Keresés

Részletes keresés

hAnd Creative Commons License 2010.08.07 0 0 363
Nekem még nem vált be semmi, de amit láttam, az a Penetron. Én ebből tervezem a vízálló beton aljzatomat megépíteni.

Ezzel betont lehet vízzáróvá tenni. Ha betonból van a falad és az aljzatod is, ez segíthet. Interneten keress rá, fent van egy csomó ismertető.
Előzmény: pitmann (362)
pitmann Creative Commons License 2010.08.06 0 0 362
Sziasztok!

A tanácsotokat kérném, abban hogy a mai nagy eső után megjelent a pincénkben a víz.
A pince a ház egyik sarka alatt van kb. 2.5*2.5 alapterületű. A pince két külső oldalát leszigeteltem már (kiástam a pince alapja aljáig-10cm-ig, levakoltam+bitumenes lemez+austrotherm expert+ drén lemez). Azt vettem észre hogy nem az oldalfalnál jöhetett be a víz, hanem az alsó sarkoknál volt körbe vizes a fal és szerintem ott szivároghatott be a víz. Mit tehetnék ez ellen? Sokan írták már a folyékony fóliát, meg különböző vízzáró vakolatokat, de kinek melyik vált be ezek közül?
Segítségeteket előre is köszönöm!
JAMIE222 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 361
Közben találtam részletes leírást, rajzokat, kezdek világosabban látni.Jó lesz ez a pincefalazó nekem, ha a statikus is rábólint, merthogy a teraszra támaszkodik majd az új tetőm egy része is.
Kösz mindenesetre.
Előzmény: hAnd (360)
hAnd Creative Commons License 2010.08.03 0 0 360
A zsalukőből épült pincefal vasalható (vízszintesen és függőlegesen is), ami jól jöhet talajnyomás esetén. Ez kétségtelen előnye a zsalukő falnak. A pincefalazó hőszigetelése jobb, de szerintem túl kevés kamra van benne ahhoz, hogy ez számottevő legyen.
Vízszigetelés minden esetben kell. Nemcsak a falára, hanem alá is, az alap és a pincefal közé.
Előzmény: JAMIE222 (358)
WZoli_ Creative Commons License 2010.08.03 0 0 359
Szerintem zsalukő esetén sem lehet a vízszigetelést elhagyni. A talajnedvesség a betonon is ugyanúgy átmegy, mint az égetett kerámián.

Annyi különbség biztos van a zsalukő és a pincefalazó között, hogy az utóbbiból olcsóbban lehet megépíteni a pincét/teraszt.

Előzmény: JAMIE222 (357)
JAMIE222 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 358
És közben adódott még egy kérdés: voltaképpen mi a fene a különbség a 38-as tégla és a pincefalazó között?Mi indokolhatja a pincefalazó használatát a normál falazótégla helyett?Nagyobb a teherbírása?
Előzmény: JAMIE222 (357)
JAMIE222 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 357
Teraszt építenék, alatta "pincével".
A terasz síkja talajfelszín felett 150cm-rel, a pince szint -1m-en lenne.Eredetileg zsalukő+beton volt tervezve, de most elgondolkodtam azon, hogy porotherm pincefalazó téglából építeném fel.
Mivel a falazat így anyagát tekintve égetett kerámia falazóhabarcsban, ezért gondolom a betonhoz képest fokozottabb védelmet igényelne nedvesedés ellen.
Jól gondolom?
Tehát míg egy zsalukő falazatnál elhagyható lett volna a talajnedvesség elleni szigetelés, itt muszáj neki lenni?
hAnd Creative Commons License 2010.08.03 0 0 356
Hello
Köszi a válaszokat talajvíz ügyben. Közben az agyagot is meg kellett vizsgálni, nem duzzadó-e.

A másik kérdésem az lenne, kell-e a pincepadló alá hőszigetelést tenni. Én 5cm XPS-re gondoltam, amely a PVC vízszigetelés alá kerülne. Ez védené a PVC-t, és persze kicsit szigetelné is a pincepadlót.
A falra viszont alulra csak 5 cm XPS-t tennék, és ahogy megyek felfelé, egyre vastagabbat. Így ahogy hidegebb a talaj, egyre vastagabb lenne a szigetelés. A lábazatnál már 10cm. Szerintetek ez jó ötlet, vagy nem?
Köszönöm
NeomatiK Creative Commons License 2010.07.31 0 0 355

Du bist viki2!

 

Ha a zsalukő talaj felöli oldalán van szigetelés egész felületen (amennyiben ez a zsalukőfal a pincefal), akkor szerintem nem nedvesedhetne így a fal.

 

Ilyen durva vizesedés ellen vélhetően csak a külső védelem lesz a jó. Azaz marad a körülásás. Vagy megérdeklődni azokat a cégeket akik ilyesmi probkémákra hírdetnek gyógyírt (injektálás). De szerintem ilyenre nem fognak tudni 100%-os biztonsággal.

 

 

Előzmény: ichbinviki2 (354)
ichbinviki2 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 354

Sziasztok !

 

Segíséget szeretnék kérni a következő probléma megoldására:

Van családi ház alatti pincénk(padló kb talajszinttől 2.4méteren.

Mikor nagyon esős idő van átnedvesedik a fal itt-ott.

Négy éve lakunk itt ez eddig 5 alkalommal fordult elő.

Most azonban ennek a brutális esős időszak után lábazatnál fal melletti részeken

15-21 centi magasan gyöngyözve vizesedett a fal. Viz nem tört be.

Ez a gyöngyöző vízesedés a nagy meleg beálltával sem szűnt meg.(folyamatosan szellőztettem pedig(más szerint ez volt a hiba, mert a lehülő levegőből rögtön kicsapódott a pára).

 

Szóval a kérdés: A most kiszáradt falat, mely itt ott ledobta a dörzsis burkolatot, hogyan érdemes javítani/cserélni módosítani?

Szigetelés van a zsalukő talaj felöli oldalán, de szerintem hiányos.

Körül ásás nem megoldható. Belülről kéne valamit okozni.

 

Eddig jött 1 javaslat, hogy meglévő burkolat hibáknál kijavít vízzáró vakolattal, majd valami hungarocell szerű anyaggal lefedni és arra új belső burkolat egységesen mindenhol.

 

Vélemény ????  Ötlet ???

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

Kozma Zsolt Creative Commons License 2010.07.22 0 0 353
Ha vísszigetelő cég kellene a www.construmanet.hu tuti találtok
cippur Creative Commons License 2010.07.22 0 0 352

Üdv!

 

Ez bizony talajvíznek tűnik. Ha ásóval kiböksz ott az alján valahol egy kis gödröcskét és az feltelik, akkor tuti.

Előzmény: hAnd (351)
hAnd Creative Commons License 2010.07.18 0 0 351
Hello!
Kiástuk a pincegödröt. A gödör fala a felső fél métert leszámítva egyre agyagosabb, az alja már gyakorlatilag "tiszta" agyag. A kiásás után a pincegödör alján, a "cuppogós" agyagon egy óra alatt már pár centi víz gyűlt össze, aminek a szintje nem nő (az esőt leszámítva), de nem is tűnik el.
Ezt akkor most minek kell nevezni? Talajvíznek? Talajnedvességnek?



cippur Creative Commons License 2010.07.08 0 0 350

Szia!

 

Köszi a választ, azóta már megtudtam egyet s mást. Beszéltem a tervezővel és a kőművessel. A telkünkön szerintük víznyomás ellen felesleges szigetelni, olyan szituáció ami gondot jelentene egyszerűen nem fordulhat elő. Előbb fakadna forrás a telkem alján, minthogy a pincébe folyna a víz. :)

Talajnedvesség ellen pedig 1 réteg akármi elegendő. Legyen az kenhető, ragasztható, bitumenes vagy akármilyen.

 

Szigetelést védő fal mindenképp kell, de a pogácsás lemez funkcionálisan annak minősül, tehát kiváltja pl. a kisméretű téglából rakott falat.

A hőszigetéssel kapcsolatban annyit tudtam meg, hogy nekünk javasolt, mivel lesznek olyan helyiségek ahol huzamosabban tartózkodik majd az ember. Ha csak pl. tároló vagy garázs van akkor nem feltétlenül szükséges.

Érdemben ez sem bonyolítja a dolgokat, mivel van olyan szigetelés ami egyszerre talajnedvesség és hőszigetelő is. Állítólag...

Ja, és a régi ásott kutakban előbb találunk ruszki katonát mint vizet. :)

 

Előzmény: Szunyó (341)
ja nyugi Creative Commons License 2010.06.24 0 0 349
Ja és azért, volt szükség a betonozásra, mert vízszintes felületet kellett teremteni.
Üdv:
Józsi
Előzmény: ja nyugi (348)
ja nyugi Creative Commons License 2010.06.24 0 0 348
Köszi, a választ.
Mellesleg lehet tiszta fehér cement is, csak nehéz lesz feltörni.
Üdv:
Józsi
Előzmény: NeomatiK (347)
NeomatiK Creative Commons License 2010.06.23 0 0 347
Nem csavarozni kell?

Egyébként ha több infóra van szükséged, kérdezd a "Fürdőszobák, hidegburkolatok" topikban, vagy esetleg "Víz, Gáz Fűtésszerelés" topikban.

Előzmény: ja nyugi (345)
ja nyugi Creative Commons License 2010.06.23 0 0 346
Pontosítok:
Sem sódert, sem homokot nem kell bele tenni?
ja nyugi Creative Commons License 2010.06.23 0 0 345
SOS

WC ültetésnél, a fehér cementágy készítésnél, tiszta fehér cementet kell alkalmazni?

Üdv:
Józsi
Axióma Creative Commons License 2010.06.17 0 0 344
Rossztol kerdezed, programozo vagyok:)
Egyebkent a fold alatti reszt valoszinuleg XPS-sel, de inkabb kerdezz szakmabelit.
Ja es ne sporolj a centikkel ha futott helyiseg lesz, mert utolag kiasni duplara vastagitani sokkal dragabb, mint most eleve egy combosat betenni.
Előzmény: true75 (343)
true75 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 343

Szia Axióma

 

 

- szerinted mivel érdemes hőszigetelni a pincét kívülről?

- mostanság lesz majd aktuális a dolog, 30as pincefalazó blokkból készül a pince

- ott kap helyet a gépészet illetve télen ott lehetne sportolni egy kicsit

Előzmény: Axióma (342)
Axióma Creative Commons License 2010.06.17 0 0 342
A hofok allando, ja csak kb. 10 fok... azert azt szigetelni kell, sot egesz evre ha nyaron nem akarsz megfazni!
Előzmény: Szunyó (341)
Szunyó Creative Commons License 2010.06.16 0 0 341
Szerintem nem sok köze van a fúrt kút mélységének a talajvízhez, ugyanis a fúrt kút nem az elsőre megtalált vízrétegből merít. (Vagyis erősen függ a közbülső talajrétegek minőségétől is.) Csak egy példa erre a mi telkünk, ahol a tavaly tavasszal fúrt kút 30 méteres mélységből hoz elfogadható (locsolásra való) vizet, míg a talajvíz a talajmechanikus mérései alapján 2,55 m-en volt idén májusban. Azért ez nagyságrendi eltérés.
Májusban meglett a talajmechanikai fúrás eredménye, ez alapján a statikus el is készítette a terveket. Talajvíznyomásra is számítanunk kell, mint ahogy számítottunk is rá. A rétegrend alapvetően nem is nagyon változott az építész által saccolthoz képest, csak az arányok lettek mások:

10 cm kavicságy
5 cm aljzatbeton
2 réteg bitumenes lemez
20 cm-es vízzáró vasbetonlemez ( 14 cm-es szegővas, 3-3 cm beton alatta, felette)
esetleg hőszigetelés (??) mindjárt kérdezek efelől
PE fólia
6 cm aljzatbeton
burkolat

oldalra:
30-as zsalukő
ragasztott bitumenes vízszigetelés
Austrotherm XPS
kisméretű téglából szigetelésvédő fal. Erről is kérdezek.

Először a szigetelésvédő falról. Olvastam itt, hogy ma már inkább a pogácsás lemezt használják erre, de annak meg dréncsővel van értelme. Vízszintes telekre meg itt többen megkérdőjelezték a dréncső értelmét. A miénk vízszintes telek, minimális hátrafelé lejtéssel.) A fal mellett én szeretném kaviccsal feltölteni, ha nem is teljes pincemagasságban kulékaviccsal, de valami szemcsésebb dologgal és a tetején kuléval. Gond az, ha a statikai terven a fal szerepel? Érvek, ellenérvek?

A másik a hőszigetelés. A tervező ragaszkodott (statikustól tudom, hogy ezügyben telefonon is beszéltek) a pince aljára a lépéshangszigetelő lemezhez. Ami gondolom hőszigetel is, mert a statikus azt hozta fel ellenérvként, hogy ekkora mélységben (-2,4m) már nagyjából állandó a hőfok és az annyira nem vészes, hogy hőszigetelni is kelljen. Hmmm...
Szerintetek? Ugye itt lesz lenn a gépészet és valamiféle "dühöngő", téli "mozgó-tér" 3 (leendő) kamasznak.

Köszi előre is az agyalást!
Előzmény: cippur (335)
NeomatiK Creative Commons License 2010.06.16 0 0 340

Ez az, az Aquqnilt láttam én is.

 

 

Én a lábazatra az LB Knauf Aquastop-ot kentem.

http://www.lb-knauf.hu/hu/pages.php?pageID=10&pcat=17


 

Előzmény: ja nyugi (339)
ja nyugi Creative Commons License 2010.06.15 0 0 339
Kösz az észrevételt.
Igazából, azért nem vált be, mert nagyon sok anyagot kellett volna felhordani.
Nagyon drága lett volna.
Meg voltam ijedve a vízzáró vakolattól, azt gondoltam, nagyon gyorsan köt.
Tévedtem.
AQUANIL vízzáró vakolatot vettem. Nagyon lassan, köt? ?
Láttam kőműveseket, akik valamilyen egész vékony vízzáró bevonatot raktak lábazatra, üvegszerű bevonat képződött, vajon mi lehetett a neve, amikor kérdeztem, hogy mi ez, azt mondta vízzáró vakolat, gyártmányt nem nevezett meg.
Ha valakinek van tippje, kérem ossza meg velem. Igazából nem is raktak rá más szigetelő anyagot, minőségi kifogással élt a tulaj. Vékony fröcskölt réteg.
Üdv :
Józsi
Előzmény: exDínó (338)
exDínó Creative Commons License 2010.06.12 0 0 338
Nem biztos, hogy butaság hőszigetelni a lábazatot. Bár a 2 centi elég karcsú, de valamit segíthet a fal belső felén, a szoba parkettaszintjének a hőmérsékletén.
Előzmény: ja nyugi (337)
ja nyugi Creative Commons License 2010.06.12 0 0 337
Köszi!
Tegnap egy hozzáértő barátom, ugyanezt mondta, ma megpróbálom vissza vetetteni, a 10 tábla ausztrothermet.

Üdv:
Józsi
Előzmény: NeomatiK (336)
NeomatiK Creative Commons License 2010.06.11 0 0 336
Én se értem ezt a vékony rábetonozást és szerintem értelmetlen oda. A vízzáró vakolat az jó ötlet és működik is, most nem jut eszembe a neve, amit láttam. Ha lesz padka a falon, akkor végülis nem muszáj vízorr, elég ha lejtősre van megcsinálva a padka eredetileg vízszintes felülete. Ha ez a lejtős felület vízzáró és fagyálló akkor jó.
Előzmény: ja nyugi (333)
cippur Creative Commons License 2010.06.11 0 0 335

Üdv Mindenkinek és szia ZöldszemM3!

 

(Az előbb valamit elrontottam.)

A hozzászólásodból arra következtetek, hogy a telked hasonló adottságokkal rendelkezhet, mint az enyém, amire építkezni szeretnék. Ha már építettél pincét, hogy szigetelted?

A telkem kb. 150 m-es domb alsó-középső harmadának határán van, a talaj fél méter föld alatt már kavicsos agyag, talajvíznek híre-hamva sincs. 15-20 méteres kutakat szoktak fúrni arrafelé, viszont maga a talaj azért nedves. Ha a dombtetőn extrém csapadék hullana, az is méterekkel a pinceszint alatt hömpölyögne lefelé a telek előtti árkokban.

Innen nem messze építettünk már egy boltíves borospincét téglából, ami oldalról semmiféle szigetelést nem kapott! A 30-as téglafal közvetlenül az anyafölddel csókolózik. (a boltív van részben a föld felett, ezt üveggyapot, fólia, föld és gyeptégla borítja) Vízzel soha nem volt probléma, a hőmérséklet télen-nyáron alig változik. A hordóim a kelleténél egy árnyalatnyival jobban penészednek, de a szellőzőrendszer bővítésével ez is rendeződni látszik. Szóval nem panaszkodom a hely adottságaira.

Ennek ellenére a szomszédom pincéjét méregdrágán építették:

pincefalazó, két réteg vízszigetelés (pontosan nem tudom milyen), szigetelést tartó falazat, drainlemez, majd sódertöltés körbe a fal mentén. Azt mondták nekik, hogy így kell és kész!

 

Mennyire agresszív szigetelést javasoltok?

Üdv és kösz

Cipp

 

Előzmény: Törölt nick (283)
cippur Creative Commons License 2010.06.11 0 0 334
.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!