Keresés

Részletes keresés

arzo Creative Commons License 2018.10.19 0 0 1319

Budapest, de eljuttatom, ha úgy alakulna. Nyugdíjba ment a szaki bácsi, aki eddig nézte...

Előzmény: Órarugófelpattanó (1316)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.10.16 0 0 1318

Műszaki problémára gyanakszom.

Előzmény: majcsi0 (1317)
majcsi0 Creative Commons License 2018.10.16 0 0 1317

Jahn márkafeliratú varrógèpem mára már nem akar varrni.Kihagy három öltèst,egyet beszúr....vagy egyet se.Mi lehet a gond??Tud segíteni valaki?

 

Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.10.16 0 1 1316

Szentendre és környéke a területem. Hol van a gép?

Előzmény: arzo (1315)
arzo Creative Commons License 2018.10.16 0 0 1315

Te nem vállalod? :-))))))

Előzmény: Órarugófelpattanó (1314)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.10.15 0 0 1314

Mindenképpen mutasd meg műszerésznek.
Óvakodj a szerelőktől!

Előzmény: arzo (1313)
arzo Creative Commons License 2018.10.15 0 0 1313

Nagyon köszönöm a választ!

Ezek szerint valami nem klappol a géppel? Ráférne egy szervíz?

 

köszönöm!

Előzmény: Órarugófelpattanó (1307)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.10.14 0 0 1312

A tűhajlás miatti problémák:
-a tű eltörik az anyagban
-a tű nem talál bele a tűlap nyílásába, ezért vagy eltörik, vagy szakad a szál
- a tű lejut ugyan a greiferhez, de vagy nekiütközik és eltörik, vagy súrolja, ami szálszakadást okoz. A súrlódás koptatja a greifert.
-a tű lejut, de a görbülése miatt távol lesz a greifertől, ezért öltés kihagyás lesz

Na ezek a problémák egy specifikus ipari gépnél nem jelentkeznek.

Előzmény: glbtech (1311)
glbtech Creative Commons License 2018.10.14 0 0 1311

Köszönöm a választ ! Ilyesmikre gondoltam én is. Bár a gépeim igen masszívak, de a felső anyagtovábbítás, vagy még inkább a tűtolás hiányzik. A Pfaff 230 simán átvarr bármit ami befér a talpa alá, de pl. bevont, tapadós anyagoknál mint a teherautó ponyva, az öltéshossz nem olyan egyenletes mint lehetne egy iparin. De az is igaz, hogy elég ritkán varrok ilyen anyagot, minden másra pedig több mint szuper. Ebben nem sok műanyag van, nem mértem le, de motorostul szerintem 20 kiló körül van a tömege. :-) Az újabb Pfaff háztartásim ( ami azért szintén vagy 20 éves ), az már a negyede sincs.

Amivel a ponyvánál szenvedtem az nem is a tűrúd, hanem már a tű hajlása, persze ez a nem megfelelő anyagtovábbítás miatt van, mikor nem sikerül feszülés nélkül alávezetni a több méteres nehéz anyagot, és megcsúszik a talp alatt. De sajnos nincs olyan asztalom mint a vitorlaszabóknak. :-)

 

Előzmény: Órarugófelpattanó (1308)
brutalbarbi Creative Commons License 2018.10.13 0 0 1310

Köszönöm a segítséget. 

Előzmény: Órarugófelpattanó (1304)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.10.12 0 0 1309

Pfaff motorom nincs.
Régieket nem tartok, sok helyet foglalnának.

Előzmény: glbtech (1306)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.10.12 0 0 1308

Rátapintottál a legfontosabbra.
A tűrúd legkisebb hajlása olyan problémát okoz, mint amikor nem találod telibe a 100-as szöget.
Ez persze csak az egyik. A gép belsejében ébredő erők egy háztartási gépben nem jelentősek, míg az iparinál egész más a helyzet.
A varrandó anyag vastagsága a továbbítás kialakításánál is fontos. A háztartásinál a legegyszerűbb megoldást alkalmazzák, az iparinál létezik tűtovábbítás, vagy akár talp, fog és tű együtt.
A tengelyek, csapágyak anyaga, kenése is fontos. A háztartási gépeket szereléskor bekenik szilikon zsírral, és úgy árulják, hogy gondozás mentes, nem kell olajozni. Pár évig ez valóban elég, de aztán jönnek a problémák. Az iparinál minden fontos kenési pont olajban fut.
Egy régi háztartási géphez felhasznált fémből ma 3-4 háztartási varrógépet gyártanak.
Érdekes módon az ipari gépek súlya nem csökkent.
A fizikát nem érdekli a marketing...

Előzmény: glbtech (1306)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.10.12 0 0 1307

A nyúlós anyagon jelentkezik először a legkisebb géphiba.
A hibák száma sok, amit egy varró megtehet:
-tűcsere
-tűszál feszesség csökkentése
-az anyag feszesen tartása. (ez azt jelenti, hogy az anyagot bal kézzel a gép mögött, jobbal a gép előtt feszesen tartjuk), persze ez ne történjen az anyagtovábbítás rovására. A tű ugyanis nem csak átszúrja, hanem bele is nyomja a vékony nyúlós anyagot a tűlemez nyílásába. Ilyenkor csökken a "hub", kihagy a gép.

Előzmény: arzo (1305)
glbtech Creative Commons License 2018.10.12 0 0 1306

Mi az a tulajdonság ami miatt az ipari jól varrja a farmert, a háztartási pedig nem ? Mármint konkrétan olyasmire gondolok, hogy pl. nem elég stabil a tűrúd, vagy hasonló ? Nem láttam még közelről ipari varrógép szerkezetét, nem tudom mi az eltérés.

 

Másik kérdés, hogy nincs az alkatrészes ládádban egy régi Pfaff motor ? :-) Egy 230-ra kellene. Van rá motorom, de nem gyári.

Előzmény: Órarugófelpattanó (1302)
arzo Creative Commons License 2018.10.12 0 0 1305

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy varrás közben az ikertűmben az egyik szál kihagy öltéseket és laza varráskor. Játszottam a szálfeszességgel, egyrétegű anyagon be is tudtam állítani, de 2 rétegnél már ugyanúgy kihagyott. Enyhén nyúlós pamut anyag volt, a streccs tű nem hagyott ki sima varráskor.

Lehet, hogy megsérült az ikertű egyik tűje? Vagy mi lehet a gond? Egyébként eddig nem csinált ilyet az ikertűm. Sőt a másik szál néha szakadt, ez meg laza volt és kihagyott...

 

köszi, ha valaki tud segíteni.

Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.10.10 0 0 1304

Igen, a farmerhez csak iparit ajánlok, a többi anyag varrásához szinte bármi jó.
Először is: az ipari géppel bármit meg lehet varrni.
A családi igények kielégítéséhez az ipari mellé vennék egy közepes árfekvésű háztartási gépet. (a cikkcakk és a gomblyuk varrás miatt)


Viszont ha nem akar ipari gépet venni, akkor a farmervarrást felejtse el. A marketingesek ezen a vonalon komoly munkát végeztek. Képesek elhitetni egy átlag felhasználóval, hogy az ő gépük alkalmas farmervarrásra.

A legdrágább háztartási gép sem közelíti meg a legolcsóbb ipari gép ez irányú képességeit.
Túl nagy a szakadék a két géptípus között.
Ha lemond a farmer varrásról, 100 ezer Ft körül ismert márkát vegyen. Pl: Toyota, Brother, Pfaff... stb.

  

Előzmény: brutalbarbi (1303)
brutalbarbi Creative Commons License 2018.10.09 0 0 1303

Köszönöm a farmeres kérdésrészre a választ. Minden másra mit ajánl? Néztem a korábbi válaszokat, azok jellemzően 50 ezres keretre voltak javaslatok. Ha ennek a duplája is rendelkezésre áll, akkor mi a javaslata?

Előzmény: Órarugófelpattanó (1302)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.10.07 0 0 1302

http://www.profi-varrogepszerviz.com/varogepek.htm

Farmervarrásra csak ipari gépet javasolok. Ennyi pénzért már új, szálvágós, beépített csendes motorú gépet lehet kapni a fenti címen. Javaslom, hogy látogasson el hozzájuk.

Előzmény: brutalbarbi (1301)
brutalbarbi Creative Commons License 2018.10.07 0 0 1301

Kedves Órarugófelpattanó!

Érdekelne a véleménye. Varrógépet keresek, amivel farmert is szeretnék varrni. Azt nem mondom, hogy ár nem számít, de úgy 100-150 ezer forintig belefér.  Még az egy géphez sem ragaszkodom, ha külön kell a farmerhez egy atomalap gépet venni, az is opció. Szeretnék varrni a lányaimnak, magamnak. A részükre a ruhákon, blúzokon kívül van igény a farmerre is.  Óriási a kínálat, de fogalmam sincs, mi az amire érdemes pénzt kiadni.

Válaszát, véleményét, tanácsát előre is köszönöm így ismeretlenül is.  Üdv:BB.

Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.08.29 0 0 1299


Előzmény: Kovács-S?rközi Judit (1298)
Kovács-S?rközi Judit Creative Commons License 2018.08.29 0 0 1298

Chris75129 Szia!Egy kis segítséget kérnék tőled!Textima Altin varrógépet vettem,de nem tudom jól befűzni,légyszíves segíts nekem.Köszönöm

glbtech Creative Commons License 2018.08.26 0 0 1297

Szia ! Az nem mindegy, hogy milyen anyag, mert van régi vitorlám ami kb. sima ruha-vászon vastagságú és keménységű, de van olyanom is, ami már inkább ponyva anyag. Az elsőhöz nagyjából bármilyen háztartási gép jó, utóbbihoz már nem feltétlen.

Előzmény: xwxw (1296)
xwxw Creative Commons License 2018.08.26 0 0 1296

Köszi a választ,de nem jól tettem fel a kérdést. Egy darab vitorla javításához megfelelő gépet keresek. Nem üzemszerű használatra.

 

Üdv. István.

Előzmény: Órarugófelpattanó (1292)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.08.25 0 0 1295

Az elmúlt kb. 40 év alatt sok hasonló megfordult a kezemben, de csak most kezdem megtartani a ritkaságokat.
Singer van mindenhol, de ez egy különlegesség. A Dürkopp főleg ipari gépeket gyártott, ez a darab engem is meglepett.

Előzmény: glbtech (1294)
glbtech Creative Commons License 2018.08.25 0 0 1294

Nem rossz darab. Nálunk a házon belül a legtöbb növény éppen csak vegetál, túlzás lenne egy ilyesmi virágtartó. :-)

Nagyon vigyáznom kell amúgy is, mert könnyen átesek a lovon, és a birtoklási vágy néha legyőzi a józan észt. :-)

Előzmény: Órarugófelpattanó (1293)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.08.25 0 0 1293

Azért ez sem kutya igaz?
Virágtartó lesz belőle.

 

Előzmény: glbtech (1290)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.08.25 0 0 1292

Érdeklődj itt.
Ma már az új gépek ára nem sokkal több mint a használt.
http://www.profi-varrogepszerviz.com/

Előzmény: xwxw (1291)
xwxw Creative Commons License 2018.08.25 0 0 1291

Sziasztok.

 

Vitorla javításához szeretnék egy varrógépet venni,de nem tudom melyik lenne megfelelő.

Közbeöltő cikk-cakk varrás fontos.

Tudnátok ajánlani valamit?

 

Üdv, István.

 

 

glbtech Creative Commons License 2018.08.23 0 0 1290

Akkor a rejtélyek egy része megoldódott. Az olajozó az teljesen lehetséges, kár hogy maga az olajozó már nincs meg. A rúd funkciója viszont valószínűleg nem ez, mert ennél, mint a Union-nál is a kihajtott ajtó élére fekszik a lap, és nem is látom hogy egy ilyen rúd hova lenne beilleszthető. A tartó alapján olyan 40-50 centisre saccolom, és valószínűleg az egyik végén van valami, mert a belső részen bele kell dugni egy bilincsbe, a külső bilincsbe pedig pattintani. Majd nézelődök a neten, hátha nyomára akadok. :-)

A Union-os tippet köszönöm, ki fogom próbálni !

Előzmény: Órarugófelpattanó (1289)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.08.23 0 0 1289

A szekrényben lévő hosszú rúd valószínűleg a kihajtott rész tartója lehet.
A mécsestartó az olajazó tartója, ez biztos.

Az Unionnak van egy perverzitása: az alsó szál feszessége szorosabb kell hogy legyen, mint az összes többi gépé.
Mint tudjuk, akkor jó egy alsó szálfeszesség, ha a bobbinból kilógó cérnát tartva éppen hogy megtartja a saját súlyát, de kicsit megrántva néhány millimétert enged. Az Union akkor varr szépen, ha ez a szorosság nagyobb.

A rejtélyt már meg is oldottad.
Az állítható fogmagasság a normál-vékony-semmi állások között állítható. A semmit hímzéskor alkalmazzák, ilyenkor a hímzőkeretbe fogott anyagot arra mozdítják, amerre akarják.

Előzmény: glbtech (1288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!