Keresés

Részletes keresés

morgen66 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 1036

Szép.

De ha vizet kap ezt is kidobhatod.

Előzmény: Perillustris (1034)
nicko Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1035

viszont ha gondok lépnek fel a vezetékeknél urambocsá csőtörés akkor gebasz van ezekkel a gipszkartonokkal..

Előzmény: Perillustris (1034)
Perillustris Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1034

Mi a gipszkartont választottuk, két közepes méretű kisajtó-betekintővel a vízórák miatt. És Dömötör-luxot, hogy ne pazaroljunk vizet. :)

 

Amúgy pedig: http://www.butorteam.hu/index.php?option=com_k2&view=item&id=2:wc-h%C3%A1tfal-%C3%A9s-v%C3%ADz%C3%B3ra-szekr%C3%A9ny-30000-ft&Itemid=28

Előzmény: Vikicse (1027)
Centi the real Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1033

A klotyótartályt - ha még az eredeti felállás van - akkor a felső vaslemez tartja.  Ezt ki kell váltanod majd egy jó helyre beillesztett átkötő "deszkával" a dekorpanel mögött, hogy legyen mire felrögzíteni a tartályt. Shell-csapnál, vagy cserélt wc -kagyló mögötti tartálynál ez értelemszerűen lenti "deszkát", vagy ennek hiányát kell érteni. Shell-csapnál a cső rögzítését is meg kell nézni, hogy elég stabil-e vagy azt is egy keresztdeszkához kell rögzíteni.

 

Két oldalt dekorléccel a csavarhelyek is eltüntethetőek, ezt érdemes bontható ragasztóval feltenni (pl 10-20 centinként egy csepp sziló, ami késöbb ha kell, roncsolásmentesen feltéphető.)

,

 

Cm

Előzmény: Vikicse (1027)
M63FUN Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1032

azt hiszem az úr nyert. nem éppen a legolcsóbb megoldás, de valóban nagyon pofás, és könnyű tisztán tartani is!

Előzmény: Centi the real (1031)
Centi the real Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1031

Vaslemez ki - két oldalra párnafa (esetleg középen átkötve, hogy merevebb legyen)  és csempe (vagy tetszőleges mintájú ) furnérlapot felcsavarozol a párnafára.   Célszerű egy osztást középen meghagyni, hogy ne egy 240x90-es lappal kelljen balettozni.

 

Ez a furnér - dekorlap teljesen olyan, mintha csempézve lenne,  csak éppen nem hideg , de még a fugák is érdesre vannak kialakítva. 

 

Cm

M63FUN Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1030

én meg egyszerűen legipszkartonoznám. olcsó is, könnyen megoldható házilag. a táblát előre lefesteném, és csakutánna

csavaroznám fel, így bontható is könnyen gyorsan. persze női szemmel lehet gáz hogy 6 csavarfej látszik. én az ilyen baromságokat

nagyvonalúan figyelmen kívül hagyom. kb 3 nap megszoknia a szemnek.

Előzmény: Vikicse (1027)
Axióma Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1029

Nalunk le lett tapetazva ontapadossal... Persze a horpadasoknal dimbes-dombosnak marad, de azt mar nem nezegeted, a hangulatnak meg olyan szint-mintat teszel, amilyet akarsz.

Előzmény: Vikicse (1027)
morgen66 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1028

Olyat boltban nem kapsz.

Megoldás:

 -új vaslemez

 -új bútorlap a meglévő vaskeretre./vagy furnér /

 

Bonthatónak kell lennie,mert a háta mögött lévő csövek ha elromlanak javitani lehessen,

és ahoz lekell bontani a burkolatot.

 

Volt aki ytongal felfalazta,majd az első javításnál szétvésették vele .

 

 

Előzmény: Vikicse (1027)
Vikicse Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1027

Sziasztok!

 

A kérdésem az lenne, hogy tud-e valaki olyan boltot ahol házgyári dolgokat lehet kapni Budapesten?

A wc mögött lévő 3db vaslemezt cserélnénk ki, mert borzalmas állapotba van.

Előre is köszi a segítséget!

 

Vikics

Perillustris Creative Commons License 2011.10.07 0 0 1026

Nem kell engedély. Panel vésését nem ajánlom házi módszerekkel, bízz meg egy profit, ha van rá módod.

 

Ha a légkondi kültéri egységét az ablakhoz rakod, akkor roppant halkat vegyél, és mindenképpen egyeztess a szomszéddal, de ha van erkélyed, akkor inkább oda tedd.

 

Ciripke Creative Commons License 2011.09.20 0 0 1025

Sziasztok!

 

53nm-es panelbe szeretnénk vezetékeket cserélni, mert szeretnénk légkondit, stb. Volt, ahol olvastam, hogy a vezeték csatornájának a véséséhez is kell engedély, mert valamiféle bontásnak számít. Erre mit tudtok mondani?

 

Másik kérdésem, hogy milyen eszközökre van szükségem, hogy a kábelcsatornát ki tudjam alakítani? Ezeket bérelni is lehet?

 

Előre is köszi a segítséget!

Reléguru Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1024

Azt nem mi kiviteleztük, de majd utána kérdezek a napokban. Szerintem több van már ott felszerelve. azt tudom, hogy több kivitelezési lépcső volt.

Előzmény: panellakó 886 (1023)
panellakó 886 Creative Commons License 2011.09.04 0 0 1023

És nem tudod, hogy a Faluházban hogy szuperál? Egyébként ott csak kísérleteznek vele. Ha jól néztem 9-9 darabot raktak fel mindkét oldalon tavasszal. Réti úgy tűnik óvatos duhaj.

Előzmény: Reléguru (1022)
Reléguru Creative Commons License 2011.09.04 0 0 1022

Bevallom őszintén, hogy ezt a számítási hibát én sem vettem észre. És még a Grox-os kollégák sem. A hiba a honlapon hamarosan javítva lesz.

 

Gyakorlati tapasztalatban nincs hiány, a termék számtalan panelház tetején működik a lakók teljes megelégedettségére Szegedtől, Sopronig. Pesten a közelmúltban a Faluház tetőventilátorai lettek kiváltva Grox huzatfokozókra.

Előzmény: panellakó 886 (1021)
panellakó 886 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 1021

Újfent köszönöm!

 

Viszont a cég honlapjáról elérhető szélcsatornás mérési jegyzőkönyvet nem értem. A mért értékek: átlagsebesség a mérőcsőben: 0,7 m/s térfogatáram a mérőcsőben: 79 m3/h. Hatalmas matektudásommal kiszámoltam, hogy egy 200 mm-es típus vizsgázhatott. Ha ezt 350 mm-esre átszámítom, akkor 242 m3/h jön ki. Hogy a manóba lesz ebből 1350 m3/h? Azon kívül ehhez az 1350 m3/h térfogatáramhoz 3,9 m/s szellőző csőben mért sebesség tartozik, ami 3 m/s szél esetén ugyancsak soknak tűnik. Szóval a kalkulátor kicsit marketingesnek tűnik. Ezért nem ártana valami gyakorlati tapasztalat.

 

Megfogadom a tanácsot: mégsem bízom a szélre :)

 

Még egyszer köszi!

Előzmény: Reléguru (1020)
Reléguru Creative Commons License 2011.08.07 0 0 1020

A képek lemaradtak:

 

Előzmény: Reléguru (1019)
Reléguru Creative Commons License 2011.08.07 0 0 1019

Próbálok pártatlanul válaszolni.

 

A panellakások szigetelésekor beadott terveken általában 60 m3/óra elszívási teljesítmény szerepel lakásonként. ez egy tíz emeletes háznál 600 m3.

 

A panelházak 90%-án egy háromfázisú 550 Wattos ventilátor lett felszerelve, amely folyamatos üzem esetén óránként 700 m3 elszívást biztosít (lásd: adatlap)

Egy mai korszerű ventilátor ez elszívási teljesítményt 100 Watt alatti teljesítmény alatt meg tudja oldani, de beépítéssel együtt 100-200 000 Ft-ba kerül, ezért elég nehéz eladni társasházaknak. Pedig nekem, mint villamos kivitelezőnek ez lenne az igazi "bidznic", de a hazudni a profit kedvéért sem fogok.

 

Visszatérve az eredeti ventilátorra: voltam már néhány tetőn, láttam már elég sok ventilátor, de egy dolgot soha nem láttam: mégpedig, hogy egy motor folyamatos üzemre legyen kötve. Érthető, hiszen egy ilyen motor havi ~19 253 Ft-ba kerülne a háznak és némely házon 12 darab is eldübörög. Apropó dübörgés. A békebeli motorok hangjáról jobb nem beszélni.

 

Szóval innentől kezdve a 60 m3/ lakás elfelejthető.

 

A Grox huzafokozók által elszívott levegő mennyiségét az alább kalkulátorral számolhatja ki:

 

http://www.grox.hu/Kalkulator-Mutat_Nullazzal/

 

 

Amit mi elsősorban használni szoktunk az a 350-es típus, amely az említett 3 m/s légsebesség melett 1350 m3 elszívást biztosít, gayakorlatilag hang nélkül. Természetesen olyan is leőfordul, hogy több huzatfokozó kell egy elszívó csőre a lakások számától és miegymástól függően.

 

 

Két fontos dolog azonban hozzátartozik dologhoz:

 

- a huzatfokozók kulcsa a lapátok szöge és a csapágyazás. Egy jobb minőségű huzatfokozó a nap jelentős részében működik, de szélcsendben nyilvánvalóan nem. Ugyanakkor - szemben a régi ventilátorokkal - nem is akadályozza a levegő kiáramlását és kis mértékben ez is mozgatja.

 

- a panelház elszívó rendszerét nem arra találták ki, hogy teljes mértékben biztosítsa a lakás légcseréjét, hanem arra, hogy ne penészedjenek a lakások.

 

- a saját extra igény (WC-zés, sütés, stb) teljes mértékű elszívására egyik megoldás sem alkalmas, tehát azt a lakónak kell megoldania.

 

 

Remélem segítségére tudtam lenni. Érdekességképp megjegyzem még, hogy az OTP Házfórum pályázatán, környezetvédelem kategóriában 477 érvényes pályázat közül, az általunk kiajánlott rendszer alapján benyújtott pályázat nyerte el a fődíjat.

Előzmény: panellakó 886 (1018)
panellakó 886 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 1018

Most vettem észre, hogy kegyed is érdekelt Grox huzatfokozó szerelés ügyben. Konkrétan az Önök honlapjáról idéztem. Így nyilván sejthető a válasz.

Előzmény: panellakó 886 (1017)
panellakó 886 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 1017

Hálásan köszönöm!

 

Mivel úgy látom szakemberre akardtam, lehetne még egy kérdésem: 

Újabban kitalálták, hogy Grox huzatfokozókra cserélik a tetőventilátorokat. Nem fogyaszt áramot, elméletig nincs számottevő hangja, ami jó. Ha fúj a szél állandóan megy, nem úgy, mint a szakaszos üzemű tetőventilátorok. Viszont egy szélcsatornás mérési jegyzőkönyv szerint 3 m/s szélsebességnél 79 m3/óra térfogatáramot produkálnak, ami 10 emeletnyi lakásra lehet, hogy kevés. Persze a gyártó és a szereléssel foglalkozók állítják, hogy „az átlagos magyarországi légsebesség mellett (3m/s) maradéktalanul biztosítani tudjuk a leszerelt háromfázisú ventilátorok által szállított levegőmennyiséget”.

 

Mi a véleménye? Várjam meg mit produkál majd a huzatfokozó, vagy a szélfüggő és átlagosan nem kielégítő intenzitású huzatfokozós gravitációs szellőzés miatt még indokoltabb a kisventilátor?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Előzmény: Reléguru (1016)
Reléguru Creative Commons License 2011.08.06 0 0 1016

Még annyi, hogy a golyóscsapágyas típusok hosszú távon kifizetődnek és halkabbak. Ha golyóscsapágy van egy elszívóban, az a dobozán van jelölve, ha nincs jelölés a ventilátor műanyag csapágyas. Ez a sok használattól szétkopik.

Előzmény: Reléguru (1015)
Reléguru Creative Commons License 2011.08.06 0 0 1015

Az automata zsalus ventilátorok zsalumozgatói kicsit olyanok, mint a hátrahúzós autó. Amikor bekapcsoljuk a ventilátort a zsalumozgató is áramot kap és az icipici motor elkezdi felemelni a zsalut. Ez a teljes folyamat eltart 20-30 másodpercig. Ezen idő alatt a ventilátor motor a zárt és folyamatosan zsalun keresztül próbál szívni. Utána a kezdeti magasabb zaj halkul. Ezáltal kisdolognál nem igazán szív el. Amikor a ventilátor nem kap már áramot (kikapcsoljuk) a fent említett "hátrahúzott" zsalumozgató elenged és szintén 20-30 másodperc alatt visszazárja a zsalut. Ha az elszívó csőben erős természetes huzat van, előfordul, hogy a zsalu nem zár vissza, mert nagyon pici ereje van. Viszont ilyenkor is majdnem teljesen elzár, a huzat csökkenésekor pedig lezárja a zsalut. Olyan helyen célszerű használni, ahol a közös csőrendszerből szokott visszajönni cigi, sütés, vagy budiszag. A vásárlást javaslom, villamossági boltban ejtse meg, mert a barkácsáruházakban sokszor annyiba kerül a legolcsóbb szutyok. A ventilátorok között igazándiból a zajszint a legfontosabb különbség. Nagyon jó minőségüek a Cata, Aurora, Vortice, Helios típusok. Magam részéről nem ajánlok Ka...x, V...s típusokat, mert van hangjuk szépen. Páraérzékelős típust kizárólag fürdőszobában használunk, ha nem egybe van a WC-vel, de annak kell állandó áram. Villamosági boltban egy sima zsalus szerintem 10-ből megáll.

Előzmény: panellakó 886 (1006)
Flexon-beton Creative Commons License 2011.04.06 0 0 1014

Hello,üdvözlök minden fórumozót.

Ha még nem késő küldök betonvágós elérhetőséget.

www.betonvag-ok.hu

Ami alapvetően érdekli a panelátalakítókat: nyílások vágása, falszakaszok vágása,

egész falak eltüntetése és nyílások bővítése valamint klímák páraelszívók részére furat kialakítása.

Általános szabály a tartófalak leggyakrabban 15 cm, a válaszfalak 6,5 cm vastagságúak.

A válaszfalakat néhány eset kivételével gond nélkül lehet szabni vágni, nem kell hozzá engedély, a tartó falak megbontásához általában statikus szakvéleménye kell, kivéve a furatok. A vágásokat gyémántélű vízhűtéses szerszámokkal végezzük.

A legegyszerűbb munkafolyamat válaszfalban ajtónyílást vágni vagy bővíteni egy-két órás művelet ugyanez tartófalban négy órát vesz igénybe.

Lehetőség van még boltíves alakzatok vágására válaszfalakban és horony vágására elekrtomos vezetékek részére.

A munkadíjak néhány ezertől a több tízezerig terjedhetnek, statikus szakvéleményekben tudunk segítséget nyújtani, a saját bontott anyagainkat el is szállítjuk.

Véleményem szerint viszonyla kicsi összegből nagyot lehet alakítani a lakás arculatán, ezt bizonyítja a 19 év alatt elvégzett sok átalakításunk is.

Ha valakinek kérdése van ezekkel kapcsolatban szivesen állok rendelkezésére.

További sok sikert a lakásfeújításokhoz, üdv. István

Előzmény: Perillustris (1011)
Bergeron Creative Commons License 2011.03.31 0 0 1013

Bocs, hogy csak most írok. Nem jártam erre egy ideje:

 

http://www.betonservice.hu/elerhetoseg.html

Előzmény: Perillustris (1011)
VINIKORN Creative Commons License 2011.03.26 0 0 1012

Gondoltam megkérdezem, hogy nem kell egy vadi új, soha nem használt munkásruha?

 

Itt a hirdetés: http://hardverapro.hu/apro/munkasruha_vadi_uj_soha_nem_hasznalt/hsz_1-50.html

 

Fehérvári vagyok. E-mail: vinikorn@indamail.hu

Szevasz.

Perillustris Creative Commons License 2011.03.17 0 0 1011

Szia, kérlek írd meg a nevüket!

Előzmény: Bergeron (1010)
Bergeron Creative Commons License 2011.03.03 0 0 1010

Nálunk egy google-lal talált cég csinálta. Annyi ilyen munkájuk volt, hogy a cím alapján már tudták, hogy milyen a panel alaprajza és azt is, hogy melyik falat lehet vágni, így nem volt szükség statikusra sem. 

 

Előzmény: E K (1004)
D H Creative Commons License 2011.01.18 0 0 1008

1. türelem

2. spakli

3. víz vagy egyéb permet

 

+1. felbérelsz egy ismerős középiskolás srácot aki pár ezer forintért meg néhány sörért (khm. üdítőért) leszedi neked.

 

ui. mi azzal szívtunk anno, hogy az előző tulaj a fűrészporos tapétát kültéri festékkel festette le (gondolom az volt olcsón), így nem hatotta meg semmilyen mennyiségű oldószeres oldat sem... Nényzetmilliméterenként jött le az egész lakásban - földöntúli volt az öröm, mikor végére értünk.. :-))

Előzmény: Bz81 (1007)
Bz81 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 1007

Sziasztok!

 

Most vettünk lakást és az előző tulaj körbetapétázta.

Tudnátok segíteni, hogy a tapétát hogyan tudom a legkönnyebben leszedni, van valakinek van ebben tapasztalata?!

Köszönöm előre is a segítséget!

panellakó 886 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 1006

Üdv!

 

Kinek van tapasztalata viszacsapó szelepes, vagy automata zsalus szellőző ventillátorral (átmérő: 100 mm légszállítás: 90-100 lm3/h a 15-20 ezer Ft-os árkategóriából)? Ha nem működik elméletileg zárva kell, hogy legyen (kivéve ha  a központi szellőző szívása kinyitja a visszacsapó szelepet, de akkor meg ugye éppen nincs visszaáramlás). Megfogja a szellőzőből érkező szagokat és hangokat? A hangszigeteleési funkciója is fontos lenne.

 

Koszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!