Keresés

Részletes keresés

DonFülig Creative Commons License 2003.01.27 0 0 192
Ahoy!
Nos: a víz mint víz kincs az állam tulajdona. Kút lehet magán tulajdonban. Ilyenkor meghatározott feltételek mellett lehet üzemeltetni. Minden kút engedély köteles. Ez az esetek döntő többségében vízjogi engedély, de előfordul, hogy az önkormányzast is adhat ki engedélyt, (olyan kút létesítéséhez, használatbavételéhez és megszüntetéséhez, amely a létesítő házi vízigényének 500 m3/év mennyiségig terjedő kielégítését szolgálja, valamint - parti szűrésű és a karszt- vagy rétegvízkészlet igénybevétele, érintése nélkül - kizárólag a talajvíz felhasználásával működik.)
A lényeg tehát az, hogy csak engedéllyel rendelkező kutak működhetnek. - Persze működnek illegális kutak is! A saját fúrású, a kiskertben lévő, stb. - A vízjogi engedéllyel rendelkező kutak esetében meg kell határozni, hogy milyen célra, mennyi vizet kívánnak kitermelni - vízkontingens - valamint azt is, hogy hogyan történik a kitermelt víz mennyiségének mérése. - Ezen kívül egy csomó más dolgot is ami a műszaki paramétereket illeti. - A kitermelt víz után Vízkészlet használati járulékot - VKJ - kell fizetni, mely fejezeti kezelésű költségvetési befizetésnek számít. - Azaz a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium kezeli. (Régebben egy részét át kellett adni az FM-nek, de most nem tudom, hogy ez hogy műxik). A KVVM ebből finanszírozza a rendszer működtetéséhez szükséges apparátust - részben - illetve a VICE - Vízügyi célelőirányzat - pályázati rendszert, amiből viziközmű - szennyvíz, vízellátás, stb. - beruházásokat támogat. A kút üzemeltetője által befizetett VKJ összege függ egy csomó dologtól: a kitermelt víz minőségétől, a felhasználás céljától, stb. Összeségében azonban nem egy nagy összeg. Az országban a legkjelentősebb befizető a paksiatomerőmű, mert a felszíni vizek felhasználását is terheli VKJ, még ha csak hűtési céllal veszik is igénybe, így - mivel gyakorlatilag a Duna igen jelentős része hűti az atomerőművet - a paksi erőmű közvetve egy csomó szennyvíztisztító-telpet finanszíroz.

A jegyző egyébként szabhat ki bírságot, ha csatornázott területen valaki szikkasztóval szabadul meg a szennyvíztől, de ettől rendszerint elzárkóznak, mert félő, hogy a polgármestert nem választják újra, ha ilyet merne meglépni. - Más kérdés, hogy a jegyző elvileg hatósági szerepet kellene betöltsön, függetlenül a polgármájsztertől, de gyakorlatilag a funkciók összemosódnak sok esetben, és a jegyző jogi tanácsadóvá válik a polgárm. mellett.

A termékdíj jelenleg is létezik, de olyan nevetségesen kevés, hogy senki le se szarja. A csomagolóanyagokat előállító cégek fizetnek ilyen címen, illetve, ha valaki importál valamit, akkor a vámon kívül a csomagolóanyagf súlya után kell fizetnie valamit.

Megoldás lenne a környezethasználati díj kiszabása, de ettől eddig minden kormányzatnak fölállt a szőr a hátán.

Csákány:
Fül

Előzmény: Konrad (190)
erbe Creative Commons License 2002.09.25 0 0 191
Érdemes elolvasni a címen található cikket! Hogyan terjesztik a környezetre veszélyes termékeket úgy, hogy közben a saját gyerekeiket is irtják! http://www.tabulas.hu/okotaj/20_21/korny5.html#Brian%20Tokar

Konrad
Pontos adatokat nem tudok, vízkivételi díjat kell fizetniük.

Konrad Creative Commons License 2002.09.25 0 0 190
Off
A topic környezetét szennyezik...
On

Kutak: de ha a víz állami tulajdon, csak a kút magán, akkor végül is mellé lehet fúrni másikat is, nem? Az pedig a lakossági - nem piaci - igényeket kielégíti.
Kérdés már csak az, hogy mit fizetnek az államnak a vízvagyon felhasználásáért.
Van erre valakinek adata?

Előzmény: erbe (189)
erbe Creative Commons License 2002.09.25 0 0 189
OFFF!
Na, az itt hozzászólók is már csak fal tövében szennyezik a környezetet!
ON
dez1 Creative Commons License 2002.09.25 0 0 188
Erre csak általánosságban: a nőknél ugynaúgy elítelendő a részegség, mint a férfiaknál.
Előzmény: Törölt nick (185)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.25 0 0 187
nem baj. Nem zavarsz... :-)))
Előzmény: Alapító Atya (186)
Alapító Atya Creative Commons License 2002.09.25 0 0 186
Sziasztok!

Bocsi, hogy én a topichoz is hozzászoltam!
:-)

AA

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.25 0 0 185
semmi gond dez !
Nem húztam fel magam.
Értem én a viccet !
Én is szoktam nöket lerészegezni. Valahányszor büdös bunkó akarok lenni... :-)
Előzmény: dez1 (181)
waxxablaze Creative Commons License 2002.09.25 0 0 184
totál off
utoljára
Kedves zsazsu
kinek nem inge ne vegye magára, annál is inkább, hogy a te unszolásodra és a darrow bátyóval való találkozás reményében mentem el arra a talira
ahol veled és darrow-val tudtam szót érteni.
talán ez köszönhető annak, hogy rég ismerjük egymást.
csakhogy Mtb után szabadon
-kicsim, ha a véleményem az, hogy ott azon a talin sok BBR volt akkor azt elmondom, akkor is ha az atyaAlapitójóisten is beszól, akkor is ezt tapasztaltam. nevek nélkül...de ez volt.
sőt
PD egy volt azok közül aki NEM úgy viselkedett, mint egy BBR.
nem te hanem a mértékadó többség volt BBR, a liberális elit, akik közül egyik nagyokos szájszélére kiszáradt nyálat nyalogatva mondta el akadozó nyelvvel, milyen jó hogy waxxa ilyen "normálisan néz ki" kérdésemre "mit gondoltál milyen vagyok" azt válaszolta "nem tudom, de azt nem gondoltam, hogy ilyen normálisan nézel ki"...
na ez volt a szint, meg mire én leléptem egy kis bunyó....vagy az máskor volt?

PD-től kérdezném
Láttál e már szétrepülő agyvelődarabkákat fejlövés után?
mert én igen...
ennyit a katonaság témáról.
ugyhogy hanyagoljatok.
kösz.
on

Darrow Creative Commons License 2002.09.25 0 0 183
A szemléletváltás miatt halasztod a szeszt a következő hétvégére?:-))

Ennyi időnk nincs, egészségedre:-))

Előzmény: magyar tarka nagy barom (182)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2002.09.25 0 0 182
Hogy rend legyen itt egy barom, agyon kentem magam izomlazítóval, ezért a büdös is ok, a részeget halasztanám a következõ hétvégére.
Egyébként meg nehéz a dolog, mert szemléletet kell megváltoztatni, s az nagyon lassú kínkeserves dolog. Annyi idõnk meg nincs.
dez1 Creative Commons License 2002.09.25 0 0 181
Kicsit szelektív a humorotok. nektek lehet viccelődni, ha más egy kicsit viccelődik (mert buliban kicsit berugni azér bocsánatos bűn)
akkor felhúzzátok magatokat.

Nekem meg ne gyere ilyen fideszes szöveggel, én nem vagyok fideszes.

Előzmény: Törölt nick (178)
Darrow Creative Commons License 2002.09.25 0 0 180
A harmadik is lehet az, választhat:-)
Előzmény: Darrow (179)
Darrow Creative Commons License 2002.09.25 0 0 179
A második mondat szabadidős programajánlat
dez1-nek?:-)
Előzmény: Törölt nick (178)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.25 0 0 178
Rosszul gondolod. Viszont ezért a "bunkó" megillet.
De a "büdös"-re hozhatsz magaddal még-egy-em-bert
Előzmény: dez1 (173)
zsazsu Creative Commons License 2002.09.25 0 0 177
Kérdezd meg, hogy érdekel-e engem, hogy mit gondolsz te erről?
Előzmény: dez1 (173)
Alapító Atya Creative Commons License 2002.09.25 0 0 176
off

Kedves Waxxablaze!

Nem akartam írni ebbe a topicba, és csak véletlenül néztem bele, de változtatnom kell eredeti elhatározásomon. Én is arra kérnélek, hogy kicsit szolidabban nyomulj. Annak sokkal több előnye van! :-)

on

Amúgy a topichoz annyit tudnék hozzátenni (bár tudom, hogy nem nagy bölcsesség), hogy nincs megoldás a környezetszennyezés ellen! Apró részsikereket lehet elérni különböző akciókkal, de komoly előrelépésről nem lehet szó! Jó lenne ha tévednék, de nem szoktam! :-(

AA

Előzmény: waxxablaze (162)
dez1 Creative Commons License 2002.09.25 0 0 175
Aszittem hogy egy csúnyaszófigyelő program figyelmeztetett:)
Előzmény: olgabácsi (174)
olgabácsi Creative Commons License 2002.09.25 0 0 174
most már mind1
lebuktál !
:o)
Előzmény: zsazsu (172)
dez1 Creative Commons License 2002.09.25 0 0 173
Ja. Gondolom a részeg azért igaz.
zsazsu Creative Commons License 2002.09.25 0 0 172
Nem. A lebüdösbunkórészegbarmozott társaság egyik volt tagja.
Előzmény: dez1 (170)
Don Palesz Creative Commons License 2002.09.25 0 0 171
Aza baj, hogy azok az intezmenyek akiknek a feladatuk lenne a termeszet es kornyezetvedelem, nem lepnek fel kello sullyal es hatarozottsaggal a kornyezet es termesztrombolok ellen, a gazdasagi erdekek mindig elonyt elveznek a kornyezet es a termeszet karara. Ezt bizonyitja a Tetenyi-fennsik, Piliscsaba, es tarsai esete is. Szoval hatarozott, kemenykezu, nem megalkuvo emberek kellenenek ezekre a teruletekre. Azaz igazi kornyezetvedok. Na meg hogy az embereket erdekelje egyaltalan ez az egesz, mert nekem nem eza tapasztalatom.
dez1 Creative Commons License 2002.09.25 0 0 170
Helló! Te modera lennél?
Előzmény: zsazsu (169)
zsazsu Creative Commons License 2002.09.25 0 0 169
Büdösbunkórészegbarom???
Fék! pls.
Előzmény: waxxablaze (162)
dez1 Creative Commons License 2002.09.25 0 0 168
Nem igazán vicces:(
Bár állítólag lehet olyat csinálni amit simán meg lehet enni - no ez már vices:)

Amúgy követni kellene itt is az ír példát - mióta termékdíjas a zacskó, 80%-al esett a felhasználása:)

Előzmény: unnamed (166)
originalqszi Creative Commons License 2002.09.25 0 0 167
Egyszerű! Ki kell seperni, ami nem idevaló:DDDDDDDDDDDD Mármint Mo.-ra:))))))
unnamed Creative Commons License 2002.09.25 0 0 166
Megtaláltam a megoldást a környezetszennyezés egy részének megszűntetésére: mindenki egyen meg még egy nejlonzacskót!
dez1 Creative Commons License 2002.09.25 0 0 165
A piacon 100 féle víz van, zöme kis magyar cég. Attól veszel, akitől akarsz. Arról nem is beszélve, hgoy szinte mindenütt van ártézi kút, ami hasonlóan tiszta vizet ad:)
Előzmény: waxxablaze (163)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.25 0 0 164
off
Ha jól látom egyetlen kérdésemre sem válaszoltál
egyetlen vádadat sem igazoltad
egyetlen állításodat sem támasztottad alá
ahhoz viszont gyenge a jellemed, hogy elnézést kérj.

Ennyit rólad
on

Előzmény: waxxablaze (162)
waxxablaze Creative Commons License 2002.09.25 0 0 163
lehet
de van e LÉNYEGES különbség egy 100 évi jog, és a tulajdon között
a mi szempontunkból
a lényeg, neki perkálsz ha tiszta vizet akarsz inni
Előzmény: dez1 (160)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!