Keresés

Részletes keresés

johnny01 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 9202
Én azt hiszem azt hogy abban az időpontban voltak-e bankrablások amelyek felderítetlenek maradtak, azt nem a mi feladatunk volna megnézni. Erre vonatkozó kérdést ugyan én is megfogalmazok a blogban, de nyilván "másokat" szeretnék gondolkozásra, munkára motiválni!
A szobafestésről: én úgy tudom, de lehet hogy tévedek, hogy együtt jártak festeni.
Hogy kié a spakli, passz! De mivel a környéken nincs nagyon más hulladék, így csak arra tudok következtetni, hogy a két ember közül valamelyik szórta ott el.
Végezetül: azért az abban a 2002-2006 közötti időszakban esetleg a környéken elkövetett postarablásokról szóló híreket én is elkezdtem már böngészni. :-)
Csak úgy magán szorgalomból! :-))))
Előzmény: lia15 (9201)
lia15 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 9201
Érdekesek ezek az újabb találások, és a postászsák ezek szerint nem is volt elásva. Érdemes lenne utánanézni, hogy abban az időben történt-e a környéken postarablás. A spakliról csak annyit, hogy nem Weiszdorn volt a szobafestő?
Előzmény: johnny01 (9199)
RontóPál Creative Commons License 2009.12.14 0 0 9200
elhangzott az ügyészség képviselőjének részéről, hogy amikor minden per lezárul az ügyben, akkor majd önkritikát gyakorolnak

A talaj menti fagy lesz a hibás, meg a portás!:-)
Előzmény: johnny01 (9195)
johnny01 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 9199
Tudod mit? Inkább leírtam ezt is a blogon! Olvass bele!
johnny01 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 9198
Windom! Nem annyira ravasz az. :-)
De ha kérdezni szeretnél, tedd meg! Ide írhatsz: johnny01@citromail.hu
Ma egy barátommal kint voltunk ott ismét...
Majd elmesélem... :-)
Előzmény: windom earle-ke (9197)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.12.14 0 0 9197

 Johnny  ! A bloggal kapcsolatban ahogy végig olvastam számos kérdés merült fel bennem....de inkább nem kérdezek....(ravasz egy blog ez, ravaszul fel van építve...., de hát igazad van ilyen világot élünk....)

 

 

johnny01 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 9196
Ismét érdekes részletek a blogomban!
Miért kerül folyton homok a gépezetbe?
Valóban mindenható a rendőrség mint ahogy azt sugaja akár egy önkormányzatnak?
Aki pedig vakon teljesíti a "felülről" jövő utasításokat?
Hogy is van ez?
johnny01 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 9195
Nemrégiben egy TV műsorban elhangzott az ügyészség képviselőjének részéről, hogy amikor minden per lezárul az ügyben, akkor majd önkritikát gyakorolnak. Ezt úgy értette azt hiszem, mindhárom intézmény.
Na erre azért nem vennék mérget! Hiszen már eddig is lett volna rá idő, de még mindig "siker story" szerintük a megoldás.
A barátom maradandóan sérült sajnos, és az ellene folyó eljárás még jelenleg is tart.
Erről is írok részletesen a könyvemben, illetve az ellenem lefolytatott egész eljárás részleteiről... Meg még sok másról is...
Előzmény: lia15 (9194)
lia15 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 9194

Neked tény, nekem is tény, és még sokaknak tény, de ezt ők nem így gondolják. Bár lehet, hogy magukban így gondolják, csak elismerni nem akarják nyilvánosan. Nemhiába nyilatkozták, hogy most is mindent ugyanúgy csinálnának, mint akkor. Azt én sem gondoltam komolyan, hogy beperelnének ezért, csak irónia volt. Bár az is tény, hogy nincs jó véleményem róluk és ezt a Kovács könyvében leírtak csak megerősítették. Ja, és az is tény, hogy téged már bepereltek elég elképesztő dolgokért, mint a mikronyomok a kézigránátokban stb..

 

Szomorú dolog az, ami a barátoddal történt. Remélem, hogy a súlyos sérülése után nem kapott még büntetést is.

Előzmény: johnny01 (9193)
johnny01 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 9193
Ó, azt hiszem csacsiság volna egy kis tréfáért ennyire megharagudnia bárkinek is. De persze ha valaki mellre szívhatna valamit, az én is lehetnék velük kapcsolatban...
Meg aztán nem anyáztam senkit, amit pedig odaírtam az tény: valaki közülük hozott néhány rossz döntést.
Előzmény: lia15 (9192)
lia15 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 9192

Valóban, ahányszor belenézek, mindig újabb dolgokkal bővül.

 

Megnéztem a körözést, csak vigyázz, nehogy téged is bepereljenek, mint a Blikket. Az urak, főleg B. Z., elég bosszúállóak és nagyon kényesek a jó hírükre. Úgy hallottam, hogy ő intézte el Kaisernek is annak idején, hogy a Csillag helyett Sátoraljaújhelyre kerüljön a többi Tész-esnél is szigorúbb körülmények közé és írtó büszke volt erre. Kovács is írja a könyvében, hogy több ember előtt árulónak nevezte azért, mert az ügyészségnél hangot mert adni a kételyeinek, Kaiserék bűnösségét illetően. Többeket is eltávolított, akik más véleményen voltak, mint ő.

 

Elolvastam az ízelítőt a könyvedből és kiváncsian várom a folytatást. Remélem, hogy egy kiadónak is megtetszik és végre megjelenhet.

Előzmény: johnny01 (9191)
johnny01 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 9191
Köszönöm! Nem tudom mikor nézted, de folyamatosan alakul.
Most még egy kőrözést is kiadtam bizonyos emberekre a blogomban. :-)
Alakítom. Még messze a befejezése ennek is, akár csak a peremnek. :-)
lia15 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 9190
Elolvastam a blogodat. Szerintem jó lett és érdekel a folytatása is.
Előzmény: johnny01 (9189)
johnny01 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 9189
Ja bocsi! :-)
Tehát itt:
http://moriremalom.blogspot.com/
Előzmény: johnny01 (9188)
johnny01 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 9188
Mindenkit szeretettel várok a blog oldalamon...
windom earle-ke Creative Commons License 2009.12.03 0 0 9187
Igaz....de akkor kb. tudta hol van....csak gondolom nem akart felásni pl. 2 négyzetmétert....azért az feltünő lett volna....ha valaki arra jár...

De a msik esetben kilómétereket "tévedett" un dülőket erdőrészeket kevert össze...hm azért egy fontos bizonyítéknál...ez azért érdekes...
Jó lenne ha körülnéznél arra...csak a kérdés hogy merre ?

Előzmény: johnny01 (9186)
johnny01 Creative Commons License 2009.12.02 0 0 9186
Nagy egyszer már elhagyta a cuccait, akkor vett igénybe "külső" segítséget, azaz a másik védett tanút a detektorával.
De azért roppant kíváncsi volnék mit rejthet még az erdő?
Egyszer talán megint rábeszélem magam egy erdei sétára arrafelé? :-)))
windom earle-ke Creative Commons License 2009.12.02 0 0 9185
Lehet hogy igazad van....bár állítólag Nagy nem igazán találta azt a helyet az erdőben ahová elásta a "bizonyítékait" ( ez nem ott volt ahol Johnny találta a cuccost) pedig Nagy bejáratott a kisérőivel, vagy 4-5 nkm-t keresztül-kasul.
hm...azt mondom ha egy adott területen belül nem találja meg a konkrét helyet méterre és négyzetcentiméterre, azt aláirom, de hogy kilómétereket téved, ő aki járta az erdőt rendszeresen, ez ezért már túlzás....és azért az is érdekes kérdést vet fel, hogy miért hisztizett mindig a kommandós kiséret miatt....azt szerette volna ha max 4-5 nyomozó kisérte volna....
Előzmény: alfaomega73 (9184)
alfaomega73 Creative Commons License 2009.12.02 0 0 9184
Szvsz a videó/bizonyíték vagy valós volt, csak addigra mások eltüntették az erdőből, vagy Nagy arra használta a "sétákat", hogy feltérképezze, mit találtak már meg a kincsesládikáiból a rendőrök.
Előzmény: johnny01 (9182)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.12.02 0 0 9183
Ja...állítólag olyan szintű videokazettákat, vagy egyéb rögzítésre alkalmas tárgyakat, illetve adathordozókat igért, amelyeken állítlag, rajta van az egész szerb bagázs...sőt még a skorpió is...igért ujjnyomatokat is....és igért igért igért....de ezek az un igért bizonyítékokkal csak akkor hozakodott elő, amikor....a kihallgatások során a korábban általa a vélt szerbjeiről elmondottakat sorban megcáfolták....és nem csak a magyar hatóságok...
A séta az viszont jó lehetett, hisz egy jó gyakorlat volt a kommandósoknak....no meg a jó levegő ott Tarján (amely nem Salgó) környékén / a pénz ami el ment rá az már más kérdés.
A nyomozók mesélték, hogy a védő ügyvéd mindig öltönyben volt...szép cipőben még az esőben...mosolyogtak rajta...(megj....amúgy egy tisztességes, becsületes védőügyvéd, többek között ezért is tartom kizártnak, hogy akár a fegyver megtalálásnál, vagy más egyéb dologban Naggyal szemben manipuláltak volna, hisz "J. Christopher", mint védőbojtár mindig jelen volt, minden kihallgatásnál és egyéb cselekménynél)
Előzmény: johnny01 (9182)
johnny01 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 9182
Windom!

Természetesen nagy nem volt idióta, sőt! Minden bizonnyal felmérte a lehetőségeit, és tisztában volt azzal, hogy vége. Gondolom már korábban számtalanszor volt ideje átgondolni mi lesz ha egyszer elkapják? Feltételezem ebben a kilátástalan helyzetben még a szökés maradhatott mint lehetőség.
De úgy tudom ott az erdőben az volt a cél, hogy valami kazettákat (videó, vagy hang anyagot) ad majd elő, ami őt igazolja.
Az állítólagos Radovan, vagy valaki más van rajta, aki az állítólagos elkövető.
Na ebből nem lett semmi, csupán séta...
Előzmény: windom earle-ke (9181)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.12.01 0 0 9181
Johnny !

Próbálom erőltetni agyam maradékát, de nekem csak úgy rémlik, hogy az AK volt, meg a 22-es lefürészelt, kicsit átalakítva, és volt még néhány fegyver alkatrész....no meg persze lőszer stb többi tárgy... dögivel....másik pisztoly (maroklőfegyver) nem.

A "szellőztetés" jó szó....hogy mi volt a valós célja azt csak Nagy tudhatja....de van egy érdekes történet amelyből esetleg lehet következtetni...
Szállíttták vissza Nagyot egy épp ilyen túráról a komancsok. (kammandósok) Véletlenül lekoccantak egy autóval a Venyige út felé már Bp-n. Nem volt komoly, anyagi kár sem, és személyi sérülés sem. A komancsok fönöke megkérdezte N-t hogy megsérült-e, hiszen ő nehezebben tudta magát akár kitámasztani is, hiszen bilincselve volt....válasz nem....A böriben az átadáskor (amikor átadták N-t a börtönnek) akkor Nagy előadta hogy vszeg megsérült a nyaka az ütközéskor, szabályos hisztit vágott le, hogy vigyék ki orvoshoz....Mivel az átadás megtörtént, így elméletileg a BV-nek kellett volna őt dokihoz szállítan....Persze a BVsek úgy gondolták, hogy elviszik, de a Tököli rabkorházba....Nagy belement ebbe is... A korábban szálító komancsok fönöke viszont úgy döntött, hogy túlóráznak és a szállítást magára vállalta....
Nagy erre úgy döntött (hisz neki is van joga hogy nem kíván orvoshoz menni...és erről nyilarkozott is a felcsernek ott a BV-ben)
Előzmény: johnny01 (9177)
VANDOR Creative Commons License 2009.11.30 0 0 9180
:)

Az agyamra mennek a media ilyen temaju okossagai.
A keseket, kalapacsokat, baltakat meg egyenesen be kellene tiltani.
Tovabba - a folytogatokra valo tekintettel - a kezviselesi engedelyt is vezessek be.
Akinek nincs szipologiai jovahagyasa, az csak otthon, femszekrenyben tarthasson kezet!

Pffff ...
Előzmény: johnny01 (9179)
johnny01 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 9179
Érdekes egy hír, bár nem a fórum témájához szorosan kapcsolódik:
http://index.hu/bulvar/hirek/2009/11/30/meglotte_magat_az_nnyi_nyomozoja/
Szigorítani kellene a fegyvertartás szabályait! Még Ők se kaphassanak! :-)
alfaomega73 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 9178
A móri ügynek több olyan mozzanata is van, ami egyesek véleménye és mások érdeke szerint nem tartozik a közvéleményre. Ennél többet sajna nem mondhatok :-((((((
Előzmény: windom earle-ke (9175)
johnny01 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 9177
Windom! Ha a lefűrészelt csövű 22-esre gondolsz, az még akkor került elő, amikor együtt voltam kint velük. Nekem egy másikról meséltek, ami később került még elő... Hát, akkor ez is rejtélyes marad...
Arról én is tudok, hogy Nagy kicsit kiszellőztette a fejüket néhányszor az erdőben. A kérdés csupán az, valóban volt valami konkrét dolog még ott amit kereshetett, vagy csak szökést akart megkísérelni? Esetleg próbálgatta az éberségüket?
Vagy amikor kiment, észrevette hogy amit keres, már nincs a helyén...
Előzmény: windom earle-ke (9174)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.11.30 0 0 9176
Találkozott is Zsombokkal....

Igen valóban volt egy felvetése Nagynak, hogy a szerbek jelentkezni fognak....nem jelentkeztek....Aztán azt is mondta, hogy komoly bizonyítékai vannak elrejtve az erdőben a szerbekre vonatkozóan...három- négy izben vitték ki a nyomozók az erdőbe....Nagy sérelmezte, hogy miért kiséri a kommandó az erdőben...sérelmezte azt is amikor a cellából való kihozatala közben még a szájába is belenéztek....
Szóval megjárta az erdőt párszor a nyomingerekkel...de lényegében semmit nem mutatott meg...és nem adott elő...

Előzmény: lopikula (9173)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.11.30 0 0 9175
Alfa!
Lehet hogy lemaradtam valamiről, de mi lett titkosítva és mikor a Móri ügyből ? Már úgy értem, hogy a "másodikból"( már W és N főszereplésével)
Minden bizonnyal voltak olyan eljárások....a Nagyig elvezető útból, amely nem tartozik a közvéleményre, minden bizonnyal alkalmaztak titkosszolgálati eszközöket...olyat is amely bírói engedélyhez van kötve. Ezeket törvény szabályozza, akár a nyílt eljárás mellett is alkalmazhatóak lsd. Be vonatkozó szakaszai Tasz stb...
Ezek minősítését akkor mikor alkalmazásukat elrendelték akkor meghatározták a törvény szerint, nem utólag titkosították.... Ezért kérdezem, hogy mit tudsz mire vobatkozó adatok, vagy adazok köre lehetett utólag titkosítva ?...és főképp miért ?
Előzmény: alfaomega73 (9171)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.11.30 0 0 9174
Igen valóban volt ott egy pisztolyszerű tárgy....amely egy "kispuskából" lett átalakítva....A nyomingerek úgy gondolták, hogy e fegyver vszeg Nagy első áldozatától származhatott. Sajnos azonosítani nem lehetett, de a gyártmány és tipus azonos lehetett az első áldozat akkori fegyverével,amelyet eladásra kinált egy ujságban.... és vszeg a veszte ez lett.
Csontjait nagy valószínűségel magtalálták aztán egy erdőben Budapest mellett.
A veszprémi fegyver, amely azonos a Győrben használt fegyverrel az feltehetőleg szétszedésre került....a hangtompitója minden bizonnyal.
győrben a postás fejéhez tette az elkövető a fegyvert és háromszor-négszer el is sütötte....amely durrant is....azonban a lövedékek nem jutittak tovább a hangtompitón. Ahogy a postás "mesélte" (és ezt tegük idézőjelbe mert bizony meseszerű, hogy másodszor megszületett) az elkövető csodálkozott, hogy á ldozata nem rogyik össze a z első lövést követően....nézegette a fegyvert aztán újból rálött a postásra...
Nagy lakásában a fegyverek mellett előkerült az egyéb alkatrészek és fegvyerdarabok mellett egy szétvágot hangtompitó darabok...lamelladarabok...és egy vasgombóc, amely szemmel láthatólag összetorlódott lövedékekből állt. És mivel Győrben is maradt hátra 3, vagy négy hüvely és maradt Veszprémben is egy anno így tudták összevetni a szakértők a hüvelyeket és kimodani az azonosságot akkoriban a két büncselekmény között....
Szóval minden bizonnyal Nagy szétvágta, vágatta a hangtompítót, talán a fegyvet is szétszerelte...hm..ezt minden bizonnyal nem is lakásában csinálta, ahogy a maszek hangtompitóit se...ehhez műhely kellett...
(állítólag az is meg lett)
Előzmény: johnny01 (9170)
lopikula Creative Commons License 2009.11.30 0 0 9173
Igazad van. Valóban csak hétfőn tálalták a nagy közönség felé Nagy elfogását is.

Viszont arra is emlékszem (talán Ingrid könyvéből), hogy Nagy mindenáron Zsombokkal akart találkozni, és vádalku formájában egy hétfői találkozásra akarta hívni a rendőröket, ahol a "szerb társak" egyikével összehozta volna őket.

Helyette megjelent az elfogásról szóló hír.
Előzmény: windom earle-ke (9166)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!