Ez érdekes kérdés. A frekitől sok függhet. Pl. a 6 kW-ot milyen sebességgel adja le? Esetleg felmegy 80Hz-re? Akkor 50Hz-en kb 4kW? Meddig tud lemenni? 30Hz-ig? Az kb. 2kW?
Inkább a fűtőpatron kapcsolgasson néha be nagy hidegben mint a kompresszor sokat a hosszú átmeneti időszakokban. Vagy 2 kis klíma kaszkád üzemmódban? :-D
Szintén kérdésem, létezik gyárilag egybedobozolt kis kaszkád hőszivattyú hogy mindent (is) tudjon? Kis/nagy hőigény, HMV, hűtés...
Szerinted egy 6kW-os inverteres hőszipkának milyen a minimális teljesítménye ? Mennyire tud lemodulálni ?
Mert ugye az , hogy megadják a maximális legmagasabb teljesítményt a kinti legalacsonyabb és legmagasabb hőmérséklet és a bent elvárt legmagasabb hőmérséklet mellett . Például egy 6kW-os képes 2,9 kW-ot leadni a legalacsonyabb kinti és a legmagasabb benti hőmérsékletnél , valamint 8kW-ot a kinti maximum és a benti maximum hőmérséklet esetében .
Èn örülnèk ha valaki megcsinálná, tapasztalatait leírná, nekem más lesz az út (Medencehőszipka). Anyagárba a vizes oldal nèlkül anyag 400-500e HUF sztem. A szerelès, programozás, gőzöm sincs. Tènyleg a garancia dolgok miatt nem sokan fognak neki állni. Sajnos ez a 6kw alatti hőszipka továbbra is piaci lyuk...
Szerintem minden rendes klímaszerelő összetudná rakni az alkatrészeket . Lényegében a koaxiális hőcserélőnél kellene a hűtőközeges oldalt neki összehozni a kültérivel . A vizes oldalt gondolom Te is tudnád illeszteni .Termisztorok és a vezérlés illesztését is jó klímás szaki megoldaná . Lehet a beprogramozás okozna kisebb fejtörést neki . :-)
1 valaki , majd leírja , hogy mit és hogyan , ha lesz rá kedve . Kérdezd meg , hogy vállalná-e neked az összerakást és üzembe helyezést . Biztosan volna rá igény , csak ki adná a garanciát ? Mennyibe is jönne a játék csak anyagárban ? Valamint készen ?
Nekem itt már kezd magas lenni. Jó lenne tudni hogy ezt a cuccot összetudná e rakni valaki, meg mennyièrt? Mert pornèp már úgyse szerelheti ezt... Valyon egy sima klímás mennyire nèzne hülyènek, ha odaadnám neki a cuccokat hogy mit szeretnèk. Pedig jó lenne ha lenne a piacon ilyen olcsó 2-3kw hőszipka.
A gázkazán a melegvizet is szolgáltatja vagy csak fűt?
Van több a 10cm-nél ahogy írták, de az már nem rossz. A mennyezet nagyon fontos. Nem írtad, beépített tetőtér, üres padlás, lapostető... nem mindegy. Meggondolandó annak a további hőszigetelése. Talán az a legolcsóbb. Ma általánosságban 30-30cm a vízszintes, 20cm a függőleges szigetelés megfelelő vastagsága. Arról sem írtál mi van a padlódban, vagy a padlód alatt? Pl. ha fűtetlen pince, ott is egyszerű a segítség. Ki kellene számoltatni a ház hőigényét és feltérképezni a leggazdaságosabb beavatkozási módokat, helyeket.
Lehet hogy néhány további vízszintes hőszigeteléssel egész jó eredményet lehet elérni és nem kell átalakítani, szétverni a házat egy évi 100-150e-es megtakarításért. A kerettől, az átalakítás mértékének az igényétől függ.
Ha hőszipkát akarsz akkor kuka az összes radiátorod ès csöved. Èn a helyedben aprítèkègetőt èpítenèk a vegyeskazánba, olyan aprítèkègetőt ami a g100 aprítèkot is elviszi. Komfortos, a tüzelő olcsó (nekem ingyen van). Ez egy alternatíva, ha èrdekel az èn rendszerek írj rám.
nem vagyok gépész... de ha sokat ment a vegyestüzelésű kazán kerti/szerzett tüzelőanyaggal, akkor kevés gáz is elég lehetett.
gázszámlákat visszamenőlegesen 2-3 évre kérd el. ha nem adják = hazudnak.
attól nincs olcsóbb, mint a meglévőt addig üzemeltetni amíg működik (ha az olcsó gázmennyiség alatt vagytok). aztán a sima fég kazánt esetleg cserélni korszerűre, de akkor kéménycsere vagy fali kivezető is kellhet - és ennek lesz az alternatívája a hőszivattyú, vagy néhány hűtő/fűtőklíma.
a fali 10cm az már nem olyan rossz (tudjuk: a 20cm grafit jobb lenne 10-20-30 éves megtérüléssel), de a nagy kérdés, hogy felfelé mennyi a hőszigetelés?: padlásfödém vagy tetőtér rétegrend a legfontosabb!
csak hőszivattyúval (+radiátor vagy padló/fal-fűtés/hűtés) nyáron nem lesz "igazi klímás hűtésed", mert nincs páralecsapó része. ahhoz fancoil vagy valami hasonló is kell.
aprópó radiátor: hőszivattyúhoz nagy felületű fűtőtest kell, mert nem 60-70-90 fokos melegvízezzel fűt, mint a vegyestüzelésű vagy a gázkazán.
Házvásárlás és minden bizonnyal fűtéskorszerűsítés előtt is állunk. Adott egy 180 m2-es netto alapterületű téglapépítésű ház. 10 cm-es kűlső szigeteléssel és jó minőségű műanyag nyílászárókkal. A fűtési rendszere a régi un. vastagcsöves rendszer. Jellemzően öntvény radiátorokkal. Néhány radiátor már acél lapradiátor. Van vegyestüzelésű kazán és régi Fég gázkazán is. A fogyasztási adatokat nem ismerem. Állítólag csak gázzal az idei év megvolt 240.000 ft.-ból. Ezt én nem hiszem el. Viszont mivel a fűtési rendszer majd egyidős a házzal előbb utóbb korszerűsítésre fog szorulni. Olvasok jót és rosszat is a hőszivattyúról. Nagyon magas a bekerülési költsége pl. A mi esetünkben a radiátorokat is le kellene cserélni. Mivel hogy gázkazán már nem támogatott államilag támogatott engergia takarékossági felújítási programban vajon milyen más alternatívánk lenne, ami nem gáz fűtés ? A vegyestüzelésű kazánt tudjuk táplálni erdészettől vásárolt tüzifával, de elég macerás nekünk mert dolgozunk. A kérdésem az lenne, hogy egy levegő-víz hőszívattyú lakossági engergiatakarékossági pályázatban beépítve a fűtőkörbe vajon ésszerű döntés ebben az esetben ? Azért itt kérdem meg, mert valószínűleg a telepítő úgyis rábeszélné az embert, hogy persze ez a jövő útja, de nem beszélne a buktatókról. Szervízdíj, mi lesz pl. 10 év múlva a berendezéssel. Köszönöm szépen előre is válaszokat !