Keresés

Részletes keresés

Helem Creative Commons License 2008.11.24 0 0 2547
Ránéztem az adatlapodra, sok száz, ezer hozzászólást láttam különféle "fontos" kardinális kérdésekben. Nem lenne jobb, ha valami hasznosabb dologgal foglalkoznál?

Ezzel nem visszavágni akarok, de ami az embert érdekli az érdekli és kész, mindegy, hogy van haszna vagy nincs.

Adatlapodról néhány téma:

Teremtés kontra evolúció malachy
21:57 721
Szkeptikus konferencia ronsdorf
21:49 5
Megbukott az ateizmus? ronsdorf
21:43 268
Megkérdeztük a sportmoderátort katicabogár
21:15 8
A VALLÁSOK MINT AZ EMBERISÉG LEGNAGYOBB mmonitor
21:05 1085
Mi az élet értelme? Rév-Földi
20:53 1006
Előzmény: ronsdorf (2546)
ronsdorf Creative Commons License 2008.11.24 0 0 2546
energiát valószínűleg esélyesebb dolgokba kéne fektetni. te is többet segítenél az energia-válság megoldásában, ha értelmesebb tervekkel foglalkoznál.
Előzmény: Helem (2544)
pint Creative Commons License 2008.11.24 0 0 2545
ez van, barátom, mindenki a maga pecsenyéjét próbálja sütögetni
Előzmény: Helem (2544)
Helem Creative Commons License 2008.11.24 0 0 2544
Az, hogy ez a 22-es csapdája. Lehet, hogy itt a megoldás az energia válságra, lehet hogy nem, de nem hajlandó senki energiát fektetni bele, főleg azok akiknek a dolga lenne.
Szkeptikusok, tudósok körülbelül annyira hajlandók, hogyha valaki leírja nekik, hogy 2*2=5, azt képesek felfogni, ahhoz nem lusták, azt esetleg megcáfolják.
Előzmény: pint (2543)
pint Creative Commons License 2008.11.24 0 0 2543
ezzel a levéllel mi a baj? azt állítja, hogy ő nem ért hozzá annyira, hogy kapásból megválaszolja, időt meg nem akar rá fordítani. azt is mondja, hogy állj elő a működő készülékkel, akkor majd hisz neked. ezt mondjuk mi is neked baromi régóta.
Előzmény: Helem (2542)
Helem Creative Commons License 2008.11.24 0 0 2542
lyen és ehhez hasonló leveleket szoktam kapni, egyetemekről, "szakemberektől" szkeptikusoktól, ha elküldöm nekik az írást. Pont most kaptam ezt.
Fogalmuk sincs miről beszélek.
Erről:
http://www.helemf.freeweb.hu/perpetuum.htm

"Kedves Ferenc!

Már egyszer röviden leveleztünk. Ön is megállapítja, hogy a tervezett
szerkezet egy másodfajú perpetuum mobile. Ha így van - és úgy tűnik, hogy
igen - akkor nincs sok esély rá hogy működjön. Jelenlegi ismereteink szerint
másodfajú örökmozgó nem építhető. És ez nem csak egy kijelentés, hanem ezt a
korlátot, mint elvet kihasználva sok sikeres fizikai elmélet született,
amelyek jól működnek. Ez mintegy visszaigazolja a másodfajú örökmozgó
lehetetlenségére vonatkozó feltételezést.

Nem tudom, hogy ön miért gondolja, hogy megépíthető másodfajú örökmozgó? Ha
mutatna működő példányt, akkor még csak-csak, de ilyet nem mutat, hanem csak
terveket. Az pedig semmi, mivel az elmélet épp azt mondja, hogy az nem fog -
folyamatosan - működni. Tehát vagy elméletileg bizonyítsa be, hogy a
termodinamika második főtétele nem igaz, vagy mutasson egy működő
örökmozgót.

Más lehetőség szerintem nincs. Az adott terveinek átnézése elég bonyolult
lehet - én nem is értek ehhez. De nem is érdemes átnézni, hiszen az elmélet
szerint nem működhet. Esetleg érdekes volna rámutatni, hogy hol van az ön
gondolkodásában a hiba, de hát ebbe nem sokan fektetnének energiát - én meg
kevés vagyok hozzá."

pint Creative Commons License 2008.11.24 0 0 2541
azzal együtt érvényes a kérdésem
Előzmény: Törölt nick (2540)
pint Creative Commons License 2008.11.24 0 0 2539
vajon miről beszélsz te?
Előzmény: Törölt nick (2538)
Helem Creative Commons License 2008.11.23 0 0 2537
Írtam Neked egy mailt. Elküldtem Ván Péternek is aki termodinamikával foglalkozik ott. Évek óta ismerem. Csak rágódás van a témán.

http://www.helemf.freeweb.hu/perpetuum.htm
Előzmény: Hraskó Gábor (2536)
Hraskó Gábor Creative Commons License 2008.11.23 0 0 2536
http://www.szkeptikustarsasag.hu/budapest

A Szkeptikus Társaság Budapesti Csoportja
BUDAPESTI SZKEPTIKUS KLUB

2008. november 25. kedd, 18.00 óra
Somlyai Gábor előadása, majd vitája Szalontai Balázzsal
Csökkentett deutériumtartalmú vízzel a rák ellen?

Dr. Somlyai Gábor biológus a 90-es évek eleje óta kutatja a csökkentett deutériumtartalmú víz biológiai hatásait. Állítja: ezzel a vízzel eredményesen lehet küzdeni a rák ellen, s állatgyógyszerként már be is jegyeztette a készítményt. A speciális víz előállítására, forgalmazására céget alapított. Dr. Szalontai Balázs, az MTA Szegedi Biológiai Központ Biofizikai Intézetének munkatársa azonban nem hisz Somlyainak: szerinte a bemutatott eredmények nem meggyőzőek, a vázolt hatásmechanizmusnak pedig nincs értelme. Somlyai Gábor előadása után Szalontai Balázs fejti ki kételyeit, majd a két szakember ütközteti álláspontját.

SZERETETTEL VÁRUNK MINDEN ÉRDEKLŐDŐT!

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Fizika Tanszék
1111 Budapest, Budafoki út 8.
F épület III. lépcsőház, II. em. 13. terem

A Szkeptikus Társaság nyilatkozata az alternatív gyógyászat témakörében:
http://www.szkeptikustarsasag.hu/cam_nyilatkozat
titkom Creative Commons License 2008.11.08 0 0 2535
Menj el, hallgasd meg, győződj meg a hallottakról és döntsd el magadban - mint egy igazi szkeptikus -, vagy akár szólalj fel :-)

...vagy néz meg itt: http://telapo.datatrans.hu/szkeptikus/

Nyilván nincs annak amit ide leírunk, önmagában nincs nagy súlya, de szvsz nem közhelyek hangoznak el...
Előzmény: Idézget (2534)
Idézget Creative Commons License 2008.11.08 0 0 2534
Annyira hangoztatják ezt  a szkeptikus konferenciát, pedig szerintem nem egy nagy szám. Inkább általános közhelyek és mindenféle helyzetelemzések gyüjtőhelye , mint igazi érvek felsorakoztatása az áltudományok ellen..
titkom Creative Commons License 2008.11.08 0 0 2533
Helyes!

Nagyon nagy eredmény lehetne még az is, ha egy sokkal kényesebb kérdésben is legalább olyan nyilatkozatot tennének - sajnos nyilván esélytelen -, miszerint kimondanák, hogy pl. az "áldások", "szentelt vizek" is csupán annyiban várható gyógyító hatásúaknak, mint a placebó szerek...
Előzmény: Hrtlein (2532)
Hrtlein Creative Commons License 2008.11.08 0 0 2532
Egy kis eredmény az áltudomány ellen:

http://inforadio.hu/hir/gazdasag/hir-237399
JFEry Creative Commons License 2008.11.02 0 0 2531

Szégyeld magad!

Te, mint benfentes, nem is indulhatsz!

Előzmény: mmormota (2528)
kuangeleven Creative Commons License 2008.11.01 0 0 2529
"A Kutatók Éjszakáján az F29-es teremben lesz egy szkeptikus vitafórum. Szeretettel várunk mindenkit!"

Archiválva lett ez valahol?
Előzmény: Hrtlein (2526)
mmormota Creative Commons License 2008.10.24 0 0 2528
Az nem gond, ha van a kütyüben egy kis környezetbarát lítium akku? Azzal 1 óra örökmozgás (vagy akár 1 hét) semmi gondot nem okozna. A kiírás mintha nem tiltaná. A szabadalomban persze nem az akkut hanem mondjuk a királisan mágnesezett nullponti spinrezonanciát emelném ki.
Előzmény: Hrtlein (2527)
Hrtlein Creative Commons License 2008.10.24 0 0 2527
http://www.ufomagazin-net.hu/ -n olvastam:

FELHÍVÁS!

Bemutathatóan működő, örökmozgó
szerkezet készítésére írunk ki pályázatot.

A pályázat összege 3 500 000 forint.

A pályázaton azok a környezetbarát, szabadenergiával működő szerkezetek vehetnek részt, amelyeket a bírálóbizottság előtt 2008. december 31-ig a feltaláló(k), készítő(k) működés közben bemutatnak. A pályázattal, azok műszaki tartalmával, lehetőségeivel kapcsolatban felvilágosítást a kiírók nyújtanak. A bírálóbizottság a pályázati összeget a berendezések között megoszthatja.
A sikeres pályázat feltételei:
1. Lehetőleg önjáró, visszacsatolt legyen a szerkezet, azaz indítás után folyamatosan működjön. Ha mechanikus gépről van szó, akkor legalább egyórás folyamatos működést szeretnénk látni, utána leállítható a szerkezet.
2. Ha nem önjáró, akkor könnyen és megbízhatóan mérhető legyen a többletenergia, s annak minimális értéke legalább 1 W legyen.
3. A gép legyen hordozható, vagy ha nem, akkor mindenképpen megtekinthető, megvizsgálható, reprodukálható. Ez utóbbi fontos kritérium, hiszen a társadalom számára ekkor hasznos.
4. A bemutatás előtt adja be a feltaláló a szabadalmi kérvényt, de egyáltalán nem szükséges, hogy megadott szabadalom legyen. Ez a feltaláló érdekeit védi, s a későbbi esetleges vitákat meg lehet előzni. (Végső esetben, ha nagyon szükséges, akkor ebben segíthetünk.)
5. Nincs határidő, bármikor lehet jelentkezni. Az első működő berendezés a fenti kritériumok teljesítése után megkapja a díjat, amit a feltaláló belátása szerint költhet el.
6. Régebbi, már megadott szabadalom sikeres megismétlésével is lehet pályázni (pl. Tesla-autó, Moray-berendezés).
7. Az elbírálás menete: A működő berendezést a felajánlók (egyben elbírálók) vizsgálják meg. Első előzetes beszélgetés után Egely György megnézi a készüléket működés közben. Ha az teljesíti a fenti feltételeket, akkor a többi felajánló is megtekinti. Bonyolult, drága mérést nem vállalunk, ezért előnyben részesítjük a visszacsatolt készüléket. De egyszerű, megbízható mérést vállalunk.

A pályázat kiírói és támogatói:
Gál Ferenc (Budapest), Egely György (Egely Kft.),
Oláh Attila (OK.Elektrix Kft.), Pusztay Sándor (Ufómagazin)

Sikeres pályamunkákat, bemutatásra alkalmas,
működő berendezések elkészítését várjuk.
Hrtlein Creative Commons License 2008.09.20 0 0 2526
A Kutatók Éjszakáján az F29-es teremben lesz egy szkeptikus vitafórum. Szeretettel várunk mindenkit!

Előtte 18-20 óráig pedig egy kisérletezős fizikaóra lesz.
Amelyre vendégeket hívok, kollégákat, akikkel szeretnénk mégtöbb hívet szerezni a fizikának.

Tehát: 2008. szeptember 26. 18 órai kezdettel a BME Fizikai Intézetének nagyelőadójában (Bp. Budafoki u. 8) szeretettel várunk mindenkit.

A vitafórum 21 órakor kezdődik.

Härtlein Károly
Makkoscipo Creative Commons License 2008.04.28 0 0 2525
kedves Privatti!

"Vagy pedig te hazudsz, mert lefizettek, vagy pedig nem fizettek le, ám te mégis hazudsz - várván hogy utólag fizessenek le - te kis naív. :))"

Ezzel mit is akarsz mondani, netán nekem szól ez? Csak mert én itt szóba sem jövök...

Ígyhát én mondhatom a saját véleményemet.

Makkos Cipő
Előzmény: Törölt nick (2524)
ronsdorf Creative Commons License 2008.04.20 0 0 2523
ha lesz olyan hír, akkor tudósítanifogunk róla pl. ameditációval kapcsolatos tudományos eredmény
Előzmény: Törölt nick (2516)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.04.20 0 0 2522
http://www.youtube.com/watch?v=IA3A6_OvA1I

1:45 nél bejelölik a mágnest a csuklón.

UriGeller

Előzmény: Törölt nick (2521)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.20 0 0 2521
"A pankráció is csak szemfényvesztés és nem igazi küzdelem, mint ahogyan a mentalista is csak a parafenomén illuziójátát kelti."

Még ha azt keltené..
Előzmény: Iván Gábor (2520)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.04.20 0 0 2520
A mentalista kábé olyan mint a kamu boksz és kamu birkózás keveréke a pankráció. A pankráció is csak szemfényvesztés és nem igazi küzdelem, mint ahogyan a mentalista is csak a parafenomén illuziójátát kelti.

"Molnár Gergelynek a számtáblás mutatvány jutott, mely Rodolfo 1965-ben kiadott Bűvészkönyv című munkájának 32. oldalán található, tehát nem mondhatnánk legjobb indulattal sem, hogy egy ekkora kvalítású bűvész hozzá méltó trükköt kapott volna osztályrészül. Dicsértetére legyen mondva, kihozta a lehető legtöbbet belőle, bár értelmetlenné tette a dolgot, hogy Tilla számához miért kellett hozzáadnia 11-et, illetve pontosabban fogalmazva a nézők számára tette értelmetlenné, mert szakmailag hozzáértők, ebből rögtön tudták, milyen módszert alkalmazott a preshowban. Az én jóslatom is bevált, hisz még februárban győzködtem, ne vállalja el a szereplést a műsorban, mert rossz érzés lesz hazamenni Christian Panthera mellől, akit három évvel ezelőtt megbuktatott a bűvészvizsgán. Intelmeim ellenére elvállalta, s tényleg kiesett mellőle, csak abban reménykedem, hogy nem érintette fájdalmasan."

http://buvesz.blog.hu/2008/04/20/kivalasztott_4_ahogy_en_latom_holcz_gabo r_szakmai_osszefoglaloja

Maxi:

"A Nagymester nekem újfent csalódás volt. Amennyire jópofa és pörgős (no meg profi) tud lenni a saját előadásain, annyira gyengén szerepel(t) ebben a műsorban mindkét "kísérletével". Már múltkor is bizonytalan és oldstyle volt, ez a mostani meg inkább hasonlított egy Horst Fuchs bemutatóra"
Előzmény: Makkoscipo (2514)
astronom Creative Commons License 2008.04.19 0 0 2519
Ha szerkesztő vagy, akkor döntsd el te, hová tartozik.
Előzmény: Törölt nick (2518)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.18 0 0 2518
Azért kérdeztem, mert ha vallásba tartozónak tekintik, nincs értelme okosságokat írni.
Előzmény: astronom (2517)
astronom Creative Commons License 2008.04.18 0 0 2517
Jelentkezz szerkesztőnek és írjál sok okosságot a meditációról.
Előzmény: Törölt nick (2516)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.18 0 0 2516
A meditáció hova tartozik?

Vallás, társadalom, kultúra, filozófia, tudományok, vagy valami más?
Csak hogy ezzel kapcsolatban tudósítana-e, vagy ne várjuk.
Előzmény: ronsdorf (2515)
ronsdorf Creative Commons License 2008.04.17 0 0 2515

Új Hírportál: Világi Figyelő

http://www.vifi.hu/

A portál szlogenje Goethe állítólagos utolsó mondata: "Tárjátok ki az ablaktáblákat, hadd jöjjön be több világosság", amely ugyan profán módon hangzott el, és nem is volt különösebb jelentése, de mégis jó jelszó. Az sem teljesen biztos, hogy ez volt az utolsó mondata, ám nem ez a lényeg. A lényeg az, hogy ez egy olyan mondat, amely találóan leírja a portál ars poeticáját, és elég ismert ahhoz, hogy felhívja a figyelmet.

A portál önmagát bejelentő híre a következő:

"Új tematikus hírportál indul útjára a magyar weben. A Világi Figyelő névre hallgató hírügynökség a hazai hírpiacon hiánypótló módon tájékoztat a társadalom, a kultúra, a filozófia és a tudományok világi szempontból fontos eseményeiről. Hazai és külföldi források alapján, saját munkatársak és külső szerzők közreműködésével megjeleníti mindazokat a témákat amelyek a nem vallásos világnézetű emberek számára fontosak, és közvetíti e világnézetek értékeit és nézőpontját...."

Bővebben: itt.

Az impresszum szerint:

"Küldetés
A Világi Figyelő egy non-profit, politikai pártoktól független, online hírügynökség, mely hiánypótló módon tájékoztat a társadalom, kultúra, filozófia és a tudományok világi szempontból fontos eseményeiről. Hazai és külföldi források alapján, saját munkatársak és külső szerzők közreműködésével megjeleníti mindazokat a témákat amelyek a nem vallásos világnézetű emberek számára fontosak, és közvetíti e világnézetek értékeit és nézőpontját.

Főszerkesztő
Sipos Péter

Szerkesztők
Brendel Mátyás
Holloni Emma

Munkatársak
Nagy Csende
Tamási József"

Minden olvasót szívesen várunk, és szerkesztőnek is lehet még jelentkezni!

Makkoscipo Creative Commons License 2008.04.13 0 0 2514
Kedves IGE!

A TV2-nek (mint minden kereskedelmi médiumnak) feladata pénzt csinálni, ezért amit felvetsz az nevetséges. Teljesen feleslegesen hajtogatod, hogy kicsoda a Molnár Gergely. TTT pedig nincs, vagy ha így egyértelműbb, nem működik évek óta (kb. azóta, amióta a jelenlegi elnököt megválasztották).

Tény, hogy ismét egy romboló műsort láthatunk. Rombolja a tudomány hitelét, a józan gondolkodást. Te itt olyan dolgokkal jöszz elő amit mindenki tudhat. Minden fellépő (mentalista) bűvész, és mint szórakoztató ipari munkás reklámozza magát, pénzt keres magának, és a TV2-nek. Ha nemszereted a bűvészetet akkor kapcsolj máshová! A bűvészek semmi olyat nem mondanak magukról, hogy természetfölöttiek lennének.

Az persze más kérdés, hogy a mentalista szót használják a műsorban, és azt pedig a TV2 és hasonló médiumok fogyasztói jellemzően nem tudják mit jelent (de véleményem szerint úgy értik félre, hogy az a TV2-nek jóljön). Érdemes elolvasni mit ír erről pl. a Wikipedia. Szerintem a műsort ha úgy nézed, hogy a bűvész szót helyettesíted a mentalista helyére akkor egy szórakoztató műsor. Azt hogy milyen a színvonala kár feszegetni. Amin érdemes elgondolkodni az az, ahogy Uri Gellert tálalják. Ő egy csaló! És ezt a pénzgyárosok is jól tudják, talán jobban mint mi. És ezt a műsort ledugják a torkunkon.

Van még náhány szánalmas alak a műsorban. Ilyen pl az a celeb aki eddig fikázta (lehet, hogy ezi előre átgondolt fogás) a Gellert, és itt pedig - vélhetően ismét csak pénzért- ájuldozik (a lábbelire gondoltam).

Egyébként szerintem, pénzért meg lehetne venni téged is, csak te nem vagy celeb, és semmit sem mond a személyiséged a médiában. Az más kérdés, hogy vesznek-e vagy esetleg próbálnak-e venni ismert szkeptikust a műsorba a TV2 emberei?

Makkos Cipő
Előzmény: Iván Gábor (2492)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!