Keresés

Részletes keresés

Márkus György Creative Commons License 2013.12.18 0 0 8323

Pozsonyi Imre még a hatvanas évek elején élt. A Labdarúgás különszáma a 400. válogatott mérkőzésről közöl képet róla, és azt írja, hogy a közelmúltban hunyt el. (1963). Koltai halálakór az első válogatott (1902) utolsó élő tagja ként írtak. 

Előzmény: lg23 (392)
dopami. Creative Commons License 2013.12.15 0 0 8322

Én még játszottam ezen a pályán alig 25 évvel ezelőtt.

Akkor még a Postás pályája volt.

Előzmény: magyarfutball (8299)
dopami. Creative Commons License 2013.12.13 0 0 8321

Sziasztok!

 

Hallott már valaki erről az 1942-es nem létező világbajnoskságról?

 

http://worldcup1942.republika.pl/42hun.htm

 

 

 

Kisslászló Creative Commons License 2013.12.01 0 0 8320

Érdeklődnék, hogy tudna-e valaki segíteni egy Szednicsek Jánosról készült képpel? Előre is nagyon köszönöm.

Üdv.

Tempó Vasutas! Creative Commons License 2013.09.25 0 0 8319

Nagyon jók!:)
Siófokon több klub is volt ebben az időben? Nem gondoltam volna.

Előzmény: tibor6908 (8318)
tibor6908 Creative Commons License 2013.09.24 0 0 8318

Régi Siófoki S.E. képek. Forrás: Gáspár László

 

1928. Siófoki futball csapat.

 

 

1929. október 9. Siófok csapata (Törekvés Sport Klub)

 

 

1930. március 23. Siófok. A Siófoki Sport Egyesület (S.S.E.) játszott bajnoki mérkőzést a Kiliti B.S.E ellen és győzött 3-0-ra.

 

 

1930. szeptember 13. Siófok. A Siófoki Öreg fiúk csapata és a Siófoki klub mérkőzése után. Az öregfiúk kikaptak 5:0 arányban.

 

oktoberfest Creative Commons License 2013.09.09 0 0 8317

Köszönöm

Előzmény: Törölt nick (8316)
oktoberfest Creative Commons License 2013.09.06 0 0 8315

Sziasztok! Tudnátok abban segíteni, hogy az alábbi játékosok milyen doktorok voltak?

Hahn Sándor

Pálinkás József

Zentai Gábor

Seprűs Zoltán (az 50-60-as évekből)

Köszi

oktoberfest Creative Commons License 2013.09.06 0 0 8314

Sziasztok! Tudnátok abban segíteni, hogy az alábbi játékosok milyen doktorok voltak? Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} Hahn Sándor dr.
Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} Pálinkás József dr.

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} Zentai Gábor dr.

Seprűs Zoltán dr. (bónuszként az 50-es, 60-as évekből)

Köszi

heimo Creative Commons License 2013.08.22 0 0 8313

biztosan volt már rá utalás, de a neten az mti archivum pazar!

heimo Creative Commons License 2013.08.22 0 0 8312

ezekről a Népszava,Esti Kupa,Szt. István,Szt. László,Tildy és egyéb serleg és kupa mérkőzésekről ha tudtok újpesti összeállításokat,képeket küldeni nagyon megköszönném.

ARAKfan Creative Commons License 2013.08.21 0 0 8311

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Egy kis újpesti érdekesség.

Székesfehérvári ifi A – Wesselényi FK 6:2 (4:0)

Niderkircher Háry Tőke Ónody Várnai László Világi Berta Pöcze Kocsis Högyészi

Ifjúsági csapatunk olyan szép és változatos játékot mutatott, amelyet a közönség nem is remélt ettől a fiatal együttestől. Ügyes húzások, jól romboló védelem, gyors, gólra törő csatársor, utolsó percig tartó lelkesedés jellemezte a fiatal csapat játékát. A mérkőzés nagy tanúsága, hogy van utánpótlás Székesfehérváron. Érdemes ezekkel a fiatalokkal foglalkozni, akik egész biztosan visszaszerzik a város labdarúgó sportjának jó hírnevét. A játékot a piros-zöld mezű hazai csapat kezdte és Pőcze lövése már a 3. percben a hálóban táncolt. A budapestiek kapusának néhány parádés védése és a gyors Berta Világi akciók tették változatossá a küzdelmet. Változatos szép játék után ismét Pőcze majd a 42. percben Berta volt a gólszerző. A félidő végeredményét Pőcze kapásgólja állította be a 43. percben. A második félidő elején a vendégcsapat gyors rohamai során a jobbszélső lő gólt, amire a feltűnően eredményesen játszó Pőcze válaszol. A pesti diákok azonban nem adják fel a küzdelmet. Vancsik lő szép gólt, amire Világi válaszol. Az eredmény már a játék további részében nem változott. A fehérvári fiatalok közül a védelemben Tőke a sérüléséig Háry mintaszerű játékot mutatott be. Várnai jól fejelt csak most is könnyelműsködött. Ónodi nem engedte élni Szuszát, az újpesti gólkirályt. A csatársorban Pőcze eredményessége és Világi Berta szárny játékkedve dicsérhető. Kocsis nagy ígéret. Högyészi azonban szürkén mozgott igaz, hogy kevés labdát kapott. [1]

Másnap a Napló még mindig az ifjúsági napról írt.

Pünkösdhétfőn 500 főnyi közönség szurkolt az ifjúsági válogatottnak, akik alaposan megszorították a nagyokat. A mérkőzés érdekessége, hogy a Játékvezetők Testülete rendezte az ifjúsági napot, de az első mérkőzésen nem akadt határbíró. A Wesselényi kereskedelmi az A válogatott ellenfele kitűnő együttes. A fiatal kapus néhány káprázatos védést mutatott be, a hat gól ellenére csapata legjobbja volt. Szusza az újpesti gólkirály, a lilák nagy ígérete csak a végén jött bele a játékba. A hazai fedezetsor lélegezni sem engedte a fiatal játékost, aki középfedezetet játszott 30 percig. Néhányszor azonban olyan ragyogó cselt és lefutást csinált, hogy a közönség percekig tapsolta. A lövéssel azonban nem volt szerencséje.

[1] Fejér Megyei Napló Új Fehérvár1941. június 3

Előzmény: heimo (8306)
heimo Creative Commons License 2013.08.21 0 0 8310

bocs, egy képet akartam feltölteni

heimo Creative Commons License 2013.08.21 0 0 8309

köszönöm.

 

v:* {behavior:url(#default#VML);} o:* {behavior:url(#default#VML);} w:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);}

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}


 

greenpilu Creative Commons License 2013.08.21 0 0 8308

Az Üllői úton volt. 

Előzmény: heimo (8307)
heimo Creative Commons License 2013.08.21 0 0 8307

Lenne egy konkrét kérdésem is. Az 1949. 06. 06.-án lejátszott Népszava serleg döntő a Megyeri vagy az Üllői úton volt-e.

Fényképadatok az Üllőit jelölik, de a Futballháborúban a Megyerire van írva.

heimo Creative Commons License 2013.08.20 0 0 8306

üdv uraim!

már régóta figyelem a topicot,de eddig még nem volt bátorságom a nagyok közé keveredni .

Sikerült kedvencet is választani, aki nem más mint lg!

Egyféle ízléssel vert meg minket a jóisten, lilára pofozott.

Sajnos nekem nincs akkora adatbázisom mint nektek,de rajta vagyok az ügyön.

Könyvekből rengeteg van,de általában az általatok említettek, viszont amivel én lehetek a szimpi gyerek (ha csak időközben nem maradtam le sokmindenről ami a beszerzéseiteket illeti) megvan 1954-től ( a hivatalos ) Képes Sport 1991-ig (megszűnésig) 4 (úton lévő) évfolyam kivételével illetve huszonpár évfolyam Labdarúgás kötve. A Képes Sportok is kötött példányok, de van pár évfolyam ami megvan kötve és külön is.

A nem bekötött példányokat komoly érdeklődőnek el tudom küldeni,csak azt kérem akinek kell,hogy becsülje meg őket,mert sokat tepertem értük. Pár évfolyam a '70-es évekből illetve tudok egy helyet itt a közvetlen pátriámban ahol megvan vagy 40 évfolyam NS egy padon de nem tudom még leimádkozni a gazdájától,de ha meglesz úgyis szólok.

Szeretnék tőletek kérni valamit: ha van rá egy mód vagy lehetőség akkor küldjetek nekem minden infót ami Újpest a nagy világégés előtti időkből! Játékoskeretek,meccsleírások, egyéb érdekességek.

Ha én tudok segíteni rendelkezzetek velem mindent megteszek amit tudok!

 

ARAKfan Creative Commons License 2013.07.23 0 0 8303
ARAKfan Creative Commons License 2013.07.20 0 0 8302
Kispest_1909 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 8301

Kispest



 

 

 

 

 

magyarfutball Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8299

Mi voltunk kint 3 éve, akkor így nézett ki a perecesi pálya:

http://www.magyarfutball.hu/hu/stadion/2418

Előzmény: Törölt nick (8298)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8298

Ha esetleg el akarsz menni lefényképezni a pályát mostani állapotában, ne menjél egyedül, és ne menjél autóval (6-os busz visz oda, utolsó előtti megállónál kell leszállni, aztán fel a hegyre az úton), mert kőkemény cigánytelep van a pálya mellett.

Előzmény: Bodnár Zalán (8295)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.24 0 0 8297

Nem emiatt estek ki, hiszen végül a 0-0 ellenére megkapták a három pontot.

 

Gyerekkoromban sokat fociztam ezen a pályán a 80-as években. Akkoriban már nem volt rajta bajnoki, a Volán leköltözött Erenyőbe.

Régen sokat tanakodtak, hogy miért volt nehéz ezen a pályán játszani, írtak olyan baromságot, hogy  a magaslat miatt:-)), 300 méteren van kb. a pálya, így ez hülyeség.

 

Szerintem az ok az volt, hogy ez volt Magyarország egyik legnagyobb pályája, nagyon széles volt és hosszú is, és a salakot sokan nem szerették.

 

 

Előzmény: focirégész (8291)
lg23 Creative Commons License 2013.05.23 0 0 8296

Sziasztok!

 

A Fortepan legújabb frissítésében rengeteg focis kép volt 1948-49-ből, az ezeken szereplő játékosok megfejtésében elkéne a segítség. Itt a szaktopik:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9204653

 

A képeket ezek között találjátok:

http://www.fortepan.hu/?view=new&lang=hu

 

FTC, Üllői, UTE, válogatott kulcsszavakra keresve előjönnek az ominózus képek.

 

Olyan finomságokra van szükség, hogy pl. a Kistext, Szentlőrinci AC vagy a Győri ETO játékosok, avagy az 1949-es prágában szereplő magyar ifjúsági válogatott tartalékjainak a felismerése, 

 

A megfejtéseket a szaktopikba kellene beírni.

 

köszi szépen mindenkinek a segítséget :)

 

Bodnár Zalán Creative Commons License 2013.05.23 0 0 8295

Kedves Focirégész!

Bodnár Zalán vagyok, a FourFourTwo futballmagazin újságírója, és épp most írok cikket a perecesi esetről. Megtenné, hogy küld nekem egy e-mailt a zbodnar81@gmail.com címre, amelyben megadja elérhetőségeit? Szívesen felhívnám, bizonyára tud segíteni találni valakit, aki szemtanúja volt az esetnek és megszólalna a cikkben. Előre is köszönöm!

Előzmény: focirégész (8291)
lg23 Creative Commons License 2013.05.23 0 0 8294

Na itt a hivalos címe is:

 

Név:Schlosser János

Foglalkozás:hiv. szolga

Kerület:IV.

Cím:zsibárus-u. 2.

 

a Zsibárus utca 2. mai neve: Párizsi u. 2., János pedig az édesapja volt.

 

http://www.bparchiv.hu/cgi-bin/lakas/lakas.pl

Előzmény: lg23 (8293)
lg23 Creative Commons License 2013.05.23 0 0 8293

a Kigyó téren (ma Ferenciek tere) lakott gyerekkorában (kb. 1895-1905 között szinte tuti). Később passzolom.

Előzmény: metal56 (8292)
metal56 Creative Commons License 2013.05.22 0 0 8292

Jó napot! Tudja valaki, hogy hol lakott Schlosser Imre Budapesten? Valahol a belvárosban lakhatott a Váci utca környékén? És vajon élhetnek e még leszármazottai?

Köszönöm

focirégész Creative Commons License 2013.05.19 0 0 8291

Sokszor hallottam gyerekkoromban a leszakadt kapufa történetét. A falumból sokan látták azt a mérkőzést. Az meccs igazi főszereplője a Pereces Kertesi nevű középcsatára volt. Mikor berúgta a csapata és saját harmadik gólját, beszaladt a kapuba, örömében belekapaszkodott a hálóba...És akkor reccs!!! A felső kapufa eltörött, leszakadt! Próbálták helyreállítani, de sikertelenül. Látva az esetet ( -és véleményem szerint a rájukra nézve katasztrófális 0:3-as eredményt is- ) a Fradi játékosok, élükön a nagy sztár dr. Sárosi Györggyel levonultak, felöltöztek és személygépkocsikkal elhagyták a pályát. Állítólag nem viselkedtek valami sportszerűen, különösen nem Sárosi, s ezt még a Fradi-drukkerek is elismerték.

A megismételt meccs 0:0-ra végződött. Az elmondások szerint szegény Kertesi járt a legrosszabbul. Az első meccs előtt azt az igéretet kapta, hogy ha három gólt lő és megnyerik a meccset, akkor kap egy komplett, felszerelt konyhabútort. Mivel a megismételt meccsen ezt nem sikerült elérnie, így nem kapta meg...Lehet, hogy ez is közrejátszott, hogy a Pereces a bajnokság végén kiesett. Hogy ez volt-e az igazság, ma már nehéz eldönteni.

 

Előzmény: Lavina1976 (8289)
Lavina1976 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 8289

Családi történetekből. :-) Nagymamám Polcz lány volt. A testvérei játszottak a PTK-ban. Tőlük hallottam a történetet. De utánakeresve, úgy látszik, kicsit torzulnak az emlékek az idő elteltével. Nem akartam senkit megtéveszteni. Valóban mindenhol 0-0 és 3. hely szerepel. Sorry.

Előzmény: magyarfutball (8288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!