Keresés

Részletes keresés

nylonpasi Creative Commons License 2010.10.27 0 0 328
Hi.
Én Pasi létemre imádom a nylonharisnya érzését magamon.
Most is abban vagyok. Nagyon szexi érzés ahogy az egész lábamra rátapad.
hotblood Creative Commons License 2010.10.24 0 0 327
Többnyire utálom.
cs_m Creative Commons License 2010.10.24 0 0 326
a topik kerdesere valaszolva jo erzes, amugy pedig most vettem en is leggingset a heten, csak en nem a fenyeset hanem a mattot.
Előzmény: Leggings fiún! (313)


sebi ati Creative Commons License 2010.10.12 0 0 325
Kicsit tájékozatlan vagy ezen a téren, hiszen csak jó tulajdonságokat lehet felsorolni a harisnya nadrágokkal kapcsolatban. Esztétikus, praktikus, vérkeringés serkentő , megelőzi az érrendszeri problémák kialakulását, pihentető hatású, és három az egyben funkciót is betöltheti. A gyerekkor elmúltával is viselem már vagy 25-éve férfiként is, és soha nem voltak gombásodás problémáim.
Korunk fejlett technikáinak köszönhetően ma már antibakteriális anyagokkal készülnek a dolgok amit technológiai követelmények támasztanak alá.

És egy kis olvasmány.

Minden baj oka az, hogy az ember gyorsabban fejlődött és fejlődik, mint amivel a biológiai átalakulás lépést tudna tartani. Nem lehet tudni, hogy az állandó computer és TV nézéshez hogyan fogunk alkalmazkodni, hiszen még a két lábon járáshoz sem tudtunk. Ez utóbbit sem a gerincünk, sem az izületeink nem bírják, sőt még az aranyér betegséget is erre vezetik vissza, tehát le vagyunk maradva.

A két lábon járás következménye a visszérbetegség is. A visszér rendszerben ugyanis úgy helyezkednek el a billentyűk, mintha még mindig négykézláb járnánk. De mint tudjuk, a problémák azért vannak, hogy megoldjuk és a biológiai elmaradottságunkat szellemi fejlettségünkkel ellensúlyozzuk.

Állva az ember legalább kétszer olyan magas, mint négykézláb, a visszér rendszerben lévő vér pedig a gravitáció erejének engedelmeskedik. Ebből következik, hogy legszívesebben a lábunkban gyűlik össze. Ennek egyetlen dolog tudja útját állni, a visszerekben lévő billentyűk. Ha ezek a billentyűk rosszul fejlettek, pl. öröklődés miatt, vagy egy lezajlott trombózis során tönkrementek, akkor a lábban meggyűlő visszeres vér sok panaszt okoz. Aki egy hosszú, fárasztó nap után lábai teltségét, feszítését érzi, az tudja miről beszélünk. Ez az állandó teltség és feszítés kinek előbb, kinek utóbb a visszerek állandó tágulatához vezet. Főleg ha már öröklött hajlam is fennáll. A terhesség alatt, elsősorban a hormonok hatására még jobban kitágulnak a visszerek. Ha éveken, évtizedeken keresztül ott áll a vér a tágult visszerekben, lassan a körülötte lévő bőr és bőralatti kötőszövet, a rossz vérkeringés miatt tönkre megy.

A megoldás kézenfekvő: vissza kell nyomni a vért a feszülő erekből a mélybe. Az egyik megoldás az, ha vízben állunk. Ilyenkor a vízoszlop súlya ellensúlyozza a véroszlop súlyát, tehát a vénák nem tudnak túltágulni. De nem állhatunk egész nap vízben ennél jobb, egész nap viselhető megoldás kell. Ez a rugalmas pólya vagy a harisnya. Mindkettő kitűnő, csak a megfelelő problémára a megfelelő eszközt kell használni. Általánosságban azt mondhatjuk, hogy egy betegség aktív kezelése során a pólyát, az állapot fenntartására pedig a harisnyát javasoljuk.

Melyek az aktív kezelések, vagyis a rugalmas pólyát igénylő állapotok: a visszérműtétet vagy injekciós scleroterápiát követő állapot, a visszérgyulladás és a lábszárfekély kezelése. Ilyenkor több kevesebb kötszert helyezünk a lábra, amelyet a pólyával rögzítünk, egyes helyekre több menetet teszünk máshová kevesebbet, a láb alakja is változhat bevérzés vagy ödéma miatt. Ilyenkor a harisnyát kitágítaná a kötszer vagy a láb duzzanata, a láb rendszerint másnapra leapad, a kötszerre már nincs szükség és akkor már nem szorít eléggé a harisnya. A harisnya tehát nem jön szóba, a pólya viszont igény szerint variálható. Ide tartozik még a nyirok duzzanat, másik ismertebb nevén az elefantiázis aktív kezelése is, de ez egy másik témakör.

A rugalmas harisnya is kitűnő eszköz és a betegek jobban szeretik mint a pólyát, mert esztétikusabb és egyszerűbb felvenni. Kevésbé erősen szorít, hiszen csak egy réteg, de egy adott állapot fenntartására kitűnő. A következő esetekben alkalmazzuk: pl. visszértágulat okozta panaszok enyhítésére, gyógyult fekély gyógyultan tartására, lábszár izomban lévő visszértágulat szorítására, trombózis utáni állapotban a súlyosbodás ill. újabb trombózis megelőzésére, stb.

Mind a rugalmas pólya mind a harisnya kitűnő hatásúak a láb visszeres problémáinak enyhítésére. Fontos azonban tudni, hogy csak akkor hat, amikor a lábon van. Az a harisnya ami a fiókban van, az nem hatásos! Célszerű tehát olyat választani, amelyiket a beteg valóban viselni fog. Az a tapasztalat, hogy az „SZTK-ra” felírható harisnyák jelentős részét a betegek nem viselik, mert nem esztétikus vagy túl szoros. Tehát nem a támogatott, hanem a rendszerint olcsóbb, gyengébb szorító erejű, szebb harisnyát kell választani és azt célszerű viselni!

Mind a harisnya mind a pólya vonatkozásában nem az a lényeges kérdés, hogy milyen szorító erejű, milyen színű, milyen rugalmasságú, mennyire tartós stb. hanem az, hogy viseli-e a beteg vagy sem. Ha elkezdi hordani, akkor már egy idő után önmaga érzi, hogy mire van szüksége és mennyit javít a szorítás a lábán. Vagyis eleinte célszerű megalkudni, a beteget hozzászoktatni a pólya vagy harisnya viseléséhez és amikor már érzi ennek előnyeit, igényli a kezelést, akkor térni rá a költségesebb, nehezebben használható, szorosabb, hatásosabb eszközre.

Egy további fontos dolog, nem csak a visszeresek vagy trombózisosak részére előnyös a harisnya használata. Az egészséges, fáradékony lábú nők és férfiak is viselhetik. Olyan szorító erejűt célszerű ilyenkor alkalmazni, ami a legkellemesebb és az igényeknek megfelelően esztétikus.


harisnyával és nélküle A helytelen fáradt ér kereszt metszete (A) és a harisnyában eltöltött ér kereszt metszete (B)
Előzmény: Törölt nick (323)
Talpancsos Creative Commons License 2010.10.12 0 0 324
nekem semmi ilyen hatasa nem volt sose. van valaki akinek volt?
Előzmény: Törölt nick (323)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.09 0 0 323
Szerintem abszolút nem normális dolog, sőt egészségtelen a nadrág alá harisnyanadrágot húzni. A gombák miatt megy egyenesen bűn!
435 Creative Commons License 2010.10.09 0 0 322

 mindent felülmúló

 boccs a kifejezésért : " rohadt jó !!!! "

Talpancsos Creative Commons License 2010.10.01 0 0 321
tenyleg nagyon jo bar en a majustol szeptemberig idoszakot kihagyom inkabb harisnya nelkul illetve csak ha ki kell oltozni viszont ezen idoszakon kivul szinte mindig huzok harisnyat. es en is nadrag ala is vagy combfixet vagy harisnyanadragot. viszont latom - oltozokben - hogy vannak nehanyan lanyok akik nadrag alatt meg csinosban is megelegednek a nuylon zoknival. oket nem is etem.
Előzmény: 435 (320)
435 Creative Commons License 2010.09.24 0 0 320

 nagyon szuper !!!

 szeptembertől májusig harisnyanaci ( különböző vastagságban )

 májustól szeptemberig combfix vagy natúr ( hagyományos ) harisnya harisnyatartóval

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 319
Nagyon szuper :)
Töfi66 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 318
Köszönöm, ez is remek.
Előzmény: uv50 (317)
uv50 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 317
Előzmény: Töfi66 (312)
Töfi66 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 316
Köszönöm, ez nagyon izgató.
Hol lehet kapni?
Előzmény: Leggings fiún! (315)
Leggings fiún! Creative Commons License 2010.07.16 0 0 315
http://www.nowmagazine.co.uk/imageBank/h/high-shine-leggings2.jpg

a képet nem tudom feltölteni, itt a link!
Előzmény: Leggings fiún! (314)
Leggings fiún! Creative Commons License 2010.07.16 0 0 314
Ez:)
Leggings fiún! Creative Commons License 2010.07.16 0 0 313
Ez a leggings!

Követi a test vonalát, fényes és nagyon jó érzés viselni.
Előzmény: Töfi66 (312)
Töfi66 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 312
Szia!

Elnézést tudatlanságomért, mi az a LEGGINS?
Szeretem a fényes, tapadósat, de evvel még nem találkoztam.
Üdv
Töfi
Előzmény: Leggings fiún! (311)
Leggings fiún! Creative Commons License 2010.07.14 0 0 311
Mi a véleményetek a LEGGINS-ről.

Úgy tapad hogy iszonyat!

Fényes, gyönyörű.

MAjdnem olyan jó mint a harisnya!
Töfi66 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 310
Felhozom.
bellinda Creative Commons License 2009.06.04 0 0 308
A legjobb érzések egyike, imádom ahogy a lábamra simul, az érintését, az anyagát és magát azt a kellemes érzést amikor ugy felingerel hogy a végén nem bírok magammal.
Most hogy visszaesett egy picit a hőmérséklet ujra felvettem egy csodálatos 15 deneset. Egész nap izgat a lábamon, felemelően kellemes érzés.
gabriella28 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 307
kellemes!
Töfi66 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 306
Lemaradt hogy férfi vagyok, sokat megyek utcákon harisnyanadrágban, olyankor élvezem a selymes érintést.
Előzmény: gabriella28 (305)
gabriella28 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 305
Egyetértek veled valóban kellemes viselet, Én is többek között ma is, egy 15 denes harinaciban flangáltam, nadrág alatt egész nap. Tök jó, kellemes viselet, s közben elég intenzíven kellett hajtani a melóval, több száz szál virágot kötöttem csokorba.
Előzmény: Töfi66 (304)
Töfi66 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 304
Nagyon kellemes.
Viselem utcán nadrág alatt és szexben a hálóingem alatt,élvezem.
polymath Creative Commons License 2008.11.25 0 0 303
polymath Creative Commons License 2008.11.25 0 0 302
És a páromm...
polymath Creative Commons License 2008.11.25 0 0 301
Hogy milyen érzés!, kellemes simogato feszes, és jol melegit mert 30denes, kompresszios, föleg ha 2-ö egymáson van
páromnak is tecc
Előzmény: yanika (300)
yanika Creative Commons License 2008.10.15 0 0 300
És milyen érzés viselni?
polymath Creative Commons License 2008.10.11 0 0 299
jóóóóó izgatosuper
basinger Creative Commons License 2008.09.24 0 0 298

Milyen? Iszonyatos! Ifjú házasként nejemmel időnként játszottunk, egyszer-kétszer kifestett nőnek és fel is öltöztetett... Szörnyű. De ő halálra röhögte magát - szex előtt.

Soha ne engedd! A harisnya még úgy-ahogy elmegy. Na de a szemfestékek! Az valami iszonyú, főleg amivel kihúzta a szemhéjamat. És a szempillaspirál is borzasztó. Nem irigylem a travikat, az egyszer biztos. Rendkívüli belső vágy kellhet a női cuccok elviseléséhez.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!