Keresés

Részletes keresés

vackor72 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 22333

Az én dzsugi hörimet húsvétkor kellett elaltatni ő is daganatos volt. A szájánál volt nagyon ronda , valószinű ő neki még nem voltak fájdalmai. Viszont egy ideje már a pisije nagyon szagos volt, 3 naponta takarítottam ez miatt. Nekünk a doki azt mondta, hogy a daganat miatt lehet a pisije szagos.

Ő még evett, a szőre is szép volt, de a doki szerint nagyon nagy fájdalami lettek volna. Mi azért hoztuk meg ezt a nehéz döntést, mert nem akartuk volna szenvedni láttni.  

 

Nagy hős minden höri!!!

Előzmény: moonlight1984 (22332)
moonlight1984 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 22332

Reméljük összeszedi magát szegény :(

Ha rosszabbul néz ki, az nem jó jel...Adott neki a doki valamit?

A daganatok...örökös küzdelem a kisrágcsálóknál, aranyhörcsögnél pedig különösen. Évek óta küzdök én is, hogy amennyire csak lehet, kiszűrjem a hajlamot. Sajnos a szervezetükből hiányzik egy bizonyos "javító mechanizmus". Így szinte bármilyen környezeti hatás, fertőzés elindíthat rákos folyamatot :( Bár tervszerűen tenyésztett állománynál, a beteg egyedek és utódaik kiszűrése révén csökkenthető a kockázat. Ugyanígy a legoptimálisabb és lehető legkevesebb vegyi anyagot, mesterséges adalékot tartalmazó élelmezéssel is.

Én a vizesedéssel kapcsolatban valamilyen fertőzésre is gondolnék.

Pisi mennyisége, gyakorisága,

szaga változott mostanában?

Előzmény: halaszerika (22330)
linfury Creative Commons License 2013.04.20 0 0 22331

Sajnos a szíriai aranyhörcsög hajlamos a daganatos megbetegedésekre :(

Előzmény: halaszerika (22330)
halaszerika Creative Commons License 2013.04.20 0 0 22330

Igen, beszélt erről a doki, hogy kutyánál-cicánál lehet gyógyszeresen kezelni a problémát, de sajnos hörcsögre nem jó. A csalánteát kipróbálom, a kertből kap minden nap friss pitypangpt, tyúkhúrt, meg saláta vadkelést, de a petrezselymünket sajnos kiette valami :( Kap vitamint, meg leállunk akkor a fehérjével. Zabpehely is van itthon, mindjért adok is neki.

 

Egyébként sztem rosszabb lett mára, kinézetre legalábbis. Egyre duzzadtabb indenhol, a szőre egyre csapzottabb, bár hallottam, hogy rág napközben, és pisilni is kijött a pisisarokba. Meg utána áskált kicsit a csutkaalomban. De ahogy megy, olyan rossz nézni.. mint egy reszketeg anyóka, döcög.

 

Szandra: A doki azt mondta, hogy talán daganat miatt alakulhatott ki, bár nem látta az uh-n.

Előzmény: moonlight1984 (22329)
moonlight1984 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 22329

Szia!

 

Istenem, szegény :( 

Ha eszik, egy próbát megér a kezelése, valamilyen vízhajtó szerrel, hogy a vizesedést szinten lehessen tartani. Érdemes lenne megkérdezni a dokit, hogy kutyánál-cicánál használatos vesetámogató szereket lehet-e bevetni hörcsögnél- nekem mondjuk a cicám nagyon jól rendbejött mikor elkezdte szedni a tablettát.

Fehérjét nagyon-nagyon minimálisra vagy kis időre teljesen csökkentsétek, vesebetegek diétás oldalain utána lehet nézni, milyen zöldség-gyümölcs lenne a legkedvezőbb. Fontos az alacsony nátrium tartalom. Magvakból is inkább zabpehely és hasonló, könnyen emészthető lenne a legjobb, csak kevés olajos maggal.

Idős hörcsögnél nálam bevált már a csalántea vízhajtó célzattal, természetes és nem túl erős hatása van. 1 ek aprított friss csalán hajtást kell leforrázni (max 60 fokos)  kb fél dl vízzel. Én kis mézzel megtuningolva adtam, mert így hajlandó volt meginni, pár nap alatt javult a helyzet. Először megitta magától, ezt kapta víz helyett, de aztán nem akarta, így fele vízzel csináltam és szemcseppentővel a szájába csepegtettem. Neki időskori vese alulműködése volt, így a teával még pár hétig sikerült segíteni neki, sokkal jobban volt. Aztán sajnos már nem segített, de ő 2,5 éves volt, így már nem volt mit tenni.

Sok saját kertből szedett friss petrezselyem zöldet is kapott, szintén vízhajtó és egyéb jó hatásai is vannak. Csak ne bolti legyen, mert a vegyszerek és műtrágya miatt többet árt mint használ.

 

Ha fájdalmai vannak, úgyis észreveszed, mint jó gazdi...addig érdemes megpróbálni mindent, hátha sikerül.

Akkor viszont ha már nem eszik, elbújva gubbaszt, csikorgatja a fogát, csapzottan néz ki és láthatóan ő már feladja, csak azt tudom mondani, ne kínozzátok :(

Előzmény: halaszerika (22324)
vackor72 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 22328

Van változás??? Sajnálom, jobbulást kívánok neki. 

Előzmény: halaszerika (22324)
szandra000 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 22327

Elsődleges kérdés az hogy lehet-e őt kezelni? Ez a veseelégtelenség miből jöhetett elő? Sajnos nekem nincsen jó tapasztalatom hisz Diesel is szívelégtelenségben, oedemásodásban halt meg többek között. De ő idős volt. Ha nem tudja a doki kezelni akkor el kell altatni. Ha tud segíteni rajta és javul is az állapota akkor megér egy misét. Sajnálom hogy ez történik Jankusal :( fiatalka ő még ehhez :(

Előzmény: halaszerika (22324)
linfury Creative Commons License 2013.04.19 0 0 22326

Azt, ha fáj neki valami, látni fogod szerintem, mert nem eszik. Ha eszik, akkor még bármi lehet ... de inkább csak gondolom ezt, mint tudom. A veseelégtelenség sajnos nem gyógyul, de nagyobb testű állatoknál gyógyszerrel hosszú ideig szinten tartható ... hörcsögnél nem tudom.

Előzmény: halaszerika (22324)
linfury Creative Commons License 2013.04.19 0 0 22325

SAjnálom :(

Hátha jobban lesz ...

Előzmény: halaszerika (22324)
halaszerika Creative Commons License 2013.04.19 0 0 22324

Nagy baj van. Ultrahangozta a doki, és azt mondja, vsz. veseelégtelenség,  de más is okozhatja, mindenesetre a szíve és tüdeje, meg egyéb belső szervek körül sok víz van benne. Nehézlégzése miatt szerinte eléggé szenvedhet, és 1-2 nap vagy hét lehet neki hátra, ő elaltatná. Hirtelen köpni-nyelni nem tudtam, de azt főleg nem tudtam neki mondani, hogy altassa el. Azt mondtam, ebben nem dönthetek egyedül. Látom, hogy nincs jól, de eszik, szóval élni akar. A párom jól leszidott, amikor hazajöttem, hogy miért nem hallgattam a dokira. De akkor se tudom azt mondani, hogy végezze ki :(

 

Még bennetek van egy kis reményem... volt valakinek ilyen? Van esély, hogy jobban lesz?

 

Ezt nem hiszem el :(

Előzmény: linfury (22323)
linfury Creative Commons License 2013.04.19 0 0 22323

Drukkolok nektek ... sajnos ez tályognak tűnik a leírás alapján ... jelentkezz majd!

Előzmény: halaszerika (22322)
halaszerika Creative Commons License 2013.04.19 0 0 22322

Jankus beteg :( este megyünk dokihoz, drukkljatok nekünk! A szeme megint begyulladt, és az egyik pofazacsi dagadt.. azt hittem, kaja van benne, de puha. MI lehet ez? Meg rosszul is érzi magát, nem nagyon mozog, csak a legalásó szinten, és tisztálkodni se akar :(

jupiter-8 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 22321

Boldog születésnapot! Nagyon jól néz ki, a kis bundás.

Előzmény: Norani2 (22317)
szandra000 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 22320

Elvileg ha kitörik szépen vissza kell nőnie, mert nekik folyton növő fogaik vannak. Nem hiszem hogy nornális de láthatólag jól van, ha szépen tud enni, és nem sebes, vagy gyulladt a foga helye nem hiszem hogy komoly gond lenne. Azért figyelgessétek hogy ugyan úgy fogy e a mag mint eddig :)

Előzmény: Norani2 (22319)
Norani2 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 22319

Cuki nagyon! Szoktam így elkeríteni neki egy kis részt a nappaliban, hadd szaladgáljon, míg takarítom a ketrecet. Alul már csak egy foga van, ez normális, vagy kitörte valamin szerintetek?

Előzmény: Silver Dzsungáriai teny. (22318)
Silver Dzsungáriai teny. Creative Commons License 2013.04.14 0 0 22318

Jajj de szép!! :) Boldog születésnapot neki! :) Nagyon jó helye van! :D

Előzmény: Norani2 (22317)
Norani2 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 22317

Sziasztok!

 

Mazsikám szerdán lesz 2 éves, nézzétek, milyen jól tartja magát! :)

 

https://docs.google.com/file/d/0BxZbUP3zujOWbFZrN0R2dFFQbVE/edit

Silver Dzsungáriai teny. Creative Commons License 2013.04.10 0 0 22316

A képeket nem rakta ki ....... Nézzétek meg őket a facebookon és/vagy e-mailban írjatok küldök képet! :)

Előzmény: Silver Dzsungáriai teny. (22315)
Silver Dzsungáriai teny. Creative Commons License 2013.04.10 0 0 22315

Még 3 szörpike keresi a gazdiját!! :)

Kettő pearl kék fiú :) Nagyon kezesek!! Kedves dögönyözni való babákok.. :) Még elvannak együtt de a későbbiekben megeshet hogy összeverekszenek! Nagyon kis tömzsikék, és kisgyermek mellé is ajánlom őket tényleg dögönyözni valók :)

 

És egy kék lány. Véghetetlenül kedves, aranyos kislány... Nagyon pöttöm, így tenyésztésre nem nagyon ajánlom. Nagyon kicsi gyermek mellé sem hisz olyan kis törékeny és apróka.. :) De nagyobb gyermek mellé aki biztosan nem nyomorgatja össze szegényt nagyon jó kis társ lehet, hisz oltári kedves jószág :)

A képen a kék ő az.. :) Mellette pedig 3 tesója (egyikük gazdis :) )

 

 

Érdeklődni e-mailban: silverdzsungihori@gmail.com

Facebookon: https://www.facebook.com/SilverDzsungariaTorpehorcsogTenyeszet

Zalaegerszegen vagyunk! :) Néha megoldható a szállítás máshova! :D

halaszerika Creative Commons License 2013.04.03 0 0 22314

Igen, ilyenkor szomszéd bácsi jár át az állatokhoz (marad egy kutya is és halak is). Bár pár napra valóban itt lehet hagyni elvileg őket...

Előzmény: szandra000 (22312)
linfury Creative Commons License 2013.04.02 0 0 22313

Ha be tudja magát ásni és van elég kaája a raktárban, akkor jó ... végülis a természetben is át kell vészelniük a telet ... 

Előzmény: halaszerika (22311)
szandra000 Creative Commons License 2013.04.02 0 0 22312

De azért át nézett rá valaki néha ugye? én nem merném itthon hagyni 4 napra!! Janka simán meghallhatott volna a lehült lakásban!

Előzmény: halaszerika (22311)
halaszerika Creative Commons License 2013.04.02 0 0 22311

Sajnálom a hörcsit :(

 

Szandra, a kereket is... nekünk is elég jól szét van már rágva, de ha tönkremegy, akkor megpróbálom a fa részeit újracsináltatni.

 

Nálunk szerencsés hír is van... elutaztunk 4 napra húsvétra, és a kazán bedöglött... 12 fokra értünk haza. Rémülten rohantunk Janka ketrecéhez, de kutya baja, álmos fejjel nézett fel ránk, hogy mit zargatjuk már ilyen korán. Aztán megvigasztaltuk egy kis csemegével :) De nagyon megijedtünk, hogy elpusztult, vagy megfázott. Szerencsére semmi.

 

 

vackor72 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 22310

Köszönöm az együttérzést!!!! Igen még fiatal volt, élhetet volna szegény Füleském. Remlem jó döntést hoztunk, nem volt könnyű ez a helyzet, de most még nem fájt neki szerintünk csak zavarta. Evett is, bár elég sokat elbújt a házába:-((((Annyira szép, de nagyon akaratos kislány volt.   

Most abba bízom, hogy a tesója Maci ő még sokáig velünk lesz.

szandra000 Creative Commons License 2013.03.30 0 0 22309

Jaj de sajnálom, fiatal volt még :(

Előzmény: vackor72 (22306)
jupiter-8 Creative Commons License 2013.03.30 0 0 22308

Szegény kis bundás. Sajnálom!

Előzmény: vackor72 (22306)
linfury Creative Commons License 2013.03.30 0 0 22307

Sajnálom :(

Előzmény: vackor72 (22306)
vackor72 Creative Commons License 2013.03.30 0 0 22306

Én is már rég írtam itt!!!! Szomorú vagyok tegnap Édes pici Füleskémet sajnos el kellett altani dagant volt a szájánál, 1 év 3 hónapos volt. Mivel ő egy törpehörcsög , tegnapra volt műtétre előjegyezve, de sajnos már nem lehetet megműteni.  

szandra000 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 22305

Ó nálunk ez orvosolva volt egy vízálló réteggel, nagyon jó volt ez a kerék, iszonytossan sajnálom hogy ennyit bírt, de tény hogy ki kellett mosni a pisi miatt sokszor és elképzelhető hogy ez ártott meg a csapágy rendszernek.

 

Előzmény: Norani2 (22304)
Norani2 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 22304

Nekünk egyszer volt fakerék még Pötyikémnek, kb egy hétig bírta: teljesen telepisilte, irtó büdös lett, ki kellett dobni.

Előzmény: szandra000 (22303)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!