Keresés

Részletes keresés

COOP Creative Commons License 2019.03.15 -1 0 3903

Ő jelen van itt is ezen a fórumon is és a Thaiföld hátizsákkal fórumban is, valamint a Fb-on is elérhető.

Előzmény: Gáspár Edina (3898)
tájmal Creative Commons License 2019.03.12 0 0 3902

Itt a fórumon is jelen van:gone2east:Demmel László!

Előzmény: Gáspár Edina (3900)
KAti Creative Commons License 2019.03.12 0 0 3901

Én ezt úgy intéztem, hogy a helyi utazásszervezőnek utaltam egy előleget, és a nagyobbik részt a helyszínen, kp-ban adtam át, amikor már látszott, hogy be van rendezve a szerviz.

Mondjuk a szállásokat én intéztem, azt nem kellett meghiteleznie.

Előzmény: Gáspár Edina (3898)
Gáspár Edina Creative Commons License 2019.03.12 0 0 3900

a cég létezik, és üzemel. Utakat is kínál a weboldalán. Negatív értékelést nem találtam :)

Előzmény: wanbo (3899)
wanbo Creative Commons License 2019.03.12 -1 0 3899

Szerintem járj utána a cég neve alapján az interneten, hogy valós cégről van-e szó, lehet-e találni korábbi vendégeket, akik véleményezték, stb. Ha ilyen nincs, akkor gyanús, egyébként meg ezer iroda szervez a térségbe utakat, (pl thai irodákon keresztül is intézhető Kambodzsa/Vietnám) manapság már könnyű kideríteni, hogy valós cégről van-e szó, netán átverésről. 

Előzmény: Gáspár Edina (3898)
Gáspár Edina Creative Commons License 2019.03.12 0 0 3898

Kedves Fórumozók!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy Demmel László utazási szervezővel kapcsolatban van e valakinek tapasztalata. Kint él Vietnámban, összeállított nekem egy 3 hetes Vietnám/Kambodzsa programot, de mivel egy thai cégnek kellene utalnom a szállást, és a szolgáltatást, egy kicsit elbizonytalanodtam...

Köszönöm előre is segítségeteket!!!

COOP Creative Commons License 2019.03.05 0 0 3897

Köszönöm megkeresem!

Előzmény: 681109 (3896)
681109 Creative Commons License 2019.03.04 0 0 3896

A szállásunk a Hanoi Old Town Palace Guest House volt, jó helyen, készséges személyzettel, a reggelire nem volt nagy választék, de 3 napra nem is kell 

de a szobánk penészes volt - igaz eredetileg nem ezt kaptuk volna, csak abba beletölrt a kulcs -, viszont a fürdő meglepően modern és tiszta volt

szóval vegyes érzelmek...

A Halong bay 2/1 viszont nagyon jó volt (a transfer busz, a programok, kaja, idegenvezetés, hajókabin), Agodán keresztül foglaltam, és az utazás végén usd-ben fizettünk:

Ha Long Moonlight Cruise - jó szívvel ajánlom

 

 

Előzmény: COOP (3895)
COOP Creative Commons License 2019.03.01 -1 0 3895

Szia Gabi, ajánlanád a hotelotokat Hanoiban?

És a kirándulsát megírnád hol foglaltad Halong-baybe?

Köszi!

Előzmény: 681109 (3885)
rebkaaa Creative Commons License 2019.02.28 -1 0 3894
köszi akkor arrafelé veszük az irányt.
A nemzeti parkot ma megoldottuk 2 motorossal 250.000/ főért vittek el. Teljesen körbe 65 km-t. A túrával együtt olyan 6 órát voltunk. Most így elsőre Tam coc 16 fok után 30 fokban túrázni elég is volt 2 óra:))
Zs... Creative Commons License 2019.02.28 -1 0 3893

Huéban a Tiltott Városból sajnos nem sok maradt, viszont a császársírok nagyon szépek, azokból érdemes megnézni amennyi csak belefér.

Előzmény: rebkaaa (3892)
rebkaaa Creative Commons License 2019.02.28 -2 1 3892
Hogyne, a háborús maradványokról olvastam,nyilván nem indulok neki egyedül. Csak azt hittem valahol mégis lehet túrázgatni. A program ha annyi, annyi még el is mentünk volna, de ami benne van Phong Nha cave azt már megnéztük, a Darke cave- ben pedig sem úszni, sem iszapban csúszkálni nem akarunk. A 61 éves barátnőmnek január 7-én volt egy nagy műtéte, kész csoda, hogy nagyszerűen bírja velem a túrákat és a sok száz lépcsőket Itt Phong Nha- n egyébként a Grab is dupla áron van mint eddig, a Paradise cavig 450.000 egy irány. Valószinüleg kerítek 2 motoros embert aki végigvinne bennünket a nemzeti parkon, mert tényleg gyönyörű. Nem tudok dönteni, hogy Hue- ban folytassuk-e? Nagyon ellentétes dolgokat olvastam. Az az igazság, hogy mi elsősorban a természet miatt jöttünk, nem is vagyok tisztában a császári dinasztiákkal, nem tudom a sírjaik, Tiltott város szép- e, érdemes-e vagy teljesen romos? Csak egy fix dátumunk van, március 5-én DaNangból megvan a repülőjegyünk Can Tho-ba. Addig még bármerre vehetjük az irányt. Mit javasolnátok? Hoi An- ra terveztem még 2 éjszakát. Több emberrel találkoztam itt a hostelben akik motort vettek Saigonban és jönnek felfelé. Azt mondják ne igyekezzünk, mert délen semmi érdekes nincs, a Mekong delta sem. Hmm... mindegy oda már megvan a jegy.
margarita402 Creative Commons License 2019.02.27 -1 0 3891

Csak vezetővel lehet ott túrázni a háborús maradványok miatt. Hidd el, az nagyobb veszély, mint a motorozás...Közlekedési lehetőség egyébként nem nagyon van a motoron kívül. Dong Hoi felé van helyi busz, a B4-es, nagyjából óránként, ugyanígy visszafelé is, az megáll több helyen. 

Előzmény: rebkaaa (3890)
rebkaaa Creative Commons License 2019.02.27 0 0 3890
sziasztok,
Jelenleg Phong Nga- nál járunk. Ma megnéztük a Phong Nha és a mellette lévő barlangot. Mindkettő gyönyörű volt, de holnap már mást szeretnénk csinálni.
Nem néztem rendesen utána, hogy itt nem lehet csak úgy túrázgatni, de van biztos így van, mert a maps.me sem hoz túraútvonalakat.
A motorokat megláttuk, köszi a bérlésről lemondtam, nem Vietnámban akarom összetörni magam.
Van itt alternatíva busszal bejárni a nemzeti park egy részét? A falvakba jár valami? Egy fizetős túra 20.000ft lenne.
Eddig minden szuperül ment, északon TaVan- ban aludtunk és túráztunk magunknak a maps.me segítségével 3 napot. fantasztikus útak voltak
utána Cat Ba- n folytattuk. Itt egy 1 napos, nem alvós hajózásra fizettünk be 13 dollárért.A szallasunk Cat Ba-n teljes normális hotel reggelivel 700ft/fő.
Cat ba- n még a nemzeti parkban túráztuk végig a 7,5 km-t teljesen kersztbe, majdnem 7 óra alatt, olyan rázós a terep. Hajóval kell visszamenni Cat ba-ba.
Utána Tam coc- ban folytattuk. Nekünk ez nagyon tetszett, kicsit alulterveztük a 2 éjszakával, de sajnos elhamarkodottan már megvettük a buszjegyet és szállást is foglaltam Phong Nha-n.Tam coc túra és biciklis paradicsom, sajnálom, hogy nem 3 éjre maradtunk.
681109 Creative Commons License 2019.02.22 0 1 3889

mi jó előre megvettekük a belső (Vietjet vagy Jetstar repjegyeket is, mivel a holdújév idején voltunk kinn és akkor nagy a "népvándorlás"

épp ezért drágábbak is voltak a jegyek a szokásosnál (de 15 ezer Ft környékén van normál esetben)

nem tudom mennyire telítettek a járatok, de Saigonba és Hanoiba is sűrűn (kb. óránként jár)

kambodzsai hajós utat nem néztünk, mert 2 éve Thaiföldről mentünk Kambodzsába - de azt tudom, hogy mi helyben 10 perc alatt megkaptuk (fotó és usd kell)

mi egy 8 napot voltunk a szigeten, felét pihiztük, felét kirándultuk

Előzmény: Bécike80 (3888)
Bécike80 Creative Commons License 2019.02.21 0 0 3888

Köszi az infókat!

A belföldi repjegyek milyen arkategoriaban vannak es ha mar kinnt vagyunk mennyivel elore erdemes megvenni? 

Kambodzsaba hajos utazasrol tudsz e,illetve ha igen az ottani vizumot el tudjuk intezni a helyszinen? 

Vannak tobb napos fakultativ programok,m ahogy olvastam a szigetbol pont 4-5 nap eleg..?

Saigon mellett melyik az a varos amire belfoldi repcsis utat javasolnal? 

Bocsi,h faggatlak,de minden info kincset erhet ! ;) Halaval koszonom!

Előzmény: 681109 (3887)
681109 Creative Commons License 2019.02.19 0 1 3887

semmiképp ne vigyél hótaposót - na jó vicc volt - de elég nagy általánossában kérdezel... mindent meg tudsz venni a szigeten, amit itthon is

programok:

robogóval a sziget jól járható, többnyire 2x2 sávos utak, gyér forgalom (kivéve Duong Dongot és An Thoi-t)

egyedül a Starfish beach-hez vezet földút, de az is jól járható (érdemes megnézni)

egész napos snori túrát (3-4 sziget) tudom ajánlani, mi a Pacific Boat-tal voltunk, olcsóbb, mint a nagy irodák motorcsónakos túrái 

a cable car-ról fantasztikus a kilátás, de maga Hon Thom Island (Sunworld) elég "műanyag" és még nincs is kész (az egyetlen hely viszont, ahol nem szemetes a part)

Sao Beach (keleti part) nekem kissé csalódás volt, valóban fehér a homok, klasszak  hullámok, de nagyon zsúfolt

szállás tekintetében Duong Dong és a reptér közti partszakaszt ajánlanám - mi mindig közvetlen tengerparti bungallós szállást választunk,

a parttól beljebb a főút túloldalán nyilván vannak olcsóbbk is, és persze flanos szállodaláncok is vannak, de azok nem olyan jó partszakaszon szerintem

Saigon? -Oké (mi onnan repültük haza Pestre, a szigetről 55 perc a repülővel)

 

 

Előzmény: Bécike80 (3886)
Bécike80 Creative Commons License 2019.02.18 0 0 3886

Szia! :) Marciusban megyunk mi is Phu Qouc-ra. Tudnál pár infot adni a szigetrol,szallasrol,egyebekrol? Melyik hotelt javasolnad,illetve programokat stb...? Onnan tervezunk mi is elutazni egy nagyobb varosba,Saigon ok? Mi az amit mindenkepp vigyunk es mi az amit semmikepp? 

Köszi halasan monden infot elore is!

Előzmény: 681109 (3885)
681109 Creative Commons License 2019.02.18 0 0 3885

bocs, nem voltam netközelben hétvégén és látom már elindultatok

de ha olvasnád:

mi csak 18 napot voltunk, amiből 3 nap Hong Kong - Makaó volt, így Halongnál északabbra nem jártunk

ott kellemes késő tavaszi idő volt (rövid naci, esetleg egy vékony hosszú ujjú), Hanoiban 23-25 fok volt

itthon foglaltam a szállásokat és a 2nap/1éj Halongot is, nagyon klassz volt a hajós túra (barlang, kilátó, gyöngyfarm, kajakozás) jó volt a szobánk, elképesztően sok kaja volt - még 1 éjt szívesen eltöltöttünk volna

Hanoiban voltunk 2 napot, Phu Quoc-on voltunk 8-at és Saigonban is kettőt - itt terveztünk 1 napos Mekongot, de Saigon beszippantott... sajnos több nem fért bele

 

Előzmény: rebkaaa (3882)
margarita402 Creative Commons License 2019.02.16 -1 0 3884

Esténként és kora reggel akkor is hideg lesz, ha napközben viszonylag  jó az idő, úgyhogy kabát, vagy még inkább réteges öltözet, vízhatlan lábbeli, jó esőkabát mindenképp ajánlott. Napközben is rendkívül változékony arrafelé az időjárás. Számítsatok sok és sűrű ködre, és arra, hogy a rizsteraszok helyén ilyenkor sártenger van, úgyhogy nem túl látványos, az nyár végén, ősz elején a legszebb. Az etnikai vásárok, a különböző népviseletek ettől függetlenül megérhetnek egy látogatást,  a falvak és a túraútvonalak viszont jórészt nem szilárd burkolatúak, ami igen,  az sem egy életbiztosítás, főleg  esőben.

Előzmény: rebkaaa (3882)
MIZSOLT01 Creative Commons License 2019.02.16 0 0 3883

Köszi az infót az internetről!

Mekongnál voltatok?

My Tho és Chan Tho környéke érdekelne.   

Előzmény: 681109 (3880)
rebkaaa Creative Commons License 2019.02.15 0 0 3882

Merre jártatok, mi fért bele 3hétbe, milyen idő van? Én északot már majdnem ejteni akartam, mert egyfolytában esőt írt az előrejelzés és minden második szállásértékelő írta, hogy egyszerűen rettentő hideg van  a szállásokon és mindenfelé sárdagonya. De most örömmel látom, hogy már észak is alakul, nappal 16-20 fokok.

Vasárnap indulunk, szintén 3 hét.

Halong öbölben hogy voltatok? Esetleg Cat-ba-n és onnan szervezve?

Szállást ti foglalatatok előre? Mi sehol csak az első éjszakára Hanoiba, de lehet, hogy fogok, mert nyűgösen hajnalban egy éjszakai busztról leszállva mégiscsak jó lenne valahol lepihenni.

 

Előzmény: 681109 (3880)
681109 Creative Commons License 2019.02.15 0 1 3881

szia, ha nem ragaszkodsz a csilivili szállodákhoz, akkor tudom a jánlani a Nhat Lan Resortot (nem azonos a Hoa Naht Lan-nal!) a Than Kieu alatt dálre kb. 3-4 szállásra

családi 4 ágyas beach veiw bungiban voltunk a párommal és a 19 éves fiammal, benne volt a reggeli is - napi takarítás, törcsi cserével, légkondi, hűtő, tv  

egyébként az étterme a tengerparti viszonylatban olcsó - sokan jártok hozzánk kajálni másik szállásokról is

(én végül a Hotels.com-on foglaltam, mert pont akkor olcsóbb volt, mintaz Agodán) 

 

a motorzás simán megoldható 1 kisgyerkőccel

Előzmény: Yager001 (3876)
681109 Creative Commons License 2019.02.15 0 2 3880

friss infóim vannak, tegnapelőtt jöttünk haza

a reptéren 200 ezer VND-ért vásároltunk korlátlan netet 3 hétre, elég jól működött úgy hogy hárman osztosztunk rajta -asszem Vietel volt a szolgáltató, de szerintem tök mindegy

helyi beszélgetést nem tudom

a transfer nekünk az Oldtown-ba 10 dolcsi körül volt, de visszafelé a szálláson Grab-et rendeltek nekünk így 130 ezer VND volt 

Előzmény: MIZSOLT01 (3879)
MIZSOLT01 Creative Commons License 2019.02.15 0 0 3879

Milyen lehetőségek vannak Vietnámban a helyi telefonálásra és mobil internetre? Olyan sim érdekelne, ami 15 napig helyi beszélgetést, és legalább 6 Gb mobil internetet biztosítana. Milyen szolgáltatóval, és mennyiért lehetséges ez. Hanoiban a reptér- belváros transzfernek mi az aktuális ára?

albagabi Creative Commons License 2019.02.10 0 0 3878

Bocs az Amarimban 8 ezerért ad egy plusz ágyat.

Előzmény: albagabi (3877)
albagabi Creative Commons License 2019.02.10 0 0 3877

Ázsiában először mindig az Agodán keress. Megnéztem,az Anja Resort,és az Amarim is felajánl két 6 éven aluli gyerek vitelét felár nélkül az időpontodban. Voltak gyerekekkel egy szobában,gondolom adtak pótágyat. Egyébként hatalmas franciaágy volt,simán elfér egy kisgyerek,de adnak pótágyat.

 

Előzmény: Yager001 (3876)
Yager001 Creative Commons License 2019.02.10 0 0 3876

Vicces - Az Anja Beach Resort le akar vele foglaltatni két szobát a gyerek miatt. Azt mondja a sima Delux nem elég 2 felnőtt és 1 5éves részére. (booking) Így sajnos ez dobós.

 

Az Eden jó lenne, meg is találtam jó áron! DE a szobát mikor kiválasztom, hogy OK 2 felnőtt és egy gyerek részére, de csak egy double bed van benne. Sehol nem látok pótágy lehetőséget, csak azt, hogy 2 felnőtt és 2 gyerek részére inygenes. (már csak azt nem értem, hogyan férnek el) Írtam nekik gyorsban egy mailt. Hátha válaszolnak...jó lenne mert ár/érték arányban sztem tökéletes. 

 

Salinda kilőve :( Drága.

 

Köszi minden eddigit...mára elég volt  !! 

 

 

Előzmény: albagabi (3875)
albagabi Creative Commons License 2019.02.10 0 0 3875

Nehéz ajánlani. Mi a Than Kieuban,meg az Amarim hotelban voltunk. A Than olcsóbb volt,mégis jobban tetszett,de ott ugye nincs hely. Az Amarim is nagyon jó volt,meg mellette az Anja Resort nagyon tetszett.Volt még ott a szomszédban az Éden,az talán,meg a Salinda hotel az nagyon jónak nézett ki.A Than Kieu mellett volt a Tropicana,annak jó a partja.

Szóval ezen a környéken keress. Itt már nincs építkezés,jó a part,vannak vacsorázó helyek. 5 évessel mindenképp tengerparti,medencés hotelt válassz.

Előzmény: Yager001 (3874)
Yager001 Creative Commons License 2019.02.10 0 0 3874

Egyre jobb... :) Más ajánlat a Thanh Kieu helyett? 03.06-16. Sajnos ott nincs hely 

Előzmény: albagabi (3873)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!