Keresés

Részletes keresés

sari attila Creative Commons License 2008.06.13 0 0 3565

És most ismét ON, ki hol és mennyiért tölti az oxigénpalackját?

S.A.

sari attila Creative Commons License 2008.06.13 0 0 3564

szia

 

Igazából ráér júliusig, de azt aki vágta már nem akarom ezzel nyúzni.

S.A.

 

mercatoris2 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 3563
Akkor az tudja legjobban és legkönnyebben megcsinálni, aki a filmet technikailag is vágta.
Előzmény: sari attila (3561)
tepsi_real Creative Commons License 2008.06.13 0 0 3562
Mikorra kellene megcsinálni Atti? Szombaton itt megtalálsz: http://www.jat.hu/blog_a_mandriva_magyarorszag_talalkozot_szervez
Előzmény: sari attila (3561)
sari attila Creative Commons License 2008.06.12 0 0 3561

Szia

 

nekem bármilyen felirat  jó lenne, de abszolut nincs vágóprogramom, és egyáltalán nem is értek hozzá.

Azért köszi.

S.A.

Előzmény: mercatoris2 (3560)
mercatoris2 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 3560
Ha amolyan "ráégetett" felirat is jó, mint pl. itt: http://www.youtube.com/watch?v=j4AmPDQpOGs

akkor azt elég egyszerű megcsinálni. A vágóprogramban levő anyagnál a megfelelő helyeken ráhúzol egy szöveges réteget, mint egy sima feliratot, elhelyezed a megfelelő helyre, és kész.
Előzmény: sari attila (3559)
sari attila Creative Commons License 2008.06.11 0 0 3559

Szia.

 

Akartam neked magánban írni, de nem találtam az elérhetőséged mert béna vagyok.

Az lenne a kérdésem hogy tudnál-e segíteni a felirat elkészítésében? Megy ki a film egy barlangász találkozóra franciaországba, és kéne rá felirat. Én nem vagyok jártas az efféle dolgokban, de azt tudom hogy DVD lemezen van az anyag, meg Hi8-on.

Választ magánban is írhatsz.

öszönettel: S.A.

Előzmény: mercatoris2 (3557)
_hanyi_ Creative Commons License 2008.06.08 0 0 3558
Jaj, hát az nekem meg van "eredetiben " ! (3példányindigiózva)

:)
Előzmény: mercatoris2 (3557)
mercatoris2 Creative Commons License 2008.06.08 0 0 3557
Hany,

te javíthatatlan vagy :-D

Csak neked – az eredeti verzió:

http://www.youtube.com/watch?v=FPFZ0sT2n2M

Köszi Mogya az ajánlást!

üdv,
M2 alias Jules
Előzmény: _hanyi_ (3556)
_hanyi_ Creative Commons License 2008.06.07 0 0 3556
" Azért az itteni siker ellenére, mégis figyelmedbe ajánlanám én is azt a helioxfilm website-ot. "

Isten ments! Az olyan lenne mintha a töltött káposztát vetnéd össze a sushival.
Ha elkezdene finomkodni pont a lényeg veszne el. (számomra)
Jules eredeti vágása amivel Eilatban nevezett nekem jobban tetszett, kár hogy azt a varit le vette.
Előzmény: mogya (3555)
mogya Creative Commons License 2008.06.07 0 0 3555
"Elég nehéz volt átverni a csapaton hogy 3-4 túra első merülésénél filmezhessek, és ne csináljunk mást, megoszlottak a vélemények,"

Emlékeim szerint főleg a koncepciódat volt nehéz ráverni a csapatra, mert mindenki akart filmet, csak nem biztos, hogy ilyet.
Te a könnyebbik utat választottad.
Nem baj. Az élet attól szép, hogy különbözőek vagyunk.
Reméljük befut, valamelyik fesztiválon!

Azért az itteni siker ellenére, mégis figyelmedbe ajánlanám én is azt a helioxfilm website-ot.
Bár nekem, személyesen pont a Zárt terek nem tetszett annyira, de a The Ships of Darkness az majdnem tökéletes.
A The Vision of the Oraculum meg lenyűgöző. Mind ötlet, mind a megvalósítás.
Ezekből lehet - nem koppintani - tanulni!

Mogya
Előzmény: sari attila (3541)
sari attila Creative Commons License 2008.06.03 0 0 3554

Cicafiu!

 

Este gyere le a klubba, és majd jól elmagyarázom neked mit gondolok az Unikáról, meg a gyöngyhalász biztosításáról...

S.A.

mercatoris2 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 3553
Szép lett a film, gratulálok... Csináld meg angol felirattal a szövegeket, és máris mehet búvárfilmszemlére külföldön... A hagymást poént kár lenne veszni hagyni :-)
Előzmény: sari attila (3541)
mercatoris2 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 3552
Üdv,

csak részben kapcsolódik, mert nem csak Izverna és nem csak barlang, de ha már filmet akarsz nézni :-)

Closed Spaces (Zárt terek).
(az oldal közepe táján)
www.helioxfilm.hu/filmek.html

Tavaly szeptemberben készült el, innen is kaptam hozzá segítséget (lásd stáblista) - még egyszer köszi.


üdv,
M2, Jules

Előzmény: hky (3551)
hky Creative Commons License 2008.06.03 0 0 3551

Sziasztok,

 

Attilának gratulálok a videóhoz. Várjuk a témához kapcsolódó folytatást. Lehet más helyszínről, más operatőrtől, mindegy, csak csináljátok. Szerintem sokaknak, köztük nekem is (akik soha nem lesznek barlangi búvárok) nagy élményt jelentenek ezek a videók.

Mégegyszer gratulálok és köszi!

 

üdv,

hky

rpataki Creative Commons License 2008.06.03 0 0 3550
Cicafiu!

Ha tudnam az adataidat mar regen elofizettelek volna egy biztositasra, csak akkor meg az lenne a baj, hogy lekotelezve erezned magad. Tegnap kaptal az osleny haverodtol penzt, tamogasd azzal a multicegeket, aztan gyere merulni a Kossuthba. Mert jo lenne ha ott lennel.

ps.: a barlangban valo szifonkozelitesi processzeket allja az UNIQUA. Varhatsz is, amig lesz masik ceg, de addigra mi mar saslikot sutunk az uj reszekben a 26 napos bivakolos turan. Szoval inkabb gyere.

Legy resen... addig is :)

r
Előzmény: sari attila (3549)
sari attila Creative Commons License 2008.06.03 0 0 3549

Szia Tepsi.

 

Klasz hogy a kórházi költségeket fedezi, de mi itt búvárkodunk. Egy műlovarnak biztos jól jön ha összestoppolják miután átesett az arcán, de a búvárok nem sérülnek, hanem megfulladnak, vagy dekókamrába mennek. Esetleg beszorulnak valahová és sokba kerül őket kiszedni onnan (bár ilyesmi a következő 100 évben nem lesz)

A barlangozás jelent ugyan némi kockázatot, és össze lehet szedni pár hetes kórházi kezelést, de arra van egy OSZTRÁK biztosítás, k.b.7-8000Ft/év.

Viszont amit nekem ajánlottak az a gyöngyhalász az Unika-tól, ami 27000/év. Nem jó barlangozásra csak barlangi búvárkodásra (ez már magában is paradox). És 2millió a felső határ amit max kifizet. Tehát szerintem drága és rossz.

S.A.

Előzmény: tepsi_real (3547)
sari attila Creative Commons License 2008.06.03 0 0 3548

Hello.

 

A DAN-nal az a baj hogy csak dekókamrát fizet. Se mentést, se holttest szállítást, semmi ilyesmit.

Illetve nem tudom hogy a barlangi búvárkodás benne van-e egyáltalán. De a barlangászat nincs az biztos.

S.A.

tepsi_real Creative Commons License 2008.06.03 0 0 3547
Fedezi az idehaza felmerült kórházi költségeket amit neked kéne kiperkálni a TB-nek idehaza. Elképzelhető, hogy ilyen szempontból nem verhetetlen, de másnak tudomásom szerint nincs kifejezetten TB költségeket fedező biztosítása Magyarországon.

Hogy melyik biztosítás fedezi a mentési költségeket? Nos ez jó kérdés. Ha lesz rá időm majd írok egy összehasonlítást az idehaza fellelhető biztosításokról ebből a szempontból. Egyébként még mielőtt felmerülne bárkiben is, hogy azért reklámozom a Generali biztosítását, mert az nekem pénz, téved. Én a konkurenciának dolgozom...
Előzmény: mogya (3545)
-poszeidon- Creative Commons License 2008.06.03 0 0 3546

Szia Attila,

 

Sajna csak most láttam a filmeteked, és Én is csatlakozom a dícsérő szavakhoz, nagyon tetszett, gratulálok!!

 

Üdv:

 

poszi

mogya Creative Commons License 2008.06.02 0 0 3545
Én úgy olvastam, hogy a Generalinál nemcsak, hogy búvárkodás és bbúvárkodás nincs benne, de semmi tutti mentés sincs.
Akkor mitől olyan verhetetlen?
mogya
Előzmény: tepsi_real (3544)
tepsi_real Creative Commons License 2008.06.02 0 0 3544
Na már most, Attilát ismerve ő nem csak nyílt vízben merül, tehát számára a barlangászat mint sport tevékenység szóba jöhet. A generalin kívül szóba jöhet még a GRAWE valamelyik terméke (ezt csak abból, gondolom mert mart külön búvár/barlangász adatlapuk).
Előzmény: bggy (3543)
bggy Creative Commons License 2008.06.02 0 0 3543
tepsi_real

---
Nemrégiben akartunk biztosítási ajánlatot adni az barlangász szövetségnek, de a Generali Extrém Sport biztosítása verhetetlen. https://www.generali.hu/Szolgaltatasok/Egeszseg_es_baleset/Ext
---

Ugy latom a megadott honlapon, hogy a buvarkodast nem soroljak az extrem sportok koze. :)
Előzmény: tepsi_real (3537)
tepsi_real Creative Commons License 2008.06.02 0 0 3542
5literes 200bar-os acél oxigénes palack (oxigénes csappal) 200bar oxigénnel eladó! A palack 2010-ig rendelkezik nyomáspróbával, többet nem próbázható!

Irány ára 15000 Ft. Átvehető Kisbéren illetve 40km-es vonzáskörzetében, illetve 13-án vagy 14-én budapesten.

06203681005

sari attila Creative Commons License 2008.06.01 0 0 3541

Hello mindenkinek

 

Köszönöm a gratulációkat, jól esett.

Bár én nem tudtam hogy feltölti valaki a netre, de ha már így alakult, nem bánom, sőt.

A felvételek készítésekor csak filmezni mentünk, más cél nem volt, és azt hiszem 3-4 alkalommal repkedtünk ide-oda a fekete szifonban, az első levegős teremig. Illetve egyszer felvettem ahogy Storó bevisz egy transportot a fekete végéig, mi sólyának hívjuk. Elég nehéz volt átverni a csapaton hogy 3-4 túra első merülésénél filmezhessek, és ne csináljunk mást, megoszlottak a vélemények, de végül mindenki örült az eredménynek.

A felszerelések? Semmi extra a szokásos barlangi coccok mindenkin a sajátja. Úgy emlékszem levegőt használtunk, vagy gyenge, 28-as NITROX-ot, ha scooterrel mész, nem kell dekózni, mert k.b. 10 perc a fekete szifont átúszni. Három scooter, gavin félék, a kamera egy nagyon régi Hi8-as sony, egyenlőre nincs jobb és ez látszik is a képminőségen. A kamerát egy átalakított fém LINDHOFF állvánnyal rögzítettem a scooterre, ami azért jó mert dönthető és forgatható is. A tengeri próbáknál erős vibráció jelentkezett a képen, de sikerült kiküszöbölni - bár ha valaki szúrósan nézi a kép valamelyik sarkát, észrevehető. A világítás ami szót érdemel, ennek gerincét egy 2x250 wattos halogén lámpa adja, két 100 wattos Hartemberger segédkezett még, és a modellek kezén a hid lámpák. Barlangban sosem lehet elég fény, főleg ha olyan nagy mint Izverna.

 

Mégegyszer köszönöm mindenkinek.

S.A.

 

 

Thomas búvár Creative Commons License 2008.06.01 0 0 3540
Élvezettel néztem a filmet. Gratulálok a készítő(k)nek!
Előzmény: tepsi_real (3533)
ZOTMUND Creative Commons License 2008.06.01 0 0 3539
Kedves Attila! Egy újabb nagyszerű oldaladat ismerhettem meg! Gratulálok ehhez a filmhez, igazán remek! Ismét igazoltad, azt az örökérvényű mondást, hogy elsőre ne ítéljen az ember... Üdv: Gábor
Előzmény: tepsi_real (3533)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2008.06.01 0 0 3538
Csak röviden az érdekelne, hogy milyen hosszan mentetek a scooterekkel, milyen gázokat, felszereléseket használtatok, ilyenek. Azt látom, hogy jót főztetek meg söröztetek, arról ne írj. ;-)
Előzmény: tepsi_real (3535)
tepsi_real Creative Commons License 2008.06.01 0 0 3537
Atti!

Nemrégiben akartunk biztosítási ajánlatot adni az barlangász szövetségnek, de a Generali Extrém Sport biztosítása verhetetlen. https://www.generali.hu/Szolgaltatasok/Egeszseg_es_baleset/Extrem_sportokra.aspx

Utolsó információim szerint a teljes szövetség megfogja kapni (beleépítik a tagdíjba).
Előzmény: sari attila (3531)
_hanyi_ Creative Commons License 2008.06.01 0 0 3536
Nekem is tetszett, több szempontból is.
grt!
Előzmény: BoGyesz_4a (3534)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!