Keresés

Részletes keresés

narcisz12 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 26308

Gábor!

Egy kicsit nyugtalan vagyok. Az alaphelyzet: 46 év, soha semmilyen nőgyógyászati panasz, viszonylag pontos ciklus, zavartalan terhességek és szülések. Kb.2 hónapja voltam citológiai szűrésen, minden rendben.

 

Viszont a mostani ciklusom közepén elkezdtem vérezni. Sebtiben megkérdeztem egy orvost, hogy belefér-e ez egy esetlegesen kezdődő változó korba. Azt mondta, hogy igen, addig nincs baj, amig bőven vérzek, és nem pecsételgetek. No, a "bőséges" vézés egy hete abba maradt, viszont tegnap óta pecsételgetek. Kezdjek izgulni? Menjek orvoshoz? Nem vagyok hipochonder, de azért egy kicsit aggódom. (Ismétlem, két hónapja voltam nőgyógyásznál.)

Köszönöm előre is, ha válaszolt.

vogii Creative Commons License 2008.07.12 0 0 26307
Mikolt, köszi a választ, így megnyugodtam, hogy nem szedek keveset.
Előzmény: Mikolt (26299)
augusztusi_lany Creative Commons License 2008.07.12 0 0 26306

Kedves Gábor,

A terhességi cukrot terheléses cukorvizsgálattal állapították meg. 75g glükózt kellett meginni, és 2 óra múlva mérték. Ez a 24. héten előtte 4,7 mmol/l  volt, 2 órával utána 8,1.

A 30. hét körül előtte 4,7 volt, utána 12,2. Diétával tudtam tartani végig 7, 0 alatt.

Ami most furcsa az az, hogy 6 fölé szinte sosem megy tegnap óta. Sőt volt, hogy kaja után is 4,7 volt.

Köszönöm

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (26305)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2008.07.11 0 0 26305
Kedves Mikolt,

nalunk a Zovirax nem venykoteles...

Köszi.

Gabor
--------------------------------------
Kedves zocska,

32 év, 1 gyerek (2005 császár), uterus duplex, januárban volt egy spontán vetélésem 6. héten. Februárban petefészekciszta műtétem. A férjemnek egy régebbi kemoterápiás kezelés miatt alacsony a spermaszáma (3-5 millió), így az orvosa szerint leginkább csak lombikkal lehet gyerekünk. Ehhez képest, ma voltam orvosnál, aki megállapított egy 5mm-es petezsákot a jobb uterusban, de a januári események miatt Utrogestan 100 mg Oral kapszulát írt fel. A problémám, hogy a dobozra a patikus 3x1-et írt, a dobozban lévő tájékoztatóban viszont azt olvastam, hogy reggel 1 db és este 2 db kapszulát kell bevenni. Most hogy szedjem? Régóta, várjuk ezt a babát, és tudom, hogy ez sem 100% arra, hogy megmarad ill., hogy egészséges lesz, de szeretnék mindent megtenni, beleértve ezt is.

Ugy szedd ahogy az orvosod elrendelte, vagyis 3x1-et.

Gabor
-----------------------------------
Kedves augusztusi lany,

35 éves, 36 hetes terhes vagyok. Terhességi cukorbetegség miatt a 24. hét óta 180g-os szénhidrátdiétán vagyok. Ami mellett jól tartható a cukrom.
Minen nap mérem a cukrom, van, hogy minden étkezés után.
Tegnap óta azt vettem észre, hogy az étkezés utáni 1 órás értékem hihetetlenül jók, van, hogy szinte megegyezik az étkezés előttivel. Azt hallottam, hogy ez akkor fordul elő, ha romlik a méhlepény állapota, és nem termel annyi hormont. Ez nem veszélyeszteti a babát?
Vagy örülnöm kéne, hogy már nem annyira vészes a cukrom?


A pontos valaszhoz kellene tudnom az elozo cukor-szintjeidet, meg azt is hogy milyen alapon lettel terhessegi cukorbetegnek nyilvanitva.

A mehlepeny allapotat sem neked, sem nekem nem helyes megallapitani, hagyd az orvosodra. Mindenesetre jelentsd neki amit itt leirtal.

Gabor
augusztusi_lany Creative Commons License 2008.07.11 0 0 26304
ok
Előzmény: Mikolt (26303)
Mikolt Creative Commons License 2008.07.11 0 0 26303

azert a szervezet nem egy gyartosor, hogy 100 kilo lisztbol mindig ugyanannyi darab suti jon ki a vegen. ennyi elteres barmitol lehet. nem dekara ugyanannyit ettel, mas vajat hasznaltal, mas krumplit, a csirke mas reszet, elotte etkezesnel mast ettel, mast ittal hozza, mas mennyiseget, mas hangulatban voltal(!!). es meg sorolhatnam, hogy mi minden befolyasolja az eredmenyt.

 

jovo het pont jo, addig irjad az ertekeket es jelents.

Előzmény: augusztusi_lany (26302)
augusztusi_lany Creative Commons License 2008.07.11 0 0 26302

Köszönöm Mikolt,

Az az érdekes, hogy ugyanerre a vacsorára, amit ma ettem, pár napja még 6,7 volt az 1 órás érték. Most meg 4,7. (tepsis burgonya sült csirkével)

Igen jövő héten megyek UH-ra és a dokimhoz is, meg persze CTG.

Előzmény: Mikolt (26301)
Mikolt Creative Commons License 2008.07.11 0 0 26301

36. heten teljesen normalis, ha a lepeny elkezd oregedni, ezt jo tudnod.

 

az orvosod ugyis mostanaban fog nezni lepenyt es flowmetriat, boven eleg, ha akkor jelzed neki a dolgot. de valoszinubb az, hogy egyszeruen jol tartod a dietat.

Előzmény: augusztusi_lany (26300)
augusztusi_lany Creative Commons License 2008.07.11 0 0 26300

Kedves Gábor,

 

35 éves, 36 hetes terhes vagyok. Terhességi cukorbetegség miatt a 24. hét óta 180g-os szénhidrátdiétán vagyok. Ami mellett jól tartható a cukrom.

Minen nap mérem a cukrom, van, hogy minden étkezés után.

Tegnap óta azt vettem észre, hogy az étkezés utáni 1 órás értékem hihetetlenül jók, van, hogy szinte megegyezik az étkezés előttivel. Azt hallottam, hogy ez akkor fordul elő, ha romlik a méhlepény állapota, és nem termel annyi hormont. Ez nem veszélyeszteti a babát?

Vagy örülnöm kéne, hogy már nem annyira vészes a cukrom?

Mikolt Creative Commons License 2008.07.11 0 0 26299

2x1 a szokasos adagja progeszteronhianyos veteles megelozesere.

 

fenyegeto veteles alatt azt ertjuk, amikor gorcsol az asszony, es verzik. ekkor kezdetnek 4 tablettat adnak egyben, majd 8 orankent 1 tablettat a tunetek megszunteig. de a gyakorlatban ezt csak (vervetellel) igazoltan nagyon alacsony progeszteronszint eseten csinaljak.

Előzmény: vogii (26298)
vogii Creative Commons License 2008.07.11 0 0 26298

Szeretném megkérdezni, hogy a Duphastonnak mi a szokásos adagja fenyegető vetélés esetén? Nekem az orvosom 2x1-t írt elő, de olvastam már 3x1-es adagolásról is. Az orvosomat erről nem tudom megkérdezni, mert elutazott.

zocska Creative Commons License 2008.07.11 0 0 26297
Nagyon köszönöm, és a gyors választ is.  Bár én csak akkor merem majd elhinni és tudok picit megnyugodni, ha dobog a szíve. Vagy majd akkor se :-)
Előzmény: Mikolt (26295)
Papagena79 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 26296
Sorry, hogy beleszólok, majd jönnek a "szakmai" válaszok is, én is ezt szedem most éppen, 3x2-t lokálisan, előtte 3x1-et szájon át, szóval tartsd be, amit az orvos előírt, rendben van az adag!!
Előzmény: zocska (26293)
Mikolt Creative Commons License 2008.07.11 0 0 26295
es gratulalok:)
Előzmény: Mikolt (26294)
Mikolt Creative Commons License 2008.07.11 0 0 26294
a gyogyszertarban azt az adagolast irjak ra, amit a nogyogyaszod meghatarozott. ha az 3x1, akkor igy is kell szedned. a gyogyszer tajekoztatojara azt az adagolast irjak, amit orvosi utasitas hianyaban nagy altalanossagban biztonsaggal lehet szedni.
Előzmény: zocska (26293)
zocska Creative Commons License 2008.07.11 0 0 26293

Kedves Gábor és Segítői!

 

32 év, 1 gyerek (2005 császár), uterus duplex, januárban volt egy spontán vetélésem 6. héten. Februárban petefészekciszta műtétem. A férjemnek egy régebbi kemoterápiás kezelés miatt alacsony a spermaszáma (3-5 millió), így az orvosa szerint leginkább csak lombikkal lehet gyerekünk. Ehhez képest, ma voltam orvosnál, aki megállapított egy 5mm-es petezsákot a jobb uterusban, de a januári események miatt Utrogestan 100 mg Oral kapszulát írt fel. A problémám, hogy a dobozra a patikus 3x1-et írt, a dobozban lévő tájékoztatóban viszont azt olvastam, hogy reggel 1 db és este 2 db kapszulát kell bevenni. Most hogy szedjem? Régóta, várjuk ezt a babát, és tudom, hogy ez sem 100% arra, hogy megmarad ill., hogy egészséges lesz, de szeretnék mindent megtenni, beleértve ezt is. Válaszotokat előre is köszönöm.

Mikolt Creative Commons License 2008.07.11 0 0 26292
nalunk a Zovirax nem venykoteles...
Előzmény: Dr. Laufer Gabor (26291)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2008.07.10 0 0 26291
Kedves ercsi74,

Valoszinuleg uterus, vagyis méh.
Ami azt jelenti hogy minden valoszinuseg szerint myoma.

Gabor
------------------------------
Kedves surtido,

Gratulalunk.

Gabor
-------------------------------
Kedves egykerdescsak,

A kérdésem, hogy a genitális herpesz átterjedhet-e pl szájra, és fordítva?

Mint férfi, gyanús, hogy a nemi szervemen herpesz van, és nem akarom, megfertőzui a partneremet. Bőrgyógyász hétfőn fogad, addig mit tegyek? Immunerősítés mindenképp, multivitamint vettem, mást mit ajánlotok, mivel 'kezeljem'?


Ez lett a piros foltbol gondolom.
Herpesz, igen, atterjedhet.
Addig nem tudsz semmit sem csinalni..........szo szerint SEMMIT (szex sem).
Vitaminok jok, de attol nem fog meggyogyulni. Kell Zovirax. Csak receptre van tudtommal, legalabbis USA-ban.

Kesobb irod Mikoltnak:

gazából nem vagyok benne biztos, hogy herpesz, de fáj, és kis piros kiütésszerű valami, 2 darab. azért akarom megvárni, hogy mit mond a doki, hogy nehogy mellékontárkodjak itthon,

Ja hogy akkor még mindig nem tudod, hogy mi az. Akkor most mar tenyleg vard meg hogy mit mond az orvos aki latni is fogja.

Gabor
Mikolt Creative Commons License 2008.07.10 0 0 26290
eloszor vard meg, mit mond neked az orvos. minden egyeb utana jon.
Előzmény: egykerdescsak (26289)
egykerdescsak Creative Commons License 2008.07.10 0 0 26289
igazából nem vagyok benne biztos, hogy herpesz, de fáj, és kis piros kiütésszerű valami, 2 darab. azért akarom megvárni, hogy mit mond a doki, hogy nehogy mellékontárkodjak itthon, aztan csak nagyobb baj legyen. kcsiit tartok tőle, hogy a nemi szervem külsejéről a belső részre, a makk alá is bejuthat.

a partneremet ilyenkor a nőgyógyász meg tudja vizsgálni, hogy neki lehet-e hasonló baja, vagy bőrgyógyász? egyelőre tünetmentes mondjuk..
Előzmény: Mikolt (26288)
Mikolt Creative Commons License 2008.07.10 0 0 26288
persze, hogy atterjedhet, at is terjed. Zovirex a tajekoztatoja szerint jo a genitalis herpeszre is, azert kerdezd meg a gyogyszertarost.
Előzmény: egykerdescsak (26287)
egykerdescsak Creative Commons License 2008.07.10 0 0 26287
Kedves Válaszolók!

A kérdésem, hogy a genitális herpesz átterjedhet-e pl szájra, és fordítva?

Mint férfi, gyanús, hogy a nemi szervemen herpesz van, és nem akarom, megfertőzui a partneremet. Bőrgyógyász hétfőn fogad, addig mit tegyek? Immunerősítés mindenképp, multivitamint vettem, mást mit ajánlotok, mivel 'kezeljem'?



köszönettel
Mikolt Creative Commons License 2008.07.10 0 0 26286
gratulalok!
Előzmény: surtido (26285)
surtido Creative Commons License 2008.07.10 0 0 26285

Kedves Gábor és segítők!

 

35 hetesen kérdeztem, hogy epilepsziásan nekivághatok-e a hüvelyi szülésnek. Pont 38 hetesen elfolyt a magzatvíz és minden beavatkozástól mentesen, gátvédelemmel 5,5 óra lefolyt a szülés, egészséges kisfiam született. Közben nagyon figyeltem a jógán gyakorolt hosszú légzésekre. Még egyszer köszönöm a segítséget, amit tőletek kaptam!

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (25749)
Mikolt Creative Commons License 2008.07.10 0 0 26284
uterus lesz az, azaz meh.
Előzmény: ercsi74 (26283)
ercsi74 Creative Commons License 2008.07.10 0 0 26283

Kedves Gábor!

 

Nagyon köszönöm a választ! Kicsit megnyugodtam. Remélem, hogy tényleg nem lesz semmi gond és nemsokára lesz egy édes kisbabánk is.

Egyébként tényleg 34 éves vagyok. :-))

Az elhelyezkedést egyébként nem tudom pontosan megmondani, mert a vizsgálatkor az mondta, hogy  a méhemben, a papírra, amire felírta, azon meg nem igazán tudom elolvasni. Én valami "ubeusban"-nak olvasom.  De az nem biztos, hogy jól olvasom. Ha ez alapján tudsz valamit mondani, hogy mi lehet ez az "ubeus", azt nagyon megköszöném.

 

Ercsi

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2008.07.10 0 0 26282
Kedves kifla,

Van egy egyéves kislányom, terhességem és szülésem problémamentes volt. 2. terhességem viszont vetéléssel fejeződött be. 9 hetes terhes voltam, nem volt szívhang. A vetélés természetesen zajlott, műtét nélkül, 1 hónapja kezdődött és kb 10 napig tartott.
Orvosom azt mondta, h ki kell várni 1 menstruációt és utána megint lehet próbálkozni.
A vérzés abbamaradása óta 3 hét telt el, és most 4napja barnás folyásom van (2 nap erősebb, 2 nap minimális).

Kérdésem az, hogy ez lehetett a menstruáció, és akkor ezután lehet próbálkozni? Vagy ha nem, akkor ez mi lehetee? Valami fertőzésem lehet?


Nem valoszinu. A barnazas minimalis ver keveredik huvely valadekkal. Egy veteles utan, plane ha termeszetesen zajlott le, ez teljesen elfogadhato.
Varjatok 2-3 normalis ciklust mielott probalkoztok. Ugyan lehet elobb is, de jobb varni.

Gabor
--------------------------------
Kedves secca,

Véleményetekre lennék kíváncsi, van-e esélyünk még egészséges babában reménykedni...

18 hetes terhes vagyok, első babánk, 31 éves vagyok.

A 12. héten sajnos magas volt a nyaki redőnk, (több intézményben is) emellett negatív visszaáramlást láttak (doppler flowmetria), voltunk a 14.héten szívUH-on, semmi extra rendellenesség, 20.héten kontroll. A Hajdú Kriszta doktornő megcsinálta a chorion biopsziát a 14.héten, negatív lett, kisfiunk van, a 16. héten csináltak megint UH-ot, nyakiredő még mindig nem húzódott vissza és kétoldali dongalábat diagnosztizáltak. Az AFP 1,8-as, amire azt irták hogy mérsékelten emelkedett. Egyenlőre mást nem találtak, de "ezek" nem elegek az orvosaimnak a megszakításhoz. Mit lehet csinálni ilyenkor? Nem szeretnék beteg gyereket szülni, annyit azért eddig is mondtak hogy a dongalábnak semmi köze a magas nyakiredőhöz, szóval lehet hogy van még valami baja, de még nem látják...Nagyon vártuk a babát, de most már teljesen felőröl minket ez a sok negatív eredmény, minden vizsgálaton mondanak valami rossz hírt.


Garanciat szeretnel, pedig sajnos az nincs. A chorion biopsia csak azt bizonyitja amit ellenoriznek, a leggyakrabban elofordulo genetikus problemakat. Az magaba foglal mindent? Egyaltalan nem. A nyaki redo problema a Down korra vonatkozik, az viszont nem lehet, ha a chorion biopszia negativ volt, hiszen az az elso amit megneznek. Az egesz egy picit gyanus. Az orvosaid riogatnak mindenfelevel, de ugyanakkor "nem eleg a megszakitashoz"? Ha tenyleg gyanakszanak valamifele fejlodesi rendellenessegre, ez teljesen logikatlan.
Semmi mast nem tudsz csinalni, mint hogy bizol az orvosaidban.
Ha nem, kell hogy mas orvosokat megkerdezz, de ez egy picit kesonek tunik.

Gabor
---------------------------------
Kedves ercsi74,

A párommal már több mint egy éve próbálkozunk a babával, de sajnos még nem sikerült. Elmentem a nőgyógyászomhoz, kenetet vett, elküldött vérvételre (hormonszintet mérni) és csinált ultrahangot. A gondom tulajdonképpen itt kezdődik. Az ultrahang alkalmával 20x18 mm-es homogén csomót talált a méhemben. A kenet eredménye P1-es lett, tehát az rendben van. A kérdésem tulajdonképpen az, hogy véleményed szerint mi lehet ez a csomó. Van- e okom félni, hogy rosszindulatú, vagy azt a keneteredmény kimutatta-e volna. Abban állapodtunk meg, hogy a menses után csinál még egy uh-t és akkor kiderül, hogy mi a teendő a csomóval. Ezenkívül, még az ultrhangkor az állapította meg, hogy nincs preminens tüsző (12 napon volt az uh.). Ez gond? Írt fel peteérést serkentő gyógyszert, amit majd be kell szedem.

Nem irod hany eves vagy. Ha 34, akkor a csomo lehet egy kis myoma, illetve nagy valoszinuseggel az. A keneteredmenyhez semmi koze. De a menses-hez sem. Ugyhogy nem egeszen ertheto hogy igazan hol is talalta amit talalt.
Lehet hogy a petefeszek kornyeken? Mert akkor erdemes varni a mensesre.
Ugyanakkor a "homogen" csomo az nem ciszta, es az nem is tunhet el.
Nem tudom, nalatok "csodakat" csinalnak az UH-al.
Az meg hogy nem esel teherbe, a csomotol csak akkor fugg, ha kozvetlenul a mehnyalkahartya alatt van es akadalyozza a beagyazodast.
A gyogyszert amit felirt, azert kozben szedd.

Szerintettek mi lehet ez a csomó? Lehet annak ellenére rosszindulatú, hogy a kenet eredménye jó lett?

Mint fentebb, a kenethez ennek semmi koze. Lehet rosszindulatu? Minden lehet, de nagyon nem valoszinu. Inkabb egy kis myoma.

Gabor
Mikolt Creative Commons License 2008.07.09 0 0 26281

lehet, hogy volt, csak eddig nem jartal ilyen surun ultrahangra:) semmi baj nincs ezzel, konnyen elofordul az ilyesmi, az a lenyeg, hogy nem fogsz gyerek nelkul maradni, erre gondolj. nagyon-nagyon ritka az az eset, amikor valakinek tenyleg semmilyen modon nem lehet sajat gyermeke.

Előzmény: ercsi74 (26280)
ercsi74 Creative Commons License 2008.07.09 0 0 26280

Köszi Mikolt a választ és biztatást. Remélem tényleg nincs nagy baj, csak hát azért idegesít, mert eddig soha semmilyen bajom nem volt, szerencsére. (ezt most lekoppogtam) És hát rossz szembesülni vele, hogy nekem is lehet. De hát ez van, ezt a két hetet kibírom és akkkor kiderül mi az igazság.

Ercsi

Mikolt Creative Commons License 2008.07.09 0 0 26279

na most a Clostit a ciklus 5. napjan kell elkezdeni, ha addig meg tud ultrahangozni, az okes. es akkor kell szedni, ha vervizsgalattal, es 3 havi ultrahangos cikluskovetessel igazolt, hogy nincs spontan peteeresed. es ugy kell szedni, hogy kozben ultrahanggal vizsgal tobbszor, hogy nem cisztasodsz-e, illetve hogy normalis mennyisegu petesejt erik-e es nem mittudomen 8 egyszerre.

 

hogy mi lehet a csomo? fogalmam sincs, de a rosszindulatu verzio az utolso a sorban, amire gondolnek. ha a dokid nem aggodik, neked sem kell, ilyesmik gyakran elofordulnak.

Előzmény: ercsi74 (26278)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!