Keresés

Részletes keresés

Latex Bond Creative Commons License 2002.05.25 0 0 847
Ezer köszi, Lee !
(Hehe, gondoltam, hogy a nickem kissé provokatív, de ez nem ide tartozik... ;o) )
Természetesen NT 4.0-ra gondoltam és nem is tudod, mekkora munkától szabadítottál meg ! (Újabb op.rendszer felgyömöszkölése a gépemre, összebarátkoztatása az NT-vel, stb.) Szóval örök hála érte, a hétvégén mindenképpen megpróbálkozom vele és majd írok mizujs az ügyben ! Ha minden OK, akkor a jövő héten már én is aktív írója leszek a fórumotoknak...
Előzmény: DonLee (846)
DonLee Creative Commons License 2002.05.24 0 0 846
Hej Latex! (kisse bizarr:-)))

Ugye NT4. -re gondolsz:-)? Igaz ugyan, hogy formazni nem tud fat32 -re szegenyke, de van jutiliti amitol irja es olvassa a fat32 -ot!!! Ha esetleg vmi nem franko irj!

FatforNT

Ja es legy udvozolve!

Előzmény: Latex Bond (845)
Latex Bond Creative Commons License 2002.05.24 0 0 845
Sziasztok !

Mivel a hét elejétől most már én is egy boldog DMP3 tulajdonosnak vallhatom magam, így vettem a fáradtságot és végigolvastam a topic-ot egészen a kezdetektől fogva. Először is le a kalappal azok előtt, akik már tavaly óta egyfolytában nyúzzák, tesztelik saját kis ketyeréjüket, szinte együtt nőttek fel vele és rengeteg hasznos hozzászólással segítették a később bekapcsolódókat. Szeretnék én is minél előbb eljutni a kipróbálás szintjéig, azonban már rögtön az elején problémákba ütköztem. A használati útmutatóban megemlítik a „Partícionálás, formattálás” fejezetben az NT-t is, mint alkalmazható operációs rendszert, azonban az NT tudtommal nem ismeri a FAT32-es struktúrát. Most lehet, hogy én nem értem jól, de akkor mi értelme a leírásban az „NT-vel való partícionálásnak”, mert az NTFS-t meg a DMP3 nem támogatja ? Mit javasoltok áthidaló megoldásnak, ugyanis nekem NT alatt kell dolgoznom, tehát azt nem radírozhatom le, de ugyanakkor van egy 40GB-s vinyóm (előre megformázva FAT32-re), amit a gépem nem hajlandó felismerni, csak kizárólag BIOS szinten. Szóval semmiféle mp3 hegyeket nem tudok addig rápakolni és így kipróbálni sem tudom addig a szerkezetet…:o((

ICTUS Creative Commons License 2002.05.24 0 0 844
Hali!
fw 2.03, jelenség a köv.:
lejátszás közben pause, új könyvtárat választok ki, lejátszás elindul, de hang nincs. kikapcs, bekapcs segít. (A kikapcsoló hang már hallatszik.)

Üdv: Ictus

HHapci Creative Commons License 2002.05.24 0 0 843
További csesztetésre:
- File system error
- Empty dir
Táp ki majd be aztán jó 1darabig.
HHapci Creative Commons License 2002.05.21 0 0 842
Hello!

Egy hibát említenék meg. fw2.03
Kevés használat után nem tudok belépni a browserbe mert csak üres képernyót ad be helyette.
A régi fw-ekkel nem csinálta.
Üdv Hapci

ze_us Creative Commons License 2002.05.21 0 0 841
- a 2-managerhez mekkora bmp kell, hogy ne torzitson a konvertalasnal? (a leirasban megadott meretut -128x56?- vizszintesen osszenyomja.)

- a myradioba betettem 24 konyvtarat. a lejatszasnal kivalasztottam myradiot randomon. amikor a kovetkezo szamra akarok ugrani, akkor 5-6 szamot egymas utan mindig ugyanabbol a konyvtarbol valaszt (ez random), majd atlep a kovetkezo konyvtarba (abc-ben), s ujra onnan jon 5-6 szam. radionak radio, csak tematikus felorakkal:)

- kar, hogy nem lehet kivalasztani a rootot a lejatszasnal, mind a reginel. (betettem oket egy kozos konyvtarba, amit mar ki tudok valasztani, ugyhogy ez igazabol nem gond.)

- a weblapon fent van, hogy keszul a blaupunktos cd valto, de nincs info, hogy mikor lesz. addig is nincs valami megoldas, hogy a radio ugy erezze, van rajta valami, azaz sourcekent ki lehessen valasztani, es fogadja a line-on a jelet? (nem akarom onnan vezerelni)

koszi

laci

VBR Creative Commons License 2002.05.17 0 0 840
zoomka

Amikor a config-ban kiválasztottam a JOG_VOL beállítást 26-os error-t dobott. Mi a rossz? Megnéztem a DMP3 config directory-jában ott van a Jog_vol.cfg

A neverol itelve ez a cfg file meg az 1.xx szoftverekhez keszult. Nem megfelelo a file formatuma. Ugyanezt a file-t JR_VOL.CFG -nek hivjak a 2.xx szoftverekhez. Legjobb lenne a teljes config directory tartalmat torolni, es ujra elinditani az update dmp3_203.exe file-t, ami tartalmazza ezeket a cfg file-kat is, es kicsomagolja ujbol a config directoryba.

Valami még nem tiszta.
Ha felmásolok fájlokat a vinyóra be kell lépnem a manager-be v2.0-nál?
Az 1.xx-nél ez még kötelező volt.

Igazabbol attol 2.xx -es, mert nem hasznal index file-t a szoftver, amit a manager keszitett. Nem kell managert futtatni.

Előzmény: zoomka (839)
zoomka Creative Commons License 2002.05.17 0 0 839
Valami még nem tiszta.
Ha felmásolok fájlokat a vinyóra be kell lépnem a manager-be v2.0-nál?
Az 1.xx-nél ez még kötelező volt.
zoomka Creative Commons License 2002.05.17 0 0 838
Amikor a config-ban kiválasztottam a JOG_VOL beállítást 26-os error-t dobott. Mi a rossz? Megnéztem a DMP3 config directory-jában ott van a Jog_vol.cfg - 2002.02.06 10:40.
_wotan Creative Commons License 2002.05.17 0 0 837
Nekem is ez problémám volt, mármint a fordulatszámfüggő sípolás. Nálam FM-adóval van megoldva. A megoldást az jelentette, hogy a Dension kicserélte az FM adót.

Az FM modulátort használom és is. Na, akkor irány a szerviz.

VBR: mi a szerviz telefonszáma? egy időpontot szeretnék egyeztetni.

w.

Előzmény: zoomka (835)
VBR Creative Commons License 2002.05.17 0 0 836
zoomka

Vegigcsinaltam amit leirtal, nekem megjelent, mukodott. Probalkozz masik file nevvel. A honlapon a letoltesek kozott kint van a 2.xx szoftver leirasa, abban megtalalhato annak a sok file-nak a leirasa.

Hogy tudom a lementett logo fájlt a manager-nek láthatóvá tenni?
- a manager csak bmp-ket nyit meg.

Szerviz:
Budapest XI kerulet Galvani ut 44. A hungaria biztosito mellett a sarkon, a foldszinten.
Szeremi sor Galvani ut sarkan.

Előzmény: zoomka (833)
zoomka Creative Commons License 2002.05.17 0 0 835
Kedves _wotan!

Nekem is ez problémám volt, mármint a fordulatszámfüggő sípolás. Nálam FM-adóval van megoldva. A megoldást az jelentette, hogy a Dension kicserélte az FM adót. Valami kompatibilitási problémák voltak.

A minap tértem át 2.03-ra. Amit pár nap alatt tapasztaltam a következő (csak kisebb hibák):

1. Elindításkor a kocsiban:
Gyújtás ráad, biztonsági öv becsatol + kényelembe helyezkedés. Ezalatt megszólal a cucc. Önindítózás után dmp3 kimerevedik. Ez tart 1,2 mp-ig utána elindul jól. Vagyis tartott az 1.23-as firm-nél. Most 2.03-nál 5-10 mp-re növekedett.

2. Zene szól. Pause állapotba helyezem. Keresek egy másik számot, elindítom. Elkezdi lejátszani, látom hogy megy az idő és a jobb oldalom megy a szintjelző, de nem szól! Helyrehozni úgy lehet hogy pause-ba kell tenni majd kivenni.

_wotan Creative Commons License 2002.05.17 0 0 834
Legyszives hozd be a szervizbe. Igy forumon kersztul keveset tehetunk.

Hol van a szerviz? Magam is megnézetném a készüléket, főleg hogy ma reggel is csak "no connection" fogadott :-(

w.

Előzmény: VBR (831)
zoomka Creative Commons License 2002.05.17 0 0 833
Tanácsot kérek!

Valamit nem csinálok jól, de nem jövök rá hogy hol.
Új config beállítást csináltam a 2.0-ás manager-ben. ( Gyakorlatilag csak a kikapcsolási időt akartam 5 mp defaultról 2-re levenni, mert kikerült a setup menüből. ) Lementettem MyConfig néven. Visszatettem a kocsiba, bekapcsolás után keresem a config menüben csavargatom, de a fájl csak nem akaróddzik megtalálni. Mindenféle varázslatos rövidítéseket látok ott, de egyiknek a jelentését sem tudom így nem is merem használni. Inkább visszatettem default-ra ahol volt. ( A fontos.txt-ben is ez van írva ). Mit csináltam rosszul?

2. Hogy tudom a lementett logo fájlt a manager-nek láthatóvá tenni?

Köszi!

_wotan Creative Commons License 2002.05.17 0 0 832
Mennyiért csinálták meg a beszerelést, és mennyi idő alatt?

kb. 3 óra, 10k HUF (zsebbe), ebből - saját bevallásuk szerint - 6k a kábel (valóban elég jó RCA). Egy zavarszűrőt is be kellett volna rakni, a motorhang behallatszik (fordulatszámfüggő sípolás, ha hangosan hallgatom).

w.

Előzmény: spymorass (830)
VBR Creative Commons License 2002.05.17 0 0 831
tobo

Legyszives hozd be a szervizbe. Igy forumon kersztul keveset tehetunk.

Előzmény: tobo (829)
spymorass Creative Commons License 2002.05.16 0 0 830
_wotan:

Mennyiért csinálták meg a beszerelést, és mennyi idő alatt?

spymorass

Előzmény: _wotan (823)
tobo Creative Commons License 2002.05.16 0 0 829
üdv,

most láttam, van új firmware, hu mondom kiráj, csináljuk, felrakom, frissíti, minden tökéletes, jo, akko rmehet vissza rackbe. rakom vissza nem ismeri fel... kikapom, kulso tapra csak a lejatszot, hdd error 28. azota nem tudom hasznalni a vinyomat se dmp3ba se sehogy. erre találhatnátok valami megoldást, mert picit idegesítő, amugy quantum 17G, tökéletesen működött eddig.

tobo

VBR Creative Commons License 2002.05.16 0 0 828
Az uj 1.23 es az elozo 1.22 satellite programja kozott jelentos kulonbseg nincs. A soros vonal kezelse finomodott egy kicsit. A doksija elobb-utobb pedig kikerul.
Előzmény: _wotan (827)
_wotan Creative Commons License 2002.05.15 0 0 827
Most látom hogy a Satelit firm-ből 1.23-as van fenn, De nem látom a doksiját. Mit javítottatok rajta.

A változások dokumentálását én is hiányolom. Tessék közzétenni, milyen változtatások történtek - ez IMHO növelné az userek "biztonságérzetét".

w.

Előzmény: zoomka (802)
_wotan Creative Commons License 2002.05.15 0 0 826
Megint gondok: beszálltam a kocsiba, "unknown error 80" fogadott. Kiszáll, csom.tartó, táp le-fel, beszáll, rendben.

Azért ez így elég idegesítő lesz.

w.

VBR Creative Commons License 2002.05.15 0 0 825
HHapci

Nem kell inicializalas. A parameterek is jok 19200 8N2. A soros jel polaritasaval minden rendben?

Előzmény: HHapci (824)
HHapci Creative Commons License 2002.05.15 0 0 824
VBR:
A chksum az 24 lesz. De hiába küldöm neki nem reagál. Nem kell még valamit küldeni elötte ugyértem valami inicializálás vagy valami ilyesmit?

A beállítások:
19200 8bit noparitás 2stop

Előzmény: VBR (817)
_wotan Creative Commons License 2002.05.15 0 0 823
A következőket csinálja a készülék: bekapcsolás után minden OK. Kikapcsolom, otthagyom estére. Reggel kapcsolnám be (sat.disp-el): no connection. Kiszállás, csomagtartó kinyit, táp lehúz - hallani ahogy megáll a wincs. -, beszáll, és megy is a dension.

1.23 sat.disp és 2.03 dmp3 verzió.

A beszerelést az anti agresszió bt csinálta, szerintem elég jól. De lehet hogy mégsem eléggé? Hogyan / hol tudnám leellenőrizni hogy jól van bekötve?

w.

VBR Creative Commons License 2002.05.14 0 0 822
...és a playlist-ben lévő elemeket összekeverve játsza le a random mode?
(mert akkor tényleg nagyon rendben van...)

termeszetesen....

Előzmény: F_R_D (821)
F_R_D Creative Commons License 2002.05.14 0 0 821
...és a playlist-ben lévő elemeket összekeverve játsza le a random mode?
(mert akkor tényleg nagyon rendben van...)
Előzmény: VBR (820)
VBR Creative Commons License 2002.05.14 0 0 820
F_R_D

Viszont a vdir kezelésben az nagyon jó volt, hogy egy számot több könyvtárba is be lehetett "másolni", és így pl minden lemezről a legjobb számokat belerakhattam egy közös, vegyes mappába. Ez most nagyon hiányzik.
Nem lehetne megoldani valahogy ezt a dolgot?...

De igen. Keszits Winamp-al playlistakat. A lejatszo a playlistat ugyanugy kezeli mint egy konyvtarat amiben mp3-ak vannak, csak nem tudsz belelepni. Hozzaadhatod oket a programhoz, akar tobbet is. Az 1.xx-es szoftverek nem igy kezeltek a playlistakat.

Előzmény: F_R_D (819)
F_R_D Creative Commons License 2002.05.14 0 0 819
Üdv!

Az index-file elhagyása tényleg állat, bár most egy ideig elgondolkodik, amikor kilépek "file-browse-view"-ba, új elemet hozzáadni (4600 rpm-es notebook vinyó...).
Viszont a vdir kezelésben az nagyon jó volt, hogy egy számot több könyvtárba is be lehetett "másolni", és így pl minden lemezről a legjobb számokat belerakhattam egy közös, vegyes mappába. Ez most nagyon hiányzik.
Nem lehetne megoldani valahogy ezt a dolgot?...

VBR Creative Commons License 2002.05.14 0 0 818
spymorass

Megnezegettuk az NTFS kezeleset, nem egyszeru. Nem iden lesz megvalositva.

Ellentetben a 1.xx programokkal, itt a programszamlalo nem a hozzaadott mp3-ak szamat mutatja. Egy konyvtar hozzaadasanal termeszetesen meg lehetne szamolni az mp3-ak szamat, de egy 1000 elemu konyvtar hozzaadasa egy percig is eltarthat (mivel nem-PC). Ilyen szempontbol az index file jobb volt, mert ezek a szamok konyvelve voltak benne. Az index file-nal sokkal nagyobb gondot okozott a karbantartasa, ezert hagytuk el.

Előzmény: spymorass (814)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!