Keresés

Részletes keresés

monkat Creative Commons License 2007.04.06 0 0 5089

Wow, nem semmi mennyiség!

Enyém kislányom is naggyon jó evő, remélem nem kiabálom el.Hogy hívják a sűrítményt, amivel készítetted?

 

 

Előzmény: suppy (5085)
monkat Creative Commons License 2007.04.06 0 0 5088

 

Szunda: kislányom ápr.17.-én lesz 1 éves korrigáltan 10 hós.Régóta eszik gluténosakat, ezért újítanék a tésztával.

A krumplis tészta is nagyon jó ötlet. Azt még összeturmixoltad?  (bár úgy furcsán hangzik), mert az enyém még öklendezik a darabostól.

 

 

szundi22 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 5087

Felmerült, hogy a GM növények allergiát okozhatnak. Egy allergiás gyerek HA tápszerét nem merném GM szójából készíteni, akkor sem ha pro -kontra vannak érvek.

 

Ebben a topikban olvashatsz róla.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9160136&la=65963145

 

 

 

 

Előzmény: vidramam (5086)
vidramam Creative Commons License 2007.04.05 0 0 5086
Nem értem ezt a génmanipulált utálkozást. Génmanipulált nem egyenlő a mérgezettel! Valójában az összes növénytermesztési fejlesztés valahol génmanipuláció. És a magnélküli mandarint is visszadobjátok a polcra? 
suppy Creative Commons License 2007.04.05 0 0 5085
Milánói babamódra?

Kis vhagymát kis olajon megpároltam (adtam hozzá valamennyi vizet is, hogy tuti ne égjen le, ill. jobban megfőjön), bele kis hús, paradicsom v. p.püré (találtam olyat, amiben nincs só ill. tartósítószer), pici zöldfűszer pl. bazsalikom. ezt kevertem össze a tésztával.
Kb. 2 hete banánt is tettem bele a paradicsom savanykásságát ellensúlyozva. Na, akkor evett a kicsim belőle egyszerre 480 g-ot! (9 hósan).
Előzmény: monkat (5083)
szunda77 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 5084

monkat: állítólag a gyerekeknek nagyon ízlik a vaniliás gabonapép, enyém mondjuk nagyon nem szerette, de létezik "sima" változat is belőle.

 

Mennyi idős a babád?

 

Én zöldséglevessel turmixoltam anno a tésztát, most meg, 1 évesen már káposztástésztának, vagy krumplistésztának is szoktam főzni.

De szerintem ha még pici, nyugodtan lehet amolyan sűrítőnek (mint a krumplit) használni különböző főzelékekben.

Előzmény: monkat (5083)
monkat Creative Commons License 2007.04.05 0 0 5083

 

Köszi, akkor már megnyugodok.Csak mert annyira szereti.

Most néztem a gyógyszertárban (ki volt rakva a polcra) létezik Vaníliás gabonapép Ha-s, fel kell íratni.Jól hangzik, ki próbáljuk azt is.

 

Bővíteném az ebéd repertoárunkat,vettem bio tk.durumtésztát.Azt simán megfőzöm és összeturmixolom? Mivel finom,van valami jó tippetek?

 

 

Előre is köszi?

 

 

 

 

rollller Creative Commons License 2007.04.04 0 0 5082
ami abban van, az nem gm szoja, de teny, h allergizal, amugy nekunk rogton jelentkezett ra az allergia, szoval ha nalatok problemamentes, akkor sztem most mar egyetek batran heti tobbszor
Előzmény: monkat (5080)
szundi22 Creative Commons License 2007.04.04 0 0 5081

Szia,

 

nekünk is kiírták a SOM-ot mint allergiamegelőző tápszert, de a lányom kihányta, így nem használtuk. De gondolom nem génmanipuláltból gyártják, remélem elég szigorúak a tápszergyártási szabályok, pláne a gyógyászati célú tápszereknél. Ha nem volt allergiás reakció akkor lehet, hogy nem fog gondot okozni. Esetleg a keresztallergiára kell még figyelni. Mondjuk én is furcsállottam, de a most használt HA tápszerünk is tejből van.

Előzmény: monkat (5080)
monkat Creative Commons License 2007.04.04 0 0 5080

Szeretném megkérdezni, hogy használ(t) -e valamelyikőtök Som Szójapépet?

 

A koraszülöttség, ill.családon belüli  veszélyeztettség miatt nekünk a Milupa Som gyümölgyös szójapépet  javasoltak, amit a kislányom nagyon szeret, egy héten többször az az uzsi.

 

Viszont most olvastam, hogy a szója nagyon veszélyes, erősen allergizáló, génmanipulált, stb...!!! Dehát, direkt azért nem adok sima tejpépet, (egyrészt, mindenféle adalék van benne, cukrozott, másrészt mert tejalapú)nehogy tejallergiája legyen, erre kiderül, hogy a szója is allergizálhat.(Bár eddig még nem utalt rá semmi, hogy érzékeny lenne rá.)

 

Most akkor hogy van ez?Vagy ez másfajta szójakészítmény lenne? Erről tudtok valamit? Most komolyan parázok.

 

Más: nálunk is aktuális pár hét múlva az 1 éves szülinap.Néztem a Rolller általi recepteket, nagyon jól hangzanak. esetleg nem tudtok joghurtos/túrós banános torta receptet?

 

 

Köszi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

rollller Creative Commons License 2007.03.21 0 0 5079
ja, en meg az 5.re is magam sutok (a repatorta receptem is tejmentes), csak az ovi miatt fontos volt, h "gyari" tortat tudjak prezentalni, es a daubner ebben nagy segitseg volt
Előzmény: szunda77 (5078)
szunda77 Creative Commons License 2007.03.21 0 0 5078

Köszönömköszönöm a recepteket!

Budapestiek vagyunk, de az első szülinapjára én szeretnék sütni neki :)

Viszont megjegyzem, hogy daubnernél lehet ilyet is venni, jól fog szerintem jönni még.

Előzmény: rollller (5077)
rollller Creative Commons License 2007.03.20 0 0 5077

itt van 3, amik az en receptjeim eredetileg http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9042679&go=49369866

 

amugy meg a daubnernel (ha budapestiek vagytok) van 2 fele tejmentes torta, a sacher es a puncstorta (tojas, liszt van bennuk), elorendeles nelkul elhozhatok

 

de amugy a vaj jol helyettesitheto margarinnal, pl az alsan biomargarinja nagyon finom, majdnem vajszeru, illetve a tej rizstejjel,

 

de van maktorta receptem, pl az is tejmentes (bar egyevesnek nem adnam:)

Előzmény: szunda77 (5076)
szunda77 Creative Commons License 2007.03.20 0 0 5076
Semmi konkrét nincs, csak 2 hét múlva van az első szülinapja, arra szerettem volna sütni valamit. De majd szétnézek, biztos van tejmentes torta is.
Előzmény: rollller (5075)
rollller Creative Commons License 2007.03.19 0 0 5075
felejtos, bar nem igazan ertem, mit szeretnel sutni, amihez ennyire muszaj a tapszer, 5. eve sutok is akar, es athidalom rizstejjel, ahol kell
Előzmény: szunda77 (5074)
szunda77 Creative Commons License 2007.03.19 0 0 5074
Köszönöm. Akkor eddig jól csináltam. És a sütésről tudsz valamit, vagy az tápszerrel inkább felejtős?
Előzmény: rollller (5073)
rollller Creative Commons License 2007.03.18 0 0 5073
nem fozni kell vele, hanem utolag hozzakeverni-osszeturmixolni vele, pl vizben fozni a grizt surure,, es suru tapszerrel kikeverni a vegen,fozelekeknel is a kesz fozelekbe a kesz tapszert kevered bele
Előzmény: szunda77 (5064)
szunda77 Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5072

Egyre erősödő és gyakoribb migrénem volt, valamint évről évre erősebb pollenallergiám.

Mivel a tejjel folyamatosan gyengítettem a szervezetem.

 

Na de hagyjuk, szétoffoltuk a topikot...

Előzmény: vidramam (5071)
vidramam Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5071

24 évig tudatában sem voltam annak, hogy allergiás vagyok

Ilyen nincs. Ha semmi tüneted nincs vele, akkor az nem allergia. Az allergia definíciója, hogy a szervezet túlzott, védekező jellegű reakciója egy adott anyagra. Olyan lehet, hogy egy másik problémádról (pl. ekcéma) kiderül, hogy a kazein okozza. Okos lehetett az a természetgyógyász...

Előzmény: szunda77 (5069)
monkat Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5070

 

Tünetek lehetnek: hányás,hasmenés, hasi görcsök ,ekcéma, légúti tünetek(pld.bronchitis)végül egyéb tünetek:étvágytalanság fogyás stb.

 

Ezek általában az ételallergia tünetei, és tényleg az a diagnózis felállításának a feltétele,hogy a táplálék adása után klinikai tünetet okoz, majd a táplálék elhagyása után  tünetmentesség lesz, majd ismételt bevezetés újból a tünetek kiújulását eredményezi.

 

Szóval van abban valami amit az orvos/védőnő mond.

 

Szvsz mivel nálad kiderült a kazein allergia, ami tul.képpen az egyik tejfehérje, (80%) fő az elővigyázatosság.Azt mondják is, hogy ha az egyik szülő pld.tejallergiás, akkor sokkal nagyobb a veszélyeztetettség a gyermeknél.

 

 

(Nekem nem vigasz, hogy ált. a gyerekek 3-4 éves korukra kinövik.Nálunk ugyan nincs eddig semmi tünet, már adok savanyított tejtermékeket, remélem nem is lesz, mert az ugye nagyon komoly diétát és odafigyelést kíván.)

 

Szerintem nem biztos hogy gyermekkorodban is megvolt a tejallergiád, lehet h csak később alakult ki, biztos h nálad is jelentkeztek volna tünetek.Csecsemőkorban életveszélyes is lehet, ha nem kezelik.De ez csak egy gondolat volt.El is dugulok.

Előzmény: szunda77 (5069)
szunda77 Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5069

És mi van akkor, ha a lányom is, mint én, kazein allergiás?

Én 24 évig tudatában sem voltam annak, hogy allergiás vagyok, kedvencem a zacskóstej volt.

Aztán egy alapos természetgyógyász kivizsgáláson fény derült mindenre.

 

Vagy babáknál mindenképpen kiütéssel párosul az allergia, legyen az bármilyen?

Előzmény: vidramam (5068)
vidramam Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5068

A szója keresztallergiát adhat a tejallergiásoknál, ezért nem szokták javasolni.

A gyerekorvos/védőnő álláspontja nem analfabétizmus, a legjobb módszer tényleg a puding próbája (esetünkban akár szó szerint is vehető). Más a helyzet, ha a családban a szoros rokonságben (anya, apa, tesó) előfordult tejallergia, ekkor azt szokták mondani, hogy érdemes várni a tehéntejes cuccok bevezetésével két éves korig. Utána viszont sajnos megint csak a próba marad. Ez nem azt jelenti, hogy tömd meg a gyereket tejjel, hanem csak úgy, mint minden bevezetett kaját: első pár nap csak hígitva, kis mennyiségben, és közben figyelve a kicsi szervezetének reakcióját. Figyelj arra, hogy amikor próbálod a tejet, más újat ne adj, hogy biztos lehess benne, hogy az okozza az allergiát, ha megjelennek a kiütések (vagy a széklete is véres lehet).

Előzmény: szunda77 (5067)
szunda77 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5067

Valóban nem erre gondoltam :)

Mi is használjuk tejberizsnél, hasonlóaknál.

 

Nem tudom, a szójatej adható e már 11 hós korban.

Meg aztán amikor rólam kiderült, hogy kazeinérzékeny vagyok, az orvos egy nagyon szigorú diétát írt elő, amiben még szója és egyéb tejek sem szerepelhettek.

 

A gyerekorvosunk és védőnőnk sajnos analfabéta ebben a témában, azt javasolták, úgy tudjam meg, vajon allergiás e a lányom a tejre, hogy adjak tejtermékeket neki. Ha kiütéses, akkor igen, ha nem, akkor nem... pfffffff

Előzmény: monkat (5066)
monkat Creative Commons License 2007.03.11 0 0 5066

Mi koraszülöttek vagyunk,ezért óvatosságból Milupa HA2 tápszert kap a kisbabám 8 hós kora óta, és vannak olyan kaják aminél ha tejet írnak akkor én bekeverem a tápszert és azzal turmixolom össze.pld: meggyszósz, tejbegríz.stb...

 

Ha csak turmixolni akarsz vele akkor simán használhatod.

 

Bár gyanítom nem erre gondolsz.Inkább palacsintához, sütihez bekeverni?Ahhoz valóban jobbak a előzőekben felsoroltak.Bio boltokban kapni pld.kókusztejnek való alapanyagot, vagy pld.rizstejet is.Ezeket kimondottan tejérzékenyeknek ajánlják.

 

 

 

Előzmény: szunda77 (5064)
Törp Creative Commons License 2007.03.11 0 0 5065
Szerintem nem lehet vele egyiket sem, de talán rollller ebben okosabb. Használj főzéshez/sütéshez rizstejet v szójatejet inkább. (feltéve ha a szójára nem érzékeny a babád) 
Előzmény: szunda77 (5064)
szunda77 Creative Commons License 2007.03.11 0 0 5064

Nem tudja valaki, hogy a tápszerrel (jelen esetben HA) ugyanúgy lehet e főzni, és sütni, mintha tejet használna az ember?

 

Tejérzékenység alapos gyanúja miatt kérdezem.

monkat Creative Commons License 2007.03.10 0 0 5063

11 hónapos babának adhatsz már savanyított tejtermékeket:joghurtot(pld.Zöldfarm biojoghurt) , túrót,kefírt. Ezeket gyümölccsökkel(alma, körte, banán, stb...) kikeverheted, reszelhetsz bele babakekszet,vagy  tehetsz bele 7 gabonás pelyhet, tízóraira is adhatod.

Különböző ilyen uzsi recepteket találsz a www.babaszoba.hu receptjei között.

 

De a déli főzelék is odaadható  feltét nélkül.Még most lehet kapni sütőtököt, az is finom megsütve,reszelt almával összenyomkodva .Én szoktam azt is adni.

 

Az én kisbabám pld.nagyon szereti a Milupa babagrízt is.Én ezt váltogatom Sinlac +almapéppel, illetve Milupa szójapéppel.

 

Más nem jut most eszembe, ha igen még írok.

Előzmény: bucomaci (5062)
bucomaci Creative Commons License 2007.03.10 0 0 5062

Sziasztok!

Szeretnék ötleteket kérni.

Kislányom 11 hónapos elmúlt és vacsorára általában tejpépet, tejberizsát vagy zabpelyhet evett.

De ezeket talán már kezdi unni egy kicsit, meg én is.

Mit lehet még adni neki ami elég laktató, mert utána már csak lefekvés elött szopizik egy kicsi.

 

vidramam Creative Commons License 2007.03.03 0 0 5061
Én sem azt mondtam, hogy extrém kevés, csak azt, hogy nem valami sok. Ok, én is kicsit félreolvastam, nem 2,5 éves még, hanem csak 2. Keresztlányom is 10 kiló volt két évesen. Most már 3 éves, még mindig nagyon rosszul eszik, de ő sem halt éhen. Ettől még szerintem érdemes figyelni, hogy folyamatosan gyarapszik -e, meg hogy amit eszik, az a kevés az mindenképp jó, tápláló legyen.
Előzmény: Maggancs (5059)
Maggancs Creative Commons License 2007.03.03 0 0 5060

és most nézem, hogy még két éves sincs a kislány :) akkor meg pláne benne van még a görbében is ezzel a súllyal

 

(mostanában gyakori, hogy pár hónapos babák ekkorák, én is csak kapkodom a fejemet, de normális a  kisebb termet is azért, főleg kislánynál)

Előzmény: Maggancs (5059)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!