Keresés

Részletes keresés

Eutim Creative Commons License 2012.10.02 0 0 810

A lombtrágyázásról, tápoldatozásról: én úgy tudom, amíg enyhe az idő és nincsenek fagyok, addig ősszel is lehet használni ezeket, csak arra kell nagyon vigyázni, hogy a tápoldatban ne legyen nitrogén (vagy csak igen minimális szinten), mert ellenkező esetben lehet hogy több kárt okozunk mint hasznot.

Eutim Creative Commons License 2012.10.02 0 0 809

Nálam fenyőkéreg borítás van, elég jól lefogja a gazt, a fák alatt egyáltalán nem jön ki szinte semmi, csak a mulcstakaró széleinél kell néha tépkedni. Egy biztos, nekem esztétikailag jobban bejön a fenyőkéreg-takaró mint a nejlon ponyva..

Egyetlen hátránya (azon kívül hogy locsolásnál néha esetleg kicsit széthordja a víz a kéregdarabokat) az, hogy elvileg megtelepedhetnek benne kártevők, tehát védekező permetezésnél célszerű a mulcsra is ráengedni egy adagot.

Előzmény: sz30 (808)
sz30 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 808

Azon gondolkodom, hogy tavasszal fekete nylon ponyvát terítek a leylandik alá hosszában, a "tányérjánál" (ahol a locsolom) kivágnám. Így a gazok növekedését meggátolnám.

kérdés az, hogy ez nem-e gátolja a növényeket a növekedésben, mert csak a törzse körüli 30 cm-es átmérő részben kapna napot és vizet.

 

Gyomirtót sem használhatok még pár évig, azt mondták a kertészetben.

Megköszönöm a véleményeket.

 

 

 

sanda balázs Creative Commons License 2012.09.07 0 0 806

engem is érdekelne lehet-e tápozni még, és mivel? elég meszes a talaj nálunk kb. 60cm termŐréteg alatta meszes...

sz30 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 805

Sziasztok!

 

Nekem 30 leylandim van, kerítés mellett, sövénynek szeretném őket vágni. mégcsak tavaly ősszel telepítettem őket, így még nem nagyok.

Viszont azt vettem észre, hogy a vezérág nő az egekbe, de én inkább azt szeretném ha oldalirányban összenőnének az egyedek. Viszont azt olvastam, hogy a vezérágból csak akkor szabad vágni, ha elérte a kívánt magasságot. Ezért eddig nem vágtam felül, csak az oldalágakat, de így meg szegények olyan véznák.

Az első tavasszal levágtam az oldalhajtások kb. 1/3-át, rákövetkező ősszel pedig csak csipkedtem belőlük.De most azon gondolkodom, hogy levágom a vezérágat is, hátha akkor jobban elkezd oldalirányban nőni.

 

A másik kérdésem az lenne, hogy vettem én is ezt a compot, és az van ráírva, hogy március-áprilisban szórjuk ki. Szerintetek ha most kiszórom rájuk, azzal rosszat teszek nekik? Esetleg nem tudnak pihenni? Hagyjam inkább tavaszra?

Csak gondoltam jó lenne valami hatásos most ősszel is rájuk, hogy még télig nőjjenek kicsit.

 

köszönöm a tanácsokat!

 

juliokin Creative Commons License 2012.09.05 0 0 804

Sziasztok!

 

Érdekes kérdés ez a "vágjam/ne vágjam még így ősz előtt" a leylandit kérdés.

Én nem régen, augusztus közepe felé vágtam utoljára.

Azóta, gondolom a meleg időjárás miatt, megint sokat nőtt.

Most ha vágom megint, kockáztatom az elfagyást?

Ha  hagyom, akkor meg ebben a jó időben fene tudja mennyit fog még nőni egészen a jövő évi

első vágásig, ameddig is fajinul befásodik és már nem lehet szépen alakítani.....

pfff.....

 

Amúgy meg lehet nem kell ennyire parázni.

Pár telekkel arrébb az egyik sövénysoron az elmúlt télen látszott, hogy szépen elfagyott, elbarnult szinte az összes növény teteje.

Most már semmi nem látszik, szép zöld, kinőtte a fagyást.

 

üdvi.

 

 

 

Eutim Creative Commons License 2012.08.29 0 0 803

Azt mondják az okosok, hogy a leylandit évente kétszer célszerű visszavágni: tavaszal és ősszel. Az őszi vágást addig lehet megejteni, ameddig nem fenyegetnek éjszakai-hajnali fagyok. Nulla fok alatt ugyanis a friss sebek elfagynak és ez károsítja a növényt; tehát mire megérkeznek a fagyok, addigra jó ha a vágott részek már begyógyulnak.

Előzmény: HegyenVolgyon (801)
hüvelygombás rongyosélet Creative Commons License 2012.08.21 0 0 802

Sziasztok!

 

Örökzöldeket meddig célszerű lombtrágyázni? (Wuxal, keserűsó)

Olvastam, hogy a túl kései lombtrágyázás gátolja, hogy a növény téli takarékra

kapcsoljon.

A kérdés a meddig.

HegyenVolgyon Creative Commons License 2012.08.10 0 0 801

Sziasztok!

 

A gondos törődésnek köszönhetően elég szépek most a tavaly tavaszra majdnem kipusztult ciprusaim, de vannak köztük azért, amik nem olyan szépek, éppenhogy csak visszazöldültek, de nem hoztak 15 cm-es friss hajtásokat, mint a többi. 5-6 ilyen van a 16-ból.

Tavasszal compo hosszúhatású tápot kaptak, meg örökzöld föld-kérek keveréket raktam a tövükhöz, tövenként 4-5 litert.

Mivel lehet még ilyenkor augusztusban próbálkozni, hogy még nőjenek is és a télre jó kondiban legyenek?

Még egyáltalán nem vágtam őket, kivéve a száradt tészeket. Ilyenkor még szabad?

Valamint a wuxal lombtrágyázás ilyen későn még nem veszélyes a késői hajtásnövesztés/lefagyás miatt?

 

 

Köszönettel.

szukibazso Creative Commons License 2012.06.21 0 0 800

Nálam nagyon meghálálják a keserűsó,wuxal koktélt.Kéthetente permetezem őket borzalmas növekedésbe kezdtek plusz kétnaponta megy a csepi!Nálam nagyon le voltak harcolva,sárgultak. Ha lecsípem a vezérhajtást,viszonylag hamar elkezd nőni felfelé egy másik vezérág!

FantasyLandia Creative Commons License 2012.06.21 0 0 799

Szia!


A leylandi arról híres, hogy vezérágat fejleszt magának. igaz nem elsz annyira tökéletes mint az "eredeti", de szépen kirajzolódik... Persze a segtséget meghálája, ha egy ágat mellé kötözöl egy karó kiséretében.
Természetesen ez akkor érvényes, ha nem egy 5-7 éves, jól befásodott egyedről beszélünk! 

Szoliterként ültetett Leylandi vezérággal szép, de a sövénynek szánt növciknél jó ha lecsíped a vezérágat, mert akkor jobban sűrűsödik, bokrosodik a növény!

Előzmény: roomi (795)
roomi Creative Commons License 2012.06.19 0 0 798

Sziasztok. Most fejeztem be a locsolást. Nagyon szépen hajtanak. Megnéztem a dolgot és énis arra jutottam, hogy besegítek és függőbe ,,rögzítem,, a másiknál lehet hogy magától ok lesz. Nemakartam elhinni,de  mára összeértek oldalirányba. Köszi az ötleteket.

juliokin Creative Commons License 2012.06.18 0 0 797

Szia!

 

Én sem vagyok profi leylandis, de talán ha majd megerősödnek kicsit a legfelső oldalhajtások (befásul), akkor

meg lehet próbálkozni azzal, hogy az egyiket kicsit felfelé "segíted", (felfelé hajtod) mondjuk egy drót mellett, amihez hozzákötöd.

 

 

 

Előzmény: roomi (795)
Eutim Creative Commons License 2012.06.18 0 0 796

Szia,
én ugyan meglehetősen kezdő vagyok ciprus ügyben, de mint a témában érintett, gyors ütemben próbálok kikupálódni a témában.
Nem hiszem, hogy bajt csináltál volna a visszametszéssel, szerintem az lesz, hogy a visszametszett résznél több elágazás fog létrejönni és azok közül az egyik vezérhajtássá válik, vagyis nőni fog tovább felfelé (is), úgyhogy szerintem nem kell csinálni semmit.
Én legalábbis - jelenlegi ismereteim szerint - így tudom, de javítson ki valaki, ha hülyeséget mondok.

Előzmény: roomi (795)
roomi Creative Commons License 2012.06.17 0 0 795

Sziasztok. Van egy kisgondom. 150-170 cm a l.ciprusaim. Szépem megindultak az elmúlt 1 hónapban, 15-25 cm felfelé és oldalra is. De sajnos kettőnek a ,,csúcsa,, vmikor letörhetett. Most vettem észre. A letörött részen megkeményedett , ,zárodott,,. Jobb ötlet híján a kemény részt alatt 1 cm nyit visszametszettem. Elszurtam vagy jó lesz?? Illetve mást csináljak? Köszi

pakóca Creative Commons License 2012.05.18 0 0 794

Részemről csak a tapasztalat van meg, nekem a második kép alapján takácsatka-gyanús a dolog. A pókhálószerű szövedék miatt gondolom. 

Előzmény: fszisz (792)
szukibazso Creative Commons License 2012.05.17 0 0 793

Nem vagyok szaki,de szerintem ültesd ki,ezeknek szétterülő gyökerük van így hát meg ugye!!!Ismerős is erőlködött,de kiültetés után gyönyörűen fejlődött!Ezek nem cserépbe valók.

Előzmény: fszisz (792)
fszisz Creative Commons License 2012.05.16 0 0 792

Utoljára próbálkozom a képekkel...  

Előzmény: fszisz (790)
fszisz Creative Commons License 2012.05.16 0 0 791

Mégegyszer próbálkozom a képekkel...

Előzmény: fszisz (790)
fszisz Creative Commons License 2012.05.16 0 0 790

Sziasztok,

 

Tavaly ősz óta szenved valamilyen betegségben a több éve ápolt és szeretett fenyőfánk. Alapvetően a törzsétől indulva kezdtek barnulni a tűlevelek, és ahol már teljesen elszáradtak ott le is potyogtak. Azt gondoltam, hogy majd most tavasszal egy ültetéssel, fenyőfa tápszerrel megoldom a dolgot, de nem sikerült... Szerencsére a fa még mindig életben van, és láthatólag ereje is van, ugyanis elkezdett hajtásokat hozni (a kép óta eltelt már egy hét, és nagyon szépen nyílnak is ezek a hajtások). De a probléma továbbra is fennáll a belseje egyre inkább barnul.

 

Bármilyen mentő ötletnek nagyon örülnék!

 

Előre is köszönöm segítségetek!

 

Csatoltan pedig küldök két képet a fáról egy távolit, és egy közelit...

FantasyLandia Creative Commons License 2012.05.03 0 0 789

Szia!

Mospilan kverési arányok: http://www.sumiagro.hu/index.php?content=69

 

Előzmény: szukibazso (787)
roomi Creative Commons License 2012.05.02 0 0 788

thx :-)

Előzmény: Fázisceruza (783)
szukibazso Creative Commons License 2012.05.01 0 0 787

A Mospilan keverési arányát elmondanád,mert nem világos!Köszönöm!

Előzmény: Fázisceruza (783)
szukibazso Creative Commons License 2012.05.01 0 0 786

Bocsánat,Mospilan!

Előzmény: szukibazso (785)
szukibazso Creative Commons License 2012.05.01 0 0 785

Még annyit,hogy a Mosiplan,és a Dithane mehet rá egymás után,vagy várni kell pár napot?

Előzmény: Fázisceruza (783)
szukibazso Creative Commons License 2012.05.01 0 0 784

Nálam is ilyen tünetek vannak,most rákerestem a "borókaszu" kifejezésre",és nálam is ilyenek.Akkor nyomok rájuk Dithane-t.

Előzmény: Fázisceruza (783)
Fázisceruza Creative Commons License 2012.05.01 0 0 783

A mospilan rovarölő permetszer. Azért adom a leylandinak, mert 20m-re tőle, a tujákat tavaly csúnyán elkapta a borókaszú, és nem szeretném ha átterjedne.

 

A keserűsó meg kell a fenyőféléknek. Tövéhez szoktam szórni, meg permetbe lombtrágyaként.

 

A vasgálicot, 1Kg-ot feloldok egy 200L-es hordóban, és szivattyúval kilocsolom az összes növény tövéhez. CSak vigyázni kell vele, mert nagyon rozydál, mindent összefog.

 

 

Előzmény: roomi (780)
roomi Creative Commons License 2012.04.30 0 0 782

Hát a gyeped is faxa. Remélem nem azt mondod,h kézzel vetett. Mert akkor t szúrom magam :-)

Előzmény: Fázisceruza (743)
roomi Creative Commons License 2012.04.30 0 0 781

ASB +van. Visszaolvastam.thx

roomi Creative Commons License 2012.04.30 0 0 780

Szia.   

 

,,Tavaszal kaptak egy kis moszpilan+keserűsó,, mire jó, milyen menniségben? Gondolom permetezted.

 

 

,, a talajt meg beöntöztem vasgáliccal.,,  nekem a kerítéstől 90 cm re vannak 40 m hosszan. A töveknél öntözted meg, vagy az egész sávot az ültetés vonalában?

 

 

,,Továbbiakban úgy tervezem, hogy az ASB-t fogják kapni havonta.,,  ASB ??????

Permetezővel ki lehet juttatni.

 

Köszi a válaszokat. Szeretném, ha szépen fejlődnének  a növények és egészségesek maradnának. Na nem akarom túllihegni,de a minimum felett azért foglalkoznék  a dologgal.

 

Előzmény: Fázisceruza (779)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!