Keresés

Részletes keresés

ptolgyes Creative Commons License 2009.10.29 0 0 5376
mandolosa -> mandolinosa, csak nem tudok írni... :)
Előzmény: ptolgyes (5375)
ptolgyes Creative Commons License 2009.10.29 0 0 5375

Szerintem a szlovák és cseh társadalom az elmúlt évtizedekben sokkal jobban el lett ültetve a country és bluegrass kultúra, mint nálunk.

Náluk zenekarok foglalkoznak azzal, hogy a saját nyelvükre lefordítanak híres darabokat, írnak újakat, és nem ragadnak le az Ohio-nál. Ott a gyerekek abban nőnek fel, hogy apa meg anya ilyeket hallgat, ne adj isten művel, így könnyebben nyúlnak ezekhez a műfajokhoz, amikor elkezdenek tanulni zenélni. Az eredménye meg pl. a Nyíregyházára 2 hét múlva érkező cseh Křeni zenekar 18 (bár lehet most már 19) éves mandolosa, aki úgy játszik, hogy ihajj, többek közt mert kisgyerek kora óta foglalkozik vele.

 

Nálunk a legtöbb valamire való country zenekar leragad ott, hogy próbál eljátszani pár slágert, amit nálunk senki nem ismer, esetleg játsza a régi nagy magyar klasszikusokat (Fonográf, Bojtorján, stb.), ami még lehetne elég, de nem érzem a közösségalkozás erejét a műfaj körül, kivéve talán az utóbbi években virágzó line dance csapatok esetében. Amúgy zeneileg szerintem nem vagyunk lemaradva, bluesban, rockban, jazzben vagyunk olyan szinten, mint a csehek, csak nálunk pont country-val nem nagyon akarnak foglalkozni a zenészpalánták - dehát honnan is tanulhatnák meg, hogy miért jó az?

 

Bluegrass-ben pár lelkes embernek köszönhetően elindult itthon valami 6-7 éve, ami miatt a műfaj a korábbi kb. nulláról elmozdulva igyekszik az embereket megismertetni a zenével, egy kis friss vért csábít át máshonnan. Vannak fesztiválok, bulik, klubok, workshopok, mindehhez pedig egy összetartó banda, akiknek nem áll anyagi érdekében, hogy a másikat fúrva bekerüljön valahova. Nem mondom azt, hogy pár év múlva mi leszünk Európa bluegrass központja, de 1-2 generáció múlva esetleg felzárkózhatunk a műfaj európai nagyjai mellé. Talán ez hiányzik a country-nak is...

 

Na ennyit a mai észosztásról... :)

Előzmény: kamuzenész (5374)
kamuzenész Creative Commons License 2009.10.28 0 0 5374
Bocs hogy beleköhögök, de tényleg lehet valami probléma a hazai zenészeknél. Nem egy szlovák zenekar jól megél a new countryból külföldön.Oda van téve a zene nem vendéglátó szinten hanem emberesen. Az unott pofával csak vendéglátózni lehet.Csináltam pár éviig én is, elég volt!Smile,smile.
bluetime Creative Commons License 2009.10.27 0 0 5373
És vajon itthon tolná a manager a projektet, vagy külföldön? Nem mindegy...itthon nem tudom mit meg hova lehetne tolni, de a külföld se eccerű... Nahát, mit hagytál ki....
Előzmény: ptolgyes (5371)
picking man Creative Commons License 2009.10.27 0 0 5372
Ha beleszólhatok, szerintem csak rossz helyen keresgélsz. Bár tény, hogy country énekest és hegedűst, pláne hölgyet, nehezen fogsz találni. De talán nem reménytelen. Én mindenesetre szorítok neked.
Előzmény: kamuzenész (5369)
ptolgyes Creative Commons License 2009.10.27 0 0 5371
Tegnap felhívott egy úriember, hogy egy neves gitárostól kapta meg a számomat és tagokat keresnek egy induló country projecthez, amit meghallgatna valami menedzser és ha jó, akkor tolná. Úgy tűnik valami country élet csak van akkor itthon. Persze nem vállaltam el... :-)
Stms Creative Commons License 2009.10.27 0 0 5370
"Lassan elérjük azt is hogy azért fizetnek ha nem pendítesz meg egy hangot sem."

Jaja, nekem is mondta a főnököm a múltkor, hogy rakjam el prostituált gyorsan a hangszert, mert nem azért fizetnek hogy zenéljek...
Előzmény: kamuzenész (5369)
kamuzenész Creative Commons License 2009.10.23 0 0 5369
Sájze!
Ahogy monnya a magyar.Már kezdtem optimista lenni, úgy látszik ez a műfaj is kezd belterjes lenni mint a többi.Annak idején egy bandával ki mit tudot nyertünk. Az ori végig turnéztatta volna velünk az országot ingyen! A jogdijjaknál meg röhögő görcsöt kaptam az évi 250 ft -tól.Ma már nem álmodom ilyesmin.Igazából most kezdem megérteni azokat akik unott pofával ,legalább is ez látszik a szinpadon, ledarálják a produkcót és szaladnak a pénztárhoz.Igazából én szeretek muzsikálni .de herótom van a lagzis, a 60 as 70 es 80 as lerágott csontoktól.Ezért kötöttem ki a countrynál. Szerintem egy produkció nem az énekestől ,bár ez is fontos, lesz hiteles hanem az összkép,hangzás , és a dinamikától.Pesten tulképpen mindegy hogy ki zörög már nem érdekel senkit sem. mindenhonnan ömlik a zene, hol ilyen hol olyan. Lassan elérjük azt is hogy azért fizetnek ha nem pendítesz meg egy hangot sem. Sájze!
bluetime Creative Commons License 2009.10.23 0 0 5368
Sok sikert kívánok!
Előzmény: kamuzenész (5366)
ptolgyes Creative Commons License 2009.10.23 0 0 5367
Szerintem énekest alapból nehéz találni, főképp egy olyan műfajba, ami nem annyi ember kedvence, mint pl. a rock. Hiteles frontember nélkül egy olyan produkciónak nekifogni, ami egyértelműen az anyagiakat célozza be, minimum kétséges kimenetelű. Valahogy egy olyan érzésem is van, hogy csak úgy a semmiből egy profi énekes nem ugrik bele egy olyan dologba, ami nem hoz pénzt azonnal... Márpedig new countryban egy repertoárt felépíteni azért nem pár próba, főképp korrektül megcsinálva. Dehát azért vagyok ezzel könnyen, mert véletlenül se fognék bele egy country csapatba (se) komolyból... :-)
Előzmény: kamuzenész (5366)
kamuzenész Creative Commons License 2009.10.22 0 0 5366
Sziasztok!
Én egy zenész vagyok a sok közül aki imádja a newcountryt.Lassan három éve próbálok összehozni egy zenekart de sosem sikerül,mert mindig a vége előtt elfogy a lendület meg a kitartás.Krónikus énekesnő és hegedűs hiány van ,vagy ilyen jól megfizetik aki tud valamit?Nem tudom,pedig ez a legutóbbi zenekar egész dögösen megszólalt ahogy kell.Lehet hogy valamit rosszul csinálok? Pedig ingyenes, fűtött, majdnem teljesen felszerelt próbaterem van.A dalok amiket tanultunk táncolhatóak,hangulatosak. Gázsit csak kész produkciúért fizetnek ha fizetnek,de hát a fentiek miatt is ott még nem tartottunk.Kiváncsi vagyok másoknak is van ilyen problémája ,vagy tényleg halálra van itélve ez a zene?
Septimus Severus Creative Commons License 2009.10.02 0 0 5365
Johnny Cash a király.

http://www.youtube.com/watch?v=i79X9jTAfEM

Remember the Alamo (Emlékezz az Alamói csatára)
ötfelezős Creative Commons License 2009.10.02 0 0 5364

Erről is lekéstem...

 

De most épp egy Johnny Cash DVD-t hallgatok és nézek, 1971-es koncertfelvétel Dániából... Eddig nem is tudtam, hogy Me and BobbyMcGee is van neki.

Csibito Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5363
A Riverside trió ma, a Zene világnapja alkalmából 17 órától a Kárász utcán várja a countryzene iránt érdeklődőket. A River Linedancers tagjai is ott fognak lebzselni a környéken. :)

Más. Hangfoglalás 2009
bluetime Creative Commons License 2009.09.29 0 0 5362

Valakit érdekel esetleg egy vadiúj steelgitár oktató DVD?

Csibito Creative Commons License 2009.09.16 0 0 5361
"A Riverside trió 2009. 09. 19-én szombaton 19 órakor fellép az IH Caféban. Mondjátok meg a többieknek is.

Ja! A Folyóparti esték ebben az évadban is ingyenes."
string Creative Commons License 2009.09.07 0 0 5360
Köszi!
Előzmény: Stms (5359)
Stms Creative Commons License 2009.09.07 0 0 5359
Október 25.
A vazze koncertmenüjében vannak a részletek, de idővel a főlapig is eljutok a frissítéssel. :)
Előzmény: string (5358)
string Creative Commons License 2009.09.07 0 0 5358

Szia  Cowgirl!

 

Hát  persze, hogy  ott voltunk Gárdonyban, meg Abaligeten is. Annyira  jól esett  a  szabadság, hogy  most jöttem vissza dolgozni, ezért a  késői válasz, de  azért remélem az igazolást elfogadod :-) Ja igen, persze, hogy ismerem Alison Krausst, és rögtön visszakérdezek, Te hallottál már  Kelly Willisről? Különösen a  Heaven's just a  sin away vagy a Time has told me  című számai ütősek számomra, de  megvettem már  az összes  CD-jét. Keress rá youtube-on, ha  tetszik írj és...  

 

Most látom, hogy  sikerült lemaradnunk a  tegnapi akusztikus  klubról, de az idő kerekét már  nem lehet visszaforgatni. Remélem akik ott voltak nagyon jól érezték magukat.

 

STMS, mikor  lesz a  legközelebbi?

Előzmény: Cowgirl73 (5338)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.07 0 0 5357
Hali,csak azért írok,mert most szedtem le két olyan countryalbumot,amitől lehidaltam,olyan jók,és érdekel,hogy ismeri-e valaki,és mi a véleménye.Johnny Rebel 71-es best of,és 2003-as visszatérő albuma.1958 óta zenél,a hatvanas években sok kislemeze jelent meg.Akinek erre nincs kedve táncolni,az valószínűleg halott!
string Creative Commons License 2009.09.07 0 0 5356

Szia  Cowgirl!

 

Hát  persze, hogy  ott voltunk Gárdonyban, meg Abaligeten is. Annyira  jól esett  a  szabadság, hogy  most jöttem vissza dolgozni, ezért a  késői válasz, de  azért remélem az igazolást elfogadod :-) 

 

Most látom, hogy  sikerült lemaradnunk a  tegnapi akusztikus  klubról, de az idő kerekét már  nem lehet visszaforgatni. Remélem akik ott voltak nagyon jól érezték magukat.

 

STMS, mikor  lesz a  legközelebbi?

 

 

Előzmény: Cowgirl73 (5338)
csabiga Creative Commons License 2009.09.04 0 0 5355
Kedves Barátaink!

Szeptember 05.-én, szombaton 16:00-tól Colorado Country Band koncert lesz Kiskunmajsán a Fő téri nagyszínpadon. Táncol a Szeged Linedance Klub

Várunk mindenkit szeretettel:

Colorado Country Band & SZLK
Michelke Creative Commons License 2009.09.04 0 0 5354

Dejó! :-)

 

Ezeket  még nem láttam, köszi!

Előzmény: zebuisti (5352)
Csibito Creative Commons License 2009.09.03 0 0 5353
Ne sírdogálj, a táncosok is erőteljesen szenvedtek a portól/ban, és mi sem kaptunk seritalt. Az izomlázról meg csak annyit, hogy nem vagyon szokva a szántás, mi? :)
A Riveresek körében (nekem köszönhetően) kialakult a kakasosnyalóka-kultusz, sejtem, hogy mennyire nézhettünk ki infantilisen. :D
Előzmény: csabiga (5349)
zebuisti Creative Commons License 2009.09.02 0 0 5352

Tudom kicsit gügye, gyerekes, de érdemes megnézni

:D

http://www.youtube.com/watch?v=MJLueHlWOM8&feature=related

Előzmény: Michelke (5342)
ptolgyes Creative Commons License 2009.09.01 0 0 5351

Reklámoznám kicsit az Akusztikus Klubot.

 

Szeptemberben bluegrass túladagolás következik: a házigazda Poa Pratensis-en kívül játszik a hazai bluegrass élet mozgató rugója, a bajai The Banjo Jumping Band, valamint egy élvonalbeli szlovák bluegrass csapat, a 29 Strings.

 

Időpont: 2009.09.06. 18 óra, helyszín: Apacuka, Budapest VIII. ker, Horánszky u. 5.

 

A három koncert után kötetlen bluegrass centrikus jam következik. Aki késztetést érez, az hozzon magávan hangszert és szálljon be.

bassadam Creative Commons License 2009.08.31 0 0 5350
Zsoltinak vittem sört, ő írt sms-t, egy órán belül el is olvastam, majd' szétszikkadt:)
Előzmény: csabiga (5349)
csabiga Creative Commons License 2009.08.31 0 0 5349
Irigyellek, mi még egy sört se kaptunk :(
na jó, egy szép gázsit viszont igen :)

(emellett enyhe fokú szilikózist a táncosok által felvert portól, 2 napos rekedtséget az énekléstől és kisebb izomlázat a 4 és félórás talpon állástól) :)
Előzmény: bassadam (5348)
bassadam Creative Commons License 2009.08.31 0 0 5348
egy jó hete Szegeden volt alkalmam egy 4 órás Riverside koncerthez, grillfesztiválon, 3 vacsora és 8 sör mellett.
Louisiana Saturday Night
csabiga Creative Commons License 2009.08.31 0 0 5347
Kedves Barátaink!

2009. szeptember 3. (csütörtök) 19 órától a Rakparton SZEGEDI COUNTRY
FESZTIVÁL a Halfesztiválon.
Fellép a RIVERSIDE, a COLORADO, és a BUFFALO EXPRESS, táncol a Szeged Linedance Klub és a River Linedancers.

http://www.halfesztival.hu/2009/index.php?cont=musor&lang=hu

Várunk szeretettel:
Colorado Country Band

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!