Keresés

Részletes keresés

gtb-s Creative Commons License 2020.07.13 0 0 10532

Megtaláltam, 2 hónap törvény szerint.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99600113.tv

 

 

gtb-s Creative Commons License 2020.07.13 0 0 10531

Üdv mindenkinek!

 

Épp lakásvásár előtt vagyok és van 2 funda LTP-m, ami önerő lesz, előbb fel kell vennem őket.

Próbáltam megkeresni a konkrét törnyvényt, melyből megtalálom, hogy csak szivatnak-e a 90 nappal vagy lehet ezt hamarabb is kiutalni.. Ezt a cikket találtam csak és érdekelne, hogy van-e valakinek tudomás róla, hogy ez változott-e azóta, esetleg a konkrét törvényt. A szövegezésből úgy tűnik, hogy a törvény engedi a korábbi időtávot, csaj a funda szivat.

 

https://mfor.hu/cikkek/befektetes/Hamarabb_penzhez_juthatnak_a_Fundamenta_ugyfelei.html

 

Köszönöm!

Üdv,

Törölt nick Creative Commons License 2020.07.07 0 0 10530

Szia, A felmondó nyilatkozatot a Te nevedre töltöd ki mind a kettőnél,  és 1-1. azonosító nyilatkozatot kell kitöltened. Vagyis az azonosító nyilatkozatnál 1 a Te nevedre, 1 az anyukád nevére.

 

Előzmény: Strawberry1990 (10529)
Strawberry1990 Creative Commons License 2020.07.03 0 0 10529

Sziasztok !

Fundamenta felmondás ügyében kis segítség kellene . A felmondó papírokat töltöm ki , 2db 20ezres szerződésem van . Az ebankingba felmentem és akkor emlékeztem hogy az egyik szerződésnél édesanyám az állami támogatásra jogosult . Nos felvetődik bennem a kérdés , hogy akkor az egyik szerződés édesanyám nevén van konkrétan vagy mindkét felmondó papírt és kiegészítő azonosító dokumentumot az én nevemmel kell kitöltsem ? 
Van aki már hasonló procedúrán végigment ? Köszi köszi az infót . :)

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.24 -2 0 10528

A kár szó az rendben is lenne, a térítés nem.

Vagyis kár, hogy valaha is üzletet kötöttél a Fundával.

SOHA SENKINEK SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT NEM JAVASOLNÁM A FUNDÁT, MÉG AZ ELLENSÉGGEMNEK SEM!

 

Sajnos elkezdődött amire szímítottam, pénz meg az ablakban.

Szabadúlj meg a fundádtól és menj egy másik pénzintézethez fogyasztóbarát hitel 2-3% fix törlesztés stb. Kérd vissza amit befizettél !

 

Előzmény: brigike27 (10521)
Vezo228 Creative Commons License 2020.05.18 0 0 10527

Lakásfelújításra fordítottam a lejáró kötvényt.

Kisebb problémák voltak csupán, amiket utólag jogosnak érzek.

Két előlegszámlát leadtam, de hozzájuk kapcsolható (teljesített) végszámlát akkor még nem tudta hozzá tenni (konyhabútor gyártás és nyílászáró gyártás még folyamatba voltak).

Ezt leszámítva elfogadták, nem jöttek ki ellenőrizni.

 

Előzmény: grandepanda (10525)
p3pp3 Creative Commons License 2020.05.09 0 0 10526

Szia! Nálunk nem volt senki. Kb. 4 éve küldtük be a számlákat. Szerintem inkább az a kérdés, hogy voltak-e valakinél, aki időben beküldte a megfelelő számlákat. 
üdv

Péter

Előzmény: grandepanda (10525)
grandepanda Creative Commons License 2020.05.07 0 0 10525

Sziasztok!

 

A lakáscélt számlákkal igazolnám , beépített gardrobe, vagy redőny , vagy csap, bármi ami takarja ezt .Van arról tapasztalat, hogy a benyujtott számlák alapján mikor és hogyan végeznek helyszini ellenőrzést, igazolván a számlák valóságtartalmát?

 

Nem vélemények,  (mert az nekem is van:) ) hanem tények érdekelnének elsősorban.

Előre is köszi a válaszokat.

Üdv 

Valdi87 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 10524

Üdv! 

Lenne 3 db négy évnél idősebb megtakarításunk, amit új családi ház építés céljából szeretnénk egyszerre felhasználni (Kb. 5 millio ft). Korábban azt az infót kaptam, hogy 18 hónap van a lakáscél igazolásra ami történhet számlák bemutatásával vagy a 18 hónap leteltével ha még nem igazoltam addig semmit, a Fundamenta felajánlja, hogy kiküld egy értékbecslőt aki az addig elkészült házat fogja értékelni és az ő becslése alapján lesz igazolva a lakáscél. 18 hónap múlva természetesen már bőven fogja tudni az 5 millát a ház! A kérdésem az lenne, hogy valóban küld a fundamenta értékbecslőt és ha igen akkor az értékbecslő mit fog nézni, fog e esetleg valamit kérni az építkezésről? A kérdés abból fakad, hogy építőipari szakmabeli vagyok és így a jelenlegi egyszerű bejelentéssel saját lakhatásra menne az építkezés, saját kivitelezésben, illetve az anyagokat is kedvezményesen tudnám venni viszont így nem lenne a nevemre számla semmiről. Ez az értékbecslős opció jó lenne, ha tényleg működik! Esetleg valaki igazolta már a lakáscélt értékbecslővel? Köszi a válaszokat!

 

Miklós Tóth Creative Commons License 2020.03.01 0 0 10523

Attól tartok, sajnos nem leszel jogosult kártérítésre.

Előzmény: brigike27 (10521)
lalazac Creative Commons License 2020.02.26 0 0 10522

Köszönöm,azt az infót kaptam még,hogy kell

egy eladói nyilatkozat,hogy nekem fizessen a

Funda,és így rendben lesz.

Előzmény: Törölt nick (10520)
brigike27 Creative Commons License 2020.02.26 -1 0 10521

Sziasztok!

Megint én az új infókkal. Csatoltunk a munkáltatóihoz határozatot arról, hogy mind a ketten lemondtunk minden hitelkeretünkről. Erről kaptunk egy hiánypótló emailt pénteken, hogy "adóstârs bevonása szükséges". Nem indokolták semmivel sem. Írtunk emailt ami alapján egyedi elbiralas alapján elfogadták a papírokat és folytatódik a folyamat. Ma kaptunk egy újabb emailt amiben az szerepel, hogy én passzív állományban vagyok így nem fogadják el a munkaltatoimat, küldjek hivatalos kimutatást az ellátásomról. Jelenleg a héten szabadságon vagyok és jövő héttől Csed - en. Felhivtam a munkaltatomat ahol azt a tájékoztatást kaptam, hogy aki jogosult az adataim kiadásához azt baleset érte és betegallomanyban van. Nekik nincs jogosultsaguk belenezni az adataimba. Annyit látnak, hogy vagy szabadságon vagy táppénzen vagy szülési szabin vagyok de nincs jogosultsaguk pontosan megnézni melyik. A fundamenta ez alapján vissza utasított. Ilyenkor mi a teendő? Hiszen ez nem az én hibám. A héten vagyok csak szabadságon, hétfőtől pedig Cseden. A Csedrol az allamkincstartol tudok majd kérni igazolást persze utólag, áprilisban. A hitel kifitetesunk határideje Április 13. Ha addig nem tudunk fizetni kártérítésre vagyunk kotelezve az eladónak, tehát puszira fizetek nekik +2millio forintot... Kártérítésre jogosult lehetek valamilyen formában? 

Előzmény: Miklós Tóth (10516)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.26 0 0 10520

Igen, kifizetik

Előzmény: lalazac (10519)
lalazac Creative Commons License 2020.02.21 0 0 10519

Hello!

 

Van egy Felmondási nyilatkozat lakáscél miatt,kiutalási idő letelt.

Ha önerőből kifizetem a lakást,viszem az adásvételit,nekem kifizetik a megtakarításomat?

Valakinek ilyen jellegű tapasztalata van?

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.19 0 0 10518

Fundamenta megtakarítást fel lehet használni jelzáloggal terhelt, résztulajdon vásárlásra? 

IGEN

 

házastársak közötti adásvételre viszont NEM

Előzmény: luckyboi (10517)
luckyboi Creative Commons License 2020.02.19 0 0 10517

Sziasztok!

 

Fundamenta megtakarítást fel lehet használni jelzáloggal terhelt, résztulajdon vásárlásra? Annyiad arányban amennyi a megtakarítás. Tehát kb mondjuk 1/4-ed részre házastársak közötti adásvételivel. Házastársnak nincs tulajdonrésze az adott ingatlanban.

Miklós Tóth Creative Commons License 2020.02.17 0 0 10516

Sajnos kevés az info, de természetesen van lehetőség sok dologra

Előzmény: brigike27 (10515)
brigike27 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 10515

Más banknál ez nem jelent problémát. Tehát aki kereskedelemben dolgozik vagy értékesítésben annak esélye sincs a fundamentàra? 

ksanci Creative Commons License 2020.02.12 0 0 10514

Szia!

 

A plusz, nem fix jövedelmeket nem csak a Fundamenta, hanem semmilyen pénzintézet nem fogad el. Értelemszerűen, egyébként.

Előzmény: brigike27 (10513)
brigike27 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 10513

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem /problémánk.

Fundamenta lakáshitelt szeretnénk felvenni. Kitötötte a munkáltatónk mind a kettőnk munkáltatói igazolását. Mivel mindketten értékesítésben dolgozunk nekem alapbér+prémiumként írták a fizetésem összeget, pàromnak alapbér+jutalék. A személyi tanácsadonk azt mondta, hogy állítólag a fundamenta ezt nem fogadja el így és csak az alapbert fogja számitásba venni. Igy viszont àllitólag nem kapjuk meg a fundamentát.

Nektek erről mi a véleményetek? 

Mike8712 Creative Commons License 2020.02.07 0 1 10512

Köszönöm szépen mindkettőtöknek.

Előzmény: Miklós Tóth (10511)
Miklós Tóth Creative Commons License 2020.02.07 -1 1 10511

Szia. Nem fog járni rá további állami tánigatás. Hosszabbítanu pedig nem leget. Ha nincsen cél, akkor ne küldhétek vissza a levelet, ekkor csak ül a pénz a számlán. Havi 150 Ft számlavezetési költséget fognak vonni továbbra is a bent lévő összegből. Azt tanácsolom, ha eddig csoportos beszedéssel volt fizetve, akkor az legyen lenondva a megtakarítási idő végén. Ha eljön az idő a felhasználásra, akkor fel kell hívni majd a telefonos ügyfélszolgálatot, ahol a beazonosítás után kértek mindkét szàmlàra újrabesorolást. Ekkor a következő hónapban megint kipostázzák az Aviso levelet, és indul a folyamat az elejétől. Ha továbbra is megrakarítást szeretnétek, javaslom egy új módozat indítását.

Előzmény: Mike8712 (10509)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.06 0 1 10510

Igen fizetheted tovább, de mivel lejár a további befizetésre nem jár állami támogatás.

Előzmény: Mike8712 (10509)
Mike8712 Creative Commons License 2020.02.06 -1 0 10509

Sziasztok!

 

Pár hónap múlva lejár a 821-es módozatú megtakarításunk (egy az én adószámommal, másik a feleségemével lett megköttetve). Lehet buta kérdés, de nincs még konkrét lakáscél, így megoldható az, hogy fizetjük tovább a havi 20.000-es megtakarítást, amivel növeljük a megtakarítási összeget? Gondolom az állami támogatás ugyanúgy jár rá.

 

Vagy ez így nem fog működni?

 

Köszönöm a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.05 0 2 10508

Úgy látom nem érted, 

Ha egy évet kihagytál akkor is kapsz állami támogatást az utolsó periódusra, ami 3 vagy 6 hónap. a szerződésedtől függően. 

 

Itt egy példa

Első periódus 

 

április 01-től szeptember 30.-ig. (nem fizettél be semmit, nem jár állami támogatás)

 

Második periódus

október 01-től december 31.-ig.(nem fizettél be semmit, nem jár állami támogatás)

 

Harmadik periódus

Január01-től március 31.-ig. (március 23 án befizettél 3 hónapot, ez esetben visszamenőleg január 1 től jár 3 havi állami támogatás. )

 

Vagy ha a harmadik periódus  január 1 től június 31 ig tartana a szerződésed alapján, és június 23-án befizettél volna 6 hónapot, visszamenőleg január 1 től vagyis 6 hónapra járna az állami támogatás.

 

Jobban már nem tudom ezt kifejteni.

Remélem érthető, vagy tedd fel a kérdést konkrét dátomokkal, ne azzal, hogy ha 1 évet kihagytam.

 

1 teljes évet vagy az évből volt még egy hét, vagy már el telt egy év és 1 nap, stb. Ezek alapján tudod meg, hogy jár e állami támogatás.

Előzmény: Miklós Tóth (10507)
Miklós Tóth Creative Commons License 2020.02.04 -1 0 10507

Leírtad mi van, ha az ember előre fizet egy évet. Akkor valóban csak 6 havi át jár. De nem ez volt a kérdés, hanem egy év kimaradás utólagos pótlása esetén mi történik.

Előzmény: Törölt nick (10506)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.04 0 1 10506

A francokat 

leírtam mi van 10487

Előzmény: Miklós Tóth (10505)
Miklós Tóth Creative Commons License 2020.02.04 -1 0 10505

Ha utólag utaltál egy évnyi elmaradottat, akkor annyi történik, hogy az elmaradott hónapokra járó állami támogatást nem kapod meg. Az elkövetkezőkben, ha időben és rendszeresen fizeted, nem lesz gond ebből.

Előzmény: hantorish (10485)
yüz karasi Creative Commons License 2020.01.29 0 0 10504

Természetesen úgy teszek. Fő a bizalom!

Előzmény: Törölt nick (10503)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.28 0 1 10503

Azért 5 évig őrizd ezeket a számlákat!

Előzmény: yüz karasi (10502)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!