Keresés

Részletes keresés

Heiterúr Creative Commons License 2015.03.20 0 0 232

Kedves Ilona 

 

A lentiekben nagyjából leírtam a tapasztalataimat így ezt nem tenném ismételten meg.

Az e-mail címére küldtem egy elérhetőséget és a kivitelezőm elérhetőségét. 

Amennyiben kérdése merülne fel valamivel kapcsolatban hívjon az elérhetőségeim egyikén.

 

Üdvüzlettel: 

Heiterúr 

Előzmény: ritro (231)
ritro Creative Commons License 2015.03.18 0 0 231

Kedves Heiter Úr!

 

Engem is érdekelne, hogy melyik céggel építtette ki a padlófűtést, valamint személyes tapasztalataira is kíváncsi lennék ezzel kapcsolatban.

Hálás lennék, ha az alábbi email címre írna nekem.

 

r.ilona82@gmail.com

 

Előre is köszönöm a seítségét!

Előzmény: Heiterúr (227)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.27 0 0 230

Kedves Heiter úr!

Pont a BVF-től kértem én is ajánlatot első körben.

Tudna nekem esetleg segíteni, hogy melyik céget ajánlja és ha lehet, akkor e-mailben, illetve telefonon tudna nekem segítséget ajánlani ezzel a rendszerrel kapcsolatban?

e-mail: torok.gabor8@t-online.hu

Telefon: 06-70-500-9696

Természetesen visszahívom én!

 

Sajnos most nagyon le akarnak beszélni a padló és mennyezetfűtésről árammal, pedig én sem szeretném bevezetni a gázt, ráadásul horror a kettő közötti különbség.

 

Nagyon köszönöm a segítségét!

 

Török Gábor

Előzmény: Heiterúr (222)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.27 0 0 229

Kedves Heiter úr!

Pont a BVF-től kértem én is ajánlatot első körben.

Tudna nekem esetleg segíteni, hogy melyik céget ajánlja és ha lehet, akkor e-mailben, illetve telefonon tudna nekem segítséget ajánlani ezzel a rendszerrel kapcsolatban?

e-mail: torok.gabor8@t-online.hu

Telefon: 06-70-500-9696

Természetesen felhívom, vagy visszahívom én!

 

Sajnos most nagyon le akarnak beszélni a padló és mennyezetfűtésről árammal, pedig én sem szeretném bevezetni a gázt, ráadásul horror a kettő közötti különbség.

 

Nagyon köszönöm!

 

Török Gábor

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.09 0 1 228

Csak hogy legyen ellenvélemény is ;)

 

A csemperagasztós megoldás hamarabb melegszik, és szintén lassan hül mint a betonos, megfelelő szigetelésssel alatta. Ha már csak napi egy-egy (nállunk inkább fél, fél) órára megy, akkor szerintem fontosabb hogy amikor megy, akkor gyorsabban reagáljon. Nálunk is utána évszaktól függően még 2 - 4 óráig meleg(ebb) a padló, mindössze 12 centi szigeteléssel alatta. 28 fokra állítom a padlót.

 

Ugyanakkor, a betonozható fűtőkábelek olcsóbbak. Bár, én ebay-ról rendeltem a szőnyegeket angliából, és az itthoni árak feléért lett, szállítással (perfectheat az eladó).

 

Fűtőszőnyeget lehet a falra, csempe alá is tenni, ami pl. egy zuhanykaniban igazi királság ;)

Előzmény: hird (225)
Heiterúr Creative Commons License 2015.02.09 0 0 227

Szia!

 

Én csak a saját tapasztalatomat tudom közölni, nálam hőtárolós van és a rendszeres használat mellett ami naponta van reggel, este. 1-1 órát megy kb. Így "folyamatos" a fűtés mert nincs ideje kihűlni, bár hozzá kell tenni hogy 15cm szigetelés van alatta és a 14m2 es fürdőt igy bőven kifűti ezzel a periódus idővel, a helyiség össz teljesítménye 0,8KW.  

Előzmény: hird (225)
fetya1 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 226

Hotarolosnal lassabban melegszik, de tovabb tart, csempe alatt gyorsan melegszik, de gyorsan is hul. En csak abban az ese5ben tennek a padlora futokabelt, ha a szerelobeton es az aljzatbeton van szigeteles. Ha nincs, akkor mar inkabb csoradiator es futobetet,.

hird Creative Commons License 2015.02.08 0 0 225

Fűtőkábelre vonatkozik az ár, nem a szőnyegre.

http://www.bvfheating.hu/termek2-BVF-WFD-20-futokabel-32

 

 

A kérdésem még mindig áll, miszerint ti melyiket tartjátok életképesebb megoldásnak fürdőbe? A hőtárolós, vagy a közvetlenül járólap alá betett fűtést.

 

Köszi előre is a választ.

Előzmény: Törölt nick (214)
fetya1 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 224

igen, teljes villanyfogyasztás, néha még betonkeverő, 3fázisú szivattyú öntözésre...

Előzmény: Törölt nick (223)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.31 0 0 223

Ebben az árban benne van az egyéb villamos fogyasztás is? Magyar árakkal visszaszámolva a fűtés akkor €60/hó átalányban.

 

Végre mégegy Devireg 550 felhasználó! Nekem hét van, hibátlanok!

Előzmény: fetya1 (221)
Heiterúr Creative Commons License 2015.01.31 0 1 222

Kicsi a világ, keress meg és elmesélem ki hogy merre mennyiért csinálta. Üdv: 

Előzmény: Chani2 (219)
fetya1 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 221

Újra eletelt egy év, eljött a villanyfogyasztás elszámolása. Az idei évben fogyott 8500 kWh villany és került ez 11x117 euróba. Átlagos, 150 m2-es családi ház, elektromos padlófűtés, 9 kW teljesítmény, 5 db Devireg 550es termosztáttal vezérelve. Mielőtt a gázpártiak fonnák a kötelet, a gáz bevezetése 11 000 euró saját költség lett volna, ezért mozdultunk a villanyfűtés irányába. Igen, szigeteltünk elég rendesen, de tudtuk, hogy kell, mert enélkül tényleg öngyilkosság lenne. Kiegészítő fűtésként néha besegít egy kandalló, és fát még szerencsére nem kellett venni, mert a telken akadt annyi, amennyi kellett  - persze 2 éves szárítás után került csak tűzbe. Ez a villanyfogyasztás 3. éve, amikor már megtanultuk használni a rendszert, optimalizálni a fogyasztást. Ja, és ez Szlovákia, vezérelt tarifa, ami 20 órán keresztól van 1 napban, fix időkkel. És a 20 órában az egész ház villanyfogyasztása kedvezményes tarifa szerint történik legálisan.

fetya1 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 220

Ha meg lehetne festeni a téged körülvevő mindenféle elektromos sugárzást, akkor egy sziváványban élnél. Gondold csak el: rádiójelek, mobiltelefont működtető jelek, műholdas jelek...ma ebben a világban élünk. Árnyékolással lehet ezen csökkenteni, de megszüntetni nem lehet, ill. irreálisan magas költségek árán lehet.

Előzmény: Törölt nick (199)
Chani2 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 219

Akkor szerintem ugyanazon a településen lakunk, már ha helyi kistermelő és van egy régi traktorja, amit a kisfiam elég gyakran megcsodál a nagymamával! :D

Előzmény: Heiterúr (218)
Heiterúr Creative Commons License 2015.01.29 0 0 218

Haaa érdekes én is Fejér megyei vagyok, Fehérváron gyártja a Jüllich az elemet... de tőlük közvetlen nem kell venni mert a kisker árát  nagyon felnyomták. 

Előzmény: Chani2 (217)
Chani2 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 217

Melyik megyéről van szó egyébként? Mert mi Fejér megyében vagyunk, ide is vállalják a beszerelést?

Előzmény: Heiterúr (215)
Heiterúr Creative Commons License 2015.01.29 0 0 216

Sziasztok!

 

Elsőként én is a BVF termék rendszerre kaptam árakat de találtam más kivitelezőt aki pont a feléért csinálta meg a rendszert. Akkora lehúzás megy ott hogy kereskedelembe én még ilyet nem láttam, tudom a beszerzési forrásukat és az árat amennyiért ők kapják. Nevetséges, de van mögöttük marketing ezért élnek meg valahogy.

Az ő árajánlatuk bruttó 1M Ft volt nekem kerek 0,5 M Ft csinálta meg a konkurens cég, a lent említett körítéssel, és így egy év távlatában tökélesen működik minden, nem bántam meg hogy NEM a BVF-et választottam.    

Előzmény: Törölt nick (214)
Heiterúr Creative Commons License 2015.01.29 0 0 215

Szia!

 

Velem nagyon korrektek voltak, gyors ügyintézés, gyors ajánlattétel, gyors precíz munkavégzés, tanács, segítség, és minden ami kell egy új rendszer megismeréséhez, előnyök, HÁTRÁNYOK megismertetése....stb Nem vagyok egy nagy alkudozó de ajánlotta hogy jár jól mindkettőnk. A napelemes rendszert egy partnercége csinálta, egy ismert magyar gyártmányt ajánlott amit a lakhelyemtől 10 km-re gyártanak évtizedek óta, így nem is volt kérdés hogy az kerüljön fel a házam tetejére vagy sem. Ezen kivitelezés is rugalmasan ment mind a szerelés és mind az e-on ügyintézés is. 

 

Privában küldöm az elérhetőséget.

 

üdv: 

H.I.

Előzmény: Chani2 (211)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.28 0 0 214

Nem tudom te milyen árakat kaptál, de ahogy a BVF árait nézem, 7,2 kW-ot ott én 600000 és 1000000 között látok termosztát nélkül, attól függően, hogy a legkisebb, vagy a legnagyobb méretet nézem.

Előzmény: hird (201)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 213

Főleg azt kell megállapítani hogy van e a padló alatt hőszigetelés.

 

 

 És erről a 14 m2 -ről.  Ez egy szobácska lehet. Egyedi fűtés ilyenkor, nincs más. Gázra más központira  kb. 1 millát kell rászánni. Az meg sokszor nincs.

 Tehát az egyedi fűtés . Kályha vagy valami elektromos készülék.

 

 A kályha macerás, az elektromos drága.

 Mármint az üzemeltetés.

 De néha nincs más megoldás. Hogy azt a hőt milyen készülékkel adjuk le, az már divat, néha komfort kérdése. De egy 14 m2 .es helyiség fűtése készülék oldalról 15 eft ból megoldható. A kereskedő, a markettinges persze sokszor ennek többszörösébe kerülő készüléket is próbál elsózni - ez a dolguk. 

Előzmény: Mezőföldi 2 (212)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 212

Hideg hónapokban több, kevésbé hidegekben valamivel kevesebb.

 Komolyra fordítva kb. 3,5 x annyi mintha gázzal lenne.

 Viszont az évest már  lehet  értelmezni.

Csakhogy gázfűtés kiépítése egy vagyon / 14 m2 -re pedig nem szoktak gázfűtést csináltatni / Tehát azért meg lehet saccolni. Egy átlagos téglaházban kb.

  100 eft /szezon az a 14 m2 -es szoba/helyiség fűtése.

 ha extra jó hőszigetelésű az épület lehet ennek a fele is, ha rossz akkor a duplája.

 

Először az épület vizsgálandó.

Előzmény: csumpala (210)
Chani2 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 211

Szia!

 

Mi most fogunk megvenni egy szintén 100nm-es házat, aminek új fűtési rendszert kell csinálni és komolyan gondolkozunk az elektromos megoldáson (tobb családtag is ott dolgozik, plussz szerintem hosszú távon jobban is jövünk ki anyagilag).

El tudnád küldeni privátban az elérhetőségüket?

Előzmény: Heiteristvan (209)
csumpala Creative Commons License 2015.01.27 0 0 210

Üdv mindenkinek.Szeretném megkérdezni,hogy egy 14m2 helyiségnél a padlófűtésnél mennyi a havi költsége?Köszönöm előre is.  

Heiteristvan Creative Commons License 2015.01.26 0 0 209

Úgy gondolom hogy a napelemmel kiegészített elektromos fűtés tényleg kedvezőbb mint a gázfűtés bármely módja. 

Előzmény: Dunit (206)
Heiteristvan Creative Commons License 2015.01.26 0 0 208

Igen ez az átlag éves szinten minden hónapra de benne van minden, FŰTÉS, melegvíz, általános áram használat, szauna stb stb. Azért környezettudatos mert a fűtésemmel nem szennyezem a környezetet. 

 

Előzmény: pocsolya84 (205)
Dunit Creative Commons License 2015.01.26 0 0 207

 Természetesen fűtök én is elektromosan. Csakhogy nem 100 m2 -t, hanem  4 m2-t és ott az áttérés másra több százezer lenne.

Előzmény: Dunit (206)
Dunit Creative Commons License 2015.01.26 0 0 206

 Ezen dicséret most a jó hőszigetelésre vagy az elektromos fűtésre irányul ?

 mert a jő hőszigetelés fontos, de  ez még nem bizonyíték arra, hogy ettől az elektromos fűtés arányaiban ólcsóbb lesz más fűtési módoknál is.

 De hát ha valaki nem szűkölködik anyagiakban továbbra sem,  akkor  tényleg mindegy.

Előzmény: Heiteristvan (204)
pocsolya84 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 205

A 18 e Ft havi átlag az nyárra is vonatkozik? Csak mert ha igen, akkor a környezettudatos gondolkodás elég érdekesen hangzik.

Előzmény: Heiteristvan (204)
Heiteristvan Creative Commons License 2015.01.26 0 0 204

Sziasztok!

 

Nekem nem kérdésem lenne, hanem szeretném leírni a tapasztalataimat.

 

Kerek egy éve használom a felújított családi házamat (100m2) hozzá kell tenni hogy nem szűkölködtem az újítás során az anyagiakon és mindenből a legjobbat vagyis korszerű megoldásokon gondolkodtam. Ezért esett a választásom az infra padlo fűtés mellett. 

Nagyon sok kivitelezőtől kértem vizes padlófűtésre ajánlatot az általam elgondolt kazánnal és ezeknek az ajánlatok 1.9-2.4M Ft között záródtak, meglepően magas árnak gondoltam még ha kéménnyel együtti rendszerről is beszélünk. Majd jöttek a számítások és a havi költség kimutatások, meglepő hogy a csúcs kazán és brutál szigetelés (16 cm grafitos homlokzat, 30 cm cellulóz a födémen, 15cm xps a padló alatt) mellett is 10-13e között lett a "számolt" fogyasztásom. Ezen eredményeket és az ráfordítandó költségeket nézve csináltattam számítást az elektromos padlófűtésre is. Több árajánlatkérés következett és mire megállapodtam egy magyar gyártású napelem+infra padlófűtés rendszerre. Ami alig haladta meg összesen (napelem+infra padlófűtés) a 2M Ft-ot. A fűtés, meleg víz, áram fogyasztásom havi 18e ft átlagot fizetek. de ebben benne van a rengeteg extra világításom és egy 6.5Kw-os szaunakazánom is ami heti rendszerességgel használok.

Szóval én úgy gondolom hogy megfelelő szigetelés mellett mindegy milyen fűtés technológiát is választ az ember, nálam kizárólag a környezettudatos gondolkodás vezetett előre.    

hird Creative Commons License 2015.01.22 0 0 203

Köszönöm a választ.

Szeretném a véleményeteket kikérni arról, hogy szerintetek érdemes-e a fürdőbe az alább említett hőtárolós padlófűtést bevezetni, vagy azt amúgy általában "feleslegesen fűtöm" és csak a járólap alá rakjak fűtőszőnyeget, és akkor kapcsoljam be, ha használom? (tervezek még elektromos törölközőszárítót is)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!