Keresés

Részletes keresés

érdeklődő+ Creative Commons License 2021.04.05 0 0 14452

A tágabb környezetemben meghalt egy ember koronavírusban, kissé testes, nem annyira fiatal ember volt, magasabb májértékekkel, magas vérnyomással. Valakinek személyes ismerőse volt, aki az együtt töltött időre emlékezett az illetővel. Elgondolkodtam ezen, beletéve a mérleg két serpenyőjébe a kétféle információt, és arra jutottam, hogy az a fontos, amit ő emberként jelentett egy közösségben. Az ember fontos, egészként, amely több, mint a részek összege, nemcsak adatok összessége, ami fölött ítélkezni lehet.

érdeklődő+ Creative Commons License 2021.04.03 0 0 14451

Ez úgy lett volna korrekt, ha tapintattal, de egyenesen rákérdez, hogyan állsz az alkohollal. Elmondva, hogy a te érdeked is az igazság bevallása.

Előzmény: özvi (14450)
özvi Creative Commons License 2021.04.03 0 1 14450

A Tardyl annyira veszélyes altató volt, hogy 2007ben kivonták a forgalomból.

Miért éltem én mégis túl, hogy 1 dobozzal beszedtem??

Gondolom legyengitette a szivemet és azért voltam örökké fáradt, kinyirta az agyamat ezért nem voltam képes semmit tanulni, és talán májkárosodást is okozott, erre utal, hogy 48 évesen a doki somolygott hogy csak a pályinka ne lenne .

Nem értettem miért e gúny. Valamit látott a vérképen és rosszul következtetett.

Sose mentem többet kezelésre.

érdeklődő+ Creative Commons License 2021.03.31 0 0 14449

Bár, ahogy így leírtam, sokkal kevésbé érdekel, mit gondol bárki is szipolykáról, sokkal inkább érdekelnének valódi történetek, akadályokkal való megküzdések, vagy éppen az erről való "írásban gondolkodás", valódi fájdalmak kiírása, szipoly mentalitás nélkül.

Előzmény: érdeklődő+ (14448)
érdeklődő+ Creative Commons License 2021.03.31 0 0 14448

Ennek az élősködésnek legalább van tanulsága. Hallgass a megérzéseidre, ha úgy érzed, rossz szándékkal vannak ellened. Teljesen mindegy, mit állít az illető, hogy ő sorstárs vagy segíteni akar. Tudd megkülönböztetni a sunyi gonoszságot a valódi, elmebetegségből fakadó zavart kommunikációtól, ami egy beteg embernek esetleg segít kifejezni magát, az az élősködő számára mások rombolását célzó eszköz. Az élősködő kártevő egy szerepben tetszeleg, ő azt szeretné, ha trollnak tartanák, mert annyira hatalom nélkülinek érzi magát, hogy más, éppen nála elesettebb emberek szipolyozása kell neki ahhoz, hogy az énképét valamennyire helyreállítsa. Neki ez büszkeség, hiszen nincs elég gerince ahhoz, hogy valami jó dolgot hozzon létre ebben az életben.

Úgy látom, nemcsak ketten voltunk itt, van valami hozzáfűznivalója annak, aki annyira jelentékenynek tartotta szipolyka hozzászólását, hogy lemínuszolta? :) Elvégre ez egy fórum, ami a kommunikációról szólna.

érdeklődő+ Creative Commons License 2021.03.28 0 0 14447

Nem feltétlenül igaz, hogy amit kibírsz, attól erősebb leszel. Lehet, hogy minden alkalommal egy kicsit jobban megöregedsz. Gyorsabb ütemben, mint mások. Csak arra irigyek, ami kívülről látható. Az életkorra, egy számra. Az igazság az, hogy ezeknek az embereknek sokkal több energiájuk van, sokkal egészségesebbek. (és éretlenebbek bizonyos szempontból) Az életkori különbségek miatt hagynak akár meghalni, vagy hagyni, hogy károsodjon a szervezeted. Hiszen nekik semmilyen komolyabb bajuk nincs. Hogy' képzeled, hogy fiatalabb vagy, és te vagy a beteg?! Mert akkor rá kéne döbbenniük, milyen jó dolguk van. Hogy az élet sokszor azon múlik, amit ad, és nemcsak azon, amit ők elvesznek belőle. Akkor át kéne élniük egyfajta kiszolgáltatottságot, ha ezt elfogadják és azt nem szeretnék. 

Előzmény: érdeklődő+ (14446)
érdeklődő+ Creative Commons License 2021.03.28 0 0 14446

Sajnálom, hogy olyan tüneteim alakultak ki, amelyből lehet, hogy nem lesz kiút. Ha tényleg kiderül, akkor valamilyen formában, de MEG KELL TENNEM. Mert az egy olyan állapothoz vezet, amiből nincs lehetőség minőségi életre.

Mi lehet a motoneuron probléma? "Nincs értelme/nem tudok mozdulni". "Nincs értelme felkelni reggel". De ha van értelme, akkor miért? Egy bezárt élethelyzetben. Hova tudnék menni? Hogyan tudnék kitörni ebből?

Békeidőben is ez volt. Mert mindig volt valami, amiből fel kell épülni. Mi lesz az álmaimmal? Vagy haladok tovább az úton, minden erőmet beleadva, amíg csak tudok? Akkor is, ha senki sem áll mellettem. (ez nem kérdés, mert már a születésemtől sokszor voltam ilyen helyzetben... egyszerűen el kellene fogadni, és akkor nem nyomasztana. Nem reménykedni.)

érdeklődő+ Creative Commons License 2021.03.27 0 0 14445
érdeklődő+ Creative Commons License 2021.03.27 0 0 14444

Sajnálom az élet törékenységét.

Enactment Creative Commons License 2021.03.21 -1 0 14443

Robi mindenhova azért megy, hogy helyrehozza  amit mások elrontottak. Eddig mindig sikerült. Itt is ezért vagyok. Hogy segítsek. Robinak olyan csodaképessége van, amit az Idegenektől kapott. Ha nem kell, hát a te bajod. 

 Kurva nagy bajban lehetsz, ha ilyen ingerült vagy. Azért ha meggondolod magad, én bármikor segítek, mert az Idegenek tudása már a birtokomban van. 

Előzmény: érdeklődő+ (14442)
érdeklődő+ Creative Commons License 2021.03.20 0 0 14442

Viccet félretéve, nekem soha nem lehetne barátom olyasvalaki, aki folyamatosan manipulálni próbál, ködösít, tehetetlenség érzés vagy zavarkeltés a célja, aki következetesen és minden alkalommal szándékosan nem veszi figyelembe azt, amit a másik ember kifejez és bagatellizálja azt, nem képes valódi párbeszédben gondolkodni, amelyben két ember valóban reagál egymásra.

A jó anyád a te barátod.

Előzmény: Enactment (14439)
érdeklődő+ Creative Commons License 2021.03.20 0 0 14441

Mondjuk elég zavaros. Nem kellett volna ennyit fáradnod feleslegesen.

Előzmény: érdeklődő+ (14440)
érdeklődő+ Creative Commons License 2021.03.20 0 0 14440

Szóval vicc. :)

Előzmény: Enactment (14439)
Enactment Creative Commons License 2021.03.20 0 0 14439

Én azt mondom erre, hogy király vagy. Így megmondod. Bár soha nem értettem a nőket. Pista ismeri. De nem akarom megkérdezni tőle, mert utálom a Pistát.

Azért vagyok itt, ezen az öngyilkos fórumon. 

Az áskálódással meg tudod mit kell csinálni? Az olyan, mint egy rakás büdös  takony, amit egy üvegasztalon lökdösnek. Oda kell csapni neki! Látom, egy cipőben járunk. Ha kérdezik, hogy hol ismertél meg ilyen remek barátot, majd mondd mindenkinek, hogy a fórumon! Egyébként meg az én örömöm egyre kisebb, a bánatom meg egyre nagyobb, mióta a szép, hatalmas fák helyett mindenfelé törpék kuporognak, és leskelődnek a gonosz szemükkel.

Van egy pocsolya a kertem végén, abba minden kedden találok egy döglött kutyát. Persze mindenki kitér előle, mintha nem tudnának róla semmit.

 

De én hamar megtudtam a titkot. Rajtakaptam az uzsorást. Az egész világ mulat ezen az aljasságon, persze, azt képesek hazudni, hogy a szájmaszk miatt nem látták, amit láttak. Robi mindent lát,de az átlagos emberek mind el vannak telve a saját okosságukkal. 

 

Előzmény: érdeklődő+ (14438)
érdeklődő+ Creative Commons License 2021.03.20 0 0 14438

Ez nem vicc? :)

Mi az áskálódás? Ezt tényleg nem értem. Nem szoktam áskálódni. Leginkább azt tapasztalom, hogy ellenem szoktak, és ezért lehetett, hogy türelmetlenül reagáltam rád. Utálnak, mert fiatal vagyok, utálnak, mert introvertált vagyok, utálnak, mert idegenkedem a nőiség állandó demonstrálásától, mintha ennek valamiféle emberi értéke lenne az esztétikumon kívül, mintha kiválóbb ember lenne csak attól, hogy pl. reggel többet piperészkedik, mint én, vagy amikor azon "panaszkodik büszkélkedve", hogy hogyan nőtt éppen a fejére a férje vagy a gyerekei, egyébként nagypofájú nők kisnyuszivá, kiszolgálószemélyzetté válnak és ezzel demonstrálnak, hogy irigykedjek rájuk (Jézusom, mire?), mert nekem "úgysincs miben elfáradnom". (hát ő vállalta a családosdit, nem? Akkor mégsem olyan jó buli? De amikor ott vannak olyanok, akik támogatják és megvédik a magány erodáló hatásától, akkor én nem megyek bezzegelni, hogy ők nem tudják, milyen) Illetve irtózom attól az elvárástól, hogy rajongjak a "nőcis" dolgokért. (ja, és ettől nem leszek leszbikus, mint ahogy itt egy pár troll rám akarta ezt húzni... azt szeressem, amiből elegem van? Mi ebben a logikus?)

Utálnak, mert nem tudok automatikusan betagozódni egy közösségbe. (bár együttműködő vagyok alapvetően)

Én nem adtam fel a reményt a szeretetre. Hogy valahol, valamikor jó lesz.

Előzmény: Enactment (14437)
Enactment Creative Commons License 2021.03.20 0 1 14437

Szia érdeklődő+, és már vártalak. Szeretem az érdeklődő embereket. Kevesen vannak. Már a múltkor is biztosítottalak róla, hogy szemet húnyok az áskálódásaid felett. Bizony. Így van. Robi nem haragszik. Robi meleg, de nem haragtartó. Elfelejtem, hogy megaláztál, és a barátod szeretnék lenni. Nem sok gonoszabb szó mocskolódott még itt, mint  ezek itt. De ismétlem, a barátod leszek. De megnyugtatlak felőle, hogy szeretet nélkül. !!!!! 

Én már régen elhagytam a szeretetet, vagy a szeretet hagyott el engem, mindegy. Az egész világ ólálkodik körülöttem, és gyilkos szándékkal. Úgy ám. 

Előzmény: érdeklődő+ (14436)
érdeklődő+ Creative Commons License 2021.03.19 0 0 14436

Miért nem mondod el, hogy neked mit jelent?

Előzmény: Enactment (14433)
érdeklődő+ Creative Commons License 2021.03.19 0 0 14435

Szöveg tagolásáról még nem hallottál. :) 

Előzmény: Enactment (14433)
érdeklődő+ Creative Commons License 2021.03.19 0 0 14434

Miért kéne bármit is tenni? Mi az értelme a történetednek? 

Valakik ülnek valami udvaron, aztán járkálnak a sírok között. Sztrájk, forradalom? Halottak? Mit kéne ezzel kezdeni? Olyan, mintha egy szövegrészlet lenne, kiragadva a kontextusból, ezért kevéssé értelmezhető.

Előzmény: Enactment (14433)
Enactment Creative Commons License 2021.03.19 0 0 14433

Szia! Téged még nem ismerlek. Azt kérted, tagoljam. Ak-kor ta-go-lom.

Tő-led is kér-dem, mit le-he-tett vol-na ten-ni? 

Előzmény: A. anonyma (14431)
A. anonyma Creative Commons License 2021.03.19 0 0 14432
A. anonyma Creative Commons License 2021.03.18 0 0 14431

Bevallom őszintén, nem értem ezt a szóhalmazt. :) Vagy nagyon ki van ragadva a kontextusból, vagy nincs jól tagolva.

Előzmény: Enactment (14430)
Enactment Creative Commons License 2021.03.18 0 0 14430

Remélem, nincs ellenedre,hogy ismét itt vagyok. Lássuk, tudsz-e udvarias lenni! Elmesélek egy történetet, és mindketten tanulunk belőle.

Volt egy ember,ötvenhárom éves. Kiment a hátsó udvarba, leült egy kőpadra, és elgondolkozott. 

Mindig jön ez a dühöngő őrület, és elveszi a látásomat, meg a hallásomat. Elkezdek aggódni. Arra jött a postafőnök. 

-Helló!-kiáltott.-Ti meg mit csináltok itt? 

-Mindenki erről beszél. Hogy én itt döglődöm, lázálmokkal viaskodok. Tudtam, hogy idejön a Pista, és azt is tudom, hogy miért.

A sztrájkról beszél mindenki, úgy érzem, jogosan. A bírósági szakértő is egyetért vele. 

Minden fordítva van. Azt jelenti, hogy sok embert legyilkoltak. 

De most mondd meg! Miért kéjeleg mindenki?

Sejted, mit érzek? Ez a nyomorúság, ez a lelki nyavalya az egész testedben! Amikor minden rossz. 

Szedd össze a könyveidet, és barangoljunk kettesben a temetőben! Ők sustorogjanak csak, de én nem várhatok!

Vannak konkrét esetek, a lelkiismeret erről szól. Érted?

-Ez is egy sír, az is egy sír. Ez is sír, az is sír. Na persze, sértő egy ilyen önérzetes embernek, mint te, de ha tetszik, hát háborodjál föl!

Előzmény: érdeklődő+ (14429)
érdeklődő+ Creative Commons License 2021.03.13 0 0 14429

Ez egy provokáció volt, csak erre vártál, hogy majd jól megsértődhess. Ez nem egy egyenes, őszinte kommunikáció része volt. Különben vagy nem írtál volna semmit, vagy azt írtad volna, erre nem szeretnél válaszolni. Úgy gondolom, hogy ez nem tartozik rám. Nem tartozik rám a te bűntudatkeltési és manipulálási mániád, ezek a gyerekes próbálkozások. (van nekem épp elég bajom) Hiába próbálod másokra áttolni, ezekkel neked kell szembenézned. Tudod magad úgy kontrollálni, ahogy másokat szeretnél?

Előzmény: Enactment (14416)
érdeklődő+ Creative Commons License 2021.03.11 -1 0 14423

Akik itt válaszoltak, többnyire manipulálni akartak, azt akarták, hogy rosszul érezzem magam, olyan legyek, amilyennek ők gondolnak, azt akarták, hogy rosszabb legyen nekem, mint addig, hogy tehetetlennek érezzem magam. Ezért mindent megtettek. Nehéz ebből kizökkenni. 

Előzmény: érdeklődő+ (14422)
érdeklődő+ Creative Commons License 2021.03.11 -1 0 14422

Azért írtam ezt, mert ez az általános tapasztalatom itt. De akkor elnézést kérek tőled.

Nem ítélem el a melegséget, számomra rendben van. Azzal együtt, hogy biztos érdemes átgondolni, mennyire jön a szíved mélyéről ez az irányultság. 

Előzmény: Enactment (14421)
Enactment Creative Commons License 2021.03.11 0 0 14421

Azt hittem te rendes vagy, és végre valaki, aki nem bánt. De most olvasom a hsz-dat. "Durciztál", "lusta", "gyáva" -Aki személyeskedéssel támad, azzal nem akarok ismerkedni! 

Küzdj magad a problémáiddal! 

Előzmény: érdeklődő+ (14419)
Enactment Creative Commons License 2021.03.11 0 0 14420

Azóta, hogy ezt itt bejelentettem, sok víz lefolyt a Dunán. Ma már, megbántam, hogy nyilvánosan megosztottam. Ha lehetne, töröltetném ezt a hsz-t.Mert nagyon sok  bántást kaptam miatta.  

Mert egymagadban kevés vagy

Összefogni nem hagy

A félelem kényelemvár. 

Előzmény: érdeklődő+ (14418)
érdeklődő+ Creative Commons License 2021.03.11 -1 0 14419

Valójában nem a skatulyádnak megfelelő választ adtam, és bedurciztál. XD Miért szeretnéd, hogy én ne szeressek senkit? Mit igazol ez számodra? Miért akarod irányítani, hogy én milyen legyek? Ennyire lusta vagy megismerni másokat? Vagy ennyire gyáva.

érdeklődő+ Creative Commons License 2021.03.11 -1 0 14418

Ha nem akarsz, nyilván nem beszélsz róla, ez ilyen egyszerű.

Előzmény: Enactment (14416)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!