Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.29 0 0 849

Érdekes hogy az enyém sem tűri meg még a cinegét sem a fán ha az udvarra szeretne a szerencsétlen berepülni.:)

Még a röpdés galambokat is zavarja hogy repüljenek más háza felett:)))

Nem mindig jó ez de ő ilyen!:)

Előzmény: pityul21 (846)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.29 0 0 848

NAGYON JÓÓÓÓÓ!!!!!:))))))))))))

Előzmény: pityul21 (846)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.29 0 0 847

:)

Van sok sarplaninac is hidd el!De tény hogy több a kaukázusi!

De mit szeretnél hallani?

A külömbségekről.Hogy a kaunak nyiltabb a csánkja mint a sarplaninacnak?Hogy a stop kifejezettebb a kaunál,vagy hogy mik a testarányok?

Egy normális kutya az normális ha kau ha sarp ha roti!

Ahogy neveled olyan lesz és annyi külömbség lesz pontosan közöttük amennyit szeretnél hogy legyen.

Persze ott az öröklött anyag is de az megincsak egyedenként válltozó.

Szerintem!

 

Előzmény: Törölt nick (845)
pityul21 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 846
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.28 0 0 845

Aggódom én is, amikor a 4 éves rotimat megpróbálja majd lenyomni a most még csak 7. hónapos sarp-om. Egyelőre még tiszteli a rotit, próbál róla példát venni. Ha meg nem elég tisztelettudó, akkor a roti megmutatja neki, hogyan kell viselkednie:-)))))))))

Minden tanácsnak örülök...

Ha van kedved, írd le légyszi, ahogy te látod a kau és a roti negatívumait!

 

Kicsit ideillőbb téma: bárkit kérdezek, nem tudja nekem leírni a kau és a sarp közötti különbségeket.

Akkor mégis mi az oka, hogy olyan nagyon sok kau él itthon, s annyira kevés sarp?

 

Magánvéleményem: a sarp egy picit könnyebben kezelhető, mint a kau, kicsit kisebb kutya, kicsit kevésbé heveskedik.

Szerintetek?

Előzmény: pityul21 (836)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.28 0 0 844

Amúgy pedig,úristen hová jutott ez a fórum?!!

Veszekszünk?

Inkább jöjjenek a fotók!

Előzmény: pityul21 (841)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.28 0 0 843

Jóállású kutya!Látszik nincs hízlalva.Ez felugrik a fejem tetejére is:)

Előzmény: pityul21 (841)
Rugovics úr Creative Commons License 2011.11.28 0 0 842

Szelekció nélkül elkorcsosul a fajta. :)))) A bőrükből legalább szép dolgokat lehet készíteni.

 

Persze a mestertenyésztőknél mint Maxocska nincs szükség szelekcióra, mert ők szaporítás nélkül, ivartalan módon osztódva,sokszorozzák és petricsészékben+lombikokban nevelik fel a tenyésztett kutyákat.

 

Vannak akik penészgombát tenyésztenek, vannak akik meg kutyát. Ebből lesz a kutyacilin! :)

pityul21 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 841

 

 

 

 

Maxocska Creative Commons License 2011.11.27 0 0 840

Én tökéletesen tudok tenyészteni szaporítás nélkül is. A kutyáim kivétel nélkül jó idegrendszerűek, kemények, és ha már ezzel kérkedsz ezek is lövésállók, és mellesleg még a kiállításokon is megállják a helyüket. Nem csak mondogatom hogy ukrán az anyuka hanem származási lappal igazolni is tudom, hogy ki az anyuka meg még azt is hogy ki a dédanyuka... És mégsincs arra szükségem hogy lelövöldözzem a kutyimat mert mégse olyanok mint amilyenekkel te hencegsz.... De te csak gyárcsad sorozatba  atanyádon és lövöldözzed csak le őket ha mégse jók. Remélem egyszer elnyered méltó jutalmad a munkádért, és ülsz pár évet a sitten....

Előzmény: Rugovics úr (838)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.24 0 0 839

:)))))))

 

Nagyon visszaolvastál az a baj!!!!!

 

Előzmény: Rugovics úr (838)
Rugovics úr Creative Commons License 2011.11.23 0 0 838

Sziasztok!

 

Hát itt nem változott semmi!

 

Szeretném megkérdezni Maxocskától, hogy szaporítás nélkül hogyan tud tenyészteni?

 

Endre bátyánk hüjére röhögné magát, ha olvasná a parasztvakító szöveget. :)

 

Sokáig fog tartani mire az arisztokrata kutyaszaporítók nem képzelik magukat külömbnek a pórnéptől.........Nem várom meg.

 

Más:

Szaporítottam két alom Kaut. Akit érdekel hívjon: 06 70 380 1557

 

Apuka szlovák import. Az egyik szuka orosz, a másik ukrán anyától van. A szülők jószágra vigyáznak tanyán.Nagyon agresszívak és bátrak. Erre garanciát vállalok.

A kölykök elég stabilak egyenlőre. A lövést állják.

Aki papírt kér azt a wc-be invitálom.

 

Szeretnék meggazdagodni a szaporítmányból, úgyhogy várom a hívást éjjel nappal:))

Előzmény: Maxocska (801)
pityul21 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 837

 

 

 

 

 

 

 

pityul21 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 836

Több mint 15 évig rotiaim voltak nem is lehet őket egy lapon említeni a juhász kutyákkal teljesen más a vérmérsékletük a felfogásuk .

Nállam mikor a kaum már 1 év körül járt a 12 éves rotimat lenyomta és átvette a falka vezérséget , mind a két fajtában vannak pozitívumok és negatívumok is. 

Előzmény: Törölt nick (834)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.04 0 0 835

Külömbségek??

Hát egyed és egyed között lehetnek de szerintem a fajta alapvetően nagyon hasonlít karakterben.!

Mindkettő ugyanazt a feladatot látta el hajdanán tehát hasonló tulajdonságokra szelektálták őket.Szerintem a sarplaninacokat keverik a kaukkal!Tehát párosítják időnként.Termetre robosztusabbak lesznek talán így.Az illir pásztorkutya nem volt nagy tarmetű legalábbis nem ekkora mint a mostani sarpok.

Hiába, azt a világot éljük hogy a kinézet a lényeg:(

Előzmény: Törölt nick (834)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.04 0 0 834

Köszi!

 

És mik az érezhető különbségek köztük?

 

Én évekig gondolkodtam, melyiket is válasszam. Aztán úgy hozta a sors tavasszal, amikor kerestem a rotim mellé egy kaut, hogy az egyik gyepmesteri telepen volt kau "jellegű" eb, elhoztam hát őt.

Kiválóan kijönnek egymással. Aztán a párom szerint "kezdett már túl nyugissá válni az életünk", ezért kellett nekem egy sarp. Ő most féléves, kiválóan kijön a másik kettővel. Egyelőre még a 4 éves roti a falkavezér köztük, nem tudom, meddig marad így.

A kau jellegű kb. 2 éves, ő próbál már hatalmaskodni, de eddig még mindig megadta magát a rotinak.

 

Azt azért már kitapasztaltam, hogy a roti egy végtelenül könnyen kezelhető, szófogadó ehhez a két rosszcsonthoz képest. :-)

Előzmény: Törölt nick (833)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.04 0 0 833

:))

Nekem volt két sarp-om.Mindkettő 13 éven felül élt.Nagyon szerettem őket.A belső értékeik hasonlóak a kauéhoz tehát önfejűek nagyon erősek és a területörzés a mindenük!

Igénytelen egészséges fajta mindkettő ,de a tér kell nekik!

Most egy kaum van mert annak idején 5 éve nem tudtam szerezni sarp.ot és ez lett.

De ezt is nagyon szeretem,nem bántam meg hogy őt választottam.A nagy mackót:)))

 

Előzmény: Törölt nick (832)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.04 0 0 832

Sziasztok!

 

Nagyon bízok benne, hogy olvassátok ezt a fórumot, ha nem is szólaltok meg (gondolom, téma híján):-)

 

Abban is bízom, hogy nem offolom szét.

 

A kérésem, kérdésem az lenne, hogy hasonlítsátok össze nekem légyszíves a sarplaninacot a kaukázusi juhásszal, mind külsőleg, mind "belsőleg"!

 

 

Előzmény: Törölt nick (822)
Luíkám Creative Commons License 2011.11.03 0 0 831

Sziasztok!

 

Érdekelne-e valakit a kutyusa képével mintázott póló, pulcsi, kapucnis pulcsi...?

Ezt úgy kell elképzelni, hogy egy Fruit of the loom márkájú termékre vékony plüsssel rányomnánk a kutyus képét(ha érdekel valakit képet erről a közeljövőben tudok mutatni), vagy bármilyen feliratot...az sem muszály, hogy a kutyus legyen a központi téma...

Árat sem tudok még mondani, saccolni sem akarok, mert nem tudom, hogy függ-e mérettől, vagy bármi mástól...

Egyenlőre csak érdeklődöm, hogy tetszik-e valakinek az ötlet, ha van rá jelentkező akkor teszünk lépéseket afelé, hogy ez meg is valósuljon. :)

Holnap találkozom a gyártóval, akkor már többet tudok.

Kérem e-mailt írjon akit érdekel. Köszönöm.

 

Várom a reakciókat!!! :).

pityul21 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 830

Köszi , én a nyáron ritkán olvastam majd most már aktívabb leszek .:))))))

Előzmény: Törölt nick (829)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.30 0 0 829

Gyönyörűek!

 

Itt vagyunk ám -szerintem zöbben is-csak nem szól senki:)

Előzmény: pityul21 (828)
pityul21 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 828

pityul21 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 827

kz64 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 826

Sziasztok !

Tappancs kutyám júliusban elmúlt 2 éves. A tapasztaltabbak azt mondták,hogy 2 éves kora után megváltozik a kutya. Valóban látszik rajta változás. A zajra agresszívebben reagál. Talán lesz belőle kutya.

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 825

Dehogyis,csak ritkán szolnak.

Igazad van.Az enyémnek is vannak szokásai amit tiszteletben tartok(néha morog ha nem tetszik neki valami:))És kész.

Nem kényeztetem viszont ő is egy önálló élőlény szabad akarattal amit illik tiszteletben tartani.

Előzmény: Törölt nick (824)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.13 0 0 824

Na ez a topik behalt!

Előzmény: Törölt nick (823)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.10 0 0 823

Ritka az ilyen kutya.Sokan azthiszik hogy nemjó ha a kutya agressziv.Egy jól kezelt és szocializálódott kutya sosem támad családtagokra,hidegen hadják semleges területen történő események,személyek.Viszont felségterületét szigorúan uralja,védi.Nekem is volt egy ilyen kutyám.Farkaskutya lévén nagyon tette a dolgát.Valahányszor nem családtag jött mindíg elkellett előbb zárni.Bár az a véleményem hogy elég makacs,konok,önfejű kutyák a kaukázusiak.Keménykézzel,határozottan kell bánni velük.Az öregebbik kutyám 11 éves és kaukázusi-farkaskutya keverék.Nó rajta megtapasztaltam a konokfejüséget.de gyönyörű kutyák és nagyon hűséges,családcentrikusak.

Előzmény: Törölt nick (822)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.10 0 0 822

Majd alakul az.

Nekem a leg leg "egyemberesem"egy Sarplaninac volt.

Azt kb 9 hetesen símogatta meg utoljára nem családtag.

:))

Azután egyszerüen megharapta aki bizalmaskodott:))

Egész életében ilyen maradt.

Előzmény: Törölt nick (821)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.10 0 0 821

Most kezdi a hangját hallatni.Elég kemény, esténként az ablakom alatt gyakorol.:))

Nálam barátságos,játékos volt eddig mindenkivel. Mintha most kezdene el keménykedni.Bár eddig csak családtagokkal találkozott.Velük szembe meg illő neki jólviselkedni.Most 7 hónapos.

Előzmény: Törölt nick (820)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.10 0 0 820

Az enyémnél már 3-4 hónapos korában kialakult.

Fél évesen már őrzött egy házat ahol építkeztem.

Az is a baj hogy néha nagyon "aktív".

 

Előzmény: Törölt nick (819)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!