás, a szőrük ritka, és fakó, a szemük, orruk nagyon váladékos,  hasuk puffadt (férgesség).

Hű, asszem, ez kicsit tömör lett, de remélem, tudtam segíteni. :)

Előzmény: Semado (44261)
Semado Creative Commons License 2012.08.03 0 0 44261

Sziasztok!

Nagyon megszerettem a Bichon fajtát és erősen gondolkodok egy ilyen kutyus beszerzésén. Tudnátok segíteni, hogy mire figyeljek a vásárláskor illetve, hogy honnét érdemes beszerezni.

Gyerekekkel hogy jön ki? lakásban tartható? mennyi mozgásra van szülsége?

Előre is köszönök minden segítséget.

VBeata Creative Commons License 2012.08.02 0 0 44260

Asszem, nekünk ez nincs. De azért köszi. :)

Előzmény: vidima (44259)
vidima Creative Commons License 2012.08.02 0 0 44259

VOX, német nyelvű csatorna, szombatonként 18:00-tól Hund, Katze, Maus, állatbarátok magazinja (ezt is ajánlom annak, aki tud németül), majd utána VIP Hundeprofi, ahol Martin mostanában ismert német sztárok kutyás problémái megoldásában segédkezik..... Ezek most különszámok, egyébként sima Hundeprofi néven fut és minden részben 2 problémás kutya gazdijának segít. Persze itt is ált. kiderül, hogy a gazdival van inkább a probléma....:-)))

Előzmény: VBeata (44256)
maycika Creative Commons License 2012.08.01 0 0 44258

Ajajjj.Bocsi.a lényeg olvasható remélem.

maycika Creative Commons License 2012.08.01 0 0 44257

Sziasztok!Nagyon köszönöm a hozzászólásotokat,adtatok jó ötleteket.Mindent megpróbálok,mert ez nem jó így.Az ismerősök csak pislognak,hogy mi történt a Mayával,hiszen kedves,hízelkedős kutyus  tudnám,hogy mi váltotta ki,könnyebb lenne.

 

VBeata Creative Commons License 2012.08.01 0 0 44256

Aha, nem félős kutyánál bejöhet. Hol nézed ezt?

Előzmény: vidima (44255)
vidima Creative Commons License 2012.08.01 0 0 44255

A műsorban működött, mint anyi más probléma megoldása, de mindenkinek persze saját döntése. Azért is írtam, hogy kutyafüggő...Pont egy kistestű kutya volt, aki láthatóan élvezte, hogy rohan mellettük, ugat  és feléjük kap. Ő mondjuk nem a félős fajta volt. A spriccelés hamara észhez térítette, hogy nem csinálhatja büntetlenül, abba is hagyta, mert rájött, hogyez így már nem olyan jó móka. A műsor egyébként remek, évek óta nézem.

Félős kutyánál a pozitív megerősítés a célravezető, de nem tudjuk, hogy Maya hogy viselkedik pontosan a helyzetben.

Előzmény: VBeata (44254)
VBeata Creative Commons License 2012.08.01 0 0 44254

Én nem ismerem ezt a műsort, de nekem ez nem tetszik. A vízipisztolyos azért nem, mert ha a kutya félelemből ugat, akkor még jobban félni fog, az meg miért jó. A kajás meg azért, mert jó esély van rá, ha összeköti a biciklit a kajával, eléugrik, vagy utánaszalad, ez meg veszélyes. Én rövid pórázra venném a kutyát, és direkt olyan helyen sétálnék, ahol sok a biciklis. Vagy megállnék és leültetném. Ha ugat, vagy felé mozdul, pórázzal és hanggal korrigálnám, ha ülve marad, dicséret és jutifalat. Ki kell tapasztalni azt is, hogy milyen távolságból tud még nyugodt maradni, és fokozatosan közelíteni, hogy a kutyának mindig legyen sikerélménye.

Előzmény: vidima (44253)
vidima Creative Commons License 2012.08.01 0 0 44253

Hát ez bármitől is lehet, valószínű azonban, hogy egyszer valami negatív élménye lett velük kapcsolatban, bizonytalanságból, esetleg félelemből ugat. Eszembe jutott viszont, hogy a német TV-ben van egy Hundeprofi nevű műsor (Martin Rüttner kutyapszichlógussal és trénerrel), és ha jól emlékszem 2 féle módszer volt erre a problémára, ami függ a kutya mentalitásától. Mindenképpen beépített biciklista kell, aki vizipisztollyal lövi a kutyát, ha elhalad mellette és az felé mozdul és ugat. Nagyon hamar vágja a kutya, hogy ebből neki semmi jó nem származik. Ha szépen csöndben ül a gazdi mellett, akkor juti falat. A másik módszer, hogy a beépített biciklista dobálja a juti falatot, így avval köti össze, hogy a biciklis kellemes élmény (juti)..

Hirtelen ennyi....

Előzmény: maycika (44252)
maycika Creative Commons License 2012.07.31 0 0 44252

Sziasztok!Szerintetek mi lehet az oka,hogy az én Maya kutyusom kb.2 hónapja mindenkit megugat séta közben,bicajt,motort is.Előtte csendben ment oda az emberekhez simiért,most  pedig dilis.Nem bántották.Igaz februárban volt patella mütéten.Kiváncsi lennék a véleményetekre és hogyan tudnám leszoktatni erről.?Havanese szuka kutyi.Ja,és január végén ivartalanitották./esetleg ez?/Előre is köszönöm a válaszokat.

VBeata Creative Commons License 2012.07.27 0 0 44251

Hát akkor a parfüm kerülendő. :)) Én szeretem, olyan jó illatos olyankor. :)

Én már nem is tudom, hányszor léptem szerencsétlen kutyára, mert mindig láb alatt van (általában a farka vége az áldozat). Szerencsére nem sértődős. :)))

 

Előzmény: Ludmilla. (44249)
VBeata Creative Commons License 2012.07.27 0 0 44250

Mi lenne, ha pár napig ő etetné? Azt is lehet, hogy gyakran magához hívja, megsimogatja, játékra hívja. Valamitől megijedhetett a kutya (lehet a tujás eset), de az is lehet, hogy a párod nagyon domináns egyéniség a kutya szemében. Figyeljen rá, hogy ne hajoljon fölé, és ne tegyen hirtelen mozdulatokat. Szerintem gyorsan túllép rajta. :)

Előzmény: matesa (44247)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.07.27 0 0 44249

Szerintem lehet a tuja ág a bűnös! :) Nálunk épp tegnap délután volt egy ilyen eset. Bogyóka mindig a középpontban, láb alatt  van. Anya vitte a ruhát teregetni és a kosártól nem látott a lába elé és Bogyóka ott baktatott előtte.. Aztán anya véletlenül rálépett ( soha nem fordult még elő ilyen, most hallottam először visítani az 5 hónap alatt) és igencsak megsértődött a drága. Kerülte egész este.. még csak most délelőtt kezd újra haverkodni.. :)  Lehet valami finomsággal könnyebben kiengesztelhető lenne a "férj" / :) / kezéből. :) 
Befújta a kozmetikus kutyaparfümmel, lehet az a bűnös, mert tegnap megfürdettem és azóta kezelhető a szőre :)  

Előzmény: matesa (44247)
matesa Creative Commons License 2012.07.27 0 0 44248

Ludmilla tényleg hasonlitanak...ilyen kép nekünk is van Samuról :) :)  köszönöm a tanácsokat.

Előzmény: Ludmilla. (44242)
matesa Creative Commons License 2012.07.27 0 0 44247

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat,  vannak sikerek is, de  balesetek is :) Hétvégén tényleg megpróbáljuk kivinni az utcára is.

 

Még lenne egy kérdésem hátha valakinek van jó ötlete.  Kutyánk ugye fiú, mikor hazahoztuk mindenkivel aranyos volt, örült is mindenkinek kivétel nélkül, persze a lányom a gazdi (22 éves) Pár hete a férjemet viszont nem fogadja el. Olyan mintha félne tőle, nem megy oda hozzá soha . volt hogy ő adott neki enni, akkor csak nyúlt az ételért, a lába hátul maradt és a fejével nyúlt jó nagyot :) :) Férjem szereti őt és nagyon bántja hogy nem fogadja el a kutya. Egyszer volt  egy olyan eset, hogy kint voltak a kertben, párom locsolt és a kutyuli oda akart menni a vizes gödörbe, ő többször rászólt, de játszani akart, nem ment el. Ekkor párom meglegyintette egy tuja ággal, ami ugye nem fájdalmas. először azt hittük ekkor megsértődött, de nem hinném....valakinek ötlete? Úgy sajnálom az embert! :) :)

vidima Creative Commons License 2012.07.27 0 0 44246

Nagyon cuki mind a két kutyus.

Mi is kertesházban lakunk, nem volt pelenka, gyakran vittük ki, mert direkt nyáron, iskolai szünetben vettük, amikor valaki mindig otthon volt, hogy szeptemberre már rendben legyen a dolog, mikor nincs mindig valaki otthon. Persze voltak balesetek (tilos ilyenkor büntetni), de nagyon ügyesen megértette a dolog lényegét. Tényleg lehet, hogy egyszerűbb, ha a kerten kívül az utcára viszitek ki gyorsan (mi si ezt csináltuk az elején), mert ott percek alatt talál nyomot, amire rögtön pisil is és akkor nagy dícséret. Sőt lehet is mondani, hogy pisike (mi ezt is tettük), és akkor később hamarabb is megy, ha az ember mondja neki.

 

Szerintem a kutyakozmetikában tettek rá valamit, amit lehet, hogy nem kellett volna. A lényeg mindig az, hogy kifésüljük a kutyát fésülést könnyítő balzsam segítségével és a kifésült kutyát fürdetjük, balzsamozzuk és szárítjuk.

Sissssssy Creative Commons License 2012.07.26 0 0 44245

Semmit. Keressetek kutyát v. kutyanyomot, uis egymás nyomát "jelölik":-)

 

Reggeli sétán biztosan talál nyomot...Van olyan kutyus, amelyik csak magas fűben, van olyan, mint a vizsim volt, hogy csak tiszta, főleg nyírt fűre...

 

Cuki a képen, amúgy.

 

Üdv,

egy volt vizslás:-), most macskás

 

Előzmény: matesa (44240)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!