Keresés

Részletes keresés

Jerrry008 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 982

Örvendek a szerencsének, most megismerted a másikat. Akkor te is gumigyárosvagy?, :D ugy hivják: Zozokag, eeegy szép piros sárkánnyla szántja az eget :D

Előzmény: Chabi79 (981)
Chabi79 Creative Commons License 2013.03.11 -1 0 981

"a Kecskédi reptéren jelenleg 2 fő aktiv"

 

Az egyik a munkatársam :)

Előzmény: Jerrry008 (979)
elpazarolt tehetség Creative Commons License 2013.03.11 0 0 980

Van egy díszműkovács fickó, aki rozsdamentes acélból, meg ki tudja még milyen variációi vannak alapanyagra, ernyős trike-okat is készít. Mintha régen még a Vampair oldalon is olvastam volna róla cikket, és most nem találom sehol. Tud valaki segíteni?

Jerrry008 Creative Commons License 2013.03.09 0 0 979

Oroszlány mellet, a Kecskédi reptéren jelenleg 2 fő aktiv és még 3 fő kicsit passzivabb tag, de jó csapat vár mindenkit, téged is szeretettel! Képzés: helyi lakos (Tatabényáról) jár ki, de választhatod  a Tamást is, ő veszprémből jár ide.

www.oldtimeraero.extra.hu

Előzmény: TitiRii (978)
TitiRii Creative Commons License 2013.03.03 0 0 978

engem érdekelne a dolog.

Előzmény: Qwerti123 (977)
Qwerti123 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 977

Nekem egyik barátom sárkányrepülést oktat külföldön. Ha gondolod összehozlak vele. Május környékén jön haza (Dunakeszire). Papírt szinte biztosan nem tud adni itthon, de az alapokat szerintem megmutatja, nagyon megszállott az ember.

 

 

Addig egy kis ízelítő:

https://www.youtube.com/watch?v=kxY1i7ytlbo

Előzmény: TitiRii (975)
WooDoo Creative Commons License 2013.03.03 0 0 976

A motoros sárkányra gyorsabban meg tudod szerezni a jogsit, de kicsit drágább. Pest környékén van néhány reptér, menj ki mindegyikre amikor szép az idő, és érdeklődj a pilótáktól. Vagy keresgélhetsz a neten is oktatókat, pl. sarkanyrepules.lap.hu

Előzmény: TitiRii (975)
TitiRii Creative Commons License 2013.03.03 -1 0 975

sajnos ezzel tisztában vagyok.

de ez a 200-400e ft kategoria az amit még talán meg tudok majd engedni magamnak.

nézegettem sárkányokat, milliókért is vannak. Ez az amire sose lesz pénz :D

Pest környékén hol kitől érdemes tanulni? Meg hogy? elöször tanuljak meg gyalog sárkánnyal, majd szereljem fel motorral? vagy kapásból trike+motor? ránézésre elég eltérően kell vezetni.

Számomra még az sem villágos, milyen szárnyat kéne nézzek. van olyen ami jó pár éve nem repült 40-80ért. meg van 200ért is. meg van majd egy millióért.

Ilyeneket gondolom repülés céljából nem érdemes nézegetni.

Előzmény: WooDoo (974)
WooDoo Creative Commons License 2013.03.03 0 0 974

Az oktatást nem tudod megspórolni, ha túl is akarod élni az első felszállást. A sárkányrepcsi jogsi nem olcsó, pl. egy siklóernyős tanfolyamot  sokkal kevesebből és sokkal rövidebb idő alatt meg tudsz csinálni.

A repülés nem olcsó hobbi, az a semmi kis repcsi nekem kb. 400e Ft-ba került 10 évvel ezelőtt...

Előzmény: TitiRii (973)
TitiRii Creative Commons License 2013.03.03 0 0 973

NA! Ez kell nekem! Kezdésnek elég lesz, és anyagilag se hiszem hogy több beleférne.

Szárnyakat hol érdemes keresgélni használtan? Illetve ki hogy, hol tanult meg repülni? Keresgéltem már pár motorso sárkányrepülő sulit, de átlag 3kilót mondtak mindenhól, ami per pil nagyon sok.

Főleg hogy tudom hogy gyakorlatilag nem igen tudják ellenörizni hogy van e vagy nincs e "jogsim" repülni.

CSak ügye a jó öreg Newton bácsit nem tudom ám átverni. ezért mégis jobb volna tanulni elösször valahol.

Előzmény: WooDoo (971)
kanboy87 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 972

Hát akkor gyro kilőve..

Közben "okosodtam" a témában és a megfelelő gépezet nekem ugy fest a trike sikló ernyő kombo lesz,hogy tudjak utast is vinni :)

Köszi a segítséget!!

Előzmény: elpazarolt tehetség (969)
WooDoo Creative Commons License 2013.03.03 0 0 971

Ha csak egy egyszemélyes mini trájkot szeretnél, ahhoz egy nagyobb teherbírású "gyalog" szárnyat kell venni, az nem megy tönkre attól, hogy hetente 2x kinyitod és összecsukod. Ha hegyről repülünk, vagy vontatásból, a szárnyakat minden alkalommal nyitni-csukni kell, attól nem kopnak azok el. Nekem is van egy mini motoros gyalog szárnyam, most egy 118 cm3-is 6 kg-os gokart blokk van rajta, ami mindössze 12 Le-s, de még azzal is fel lehet szálni. Igaz csak 1,8 m/s az emelkedése full gázon, de cserébe 2 liter benzin elég neki óránként. Motor nélkül is jókat lehet vele termikelni, nem merül úgy mint egy hagyományos trike, és sokkal kezesebb is egy gyalog szárny, mint egy agyon erősített, merev motoros szárny. Korábban volt egy 125-ös vízhűtéses Honda NS blokkból faragott motor is a gépemen, elvileg 27 Le-s volt.l 4-5 m/s-al lehetett emelkedni, és az sem fogyasztott csak kb. 2,5 lier benzint óránként, de a vízhűtés miatt elég sok volt vele a macera, és volt is vagy 20 kg.

 

Előzmény: TitiRii (970)
TitiRii Creative Commons License 2013.03.03 0 0 970

Hát ennek nem örülök, hogy a sárkány összecsukása, rongálja azt.

Ez elszomorító. sajnos alig 3*3m állna rendelkezésre(már ha eljutnék oda hogy belevágják) és ezt is egy motorral kell megosztania.

aztem ez olyan hogy felrakom a futóra, kiviszem a határba, kinyitom, röpködök 1-2 órát. majd összecsukom fel a futóra azt go haza.
Nézegettem youtube on hogy máshol milyen mikro trikeokat építenek, kibelezet 125 vagy kisebb 2t motoblokokkal amin primer hajtás tengelyt (amin a kuplung volt valamikor) módosítják és azon van a propeller.

szimpatikus megoldás. kicsi könnyű, bár nincs valami nagy ereje, ellenben sokat eszik. Viszont valami 250 körüli 4t (sima vagy v2) ugyan ilyen megoldással. nyomatékos, ~20-30le és könnyű.

alkatrész dögivel, és pl sr yamaha vagy gn suzukival még dunát is lehet rekeszteni. szinte bagoért.

itthon is vannak ilyenek? egyátalán lehet ilyet itthon használni? (nem áll távol tőlem a gépészet, seperc össze rakok egy ilyen motort), csak egy megfelelő légcsavar kéne rá. Ehhez viszont nem értek, mekkora forgatónyomatékra, fordulatra, teljesítményre milyet kell rakni.

elpazarolt tehetség Creative Commons License 2013.03.01 0 0 969

Nem lehet annak nevezni, de azért vezettem már egyszer.

Az a nagy előnye hogy sokkal jobban bírja a turbulenciát, mint a sárkány, vagy az ernyő.

Viszont annyira drága, ami összemérhető egy repülőgéppel, és ha azzal méred össze, akkor attól függ a nyertes hogy ki mit tart fontosabbnak.

Én előre beleszerettem, és ehhez képest kicsit csalódtam, de ez könnyen megesik, ha az ember túlzott elvárásokkal, és ábrándokkal indít.

Van akit nem zavar hogy egy mosógép tetején repül, ami épp centrifugázik, van akit nem zavar hogy a botkormánnyal a szárnyat, és nem az alatta csüngő gépet irányítod közvetlenül, van akinek nem számít a húsz litert meghaladó fogyasztás, és hogy több milkó egy belevaló motor, mert nagyon sok tolóerőt igényel a sárkányhoz képest.

A mentőernyő sem megoldott, és ez sem szimpatikus...

Ha milliomos lennék azért lenne egy a hangáromban, de néhány cucc megelőzné :)

Előzmény: kanboy87 (968)
kanboy87 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 968

gyrokpter repülésben nem vagy jártas?

Előzmény: elpazarolt tehetség (966)
kanboy87 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 967

Szia!

Hát tisztában akarok lenni az árakkal merre ,hogy tudod.. :) kertes házban lakom igen, pest mellett Mogyoródon. Itt bárhonnan fel lehet szállni.. pl ringnél. Csak nem tudom tárolni fedett helyen az meg nem ártana neki.. max egy sima tetőt tudok fölé huzni ami oldalról nyitott, nem tudom az elég e?!

Akkor ha jol értem siklóernyővel is lehet használni trikot?

 

Érdekelne a repülés igen. Mennyi az a baráti ár? :) 

 

nyegleg@freemail.hu az e-mail-om ha nem akarod itt irni.

Üdv. Zoli

Előzmény: elpazarolt tehetség (966)
elpazarolt tehetség Creative Commons License 2013.03.01 0 0 966

Szia!

Mókás, első kérdésnek - ismerkedve a repüléssel - hogy hogy lehet tárolni. :)

De tényleg sorsdöntő kérdés, én pl. azért is adtam fel a sárkányozást, mert nem tudtam megoldani a tárolását, inkább áttértem a siklóernyőre, azt könnyedén lehet szállítani, tárolni.

Ha vidéken élsz, kertesházban, és a falu széléről fel lehet szállni, akkor nem vagy reptérhez kötve, megoldható a nyitott tárolás, és a le-felszállás. Ha ez nincs, akkor nem az a kérdés hogy 5, vagy 25e havonta a tárolás, hanem hogy egyáltalán van e rá lehetőség.

Amúgy fél óra alatt össze lehet csukni a szárnyat, és nagyon hamar tönkremegy tőle, főleg a mai szárnyakat rongálja intenzívebben.

Ha érdekel netán az ernyős trike, baráti áron belekóstolhatsz, én rendszeresen repülök BP-en.

Előzmény: kanboy87 (965)
kanboy87 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 965

Sziasztok!

 

Új vagyok a témában, és szeretnék egy kis infót kapni a motoros sárkánnyal kapcsolatban, ha tudtok segíteni,hogy ezeket miként lehet tárolni? Úgy értem ,h nem ajánlatos minden alkalommal leszerelni a szárnyat,vagy nem gond?! Vagy hangárban ajánlatos? Mi pénzbe kerül egy hangár bérlése éves szinten?Meg a műszaki,és biztosítás? Csak nagyvonalakban ha tudtok költségeket mondani azt megköszönöm.. :)  Üdv.: Zoli

Chabi79 Creative Commons License 2013.02.19 0 0 964

Sárkányrepülővel érkezett tankolni az autópályára, majd tovább repült (videó)

http://www.bevezetem.hu/cikk/sarkanyrepulovel-erkezett-tankolni-az-autopalyara-majd-tovabb-repult-video

 

:)

WooDoo Creative Commons License 2013.02.19 0 0 963

A 200e-s komplett gép, és az 1M-s szárny között kb. olyan a különbség, mint egy 20 éves Lada, és egy új Audi között...

 

Keress a közeledben egy sárkányos klubot, ott választ kapsz a kérdéseidre. 

Előzmény: TitiRii (962)
TitiRii Creative Commons License 2013.02.18 0 0 962

Egyre jobban tetszik ez a repülösdi.

 

Nem tudom mi lenne jobb egy abszolűt kezdőnek, gyalog sárkányozni, vagy motoros sárkányozni..

A motoros jobban tetszik a hosszabb repülési idők miatt, meg hogy több helyen lehet felszálni vele.

Na de elég borsos(nekem) a tanfolyam ára, meg a gépek se olcsóak.

erről jut eszembe. mi a különbség sárkány és sárkány között. vannak itt is hirdetve komplett sárkányok 200e ft ért meg vannak ahol csak a szárny fél millió.

mi a különbség? mire kell figyelni vásárlásnál.

Annyi a kérdőjel nekem ebben hogy nem igaz. Egyátalán ki és hol ellenörzi, van e müszakija a gépnek, ha gyakorlatilag se felszálási engedély nem kell , és a telek végéből is felszálhatok.

ha nincs müszakija hogy kaphat és mibe kerül hová kell vinni? 

megannyi kérdés :D

sti100 Creative Commons License 2013.02.12 0 0 961

szia

jó sok elérhetőséget adtál! :D

dobj üzit a freemailemre, adatlapomon látszik. tieden nem.

 

Előzmény: Kegaraz (960)
Kegaraz Creative Commons License 2013.02.03 0 0 960

Üdv Mindenki!

 

Eladó egy molson motoros sárkány, több éve nem használt.
Új légcsavar, űléshuzat hiányzik!
Típusa: CX apollo

Irányár:200000

Szegény a sufniban "porosodik" :(


sti100 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 959

mi az a szörnyeteg a hátán? :DD kurbli? :DDD

Előzmény: WooDoo (958)
WooDoo Creative Commons License 2013.01.23 0 0 958

<iframe width="640" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/3bkfDc3-c8M?feature=player_detailpage" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Rep Feri Creative Commons License 2013.01.21 0 0 957

Mire akarsz tanítani? Irányított lezuhanásra,vagy mire?

Előzmény: aeroveres (949)
sti100 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 956

nagyon állat! meg néztem összes videóját...  huh! nem szégyenlős

Előzmény: Jerrry008 (955)
Jerrry008 Creative Commons License 2013.01.19 0 0 955

Ez felelőtlen, nem durva. Ilynekből vannak a bajok aztán, amikor véletlenül beakad a szárny egy ágba, vagy leáll a motor. NA akkor vajon mit csinált volna?

Előzmény: sti100 (954)
sti100 Creative Commons License 2013.01.18 0 0 954

nagyon durva!

mogyijozsi Creative Commons License 2013.01.18 0 0 953

Aki szeretne velem repülni ezzel a fantasztikus új géppel az Fedémesen meg teheti. A sárkányt egyébkét eladásra is kínálom, a gép egy Delta Jet -2 ,160 le motorral, ful műszer ,rádió ,intercom,2 db sisakal és a legújabb 15 D D toples szárny  érdeklődni    mogyijozsi@citromail.hu vagy a 0630 3800207 számon lehet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!