Keresés

Részletes keresés

PalM23 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 223
Hogyan lehet járműveket átszínezni,  szerkeszteni?
PalM23 Creative Commons License 2008.01.05 0 0 222
Mail ment
Előzmény: SÜNÖCSKe (221)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2008.01.02 0 0 221
PayPal a te barátod is... :)

Küldj egy mailt ide: davep(kukac)webmail.hu (én címem)
Előzmény: PalM23 (220)
PalM23 Creative Commons License 2008.01.02 0 0 220

Szia!

Persze, a regisztrálás a legjobb megoldás. Újratelepítettem már, de első megnyitásnál megy minden másodiknál már kiírja, hogy regisztráljak. Hogy lehetne ezt megoldani?

Előzmény: blg_zsolt (219)
blg_zsolt Creative Commons License 2008.01.01 0 0 219
Sziasztok!

Hosszú évek után beindul itt is az élet?

Engem érdekelne a Lánchíd, ha elküldenéd, nagyon megköszönném!

címem: blg_zsoltkukacfreemail.hu

A lejárt időkorlát ellen a legjobb megoldás a regisztrálás! :)

(De ha nem tudsz, próbálkozhatsz az újratelepítéssel is...)

Üdv:Zsolt
PalM23 Creative Commons License 2007.12.24 0 0 218

Sziasztok!

Lehet, hogy most egy kicsit rossz kérdés fog jönni, de azért megkérdezem. Az egyik kedvenc játékom a Bahn, remekül bővítettem is az egyik pályát, de lejárt a shareware idő, azt írja ki a program( természetesen nem magyarul és nem pont ezt) hogy nem játszhatok többet. Hogyan tudnék mégis tovább játszani a progival?

Segítségeteket előre is köszönöm!

atesz bácsi Creative Commons License 2007.10.21 0 0 217
Igaz eltelt közben már 4 év :) Szal ritkán jön ide User irkálni, de azért érdekelt volna.

Nekem anno megvolt Fél budapestem + Budaörs, aztán winyo behalt, én meg nem mentettem ki :( Mostanság kezdem ujra épitgetni.

Előzmény: blg_zsolt (189)
atesz bácsi Creative Commons License 2007.10.21 0 0 216
Lánchid

Budavári Sikló

Épitgetem apránként tovább Demszkilandet :)
BaLaci64 Creative Commons License 2005.12.28 0 0 215
Itt egy autógyüjtemény: http://home.arcor.de/vt18.16.10/bilder/jbssbahn/pkw1.zip
Előzmény: Metroskrisz (212)
BaLaci64 Creative Commons License 2005.12.28 0 0 214
Még valami eszembe jutott. Nem tudjátok, nincs tervbe véve a Bahn fejlesztésénél az, h. háttérképet lehessen importálni? Szerintem igen jó lenne. Mondjuk háttérként beteszek egy térképet, és az alapján készítem el a járatokat. Pesze a finomhangolás, beállítások ezután is megmaradnak, de szerintem komoly segítség lenne a fő méretek, arányok eltalálásához.
BaLaci64 Creative Commons License 2005.12.28 0 0 213
Sziasztok! Én most találtam ide hozzátok, de magát a Bahnt már elég régóta felfedeztem. Sajnálnám, ha a mai csilivili progik között elkallódna ez a gyöngyszem. Visszaolvastam a topik korábbi bejegyzéseit, sajnos azonban a file-okra mutató linkek kivétel nélkül halotttak. :-((( Ezzel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, h. valakinek megvannak-e még ezek? ha igen, legyen szíves elküldeni nekem a balaci kukac sgmail pont hu címre. Előre is köszönöm. És hogy én is hozzak valamit: Megjelent a BAHN 384 beta 1. letölthető: http://jbss.de/beta/b384b1en.exe Egy remek grafikagyüjtemény. Nem nagy de jó! http://www.aglu.de/software/txt-bahn.htm Laci
Metroskrisz Creative Commons License 2005.12.01 0 0 212

Hello!

Autot honnan lehet leszednI A JÁTÉKHOZ?Létszi segitsetek,mert már mindenhol néztem,de nem találtam.Nekem anno volt,egy ilyan,hogy auto.ufg asszem ez a kiterjesztése.

Köszi!

Blöky Creative Commons License 2005.02.15 0 0 211
3.83 VÉGLEGES VERZIÓ MEGJELENT!
KZsoci Creative Commons License 2005.01.23 0 0 210

Köszi, megjöttek simán, elég jók!

-

Hmm az van amitől féltem: már nem tudok mit kitalálni, full unalmas. Most is csináltam egy-két dolgot, ötlettel belekezdtem, aztán ma pl. megnyitottam 3x is, de egyszer se mentettem mert nem nagyon volt Veränderung. Kár. :_(

Pedig egy-két éve még napi 3-4 órában (néha többen) simán nyúztam. :)

Előzmény: Blöky (209)
Blöky Creative Commons License 2005.01.21 0 0 209
Oké, a mailt még tegnapelőtt küldtem, majd próbálom még1×.
Előzmény: KZsoci (208)
KZsoci Creative Commons License 2005.01.21 0 0 208

Hmm, tegnap este kiürítettem, és most bőven van hely benne.... Fura...

De ha tényleg telének érzi, akkor léci küldd az aranyerband@freemail.hu -ra. Köszi! :)

Előzmény: Blöky (207)
Blöky Creative Commons License 2005.01.21 0 0 207
kzsoci! Lécci ürítsd a postaládádat, mert el akartam küldeni amit kértél, de visszajött!
Blöky Creative Commons License 2005.01.19 0 0 206
Ezeket a járgányokat csak egy külön e célra való pályán használom (nagyrészt Bp. 3-as vonal) de a korhűség minimuma nélkül. // A folyamatosan fejlődő pályáimon többnyire a Standard kocsikat használom, nagyjából, de nem 100%-ig korhűen.
Előzmény: KZsoci (205)
KZsoci Creative Commons License 2005.01.19 0 0 205

Nem úgy értem, hanem egy Netz-nél; írtad, hogy a megépítés sorrendjében rajzolod a pályákat.

A kérdés arra vonatkozott, hogy a megépítettséghez (pl. 2 viszonylat, régi villamos, aztán később mikor nagy hálózat, modern cuccok, stb. ) való korhű járműveket használsz-e.

Előzmény: Blöky (204)
Blöky Creative Commons License 2005.01.19 0 0 204
Nem. Én a Caredivel (mikor a 3.83-nak még híre-hamva sem volt) csináltam 424-est, aztán nekiláttam régi pesti tujáknak pályaszám szerint növekvő sorrendben. Eljutottam 1400-ig (Q típus) illetve ikresített változatáig, de aztán abbamaradt. Nemrég elővettem, s mivel a béta4 már hajlandó az .fgs fájlokat is olvasni, csináltam zoom2-es 1000-est. (Nem vagyok egy járműkonstruktőr alkat, csak olykor-olykor kedvet kapok rá:))
Előzmény: KZsoci (203)
KZsoci Creative Commons License 2005.01.19 0 0 203

És Te úgy is csináltad, hogy először kis kéttengelyes, 6-7 méteres kocsik, aztán nagyobb kéttengelyesek, acélvázasok, forgóvázasok, stb. stb. ?

Előzmény: Blöky (201)
KZsoci Creative Commons License 2005.01.19 0 0 202

Nekem is bent van a kedvencek között; de pl. ez olyan, hogy nem vagyok nagy BVE fanatikus, de bele szoktam olvasgatni a topikba, ha épp nincs más.

Én amúgy eddig úgy csináltam, hogy mondjuk kitaláltam egy Epoche V izét, és aztán a hálózatot megcsináltam, de már készre. :)

Fúha, azt a favázas 1000-est elküldenéd? Érdekelne! Köszi! Ha kell valami én is küldök, habár nem tom hirtelen mivel tudnék szolgálni (ami még nincs alapból a progiban). :)

Előzmény: Blöky (201)
Blöky Creative Commons License 2005.01.19 0 0 201
"ahogy a hálózatot építi egy társaság" -- Én mindig is így csináltam :) // "ott jobban szem előtt lenne" -- Én a kedvencekben tartom, oszt mindig szem előtt van ;) // "Új járművet meg nem csináltam/csinálok, amíg az új verzióhoz nem passzintják a caredi-t" -- Egyetértek... bár nemrég a favázas 1000-esemet átdolgoztam zoom2-re.
Előzmény: KZsoci (200)
KZsoci Creative Commons License 2005.01.19 0 0 200

Nah én most olyanba fogtam (remélem nem fogom megunni - azért 7 év Bahn-ozás picit uncsivá teszi az alapot), hogy egy üzemet az elejétől kezdek el készíteni, megnyitástól, és úgy bővítem a hálózatot, ahogy a hálózatot építi egy társaság (Transport Tycoon feeling - azaz nem úgy, mintha egy létező hálózatott csinálnák sorról sorra); most 1897-ben tartok, egy városban van két társaság (ismerős? ;))))) ), meg 3+1 viszonylat. Aztán kíváncsi vagyok mi fog kisülni belőle.

Mingyár megkérem a moderátort rakja át ezt a topikot is a Tömegközlekedés fórumcsoportba, ott jobban szem előtt lenne.

Fordítással sehogy nem haladok, hiába küldi el szegény Jan a frissített language file-t; lehet, hogy rá kéne végre szánnom magam. :D

Új járművet meg nem csináltam/csinálok, amíg az új verzióhoz nem passzintják a caredi-t (pl. hogy ott is lehessen zúm cvájt csinálni, és normálisan, ne úgy, ahogy most lehet........).

Blöky Creative Commons License 2005.01.19 0 0 199
Szia! MÁV-os EC/IC-kocsik alapból vannak benne, bár kissé elnagyoltan. Új járműveket lehet kreálni a Caredi-vel vagy a GE-vel.
Előzmény: tommy smith (198)
tommy smith Creative Commons License 2005.01.17 0 0 198

Üdv!

Létezik a játékhoz olyan kiegészítő ami magyar EC/IC kicsikat tartalmaz?

at3sz Creative Commons License 2005.01.11 0 0 197
Stadionok metróállomás :)
Blöky Creative Commons License 2005.01.08 0 0 196

Erre a kérdésre közönséges földi halandó aligha tud még csak hozzávetöleges választ is adni, ezért legjobb, ha a kérdést, de mégginkább, hogy milyen gondot okoz, közvetlenül J.Bochmannak továbbítod.

Ettöl persze kész verzió még nem lesz (ha mások sem jeleztek belsö hibát, akkor esetleg igen), de várható, hogy letölthetö lesz egy módosított idökorlátú, vagy akár idökorlát nélküli verzió...

BÚÉK!

Előzmény: zany (193)
zany Creative Commons License 2005.01.07 0 0 195
Hellóka! A zoom2 az, hogy egyes járműveknél kétszeres részletességű grafikát mutat a 2:1-es nagyításban (ugyanúgy, ahogy ebben a nézetben a beta4 kavicságya is "zoom2"-es lett, tehát kétszer részletesebb közelnézetből). Minden járműnek lehet szerkeszteni a zoom2 nézetét úgy, hogy legalább egyszer felhasználod a járművet a pályádon, megnyitod a carlist-et és ott van a beépített zoom2 editor. Olyat is lehet szerkeszteni vele, hogy a kocsik függőleges helyzetben (észak-dél irányú szakaszon) fedjék egymást és ne lássad mindegyiknek a harmónikáját. Mindazonáltal én inkább megmaradok az 1:1-es nézetnél és a sima zoom1-es részletességnél, mert próbálkoztam a zoom2 editorral, de nagyon nem jön be. Bonyolult, nem ergonomikus, és pl. a színskála a Windows normál színskáláját alkalmazza, nem pedig a caredi-ben és a GE 1.0 beta2-ben használatos 64 színű palettát alkalmazza. Így aztán nekem kicsit nehezemre esik a színekkel játszadozni. Szóval szerintem a zoom2 szép látványt nyújt annak, aki a Bahn grafikájában akar gyönyörködni, de mint tudjuk, ez a progi nem éppen erről híres, nem is erre készült. De Bochmann bácsinak is fejlesztenie kell valamerre a cuccost... lennének egyéb tippjeim, mint pont a grafika, de ez nem az én ügyem.
Előzmény: SÜNÖCSKe (194)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2005.01.07 0 0 194
A legújabb bétában van valami Zoom2, amit nagyon nem vágok hogy hogyan működik és mittudoméjn... Meg úgy egyáltalán... Valaki felvilágosítana (tudom-tudom, nem a Jézuska hozza a karácsonyfát)? :)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!