Keresés

Részletes keresés

petike23 Creative Commons License 2007.10.26 0 0 984
Szerintem ezzel a barommal felesleges foglalkoznunk..
Előzmény: Fgab2a (983)
Fgab2a Creative Commons License 2007.10.26 0 0 983

:)
vicces vegyésznek:, miért kell minjárt az atommag bomlására gondolnod? az állapot a h1-ig megy el, s nem 100%-ban....... a molekuláris kötések gondolom nem is "tartalmaznak" energiát? :)) Nemhiszem, hogy neked, vagy bárkinek is itt beszélnem kellene errööl mélyrehatoobban, a vizet munkára lehet fogni.. a karroszékbööl nehezen fogsz bármit is munkárafogni..:)) ....az energia nem csak akkor szabadiithatoo fel, ha bomlik az atommag...nemtom rájöttél-e már.. a benzin is ad energiát, s mégsincs benne magfuuzio... "csak molekuláris változás" ........ .. a kulcs a nyomás megváltozásának a mikéntjében van... :) ..... ezekszerint te sem épiitettél még gondolom semmi ilyet, s nem is ültettél gyakorlatba....
Egyértelmü pedig miért gondolkodsz helytelenül.... mert vmit jool megtanultál az iskolában.... de az nemaztjelenti, hogy akkor te azt a folyamatot ismerni fogod....miért is nem? mert nem foglalkoztál vele semmilyen szinten...fööleg, hogy ezeket a folyamatokat, egy belsööégésü motorral párosiitsd....
Azthiszem jobban utána kell járni a négyzetes energiatörvénynek.... :) nekem nem kenyerem a megszokott elméletekkel hadakozni, (de nemnehéz ellentmondoo dolgokat sem találni a tudományos sajtooban, amelyek a megszokott elméletek ellen hatnak) én inkább épiitek, s uugy ahogy a paraszti ész diktálja...nem a magyar kormány oktatásügyi minisztériumának nektárján nöööttem bele a témába... az csak egy nagyon alap a témában.... mondhatni arra joo, hogy a lehetööségeket elvessük......... Miért is?
Vkinek rabszolgaként is müüködni kell ebben az országban, s elkell tartani egy csomoo naplopoot eredményesen.....
Ebben az országban az ilyen dolgok fejlesztését elnyomják.... nekem is van okosságom.... mégsem segiit itthon senki...... sööt tudtomra adták, hogy ilyesmibööl, itthon nemnagyon lesz semmi, mert felakad a folyamat az elején....és 10évekig huuzoodhatna..... a lehetööség már kormányzati szinten elakad, azaz elvágva.......
Vajon mérnem beszélek konkrétabban , igaz?
Mert kb 3 évet fektettem bele egy "kutatásba".... majd rákell jönni, hagyjuk az autookat, mert azért harapnak.....itthon is, külföldön is..... bár már nyugateuroopában ez nemteljesen igaz álliitás......a technologi nemcsak autooban használhatoo, hanem más energiatermelési célhoz is integrálhatoo..... monjuk egy gazdaságosabb "agregátorféle"...... azt viszont nyomatékosan kifejezem...., hogy kell a müüködéshez még most jelenleg biztosan a benzin, vagy gázolaj....
Persze ettööl még ez akkor is csak aztjelentené, hogy esetleg képes versenybeszállni bizonyos energiakeltési formákkal.... füütés, vagy elektromosáram termelés... De csodát nemmüüvel.....
Előzmény: szervetlen vegyész (981)
szervetlen vegyész Creative Commons License 2007.10.26 0 0 982

Ez víz fúzió elv pedig roppant egyszerűen cáfolható.  A Nap felületén van olyan állapot biztosan amilyen a "vízplazmásításnál" van.  Hidrogén van bőven, vagyis akkor a Nap felületén ki kellene tudni mutatni a H+H reakciót.  Ráadásul úgy tudom, hogy H+H+e = D + neutrino reakció endoterm.  Nem vagyok nukleáris fizikus, jól tudom?

szervetlen vegyész Creative Commons License 2007.10.26 0 0 981

Na itt van még egy roppant képzetlen.  Milyen fúzióról beszélsz?

Ugyan mivé fúziónálódik?  Két hidrogén atom még a Nap belsejében sem fúzionálódik olyan egyszerűen,  oxigén meg hidrogénnel végképp nem, mert abból fluor 17-es izotópnak kellene keletkeznie.

Neked az elemek periodusos rendszeréről nincs fogalmad, ha itt te fúzióról beszélsz.

Földi körülmények között teljesen ismeretlen, nulla valószínűséggel végbemenő fúziórol kellene beszélni, olyanról amit még gyorsítókban sem nagyon állítottak elő, nem hogy a víz plazmásításával.

Előzmény: Fgab2a (978)
NevemTeve Creative Commons License 2007.10.26 0 0 980
> Kiváncsi lennék pl..., hogy mikor ad vki itt egy tippet, monjuk egy weboldalra..., hogy azon okosság van

Van itt egy topik, ahol csupa olyan link van, amit te okosságnak nevezel:Zöldségbolt
Előzmény: Fgab2a (978)
mmormota Creative Commons License 2007.10.26 0 0 979
Pontosan milyen fúzióról beszélsz? Mi fuzionál mivé?
Előzmény: Fgab2a (978)
Fgab2a Creative Commons License 2007.10.26 0 0 978

üdv... már egy ideje olvasgatom e foorumot, de most gondoltam, én is belepofázok kicsit...
Kiváncsi lennék pl..., hogy mikor ad vki itt egy tippet, monjuk egy weboldalra..., hogy azon okosság van.... vannak itt olyanok, akik ugybeszélnek szkepikussággal létezöö dolgokrool, hogy semmi tapasztalattal rendelkeznek e témához, de vszinüü kitartással sem, mert ugye vmit fikázni könnyüü,miig nem értik sokan a magyarázatot... vagy épp mert a magyarázat hirtelen ellentmond néhány álltalános fizikai törvénynek......mind elektroliizisek, mind pedig esetlegesen a hidegfuuzioo alkalmazása, célravezetöö lehet..Nemtudom pl ki fikázta itt a groof spanyol féle wiizátalakiitási folyamatot, de abban biztos vagyok, hogy nem sokat tud a molekuláris fuuzioorool, egyeltalán az égés/=fuuzioofolyamatokrool...max vmi könyvbööl, ami a kommcsi idöökbööl maradt ránk.... ugye még nálunk most is a kommcsi doogokhoz hasonlook vannak..... ha a fiatalok tanulmányait nézzük...no de most nem ez a téma...a butiitás egyértelmüüen állami.....
Vtak itt furcsa kérdések is... mint pl...zárt rendszer, nemzárt rendszer.... hatásfok 100% alatt létezhetetlen... meg ilyenek....
Persze fel kellene fogni, hogy ezek relatiiv dolgok...
A viiz molekula egy természetes hidrogénakkumlátor... annak fuuzioojában energia van....

Több moodja is lehet a viizbööl valoo energianyerésnek... Csak nelegyen lusta az ember gondolkodni...nemgond ha pár dolgorool nemtudsz az elején.... csak elszánt legyél, s gondolkodj logikusan.... az élet nemmegy energia nélkül, nemmenne körforgások nélkül sem, ezekben energia van... (négyzetes energiatörvény...)...
Elsöö nekifutásra senki nem fog vszinüü viizautoot épiiteni..hiszen ahhoz jool kell ismerni a hagyományos motort, üzemanyagrendszereit... 2. lépcsööben már pár különös kisérleten tuul kell, hogy legyen... 3. elkell képzelni egy rendszert, egy célt, hogy mit kell megvaloosiitani...
Egyszoo mint száz a témát megcsinálni sok zsetonba kerülhet... ha az ember számolja a veletöltött drága idööt is, anyagokat szerszámokat... mukli uur beszélt itt egy kicsit a reaktoros motorkiegésziitésrööl... erre a szkeptikusok azonnal lefikázták... pedig nagyhiba öregkéim...:) lehet öö nemjool magyarázta a folyamatot... de öö iigy olvasta... valoojában nemigaz a magyarázat... de mégis energialesz a viizbööl "horsepower" :), aki cáfolni proobálta megcáfolhatta, de nem ismerheti a készülék müüködését... iigy az csak egy logikai cáfolat lehet.. a müüködés meg valooság...tudom ezt most lehet sokan nemértik, de most arrool a készülékrööl beszélek, ami egy endotermikus technologiára épül...nemtomegyszerüübben mondani...piroliizissel..... vicces, hogy elsem tudják itt sokan képzelni az emberek a viiz energetikai szintjeit.., de a magyarázat örömét nem adom meg... :))) de hidd el fööszkepi "beginner-pin ..blabla" ,
hogy full vicc, ez az érvelés is:

"A benzin égéshője fix érték, ha vizet is porlasztasz be, akkor csak a hasznos munka mennyiségét csökkented (a víz elpárolgása is hőt igényel). Ezt mérésekkel is lehet igazolni."

öreg a te hülyeséged lehet, hogy igaz 20 celfokon...atmoszférikus nyomáson, de nem uugy van megváltozott körülmények között,....magyarul töki kevés viizzel liter benyákat spoorolhatsz...a folyamatrool nem adok meg részleteket... de basszus ez csak egy kis berendezés egy részlete... ha nemsimmel egy részlet, nemmegy a ketyere sem!!!!! (s végigkell gondolni a veszélyforrásokat is) A viizbontásnak, ami okos lehet, legalább 3-4 megoldása lehet, van, ami számiitásba jöhet egy motor esetleges meghajtására, vagy kezdetben csak meghajtásának jelentöös kiegésziitésére!!
elektroliiziscellák egyenárammal képesek akár 35%-al csökkenteni a fogyasztását egy belsööégésü motornak, feltéve hogy rendelkezésreáll 500W elektromos input...érdekes, mi? pedig a 500W monjuk egy 100le-s motornál mégsem 30-35le..... na hogy van ez? relatiiv?
csak néhányoonk közt annyi a különbség, hogy van aki ezt megis csinálja a gyakorlatban...... meg van, aki elméletben fikázza.... a tapasztalat meg mögötte nulla... a fuzioos technologiák más technologiákhoz is integrálhatok lehetnek.....csak ismerni kell az ismeretlent....:))).... joo munkát a barkácsolni vágyooknak, és föö a biztonság!!!!!!!!

Ui.: ahhoz, hogy közel járjon az ember a viizhajtáshoz, a barkácsolást elöbbvagy utoobb felkell váltsa a minööségi tervezés, összeépiités, legyen az szoo bármelyik technikárool....
byby..
Bign Creative Commons License 2007.09.24 0 0 977
Míg itt ölitek a gondolatot, mivel saját magatok már képtelenek vagytok rá,
mások / tudatlanul? / megvalósítják.

Nem baj a kezünket majd felemelhetjük / integetni / :O)
Belekotty Creative Commons License 2007.09.24 0 0 975

" A minden ésszerűséget lesöprő, általánosításra jogot formáló, buta előítélet birtokosának lenni ugyanis nem szkeptikusság, hanem valami egészen más elmebeli állapot."

 

No ebben 1etértünk!

Előzmény: Törölt nick (973)
Simply Red Creative Commons License 2007.09.24 0 0 974

Van ócsón ilyen tablettám. Mennyi kéne?

Előzmény: Törölt nick (973)
Belekotty Creative Commons License 2007.09.24 0 0 972
A kutasnak tényleg nagyon hülyének kellett lennie.  Akinek víz kell, az minek jár a kúthoz?  Eccer még elmegy, me éppen kifogyott, de többször?
Előzmény: Hrtlein (950)
Belekotty Creative Commons License 2007.09.24 0 0 971
Óriási 5let!  :-))
Előzmény: Hrtlein (952)
pint Creative Commons License 2007.09.23 0 0 970
nevezz már meg valakit, akinek sikerült :)
Előzmény: Törölt nick (969)
pint Creative Commons License 2007.09.23 0 0 968
azt nem mondhatnám, hogy megbeszéltük volna, mert te nem mondtál semmit. nem mondanám, hogy meg vagyok lepve
Előzmény: Törölt nick (967)
pint Creative Commons License 2007.09.23 0 0 966
csakhogy a topik címe nem az, hogy vízből előállított üzemanyaggal hajtott autó
Előzmény: Törölt nick (964)
/dev/null Creative Commons License 2007.09.23 0 0 965
"Új dolog. Még bármi lehet belőle."

Ki van zárva. Jön az olajlobbi, azt' mindekit jól eltesz lábalól,
a kütyüt meg jól bezárják egy asztafiókba.

:-))

Előzmény: Törölt nick (964)
pint Creative Commons License 2007.09.23 0 0 963
ugye az világos, hogy ez vízbontási módszer, tehát igazából nem való ebbe a topikba
Előzmény: Törölt nick (962)
Kookusz Creative Commons License 2007.09.01 0 0 961
Ők csak viszonteladók. Én vagyok a gyártó, tőlem lehet rendelni a legolcsóbban. Nagyobb tétel esetén lehet alkudni. Úgy 1-2 millió darab elég lenne?
Beginner Creative Commons License 2007.08.30 0 0 960
Nálam még az olcsóbbikból is van. :-P
Előzmény: mmormota (958)
Bonampaq Creative Commons License 2007.08.29 0 0 959

Hirdetés:

 Keresek vállalkozókedvű, jelenleg is a szakmában dolgozó benzinkutast, képzettségi követelmények nélkül! Jelige: "Visszautasíthatatlan ajánlat".

mmormota Creative Commons License 2007.08.28 0 0 958
Ez természetesen titok. Van viszont eladó tablettám nagy tételben, kedvezményes áron... :-)  
neroka Creative Commons License 2007.08.28 0 0 957
?
Előzmény: neroka (956)
neroka Creative Commons License 2007.08.28 0 0 956
Tisztelt Károly! Megtudhatnánk milyen tabletát tesznek a vízhez ami olyan gázt fejleszt amivel elmegy egy belsőégésű motor. Végre van ékezetem itthon.
Előzmény: Hrtlein (952)
Kookusz Creative Commons License 2007.08.28 0 0 955

Valami placebo lesz a megoldás, esetleg még szóba jöhet a boltban kapható zacskózott szőlőcukor is. Az elég olcsó, és néha lehet kapni kilós kiszerelésben is. Megrendelsz 30 kg-ot belőle, aztán irány a benzinkút. :D

Előzmény: Bonampaq (954)
Bonampaq Creative Commons License 2007.08.28 0 0 954
Melyik a jelenleg legolcsóbban kapható tabletta? Ömlesztve is jó...
Kookusz Creative Commons License 2007.08.27 0 0 953
Jó történet! Így is lehet olcsón tankolni. A kapott pénzből bizonyára sok kilomérert meg tudott tenni ingyen a tag.
Előzmény: Hrtlein (950)
Hrtlein Creative Commons License 2007.08.27 0 0 952
Tisztelt Topic!

Simply Red topictársunk közel járt az igazsághoz, ez egy gáz-benzin üzemű autó volt. Sajnos az elkövető nevét nem tudom.

Tisztelettel: Härtlein Károly
Előzmény: Simply Red (951)
Simply Red Creative Commons License 2007.08.27 0 0 951

Jó sztori, de a megfejtés szerintem nyilvánvaló. Két benzintankja volt az autónak, és két különböző kútnál tankolt rendszeresen az autós. Az egyeik helyen az egyikbe benzint, a másik helyen a másikba vizet, amit aztán otthon lefejtett, hogy ismét tankolhasson.

 

Hogy hívták a fickót?

 

(megjegyzem, a mai vízautó-feltalálók sokkal ügyetlenebbül csinálják a dolgukat)

Előzmény: Hrtlein (950)
Hrtlein Creative Commons License 2007.08.27 0 0 950
Tisztelt Topic!

Nem volt szándékom, Seherezádét játszani, és senkit sem akartam cukkolni. Elnézését kérem mindenkinek.

A folytatás:

Miután a kutas csurig tette vízzel a tankot (majdnem üres volt), a tag benyúlt a zsebébe és elővett egy kis dobozkát. Kivett belőle néhány (10 literenként egy) tablettát és beledobta a tankba. Illedelmesen fizetni próbált, de a vízért nem kellett, ígyhát elhajtott.

A kutas úgy megrökönyödött, hogy mire kérdezhetett volna, a tag már árkon-bokron túl volt.

Eltelt néhány nap, és a tag ismét megjelent a kútnál. Amikor a tablettákat dobálta a tankba, akkor a kutasunk, már kérdezősködött, hogy miféle tabletták ezek. A válasz teljesen közömbös hangon hangzott el: Egy igazán új találmány, ami forradalmasítani fogja az autózást nemsokára. Némi borravaló után a tag elhúzott.

Legközelebbi alkalommal a kutas kihúzta az emberünkből, hogy miként lesz a vízből tüzelőanyag ( jött valami zavaros duma). Ekkor tudtameg azt is, hogy nincs eladó tabletta! Ezt könyörtelen, és határozott formában adta tudtára a kutasnak a pofa.

A tankolás rendszeressé vált. És a sokadik tankolás közbeni beszélgetés során puhulni látszott a főszereplőnk. Ígérte, hogy esetleg hoz egy nagyobb mennyiséget, ha hozzájut. Soha sem érezte a kutasunk, hogy a tag el akar neki adni akár csak egy szem tablettát is!

Végül megszületett a megállapodás: irgalmatlan mennyiségű vizet átalakítani képes tablettáért eszméletlen mennyiségű pénzben (valutában) állapodtak meg szereplőink. majd eljött a nagy nap a kutas életében. Hozzájutott a hőn áhított tablettákhoz. Ám hamar rájött, hogy rászedték. Amit vett, az a gyógyszertárban kapható legolcsóbb gyógyszer átcsomagolt tablettái voltak.

A tag sohasem tankolt többé a kútnál. Kutasunk azóta is bánja, hogy nem tanult rendesen kémia és fizika órákon!

Hogyan csinálta a tag? Hááát? adtatok egy jó ötletet, várok egy-két napot és meglátjuk ki találta ki a megoldást... :-)

Tisztelettel: Härtlein Károly (Seherezádé)
sniffí Creative Commons License 2007.08.26 0 0 949
szerintem lehúzta a kutast, hogy tönkre ette az aotóját,
níitni kéne rá egy topikot
„miért folytatása szerinted” jeligáre
Előzmény: neroka (948)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!