Keresés

Részletes keresés

P 21 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 852

"A könnygáz a CS gáz az ami nem jó, a CN az jó a kutya ellen, az asszem ammóniaszármazék, de már nem nagyon lehet kapni."

 

 

A CS gáz valóban nem a legjobb a kutyák ellen, ezt én is tapasztaltam, de CN-nel keverve már nagyon kemény, az Antihund is elég ütős ha lefújnak vele valakit.

 

A CN egyébként nem ammónia, az ammóniás gázsray az a Bodyguard, abban szalmiákszesz van.

A CN az a klóracetofenon.


Előzmény: Törölt nick (847)
P 21 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 851

"És ez maradandóan "ápolja le" az ebeket ? - mert azért azt nem akarnám - ha nem muszáj..."

 

 

Minden könnygáz csak átmeneti hatású, gyakorlatilag semmilyen maradandó károsodást nem okoz, és az Antihund gázspray speciális összetevői direkt állatok ellen lettek kifejlesztve. Nagy töménységú CN gáz van benne és kisebb mennyiségű CS. Nyugondtan lehet használni, a kutyák nem nagyon bírják, ha elkezdi az ember feléjük fújni, rögtön megtorpannak és elszaladnak.

 

 

 

"Pl. Milyen hatása van, ha barátságosan megszólítom - és kifejezetten odahívom - a kutyát ?

Ha van nálam egy bot, vagy felveszek egy követ, és elhajítom (hogy lekösse a figyelmét, vagy hozza vissza... )"

 

 

Egy támadó kutyát te hiába szólongatod, mert egy pillanat alatt rádugrik és elkezd szétmarcangolni, mint azt a szerencsétlen horgászt akit két kutya támadott meg és a kezét összemarcangolták a dögök. Az egyiket lelőtték a rendőrök, a másik sajnos elmenekült.

 

 

"És hol - "milyen irányultságú" helyen / boltban lehet ezt kapni ?"

 

 

A Daisy fegyverboltban még van. Máshol nem tudom hogy lehet e kapni. Esetleg meg lehet rendelni külföldről, de az bonyolultabb és drágább is.

Előzmény: Hooogy? (845)
Hooogy? Creative Commons License 2008.05.19 0 0 850

"...sosem a kutya a hibás..."

 

Na igen meg még:"Érthetetlen ! Nem szokott kijönni ! Hogy jött ki ? - nem is értem !..."

 

Ezek szoktak elhangozni egy kutyatámadás után... Csakhogy AKKOR és OTT többnyire nincs ott "a gazdi" , nem hívja vissza a kutyáját - úgyhogy "engem nem vígasztal", hogy a gazda a hibás, nem a kutya...

Egészen rövid ideig volt a környezetemben kutya ( kényszerből, egy családtag kisegítésére ) - ugyancsak békés természetű keverék ( mondhatnám : mafla ) - de én mindíg keményen fogtam a pórázt sétáltatáskor...

 

Szvsz ez az egész ott kezdődik, hogy ha én gyalogosként megyek az utcán, és az idegen gazda kutyája odajön szaglászni a nadrágszáramat vagy nyalogatni a cipőmet  akkor "húzódozásomra" a Kedves Tulaj csak annyit mond : "Nem bánt !"

Jó, persze ne is bántson - de ha engem ZAVAR , akkor NE engedje hozzám közel !

Ne akarja "rám erőltetni", hogy érintkezzek az ebjével - ha én nem akarom !

 

 

Előzmény: Törölt nick (847)
Hooogy? Creative Commons License 2008.05.19 0 0 845

És ez maradandóan "ápolja le" az ebeket ? - mert azért azt nem akarnám - ha nem muszáj...

 

Az "egyszerűbb módszerek" nem segítenek ?

 

(Lehet, hogy marhaságokat kérdezek ...)

 

Pl. Milyen hatása van, ha barátságosan megszólítom - és kifejezetten odahívom - a kutyát ?

Ha van nálam egy bot, vagy felveszek egy követ, és elhajítom (hogy lekösse a figyelmét, vagy hozza vissza... )

 

OK- rendben van - ha "elfajulnak a dolgok" biztos más a szitu - de ezek szerint folyton nálam / nálunk  kéne lennie egy ilyen spay-nek ?

 

(Ha nincs más megldás, akkor rendben, hajrá - a gyerekekért mindent ! - csakhát egyszerűbb, "kéznél levő" megoldás nincs ? )

 

És hol - "milyen irányultságú" helyen / boltban lehet ezt kapni ?

Előzmény: P 21 (843)
P 21 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 844
Jól tippeltél. Útálom a kutyákat, és a sok bunkó kutyatartót is, akik miatt kutyaszarral van tele a város.
Előzmény: NattyDread (840)
P 21 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 843

Nem kell mindent elhinni. Kutya ellen a CN gáz a jó. Létezik még antihund nevű gázspray is, ez CS-CN töltetű, kimondottan kutyál ellen van kitalálva. Én már használtam ilyet, hyperbrutál hatása van.

 

 

 

Ha gázpisztolyban akarsz, PV töltetű töltényt használni, akkor Wadie gyártmányt vegyél, igaz hogy csak 45 mg töltet van benne, és az Umarex-ben 120 mg, de az Umarex töltényben lévő capsaicin csak 1,2  százalékos lehet, mert harmatgyenge.

A Wadie 45 mg-ja sokkal töményebb.

A paprika spraykat meg felejtsd el, harmatvíz az egy feldühödött kutyának.

Előzmény: Hooogy? (842)
Hooogy? Creative Commons License 2008.05.19 0 0 842
Tehát a peppergáz ill. a paprikagáz a hatásos ?
Előzmény: Törölt nick (837)
NattyDread Creative Commons License 2008.05.18 0 0 841
Palotapincsiknél állítólag hatásos, de pl. egy rotweilert csak feldühösít :o))
Előzmény: Hooogy? (839)
NattyDread Creative Commons License 2008.05.18 0 0 840
Jól tippelem, hogy nem vagy valami nagy kutyabarát?
Előzmény: P 21 (834)
Hooogy? Creative Commons License 2008.05.18 0 0 839

Köszi szépen a segítséget !

Ezek szerint a "riasztósíp" sem ér sokat, ugye ?

Előzmény: Törölt nick (837)
Hooogy? Creative Commons License 2008.05.18 0 0 835

Hm...

Na és pl. a kutyariasztó (ultrahang?)síp alkalmas - vagy még jobban hergeli a kutyákat ?

P 21 Creative Commons License 2008.05.15 0 0 834

"Mit javasoltok ?"

 

 

 

Javaslom a kutyatartók egymillió forintra, illetve ha nem tudja vagy nem akarja kifizetni, akkor egy éves kényszermunkára ítélését. Továbbá a kutyáik elkobzását, és kínába szállítását, (a szállítási költségeket a kínaiak fizetnék, egyébként ingyenesen kapnák meg a szállítmányokat).

Javaslom továbbá, a kóbor kutyák összefogdosását, és minél kisebb költségekkel való leölését, és megsemisítését.

 

Minekután a terv végrehajtásra került, nem volna több, emberek elleni kutyatámadás, nem marcangolnának szét védtelen nőket, gyerekeket ezek a négylábon járó nyálzó szőrös fostömlők.

 

Amíg ez nem valósul meg, addig hordjál magaddal valami hatásos ezközt, amivel kezelésbe veheted a rád vicsorgó szarzsákokat, és a gazdájukat is ha esetleg nem tetszene nekik hogy leamortizáltad a barát, gyerek, szexpartner pótlékukat és még nekik állna feljebb. 

Előzmény: Hooogy? (828)
P 21 Creative Commons License 2008.05.15 0 0 833

"Mit csinálhatnék vele?"

 

 

 

Add el a kínai piacon, valamelyik csing csang nak, majd az leszoktatja a harapdálásról. :)

Előzmény: citera (832)
citera Creative Commons License 2008.05.05 0 0 832

Úgy látom vannak itt hozzáértők.

A helyzet a következő: van egy fiatal kutyusunk, ami mindig ránkugrál, összesároz, és játékból belekap a kezünkbe ruhánkba amit ér. Nagyon hiperaktív ilyenkor. Rossz zsákkal szoktam vele játszani, lóbálom, ő felugrik elkapja, és húzza, cibálja. Nagyon szórakoztató amit a zsákkal művel, mindig jót röhögök, hogy mennyire bolondul birkózik vele, de az a baj, hogy nem mindig tesz különbséget a kezem és a zsák között és nem veszi észre, ha éppen nem akarok játszani, mindig jön és kelleti magát, rámugrál, összesároz. Tudom hogy ez idővel elmúlik, de jó lenne mihamarabb. emiatt az ugrálás miatt meg kellett kötni, mert ha kimentem, mindig összesározott, akkor is ha a templomba indultam kiöltözve... Sajnálom szegényt a láncon, de egyszerűen nem lehet elengedni, leszedi a mosott ruhát a madzagról. Nagyon szeretnivaló, csak ilyen bolond. Ha szabadon van, akkor annyira intenzíven hízeleg, hogy a másik kutyát meg sem bírom simogatni. Mit csinálhatnék vele? hogyan szoktassam le a hülyeségeiről?

NattyDread Creative Commons License 2008.04.25 0 0 831
Csípőre tett kézzel kergetted? :oD
Előzmény: mcpie (830)
mcpie Creative Commons License 2008.04.25 0 0 830

"Aki sok gázzal megoldandó helyzetbe keveredik akár kutyával, akár emberrel szemben egyszerűen egy garázda alak. "

Eegen... akinek van fegyvere, az használja, ha a helyzet megkívánja. Akinek van autója, az nem szivesen gyalogol. :))

 

Rám is támadt már kutya. Csak rossz passzban talált: leugrottam a bicikliről, és megkergettem, azzal a feltett szándékkal, hogyha utolérem, kinyírom. Késsel. Mert mindennap riogatta az arrafelé járókat. Azóta nem jön elő. Ha lett volna nálam gázpisztoly/lőfegyver akkor rosszabbul járt volna. :)

Előzmény: Törölt nick (820)
NattyDread Creative Commons License 2008.04.25 0 0 829
"Aki sok gázzal megoldandó helyzetbe keveredik akár kutyával, akár emberrel szemben egyszerűen egy garázda alak."

Igaz. Inkább éles fegyverrel kell megoldani a dolgot, az a biztos, bár a kihívó nézés és a csípőre tett kéz biztosan segített volna itt is:



Kutyatámadások Velencén
Előzmény: Törölt nick (820)
Hooogy? Creative Commons License 2008.04.24 0 0 828

Üdv a "hozzáértőknek" - én nem vagyok az... :(((((

 

Ölég "nagydarab" vagyok, mégis megkérdezem ( nem tom, volt-e már szó róla itt ):

 

Visszaolvastam, kb. mit kell tenni, ha egy v. több kutyuli körbefog és vicsorognak.

 

Ez OK - de mi a helyzet, ha a két kis unokámmal (7 éves fiú és 5 éves lány) megyünk, és "kipécéz" egy v. több kutya pl. kevéssé forgalmas nyaralóhelyen ?

Megtanítottam őket arra a minimumra, hogy szembe nézni nem szabad a kutyával - azóta "kutyaközelben" földre szegezett tekintettel mennek :)))))))))))))))))))))))) - de az ő reakcióik inkább pánikszerűek ( hál'istennek : egyelőre csak lennének ) ilyen szituban...

Biztos, hogy hozzám menekülnének - a kutyának hátrafelé - visítanának, az se biztos, hogy jó lenne, ha a nyakamba / vállamra venném őket. Nekik hiába mondanám, hogy nyugodtan álljanak csipőretett kézzel...

 

Mit javasoltok ?

scamy Creative Commons License 2008.03.10 0 0 827
HELLÓ!
Munkám során(nem postás)sok kutyával találkozom.Határozott fellépés a kutyát megijeszti és meghátrálásra kényszeríti.Viszont ha a gazdit közelben érzi akkor dupla erővel védi a területét.Állatorvos ismerősöm mondta,hogy a kutya a feltűnő,eltérő különbségeket veszi észre az embereken.(lopakodik,dülöngélő,és az eltérő illatú embereket),és akkor támad.Ha bemegyek a kiskapun mindig nyitva hagyom,mert az esetek döntő többségében kifut a kutya.18 éves tapasztalatom szerint a kutya olyan természetű lesz mint gazdája.Igazat adok abban,hogy nem a kutya hülye hanem a.....
pepetigris Creative Commons License 2008.03.06 0 0 826
Hallani sem akarok erről a topicról! :-)))
Előzmény: Törölt nick (825)
Dome002 Creative Commons License 2008.03.01 0 0 821
Tisztelt Magnum45 attol tartok hogy hiába koptatjuk a klaviaturát.
Azzal a szándékal irtam erre a topikra hogy valakinek ténylegn tudok segiteni a tanácsaimmal, de ahogy végig olvasgattam az egészet rákellet jönnöm hogy, ez a
topik arol szól hogy, kisebségi komplexusus idióták itt élik ki szadista halylamaikat.

Mélyentisztelt gázpisztolyos és macsetés HIROK valoban megmernétek tenni azt amit itt előadtok egy igazi kiképzett örző-védő kutyával vagy kutyákkal szembe, vagy csak igy a neten keresztül igy biztonságosabb ugye.
Előzmény: Törölt nick (820)
Dome002 Creative Commons License 2008.03.01 0 0 819
Kébzeld én már voltam ilyen helyzetben 3 Rodéziai Ridzsbek támadotrám szépen kőrbevettek és mindig az támadott amelyik a hátam mögé tudott kerülni.

Szépen őssze is rágtak, mire előkerült a gazdájuk egy igazi szőken nő Pokemon.
Mint kiderült a szukának kölykei voltak és ők csak védték az almot az idegenektől, csak a csajszi elfelejtett szólni.

Ezt az estet csak azért irom le hogy megvilágosodjon végre a számotokra az hogy, a kutya az egyetlen olyan vadállat amelyik képes akár az életét is feláldozni az emberért de ők a maguk játékszabályai szerint élnek, és ha ezt betartod akkor nemkel féned tőlük.

Tehát a fentemlitett estben a szőke nő pokemon volt a hibás hogy, nemszólt időben a kiskutyákról.

Itt idézném az atyámat aki 45 éve tenyészt németjuhászokat " jegyezdmeg fiam sohasem akutya a hülye".
Előzmény: PA63 (818)
PA63 Creative Commons License 2008.03.01 0 0 818
Te minek jársz ebbe a topikba?

Ilyeneket csak az ír, aki sosem jár olyan helyen ahol az utcán 60kg-os kutyák mászkálnak szabadon.

Azt kívánom neked hogy kerülj ilyen helyzetbe fegyver és minden más segédeszköz nélkül!
Előzmény: Törölt nick (817)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.29 0 0 813
ez állati :)))))

mellesleg olyan kutyával amelyik az utcán, az úton brutálkodik nem érdemes másként foglalkozni.
egy elkóborolt kutya, amit a tavaszi adrenalin (tüzel) túltengés hajt és úgy kóborol, veszélytelen szinte, mert idegen neki az utca, főleg ha távol van a megszokott otthonától. (szagoktól, zajtól)
egy idő után, ha talál állandóan kaját, (eteti valami hülye) elvadulhat.
na ezzel nem is érdemes másként kezdeni csak golyóssal, (ha van) vagy bozótvágóval.
ezek az elvadult dögök a veszélyesek.
vagy azok amik direkt vadítva vannak, mert a fennti pár sorom csak azokra érvényes, amik egy normális háztól elszöktek, ahol etetve, ápolva voltak.
a vadított hülyére nevelt kutyák azokkal nem is érdemes másként kezdeni, főleg, ha még ő köt beléd (morog, vicsorog ha meglát)
az ilyennel csak valami fémdarabbal érdemes "szóba állni" kés, bárd, kasza, ólom.

és tényleg humánus, ha "csak" gázt kap a pofájába.

sajna ahol élek sok cigánykuvasz csatangol falkában néha.
hogy honnan kerülnek elő???

napokig sehol semmi aztán megjelenik 5-8 kutya 2kg-80kg-ig méretezve.

ezekhez hozzátenném, hogy a gazdáját is megkeresném azért ......


Előzmény: Törölt nick (812)
dome 002 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 810
Urak ugy látom igen igen nagy kutyás tapasztalattal rendelkezik atársaság nagyrésze.

Az eggyik lényeges dolog hogy, az ember ha fél verejtékezik még ha nemis veszi magán észre. Tehát ha félsz mehetsz akárhogy nézhetsz amerre akarsz akutya tudnifogja hogy rettegsz töle és általában ezt ki is használják.ű

A legbiztosabb modszer ha a kutyát egy olyan váratlan szituáció elé álítjuk amejjet még nemtapasztalt. Legtőbb esetben elég a karokat széttárva ráüvölteni az álatra.

Szemtanuja voltam egy esetnek amikor egy kiképző kérte hogy. a leghamisabb kutyát engedjék rá.Miután ez megtőrtént ő fenekével a kutya felé legugolt majd béka ügetés szerüen fenékkel a kutyafelé /ami egy kaukázusi juhászvolt/ kezdett el ugrálni. A kutya elkezdet ugatva hátrálni majd pár másodperc után elszaladt.
J.P.Montoya Creative Commons License 2008.02.27 0 0 806

Igen. Utána a bunkó kiszórja az utcára, a kutyák megeszik és beledöglenek.

Előzmény: Törölt nick (805)
J.P.Montoya Creative Commons License 2008.02.27 0 0 804
"Említette valaki a panírozott szivacsot.

Megkaphatnám a receptjét?"

 

Hozzávalók:

 

egy adag rothadt lélek

40-es IQ

jó ügyvéd

 

A többit kitalálod magad is.

 

Előzmény: gdolozs (802)
gdolozs Creative Commons License 2008.02.27 0 0 802

Említette valaki a panírozott szivacsot.

 

Megkaphatnám a receptjét?

Előre is Kösz

 

citera Creative Commons License 2007.12.19 0 0 801
Csak lecsuk  a rendőr, ha meglátja nálad az utcán :( .
Előzmény: Törölt nick (798)
bggy Creative Commons License 2007.12.18 0 0 800
Nemregen osszebalhezott a kutyam a szomszedeval.
Igen kemenyen csinaltak, frocsogott a ver, meg minden.
Megfogtak egymas nyakat, es nem eresztette egyik sem.
Rugtam, utottem oket, rajuk terdeltem, rangattam, de semmi hatas.
Vegul egy ketmeteres keritesoszloppal (50-es vascso) vertem le egymasrol oket.
Ha egy kutya elszantan tamad, csak megolni lehet, elijeszteni nemigen. De legalabbis ki kell tolni a szemet, eltorni egyik labat, vagy letepni a herejet. Ha ennel kevesebb is eleg, akkor nem volt komoly a dolog...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!